Rovinieta Online | Asigurare RCA

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale




Mesajul lui Dica pentru suporterii CSA Steaua

publicat 2017-07-20 13:45:07 (OnlineSport)
Suporterii stelisti din Peluza Sud au fost prezenti la antrenamentul cu public al noii echipe CSA Steaua exprimandu-si fara echivoc sustinerea fata de proiectul Armatei. ...continuare.

Conflict intre granzi: Borussia Dortmund o acuza pe AC Milan de lipsa de respect

publicat 2017-07-20 13:45:06 (Gazeta-Sporturilor)
Conflict intre granzi: Borussia Dortmund o acuza pe AC Milan de lipsa de respect Hans-Joachim Watzke, CEO la Borussia Dortmund, a declarat ca AC Milan nu a respectat clubul german, vorbind în public despre detaliile unei mutari a lui Pierre-Emerick Aubameyang pe ”San Siro”, conform Daily Mail. Fotbalistul gabonez a fost legat în aceasta vara de un transfer la mai multe cluburi din Europa, precum Chelsea, AC Milan sau în China. ... ...continuare.

Primele declaratii ale noului fundas al lui CSU Craiova: "Sunt fascinat de fani, sper sa fiu adoptat cat mai repede"

publicat 2017-07-20 13:45:06 (Gazeta-Sporturilor)
Primele declaratii ale noului fundas al lui CSU Craiova: Sunt fascinat de fani, sper sa fiu adoptat cat mai repede CSU Craiova a oficializat astazi transferul portughezului Tiago Ferreira (24 de ani), care a semnat un contract valabil pentru urmatoarele trei sezoane.  Jucatorul a oferit primele declaratii din postura de jucator al lui CSU, declarându-se impresionat de devotamentul fanilor olteni.  "Am vazut imagini cu câteva meciuri, iar ochii mi-au zburat fara sa vreau, de pe teren, în tribune. M-au fascinat fanii Craiovei si abia astept sa ne cunoastem. ... ...continuare.

"Iisus Hristos a fost primul comunist"

publicat 2017-07-20 13:45:06 (Evenimentul-Zilei)
"Iisus Hristos a fost primul comunist" Cu zece ani in urma, presedintele de atunci al Republicii Moldova, Vladimir Voronin, comunist de prima mana, s-a intalnit cu mai inalte fete bisericesti din statul pe care-l pastorea. ...continuare.

Performanta incredibila a femeilor in lumea araba! Singura orchestra simfonica din lume formata exclusiv din nevazatori. Video!

publicat 2017-07-20 13:45:06 (Evenimentul-Zilei)
Performanta incredibila a femeilor in lumea araba! Singura orchestra simfonica din lume formata exclusiv din nevazatori. Video! Al Nour Wal Amal este unul dintre cele mai remarcabile ansambluri muzicale din lume. Este alcatuit din aproximativ 48 de femei oarde din Cairo care trebuie sa se bazeze exclusiv pe memoria lor atunci cand interpreteaza compozitii complicate de compozitori clasici precum Mozart, Brahms, Strauss sau Ceaikovski. ...continuare.

Facebook se ia la tranta cu STIRILE FALSE

publicat 2017-07-20 13:45:06 (Evenimentul-Zilei)
Facebook se ia la tranta cu STIRILE FALSE Facebook va incepe sa dezactiveze functia care in prezent permite administratorilor de pagini sa modifice link-uri! Optiunea va disparea pentru majoritatea paginilor, dar va fi pastrata doar pentru cateva publicatii considerate "de incredere". ...continuare.

Spitalul Monza va prelua Centrul Cardioscan din Constanta

publicat 2017-07-20 13:45:02 (Bursa)
Spitalul Monza va prelua Centrul Cardioscan din Constanta Spitalul Monza, spitalul de chirurgie cardiovasculara si cardiologie interventionala din tara, parte a grupului 'Policlinico di Monza' din Italia, isi va extinde serviciile de cardiologie, chirurgie cardiovasculara si cardiologie interventionala la Constanta, prin preluarea centrului Cardioscan din incinta Spitalului Judetean, potrivit unui comunicat de presa trimis Redactiei. ...continuare.

Programul de reasigurare al PAID Romania a ajuns la o capacitate de 900 milioane euro

publicat 2017-07-20 13:45:02 (Bursa)
Programul de reasigurare al PAID Romania a ajuns la o capacitate de 900 milioane euro PAID Romania (Pool-ul de Asigurare Impotriva Dezastrelor Naturale) poate acorda, in cazul unui dezastru major in tara noastra, produs de unul dintre cele trei riscuri acoperite de asigurarea obligatorie a locuintei - cutremur, alunecari de teren sau inundatii din cauze naturale - despagubiri in valoare totala de 900 milioane de euro. Aceasta este capacitatea pe care o are, de la 15 iulie anul acesta, programul de reasigurare al companiei, potrivit unui comunicat trimis Redactiei. ...continuare.

Tudorel Toader: Legile justitiei, gata la 1 septembrie

publicat 2017-07-20 13:45:02 (Antena3)
Tudorel Toader: Legile justitiei, gata la 1 septembrie Ministrul Justitiei, Tudorel Toader, va merge saptamana viitoare la Bruxelles pentru a discuta cu vicepresedintele CE, Frans Timmermans, despre legile privind Justitia, iar pachetul de legi va fi adoptat de Gu... ...continuare.

Mihai Tudose: Nu dam pe nimeni afara. Se blocheaza angajarile in sistemul bugetar

publicat 2017-07-20 13:45:02 (Antena3)
Mihai Tudose: Nu dam pe nimeni afara. Se blocheaza angajarile in sistemul bugetar Premierul Mihai Tudose a declarat, joi, la inceputul sedintei Executivului, ca ordonanta referitoare la blocarile de angajari in sistemul bugetar are in vedere un inventar ''foarte clar al... ...continuare.