Rovinieta Online | Asigurare RCA

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale




1 Aprilie, ziua pacalelilor. De unde a inceput traditia farselor

publicat 2017-04-01 07:30:01 (Antena3)
1 Aprilie, ziua pacalelilor. De unde a inceput traditia farselor Ziua pacalelilor este sarbatorita pe plan mondial în fiecare an pe 1 aprilie. Aceasta traditie s-a cristalizat de-a lungul secolelor, inspirându-se dintr-un festival din Roma Antica, denumit... ...continuare.

Primarul Gabriela Firea, invitat la un MARS pentru civilizatie. RESTRICTII de TRAFIC

publicat 2017-04-01 03:00:05 (Evenimentul-Zilei)
Primarul Gabriela Firea, invitat la un MARS pentru civilizatie. RESTRICTII de TRAFIC Primarul Capitalei, Gabriela Firea este invitata la un mars la care sunt asteptati sute de oameni din Bucuresti si din judetul Ilfov. Organizatorii solicita, de patru ani, conditii civilizate de circulatie in zona Prelungirea Ghencea. Oamenii protesteaza pentru a sesnibiliza autoritatile privind modernizarea infrastructurii rutiere si pietonale. Rigada Rutiera a anuntat restrictii de trafic in zona. ...continuare.

OPINIE Laura Codruta Kovesi s-a facut de ras in fata Printului Charles / FOTO

publicat 2017-04-01 03:00:03 (Click)
OPINIE Laura Codruta Kovesi s-a facut de ras in fata Printului Charles / FOTO Printul Charles a fost celebrat, joi seara, la Bucuresti, in cadrul unei receptii oferite in onoarea Altetei Sale Regale in a doua zi a vizitei oficiale in Romania. Citeste mai departe... ...continuare.

Laura Codruta Kovesi s-a facut de ras in fata Printului Charles / FOTO

publicat 2017-04-01 03:00:03 (Click)
Laura Codruta Kovesi s-a facut de ras in fata Printului Charles / FOTO Printul Charles a fost celebrat, joi seara, la Bucuresti, in cadrul unei receptii oferite in onoarea Altetei Sale Regale in a doua zi a vizitei oficiale in Romania. Citeste mai departe... ...continuare.

Rusia are o racheta hipersonica noua ce va sparge scutul de la Deveselu

publicat 2017-04-01 03:00:03 (Click)
Rusia are o racheta hipersonica noua ce va sparge scutul de la Deveselu Romania ar putea avea mari probleme cu Rusia. Ultimul anunt de la Kremlin e extrem de ingrijorator. Presedintele Federatiei Ruse, Vladimir Putin are un plan teribil care ar putea afecta tara noastra. Citeste mai departe... ...continuare.

Situatia medicilor din Marea Britanie a fost discutata de ministrii celor doua parti

publicat 2017-04-01 03:00:02 (Click)
Situatia medicilor din Marea Britanie a fost discutata de ministrii celor doua parti Problema medicilor romani care isi desfasoara activitatea in unitatile sanitare din Marea Britanie, in contextul Brexit, a fost discutata de ministrul Sanatatii, Florian Bodog, cu omologul sau britanic, Jeremy Hunt. Citeste mai departe... ...continuare.

Gica Hagi renunta DEFINITIV la Nationala: 'Sunt satul si dezamagit de tot'

publicat 2017-04-01 03:00:02 (Click)
Gica Hagi renunta DEFINITIV la Nationala: 'Sunt satul si dezamagit de tot' Fotbalul romanesc la nivel de echipa nationala este in pragul colapsului. Tricolorii lui Christoph Daum nu au reusit sa bata nici Danemarca si calificarea la Campionatul Mondial e ca si ratata. Regele fotbalului romanesc, Gica Hagi face un anunt sumbru. Citeste mai departe... ...continuare.

Presa straina taxeaza un gest al printului Charles in Romania: 'Ce va spune Camilla?'

publicat 2017-04-01 03:00:02 (Click)
Presa straina taxeaza un gest al printului Charles in Romania: 'Ce va spune Camilla?' Vizita de trei zile a printului Charles in Romania a creat foarte multe emotii si a fost tratata ca un eveniment major. Totusi, presa straina a taxat mai multe momente despre care spune ca nu au fost deloc oportune. Citeste mai departe... ...continuare.

Imagini SECRETE publicate de FBI, de la atentatele din 2001: Totul a devenit public / FOTO

publicat 2017-04-01 03:00:02 (Click)
Imagini SECRETE publicate de FBI, de la atentatele din 2001: Totul a devenit public / FOTO Ies la iveala imagini teribile care au cutremurat o lume intreaga in urma cu 16 ani. Cei de la FBI au decis sa faca totul public abia acum. Arzand mocnind, dupa ce a fost lovit de avionul de pasageri, aceste noi imagini infatiseaza Pentagonul dupa atacul din 9 septembrie. Citeste mai departe... ...continuare.

Cunoscut politician rupe tacerea! Adevarul despre procurorul Negulescu

publicat 2017-04-01 03:00:02 (Click)
Cunoscut politician rupe tacerea! Adevarul despre procurorul Negulescu Procurorul Mircea Negulescu a demisionat de la Directia Nationala Anticoruptie (DNA) Ploiesti, dupa ce a fost implicat intr-o serie de scandaluri mediatice. Citeste mai departe... ...continuare.