Stiri din ilfov *NOU*: Anunturi din ilfov
Ultimele Stiri « Pag. ant. 1 Pag. urm. »

Dupa ce a batut Sepsi cu noroc, "Comisarul" Moldovan vrea sa bata Dinamo in Groapa!

publicat 2017-09-24 12:30:03 (CanCan)
Dupa ce a batut Sepsi cu noroc, Comisarul Moldovan vrea sa bata Dinamo in Groapa! "Comisarul" Moldovan, a declarat ca victoria cu Seps, scor 2-1 este una de moral pentru Chiajna inaintea meciului restanta de miercuri din Groapa cu Dinamo. Noul tehnician al ilfovenilor s-a aratat multuimit de evolutia echipei sale desi Concordia s-a chinuit in meciul cu nou-promovata din Sf. Gheorghe, golul victoriei venind abia in minutele de prelungire. "Echipa a dat dovada de multa determinare. Am schimbat sistemul de joc, cu doi atacanti si am avut atat forta, cat si viteza de joc.... ...continuare.

Miriuta, noul antrenor al lui Dinamo

publicat 2017-09-18 16:00:02 (CanCan)
Miriuta, noul antrenor al lui Dinamo Vasile Miriuta este noul antrenor al lui Dinamo, urmand a-i lua locul pe banca tehnica lui Cosmin Contra care va fi noul selectioner al Romaniei.In urma cu putin timp Miriuta s-a intelesc cu oficialii Concordiei Chiajna pentru rezilierea contractului, actele urmand a fi semnate cel tarziu pana maine dimineata.Miriuta nu stie inca in acets moment daca miercuri va sta pe banca lui Dinamo in meciul contra Chiajnei.La Concordia favorit sa ajunga antrenor este Leo Grozavu, acesta fiind in relatii... ...continuare.

Gestul lui Florin Tanase dupa ce a obtinut penalty in meciul FCSB-Voluntari: "Facea misto de mine!"

publicat 2017-07-18 11:00:07 (Gazeta-Sporturilor)
Gestul lui Florin Tanase dupa ce a obtinut penalty in meciul FCSB-Voluntari: Facea misto de mine! Dragos Balauru, portarul celor de la Voluntari, a povestit ce reactie a avut Florin Tanase dupa ce a fost faultat si a obtinut un penalty în meciul dintre FCSB si ilfoveni, încheiat cu scorul de 2-1 pentru echipa lui Nicolae Dica. În minutul 34, centralul George Gaman a acordat un penalty pentru FCSB, dupa ce portarul Dragos Balaru l-a faultat în careu pe Florin Tanase. Atacantul a râs de adversarul sau dupa aceasta faza. ... ...continuare.