Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale




Campionatul Mondial de Handbal. Fetele noastre intalnesc Cehia, in "optimi"

publicat 2017-12-11 19:15:02 (CanCan)
Campionatul Mondial de Handbal. Fetele noastre intalnesc Cehia, in optimi Romania a pierdut meciul din "optimi", in fata Cehiei, cu 27-26, si a parasit competitia. Dramatica a fost partida, pe care cehoaicele au castigat-o cu un gol inscris in ultimele douap secunde de joc. Final uluitor de meci! Romania a fost invinsa de Cehia in ultimele doua secunde ale partidei, practic, la ultima faza a jocului. Tricolorele au dominat partida, dar au gafat in final si au parasit, astfel, competitia.Cehoaicele au condus cu 27-26 in ultimul minut, Romania a egalat din 7 metri,... ...continuare.

ANAF anunta intensificarea controalelor in centrele angro

publicat 2017-12-11 19:15:02 (Bursa)
ANAF anunta intensificarea controalelor in centrele angro Inspectorii antifrauda fiscala din ANAF au verificat 224 de firme din centre de comercializare angro a bunurilor de larg consum din Bucuresti si zona limitrofa, precum si din zonele de depozitare aferente, de la inceputul lunii decembrie. ...continuare.

Posta Romana pune la dispozitie opt oficii postale express cu ocazia sarbatorilor de iarna

publicat 2017-12-11 19:15:02 (Bursa)
Posta Romana pune la dispozitie opt oficii postale express cu ocazia sarbatorilor de iarna In perioada urmatoare, cu ocazia sarbatorilor de iarna, Posta Romana va pune la dispozitie opt oficii postale express cu program 24 de ore din 24, sase zile din sapte, potrivit unui comunicat de presa remis Redactiei. ...continuare.

Cel mai tare truc! Cum sa-ti pastrezi pielea mainilor catifelata si sanatoasa iarna

publicat 2017-12-11 19:15:02 (Antena3)
Cel mai tare truc! Cum sa-ti pastrezi pielea mainilor catifelata si sanatoasa iarna Unul din lucrurile cu care ne confruntam cel mai des in timpul iernii este pielea uscata si crapata a mainilor. Iar cand lucrurile se inrautatesc, pielea se poate decoji sau se pot... ...continuare.

Propunerea lui Iordache de modificare a regulamentului Camerei Deputatilor, respinsa de comisie. UDMR a votat impotriva

publicat 2017-12-11 19:00:26 (Romania-TV)
Propunerea lui Iordache de modificare a regulamentului Camerei Deputatilor, respinsa de comisie. UDMR a votat impotriva Comisia de regulament a Camerei Deputatilor a respins luni cu 4 voturi "impotriva", 2 voturi "pentru" si o abtinere propunerea lui Florin Iordache de modificare a regulamentului astfel incat, in plen, dupa epuizarea timpului alocat dezbaterilor, amendamentele admise se supun votului la pachet, iar cele respinse doar in unele cazuri. Reprezentantul UDMR in comisie, deputatul Marton Arpad, a votat impotriva propunerii lui Florin Iordache. ...continuare.

Paznicul unui spital din Botosani, batut de rudele unui pacient VIDEO

publicat 2017-12-11 19:00:26 (Romania-TV)
Paznicul unui spital din Botosani, batut de rudele unui pacient VIDEO Scene violente au fost surprinse la un spital din Botosani, potrivit . ...continuare.

Risc mare de producere a avalanselor in masivele Fagaras si Bucegi

publicat 2017-12-11 19:00:26 (Romania-TV)
Risc mare de producere a avalanselor in masivele Fagaras si Bucegi Meteorologii anunta ca riscul producerii avalanselor la altitudini mari in masivele Fagaras si Bucegi este de patru, pe o scara de la unu la cinci, fiind "risc mare", iar in unele zone sunt formate depozite mari de zapada. Instabilitatea stratului de zapada este cauzataa de incalzirea accidentuata a vremii. ...continuare.

Patriarhul Daniel, despre Regele Mihai: "Un credincios statornic al Bisericii Ortodoxe Romane"

publicat 2017-12-11 19:00:08 (Realitatea-TV)
Patriarhul Daniel, despre Regele Mihai: Un credincios statornic al Bisericii Ortodoxe Romane Patriarhul Daniel considera ca fostul suveran Mihai I a fost un credincios statornic al Bisericii Ortodoxe Romane, care "nu s-a sfiit niciodata" sa o marturiseasca in public. ...continuare.

Liderul Hezbollah: Ne vom axa pe cea mai importanta prioritate, Ierusalimul si Palestina

publicat 2017-12-11 19:00:07 (Mediafax)
Liderul Hezbollah: Ne vom axa pe cea mai importanta prioritate, Ierusalimul si Palestina Liderul miscarii siite libaneze Hezbollah, Hassan Nasrallah, a anuntat, luni, ca gruparea si aliatii sai vor incepe din nou sa se concentreze asupra cauzei palestiniene, dupa ce au declarat victorie in restul regiunii, informeaza site-ul agentiei de stiri Reuters. ...continuare.

Rovinieta Online | Asigurare RCA