Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale

Stiri din cluj *NOU*: Anunturi din cluj
Ultimele Stiri « Pag. ant. 1 2 3 4 Pag. urm. »

FC BOTOSANI - FCSB (Steaua) LIVE VIDEO ONLINE 2017 DIGI SPORT: TELEKOM LIVE STREAMING meciul etapei

publicat 2017-12-10 18:30:10 (Romania-TV)
FC BOTOSANI - FCSB (Steaua) LIVE VIDEO ONLINE 2017 DIGI SPORT: TELEKOM LIVE STREAMING. Cel mai important meci al etapei a 21-a din Liga 1 se joaca duminica seara, de la ora 20:00, intre FC Botosani si FCSB. Aflati la opt puncte in spatele liderului CFR Cluj, jucatorii lui Dica sunt obligati sa castige pentru a nu pierde contactul cu echipa lui Dan Petrescu, dar misiunea nu se anunta deloc usoara. ...continuare.

Final incendiar de sezon: 5 echipe pentru 3 locuri de play-off + FCSB, CFR si CSU arbitreaza lupta » Cum arata clasamentul si programul pana la final

publicat 2017-12-05 10:15:07 (Gazeta-Sporturilor)
Final incendiar de sezon: 5 echipe pentru 3 locuri de play-off + FCSB, CFR si CSU arbitreaza lupta » Cum arata clasamentul si programul pana la final Cu 6 etape înainte de final, lupta pentru ultimele trei locuri din play-off este tot mai încinsa. CFR Cluj, FCSB si CSU Craiova au scapat de emotiile calificarii si se vor lupta pentru câstigarea campionatului, în timp ce FC Botosani, Viitorul, Astra, Dinamo si chiar si Poli Iasi au sanse la play-off si se vor lupta pentru celelalte trei locuri. ... ...continuare.

CUPA ROMANIEI Dinamo a trecut de "U" Cluj la loviturile de la 11 metri VIDEO

publicat 2017-11-29 23:45:09 (Romania-TV)
CUPA ROMANIEI Dinamo a trecut de "U" Cluj la loviturile de la 11 metri VIDEO Dinamo s-a calificat, miercuri, in sferturile de finala ale Cupei Romaniei dupa ce trecut de ""U" Cluj, echipa de Liga 3, la loviturile de departajare. ...continuare.

Cupa Romaniei. Meci de infarct la Cluj, intre "U" si Dinamo. Calificarea s-a decis la penalty-uri

publicat 2017-11-29 23:30:10 (Realitatea-TV)
Cupa Romaniei. Meci de infarct la Cluj, intre "U" si Dinamo. Calificarea s-a decis la penalty-uri Dinamo s-a calificat in sferturile de finala ale Cupei Romaniei, dupa ce a invins, miercuri, cu scorul de 4-2 (1-1) dupa loviturile de departajare, Universitatea Cluj, din Liga a III-a. ...continuare.

Dinamo, un singur obiectiv: Cupa Romaniei!

publicat 2017-11-29 18:30:02 (CanCan)
Dinamo, un singur obiectiv: Cupa Romaniei! Dinamo isi propune in aceasta seara calificarea in sferturile de finala ale Cupei Romaniei. Cainii vor da piept pe "Cluj Arena" cu "U" Cluj, intr-un meci care va fi transmis in direct de Digi Sport, Telekom Sport si Pro X de la ora 20:30. Universitatea Cluj este pe primul loc in liga a treia, avand o singura infrangere au de la inceputul acestei stagiuni, cea cu Unirea Tasnad. In 16-imile Cupei Romaniei, Clujul a trecut cu scorul de 2-1 de Stiinta Miroslava, formatie din esalonul secund.... ...continuare.

Pazea, Miriuta! Adversara "cainilor" din Cupa are in lot fosti fotbalisti de la Steaua si Dinamo

publicat 2017-11-28 14:45:04 (Gazeta-Sporturilor)
Pazea, Miriuta! Adversara cainilor din Cupa are in lot fosti fotbalisti de la Steaua si Dinamo ”Câinii” se vor duela miercuri cu o echipa de Liga a 3-a care are în componenta fosti fotbalisti ai Stelei sau ai lui Dinamo si jucatori cu selectii în echipa nationala a României.  Derby în Cupa României mâine seara! U Cluj si Dinamo, doua echipe de traditie ale României, se dueleaza de la ora 20:30 în "optimile" competitiei. ... ...continuare.

Vasile Miriuta a fost dat afara de la Dinamo. Sefii "cainilor" i-au gasit deja inlocuitor

publicat 2017-11-21 20:00:08 (Romania-TV)
Vasile Miriuta a fost dat afara de la Dinamo. Sefii "cainilor" i-au gasit deja inlocuitor Infrangerea cu CFR Cluj i-a fost fatala lui Vasile Miriuta. Sefii lui Dinamo au decis sa-l puna pe liber pe tehnicianul de 49 de ani, dupa ce echipa a ramas la patru puncte de un loc de play-off. ...continuare.

Vasile Miriuta a fost dat afara de la Dinamo! Pe cine vor numi "cainii" pe banca tehnica

publicat 2017-11-21 19:30:09 (Realitatea-TV)
Vasile Miriuta a fost dat afara de la Dinamo! Pe cine vor numi "cainii" pe banca tehnica Vasile Miriuta a fost dat afara de la Dinamo, dupa esecul, 0-2, cu CFR Cluj. Decizia conducerii din Stefan cel Mare a venit in urma unei sedinte ce s-a tinut marti, anunta Telekom Sport. ...continuare.

"Bursucul" a castigat meciul cu Dinamo la pauza: "Am fost putin mai dur, dar nu e ceva neobisnuit! La Urziceni se spargeau geamuri, sticle in pauza...!"

publicat 2017-11-20 11:30:02 (CanCan)
Bursucul a castigat meciul cu Dinamo la pauza: Am fost putin mai dur, dar nu e ceva neobisnuit! La Urziceni se spargeau geamuri, sticle in pauza...! Dan Petrescu, antrenorul formatiei CFR Cluj, care dupa victoria din Groapa, scor 2-0, cu Dinamo, a revenit pe primul loc in Liga I, avand cu doua puncte mai mult ca FCSB, a declarat ca a castigat meciul contra cainilor la pauza. Dupa o prima repriza stearsa din toate punctele de vedere, "Bursucul" si-a bagat in sedinta elevii la pauza, iar rezultatul s-a vazut pe tabela de marcaj, ardelenii reusind sa se desprinda dupa pauza la doua goluri in doar zece minute de joc. "Stiam ca Dinamo are... ...continuare.

Umiliti in Groapa de ardeleni, cainii sunt tot mai departe de play-off!

Umiliti in Groapa de ardeleni, cainii sunt tot mai departe de play-off! CFR Cluj s-a impus cu 2-0 (0-0) in derby-ul din Groapa cu Dinamo din runda a XVIII-a si a revenit pe primul loc in Liga I, depasind in clasament FCSB, echipa care in aceasta runda a cedat cu 1-0 meciul sustinut in Copou cu CSM Poli Iasi. Victoria ardelenilor s-a conturat dupa pauza, fiind obtinuta gratie erorilor din defensiva "cainlor" comise de Katsikas si Oliva. Constientizand ca doar victoria le poate asigura cainlor in continuare sanse reale la oplay-off, Vasile Miriuta a trimis in teren... ...continuare.

« Pag. anterioara 1 2 3 4 Pag. urmatoare »

© Copyright 2000-2017 iStorm. Toate drepturile rezervate.