Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale

Ultimele Stiri « Pag. ant. 1 2 3 4 5 ... 591 592 Pag. urm. »

FOTO si VIDEO Repriza de cosmar pentru Tatarusanu » Fiorentina a fost egalata dupa ce a condus cu 2-0

publicat 2017-02-28 00:15:05 (Gazeta-Sporturilor)
FOTO si VIDEO Repriza de cosmar pentru Tatarusanu » Fiorentina a fost egalata dupa ce a condus cu 2-0 Cu Tatarusanu în poarta, Fiorentina a încheiat la egalitate meciul disputat pe teren propriu cu Torino, scor 2-2, dupa ce a condus la pauza cu 2-0. Saponara a deschis rapid scorul pentru gruparea viola, iar Kalinici a dublat avantajul Fiorentinei cu câteva minute înainte de pauza. Oaspetii au revenit însa mult mai motivati de la cabine. ... ...continuare.

Zidane : "Isco si Morata merita mai multe minute in tricoul lui Real Madrid" + Cum explica revenirea Realului in doar 26 de minute

publicat 2017-02-27 23:15:04 (Gazeta-Sporturilor)
Zidane : Isco si Morata merita mai multe minute in tricoul lui Real Madrid + Cum explica revenirea Realului in doar 26 de minute Antrenorul formatiei Real Madrid, Zinedine Zidane, a declarat, dupa victoria în fata lui Villareal, 3-2, ca Morata si Isco merita sa joace mai multe minute în tricoul madrilenilor. Intrati în repriza a doua, cei doi jucatori si-au adus decisiv aportul la rastunarea scorului, în doar 26 de minute. ... ...continuare.

Daca vor ajunge in finala Ligii Campionilor din acest an, Messi si Neymar ar putea sa nu joace » Cine a lansat acest scenariu

Daca vor ajunge in finala Ligii Campionilor din acest an, Messi si Neymar ar putea sa nu joace » Cine a lansat acest scenariu Din cauza acuzatiilor de evaziune fiscala, jucatorii formatiei FC Barcelona, Lionel Messi si Neymar, ar putea sa nu fie lasati sa intre în Marea Britanie ca urmare a Brexitului. Acest scenariu îi apartine presedintelui UEFA, Aleksander Ceferin, care se teme ca cei doi jucatori catalani sa nu pateasca la fel ca fundasul echipei PSG, Serge Aurier. ... ...continuare.

FOTO Biletelul buclucas :) » Ce scria pe hartia pe care a gasit-o pe masina + raspunsul amuzant pe care l-a dat

FOTO Biletelul buclucas :) » Ce scria pe hartia pe care a gasit-o pe masina + raspunsul amuzant pe care l-a dat Marius Șumudica a primit un biletel surpririnzator pe care îl avea asezat pe masina.  L-a gasit la finalul meciului cu Concordia Chiajna, câstigat de echipa sa destul de clar, scor 3-1. Era destul de bine dispus si s-a amuzat de farsa unui suporter probabil.  "Nu mai parca aici, ca-ti rup stergatoarele! Ionut Chirila", era mesajul adresat lui Sumudica. Raspunsul lui Șumudica a fost unul savuros: "Daca vii cu pantofii aia de crocodil". ... ...continuare.

Miriuta nu e suparat pe regele ratarilor din meciul cu Iasi: "E minunat, va juca si in meciul urmator"

publicat 2017-02-27 23:00:05 (Gazeta-Sporturilor)
Miriuta nu e suparat pe regele ratarilor din meciul cu Iasi: E minunat, va juca si in meciul urmator  Vasile Miriuta s-a declarat multumit de evolutia echipei sale la Iasi, desi Bud a ratat mai multe ocazii foarte periculoase, iar CFR a fost pe punctul de pierde victoria în minutele de prelungire. Andrei Cristea a marcat în primul minut de prelungire, însa Peteleu a adus toate cele trei puncte Clujenilor. "Toata echipa merita felicitari, doar ca trebuia sa închidem meciul. Bud este un baiat minunat. Chiar daca a ratat, va juca si meciul viitor. ... ...continuare.

MM Stoica a reactionat in timpul meciului Iasi - CFR: "Asa renasc sperantele noastre pentru titlu"

publicat 2017-02-27 22:45:04 (Gazeta-Sporturilor)
MM Stoica a reactionat in timpul meciului Iasi - CFR: Asa renasc sperantele noastre pentru titlu Steaua a facut un meci modest la Medias, unde a remizat cu Gaz Metan, scor 1-1. Chiar si asa, oficialii Stelei au mari sperante ca echipa va câstiga titlul. MM Stoica a postat pe Facebook un mesaj despre jocul celor de la CFR Cluj de pe terenul Iasului. Ardelenii au câstigat la limita, 2-1, dar au ratat alte câteva ocazii uriase (Detalii AICI). "Ma uit cum joaca CFR, cât de usor ajunge la poarta, pare cea mai buna echipa din Liga 1. ... ...continuare.

MM Stoica a reactionat in timpul meciului CSMS - CFR: "Asa renasc sperantele noastre pentru titlu"

publicat 2017-02-27 22:30:05 (Gazeta-Sporturilor)
MM Stoica a reactionat in timpul meciului CSMS - CFR: Asa renasc sperantele noastre pentru titlu Steaua a facut un meci modest la Medias, unde a remizat cu Gaz Metan, scor 1-1. Chiar si asa, oficialii Stelei au mari sperante ca echipa va câstiga titlul. MM Stoica a postat pe Facebook un mesaj despre jocul celor de la CFR Cluj de pe terenul Iasului. Ardelenii au câstigat la limita, 1-0, dar au ratat alte câteva ocazii uriase. "Ma uit cum joaca CFR, cât de usor ajunge la poarta, pare cea mai buna echipa din Liga 1. ... ...continuare.

Mesaj fara precedent pentru o formatie din Liga a doua: "Ati fost singura echipa care a facut asta"

publicat 2017-02-27 22:15:04 (Gazeta-Sporturilor)
Mesaj fara precedent pentru o formatie din Liga a doua: Ati fost singura echipa care a facut asta ASU Poli Timisoara a remizat în deplasare cu Foresta Suceava, scor 2-2 în runda trecuta din Liga a doua, iar fotbalistii banateni au impresionat gazdele confruntarii. Presedintele Consiliului de Administratie al Forestei, Andrei Ciutac, le-a transmis un mesaj de apreciere si multumire celor de la ASU, pentru modul în care s-au comportat la meciul de sâmbata. "Doresc sa va transmit felicitari pentru modul în care v-ati comportat la Suceava. ... ...continuare.

Mesaj de pe patul de spital trimis de Branescu pentru colegii de la Dinamo! Portarul s-a operat azi

Mesaj de pe patul de spital trimis de Branescu pentru colegii de la Dinamo! Portarul s-a operat azi Portarul lui Dinamo, Laurentiu Branescu, se recupereaza dupa interventia la genunchi. Acesta s-a operat azi si a transmis pe Facebook un mesaj suporterilor: "Astept cu nerabdare sa revin la antrenamente în cantonamentul de la Saftica. Sper din toata inima sa ne calificam în play-off si sa câstigam un trofeu în acest sezon. ... ...continuare.

A plecat din Algeria pentru a antrena in Romania » Augustin Calin a semnat cu o echipa din Liga a 2-a

A plecat din Algeria pentru a antrena in Romania » Augustin Calin a semnat cu o echipa din Liga a 2-a Augustin Calin (36 de ani) a plecat din Algeria, unde a condus-o pâna în urma cu putine zile pe USM Blida, echipa de pe locul 3 din Liga a 2-a. Tehnicianul a semnat cu CS Balotesti, formatie care în prezent ocupa locul 16, cu 16 puncte în clasamentul din Liga a 2-a.  Obiectivul pe care îl are Augustin Calin este evitarea retrogradarii. ... ...continuare.

« Pag. anterioara 1 2 3 4 5 ... 591 592 Pag. urmatoare »

© Copyright 2000-2017 iStorm. Toate drepturile rezervate.