Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale

Ultimele Stiri « Pag. ant. 1 2 3 4 5 ... 639 640 Pag. urm. »

Bratu a explicat de ce a scos din lot doi titulari la victoria cu ACS Poli Timisoara: "Dupa meci, au venit in vestiar"

publicat 2018-04-20 23:30:09 (Gazeta-Sporturilor)
Bratu a explicat de ce a scos din lot doi titulari la victoria cu ACS Poli Timisoara: Dupa meci, au venit in vestiar Florin Bratu a surprins pe toata lumea când nu i-a inclus în lotul pentru meciul câstigat cu Timisoara, scor 1-0, pe Katsikas si Pesici. Antrenorul dinamovist spune ca n-a avut nicio problema în a le transmite celor doi ca nu vor face parte din lot. "Discut mult cu ei. Katsikas, Pesici sunt jucatori care înteleg când sunt în afara lotului. Dupa meci au venit în vestiar si s-au bucurat alaturi de echipa. ... ...continuare.

Miriuta sare la gatul "cainilor": "A fost ofsaid cat Casa Scanteii!"

Miriuta sare la gatul cainilor: A fost ofsaid cat Casa Scanteii! Vasile Miriuta, fostul antrenor al lui Dinamo, a reactionat imediat dupa golul marcat din ofsaid de Robert Moldoveanu în partida câstigata cu Timisoara, scor 1-0. "A fost ofsaid cât Casa Scânteii sau cât Spitalul de Urgenta! Când aud socuri la echipa... Ce sa faca, ma, Neaga? Ce soc? Nu mai ai chef de ala de pe banca si care e în moarte clinica pui alea pe el sa se trezeasca. ... ...continuare.

Straton, dupa o evolutie magnifica in fata lui Dinamo: "Sunt dezamagit ca am pierdut asa"

publicat 2018-04-20 23:15:12 (Gazeta-Sporturilor)
Straton, dupa o evolutie magnifica in fata lui Dinamo: Sunt dezamagit ca am pierdut asa Catalin Straton a fost senzational în partida pierduta de ACS Poli Timisoara pe terenul lui Dinamo, scor 0-1, dupa ce a avut 7 interventii decisive în fata "câinilor". El a fost batut doar dintr-un ofsaid nesanctionat. "Felicitari echipei Dinamo pentru victorie. Sunt dezamagit ca am pierdut. Trebuie sa facem ceva sa ne revenim, sa fim mai puternici mental, ca fizic stam bine. Trec etape si nu acumulam puncte, iar zona minata e foarte aproape de noi. ... ...continuare.

Rica Neaga, scandalizat la debutul ca antrenor: "Daca trebuie sa ramana altii in Liga 1, noi ne retragem!"

Rica Neaga, scandalizat la debutul ca antrenor: Daca trebuie sa ramana altii in Liga 1, noi ne retragem! Adrian Neaga a debutat cu o înfrângere pe banca lui ACS Poli Timisoara în deplasarea de la Dinamo, scor 0-1. Unicul gol al partidei a fost marcat în ultimul sfert de ora de Robert Moldoveanu dintr-o pozitie clara de ofsaid nesemnalizata de tusierul Vlad Bârleanu. "Țin sa-mi felicit echipa pentru jocul prestat. Daca trebuie sa ramâna alta echipa în Liga 1, atunci noi ne retragem si îi lasam pe altii sa joace. ... ...continuare.

FOTO Ofsaidul evident din care Dinamo a scos 3 puncte cu Timisoara

publicat 2018-04-20 23:00:09 (Gazeta-Sporturilor)
FOTO Ofsaidul evident din care Dinamo a scos 3 puncte cu Timisoara Robert Moldoveanu (19 ani) a marcat pentru Dinamo golul decisiv în minutul 74 al partidei de pe teren propriu cu ACS Poli Timisoara, 1-0, însa reluarile au aratat ca golul a fost înscris dintr-un ofsaid clar.  Torje a sutat de la marginea careului, mingea a lovit bara si a ajuns la Moldoveanu, care a trimis în poarta. ... ...continuare.

Straton, fair-play dupa esecul nemeritat in fata lui Dinamo: "Pentru mine meciul se termina dupa 90 de minute"

Straton, fair-play dupa esecul nemeritat in fata lui Dinamo: Pentru mine meciul se termina dupa 90 de minute Catalin Straton a fost omul meciului în partida pierduta de ACS Poli Timisoara pe terenul lui Dinamo, scor 0-1, dupa ce a avut 7 interventii decisive în fata "câinilor". "Felicitari echipei Dinamo pentru victorie. Sunt dezamagit ca am pierdut. Trebuie sa facem ceva sa ne revenim, sa fim mai puternici mental, ca fizic stam bine. Trec etape si nu acumulam puncte, iar zona minata e foarte aproape de noi. ... ...continuare.

Suspendare-record pentru un fotbalist englez dovedit ca a trucat 25 de meciuri!

publicat 2018-04-20 22:45:10 (Gazeta-Sporturilor)
Suspendare-record pentru un fotbalist englez dovedit ca a trucat 25 de meciuri! Fostul jucator al lui Lincoln City, Bradley Wood, nu va mai putea juca fotbal în urmatorii 6 ani! Potrivit unui comunicat publicat de Federatia Engleza de Fotbal (FA), desi fotbalistul a negat acuzatiile, Wood a fost suspendat pâna la 8 martie 2024 dupa ce a fost gasit vinovat pentru ca a influentat desfasurarea a 25 de partide pentru pariuri, pe timpul când evolua la Lincoln City. ... ...continuare.

FOTO Dinamo a deschis scorul cu Poli Timisoara dintr-un ofsaid evident! Cum a fost posibil

FOTO Dinamo a deschis scorul cu Poli Timisoara dintr-un ofsaid evident! Cum a fost posibil Robert Moldoveanu (19 ani) a marcat pentru Dinamo în minutul 74 al partidei de pe teren propriu cu ACS Poli Timisoara, la 0-0, însa reluarile au aratat ca golul a fost înscris dintr-un ofsaid clar.  Torje a sutat de la marginea careului, mingea a lovit bara si a ajuns la Moldoveanu, care a trimis în poarta. ... ...continuare.

FOTO Dinamo a marcat din ofsaid unicul gol cu Poli Timisoara!

publicat 2018-04-20 22:30:09 (Gazeta-Sporturilor)
FOTO Dinamo a marcat din ofsaid unicul gol cu Poli Timisoara! Robert Moldoveanu (19 ani) a marcat pentru Dinamo în minutul 74 al partidei de pe teren propriu cu ACS Poli Timisoara, însa reluarile au aratat ca golul sau a fost înscris din ofsaid. Atacantul dinamovist s-a aflat în afara jocului în momentul sutului lui Torje de la marginea careului, mingea a lovit bara si a ajuns la Moldoveanu, care a trimis în poarta. ... ...continuare.

Cum il descrie Bill Gates pe Roger Federer in revista Time, in care elvetianul tine coperta

publicat 2018-04-20 22:15:10 (Gazeta-Sporturilor)
Cum il descrie Bill Gates pe Roger Federer in revista Time, in care elvetianul tine coperta Roger Federer a fost inclus de revista Time între cele mai influente 100 de personalitati ale anului 2018. Mai mult decât atât, tenismenul elvetian este unul dintre starurile de pe coperta publicatiei, alaturi de Nicole Kidman, Tarana Burke, Emmanuel Macron, Rihanna si elevii din Parkland. ... ...continuare.

« Pag. anterioara 1 2 3 4 5 ... 639 640 Pag. urmatoare »