Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale




Cancerul din pliculetele de ceai

publicat 2017-11-09 15:45:10 (Romania-TV)
Cancerul din pliculetele de ceai Publicatia franceza 60 Millions de Consommateurs scoate la iveala un aspect socant pentru bautorii de ceaiuri, din cauza pesticidelor prezente in acest produs. ...continuare.

Doliu - a murit o celebra Fata Bond

publicat 2017-11-09 15:45:10 (Realitatea-TV)
Doliu - a murit o celebra Fata Bond Actrita de origine germana Karin Dor a murit, la 79 de ani, intr-un azil din Munich. Ea a fost cunoscuta pentru celebrul rol din "You Only Live Twice", in care il seduce pe James Bond, jucat de Sean Connery. ...continuare.

Primul succes al Opozitiei la Curtea Constitutionala

publicat 2017-11-09 15:45:10 (Realitatea-TV)
Primul succes al Opozitiei la Curtea Constitutionala Legea privind finantarea activitatii partidelor politice si a campaniilor electorale este neconstitutionala, a decis, joi, Curtea Constitutionala a Romaniei, care a admis sesizarea formulata de 50 de deputati apartinand grupurilor parlamentare ale USR, PMP si PNL. ...continuare.

Șoferul implicat in incidentul de pe strada Baicului din Capitala, arestat preventiv

publicat 2017-11-09 15:45:07 (ProTV)
Barbatul care a fost implicat în accidentul care a avut loc, marti, pe strada Baicului din Capitala, soldat cu moartea unei femei si ranirea alteia, a fost arestat preventiv. ...continuare.

Timpul de traversare a Dunarii cu bacul s-a dublat, dupa ce un feribot s-a stricat: "Suntem clienti captivi, nu avem ce face" - FOTO

publicat 2017-11-09 15:45:06 (Mediafax)
Timpul de traversare a Dunarii cu bacul s-a dublat, dupa ce un feribot s-a stricat: Suntem clienti captivi, nu avem ce face - FOTO Timpul de traversare a Dunarii cu bacul intre Galati si Tulcea s-a dublat, dupa ce unul dintre feriboturile care asigura legatura intre cele doua maluri ale Dunarii a fost trimis la reparat, transmite corespondentul MEDIAFAX. ...continuare.

Intalnire oficiala intre Vladimir Putin si Donald Trump in noiembrie

publicat 2017-11-09 15:45:06 (Mediafax)
Intalnire oficiala intre Vladimir Putin si Donald Trump in noiembrie Consilierul prezidential rus Yuri Ushakov a anuntat ca presedintele Vladimir Putin si omologul sau american, Donald Trump, se vor intalni vineri, pe data de 10 noiembrie, cu ocazia unui summit in Vietnam, informeaza agentia de stiri TASS. ...continuare.

Trei morti si doi raniti, in urma unui accident pe DN 6, in Caras-Severin. Doua masini s-au ciocnit violent

publicat 2017-11-09 15:45:05 (Libertatea)
Trei morti si doi raniti, in urma unui accident pe DN 6, in Caras-Severin. Doua masini s-au ciocnit violent Trei persoane au murit si doua au fost ranite, dintre care una foarte grav, dupa ce o autoutilitara si un autoturism s-au ciocnit violent joi pe DN 6, intre localitatile Slatina Timis si Ilova, din judetul Caras-Severin. Accidentul s-a petrecut joi, in jurul orei 13.30, iar in urma impactului violent trei persoane din autoturism au […] Post-ul Trei morti si doi raniti, in urma unui accident pe DN 6, in Caras-Severin. Doua masini s-au ciocnit violent apare prima data in Libertatea.ro. ...continuare.

Ștefan Banica Jr. a devenit filantrop! O aduce "Tanta" la Sala Dalles! Intrarea este libera

publicat 2017-11-09 15:45:05 (Libertatea)
Ștefan Banica Jr. a devenit filantrop! O aduce Tanta la Sala Dalles! Intrarea este libera   Ștefan Banica Jr. le duce pe ale sale "Tanta" si pe "veta" la Sala Dalles iar populara actrita Carmen Tanase se apuca de politica la cea de-a doua editie a Festivalului "Intalniri de Toamna la Sala Dalles". Dupa succesul primei editii de festival, alti mari artisti isi vor da intalnire cu publicul in acest […] Post-ul Ștefan Banica Jr. a devenit filantrop! O aduce "Tanta" la Sala Dalles! Intrarea este libera apare prima data in Libertatea.ro. ...continuare.

CCR, lovitura pentru PSD: A declarat neconstitutionala legea care permitea partidelor sa pastreze sumele primite ilegal in campanii

publicat 2017-11-09 15:45:05 (Libertatea)
CCR, lovitura pentru PSD: A declarat neconstitutionala legea care permitea partidelor sa pastreze sumele primite ilegal in campanii CCR a declarat neconstitutionala legea care permitea partidelor sa pastreze sumele primite ilegal in campanii. Curtea a admis, astfel, sesizarea formulata de 50 de deputati apartinand grupurilor parlamentare ale USR, PMP si PNL. "In urma deliberarilor, Curtea Constitutionala, cu unanimitate de voturi, a admis obiectia de neconstitutionalitate si a constatat ca Legea pentru modificarea si […] Post-ul CCR, lovitura pentru PSD: A declarat neconstitutionala legea care permitea partidelor sa... ...continuare.

Rovinieta Online | Asigurare RCA