Stiri din iasi *NOU*: Anunturi din iasi
Ultimele Stiri « Pag. ant. 1 2 Pag. urm. »

Mitrita, hattrick de senzatie cu CSM Poli Iasi

publicat 2018-04-14 23:00:14 (OnlineSport)
Mitrita, hattrick de senzatie cu CSM Poli Iasi CSU Craiova a obtinut, sambata seara, prima victorie din playoff, 4-1 pe teren propriu cu ultima clasata dintre cele sase din partea superioara a clasamentului, CSM Poli Iasi. ...continuare.

Dan Petrescu, reactie nervoasa dupa remiza cu Astra: "Sunt suparat!"

publicat 2018-04-08 23:30:13 (Romania-TV)
Dan Petrescu, reactie nervoasa dupa remiza cu Astra: "Sunt suparat!" Formatia Astra Giurgiu a terminat la egalitate, sccor 1-1, partida disputata duminica, pe teren propriu, in compania echipei Astra Giurgiu, in etapa a patra a play-off-ului Ligii I. Pentru Gheorghe Multescu a fost primul meci de la revenirea la conducerea Astrei Giurgiu. "Singura ocazie a avut Astra, la fel ca Poli Iasi, si a inscris. Prima repriza a fost foarte slaba, iar Astra bine organizata. Ne-a fost greu. A trebuit sa schimb ceva la pauza. Puteam sa facem 1-0, puteam sa facem 2-0 si se... ...continuare.

Nu a prins finalul pe teren, dar la interviuri a facut spectacol: "MM Stoica a venit la mine pe tunel"

publicat 2018-04-01 23:15:09 (Gazeta-Sporturilor)
Nu a prins finalul pe teren, dar la interviuri a facut spectacol: MM Stoica a venit la mine pe tunel Ionut Cioinac (27 de ani), eliminat în minutul 71 al partidei pierdute de Iasi cu FCSB, scor 0-1, considera ca adversara de astazi nu merita prima pozitie a clasamentului Ligii 1. "Nu stiu ce a vazut domnul arbitru acolo. L-am întrebat doar cum poate da un asemenea fault. Nu vreau sa comentez mai mult. Sunt lucruri nedrepte care ni se întâmpla. Nu avem ce face. ... ...continuare.

Presiune pe primar » Politicienii si reprezentatii locali fac presiune pentru finantarea echipei

publicat 2018-03-21 15:00:10 (Gazeta-Sporturilor)
Presiune pe primar » Politicienii si reprezentatii locali fac presiune pentru finantarea echipei Politicienii si reprezentantii sportului local îl acuza pe Mihai Chirica, primarul Iasiului, de lipsa de vointa în problema finantarii sportului de la bugetul Primariei. Poli Iasi are nevoie de 7 milioane de lei ca sa reziste pâna-n vara. Mobilizare generala la Iasi, împotriva primarului Mihai Chirica. ... ...continuare.

Liga Nationala de baschet masculin, etapa a 20-a. Liderul CSU Sibiu joaca la Tg. Mures

publicat 2018-03-09 10:45:27 (Libertatea)
Liga Nationala de baschet masculin, etapa a 20-a. Liderul CSU Sibiu joaca la Tg. Mures Liga Nationala de baschet masculin, etapa a 20-a. Sezonul regular programeaza jocurile etapei a 20-a in perioada 10-12 martie. Sambata - 10 martie CSM Steaua Bucuresti vs BC Timba Timisoara - ora 17.00 Politehnica Iasi vs Dinamo Bucuresti - ora 19.00 U-BT Cluj-Napoca vs SCM U Craiova - ora 19.15, DigiSport Luni - 12 martie […] Post-ul Liga Nationala de baschet masculin, etapa a 20-a. Liderul CSU Sibiu joaca la Tg. Mures apare prima data in Libertatea.ro. ...continuare.

Alexandra Predescu, vicecampioana europeana la spada. Tanara de 18 ani a urcat pe podium la Soci

publicat 2018-03-08 10:15:29 (Romania-TV)
Alexandra Predescu, vicecampioana europeana la spada. Tanara de 18 ani a urcat pe podium la Soci Alexandra Predescu (CSA Steaua), campioana mondiala de cadete in urma cu trei ani, la Taskent, a fost invinsa in finala de italianca Federica Isola, cu 15-6. In primul tur, Predescu a invins-o pe Paula Lopez de la Pena (Spania) cu 15-12, in turul al doilea a trecut de rusoaica Kristina Iasinskaia, cu 15-14, in optimi a dispus de colega sa de club Denisa Barosan cu 15-5, in sferturi a castigat in fata italiencei Beatrice Cagnin, cu 14-9, iar in semifinale s-a impus in fata suedezei Elvira... ...continuare.

FRF a stabilit datele pentru partidele amanate! Cand se joaca U Craiova - Dinamo si Botosani - Poli Iasi in sferturile Cupei

publicat 2018-03-01 15:00:10 (Gazeta-Sporturilor)
FRF a stabilit datele pentru partidele amanate! Cand se joaca U Craiova - Dinamo si Botosani - Poli Iasi in sferturile Cupei FRF a decis când se vor juca cele doua sferturi din Cupa României, amânate din cauza conditiilor meteo nefavorabile. Federatia a decis ca meciul CSU Craiova - Dinamo sa se joace pe 6 martie, de la ora 17:00. Ultimul sfert de finala, FC Botosani - CSM Poli Iasi, se va disputa pe 13 martie, de la ora 16:30. ... ...continuare.

Cupa Romaniei, sferturi de finala. Cand joaca FCSB si Dinamo. O partida a fost amanata. AZI, Gaz Metan – Astra

publicat 2018-02-27 09:30:21 (Libertatea)
Cupa Romaniei, sferturi de finala. Cand joaca FCSB si Dinamo. O partida a fost amanata. AZI, Gaz Metan – Astra Cupa Romaniei, sferturi de finala. Cand joaca FCSB si Dinamo. O partida a fost amanata. AZI, Gaz Metan – Astra. Programul complet. Programata initial pentru miercuri, 28 februarie, partida din sferturile de finala ale Cupei Romaniei, cea dintre FC Botosani si CSM Politehnica Iasi, se va disputa la o data ce va fi anuntata ulterior. Decizia […] Post-ul Cupa Romaniei, sferturi de finala. Cand joaca FCSB si Dinamo. O partida a fost amanata. AZI, Gaz Metan – Astra apare prima... ...continuare.

Gica Hagi ameninta: "Suntem periculosi in play-off. Avem talent si omogenitate!"

publicat 2018-02-25 08:30:29 (Libertatea)
Gica Hagi ameninta: Suntem periculosi in play-off. Avem talent si omogenitate! Gica Hagi ameninta: "Suntem periculosi in play-off. Avem talent si omogenitate!". FC Viitorul s-a calificat en fanfare in play-off, dupa ce a invins Poli Iasi cu 1-0, in deplasare. A fost un meci controlat de echipa lui Gica Hagi, care s-a aratat extrem de fericit la finalul partidei pentru rezultat. „Avem o echipa foarte tanara. […] Post-ul Gica Hagi ameninta: "Suntem periculosi in play-off. Avem talent si omogenitate!" apare prima data in Libertatea.ro. ...continuare.

PLa-OFF LIGA 1 // Gica Hagi, cum nu l-ai mai vazut de mult timp: "Toti copiii erau fericiti. Și eu pe langa ei"

publicat 2018-02-24 23:30:09 (Gazeta-Sporturilor)
PLa-OFF LIGA 1 // Gica Hagi, cum nu l-ai mai vazut de mult timp: Toti copiii erau fericiti. Și eu pe langa ei Gica Hagi si-a felicitat jucatorii la finalul meciului cu CSMS Iasi, scor 1-0, în urma caruia Viitorul s-a calificat în play-off-ul Ligii 1. "Îmi place când primim felicitari. Am luat decizii importante în iarna. Ne-am asumat riscuri calculate. Echipa a crescut de la meci la meci. Am meritat sa intram în play-off. Am jucat perfect tactic la Iasi. I-am batut de doua ori sezonul asta. Nimeni nu a mai reusit asta.Fericirea e mare. ... ...continuare.