Stiri din olt *NOU*: Anunturi din olt
Ultimele Stiri « Pag. ant. 1 2 Pag. urm. »

Rusia este SUSPENDATA din IMPORTANTE competitii INTERNAȚIONALE, alaturi de alte 8 tari

publicat 2017-10-01 00:00:02 (Evenimentul-Zilei)
Rusia este SUSPENDATA din IMPORTANTE competitii INTERNAȚIONALE, alaturi de alte 8 tari Federatia internationala de haltere (IWF) a confirmat suspendarea pentru un an a noua tari, intre care si Rusia, in urma reanalizarii esantioanelor recoltate cu ocazia JO 2008 si JO 2012, care au evidentiat cel putin trei cazuri pozitive, precizeaza organizatia cu sediul la Budapesta, intr-un comunicat de presa. ...continuare.

Portugalia a facut Rusia, campioana olimpica, sa tremure inainte de confruntarea cu Romania!

publicat 2017-09-29 11:00:08 (Gazeta-Sporturilor)
Portugalia a facut Rusia, campioana olimpica, sa tremure inainte de confruntarea cu Romania! Iulia Managarova, fosta extrema dreapta de la Oltchim, a lasat Ucraina si a debutat în nationala Rusiei. Portugalia, adversara de duminica a României, în grupa a 4-a de calificare la Euro 2018, a facut un meci excelent la debut, conducând 40 de minute, la Moscova! Rusia, "zbornaia" lui Evgheni Trefilov, s-a chinuit din greu cu o echipa lusitana extrem de artagoasa, care s-a batut pentru orice balon. ... ...continuare.

Victorie ratata de caini in ultimul minut in Oltenia

publicat 2017-09-17 19:45:02 (CanCan)
Victorie ratata de caini in ultimul minut in Oltenia Dinamo a fost la un minut de o victorie care sa o urce pe podiumul Ligii I. Cu toate ca au avut avantaj de doua goluri pe tabela de marcaj dupa golurile marcate de Rivaldinho (min. 19) si Salomao (min. 49), cainii s-au vazut nevoiti sa se multumesca cu doar un punct din acest meci. Elevii lui Mangia au revenit in ultimele 15 minute si au marcat prin Baluta (min. 75) si Burlacu (min. 89).Derby-ul s-a terminat 2-2, Craiova urcand cu 19 puncte pe 2 in Liga I. Dinamo a acumulat 16 puncte si se... ...continuare.

Dinamo lupta la Severin cu CSU Craiova

publicat 2017-09-16 20:15:01 (CanCan)
Dinamo lupta la Severin cu CSU Craiova CS U Craiova si Dinamo se intalnesc astazi in derby-ul etapei a X-a a Ligii I de la ora 20:30 la Severin. Inanintea acestui meci oltenii sunt pe locul 3 in Liga I cu 18 puncte in timp ce cainii rosii sunt pe locul 7 cu 15 puncte. Partida de la Severin va fi condusade arbitrul numarul unu al tarii, Ovidiu Hategan.Meciul va fi transmis in direct de Digi, Dolce si Look.Autor: Cristi P. Citeste despre:dinamo, csu craiova, liga i, hategan ...continuare.

CRAIOVA DINAMO. Mangia: "Cand am venit aici mi s-a spus sa nu port rosu!"

publicat 2017-09-15 14:00:07 (Romania-TV)
CRAIOVA DINAMO. Mangia: "Cand am venit aici mi s-a spus sa nu port rosu!" CRAIOVA DINAMO. Devis Mangia, antrenorul lui CSU Craiova, a fost intrebat, vineri, daca a aflat ca Dinamo "este cel mai mare dusman al oltenilor", iar tehnicianul a raspuns ca atunci cand a sosit in Banie i s-a cerut sa nu poarte rosu! CRAIOVA DINAMO se joaca, sambata, de la ora 20:30. DIGI SPORT si TELEKOM SPORT transmite LIVE VIDEO STREAM ONLINE CRAIOVA DINAMO. ...continuare.

Italienii s-au revoltat. Ce vor de la Ianis Hagi

publicat 2017-09-14 15:00:06 (Realitatea-TV)
Italienii s-au revoltat. Ce vor de la Ianis Hagi Jurnalistii italieni s-au suparat ca Ianis Hagi sta doar pe banca de rezerve a Fiorentinei. ...continuare.

Gica Hagi a surprins pe toata lumea. Ce a spus despre "perla" lui este revoltator

publicat 2017-08-29 11:30:10 (Realitatea-TV)
Gica Hagi a surprins pe toata lumea. Ce a spus despre "perla" lui este revoltator Florinel Coman a fost cumparat de FCSB de la Viitorul lui Hagi, in urma cu o saptamana. Gigi Becali il considera le atacantul de 19 ani mai talentat chiar decat Adi Mutu. ...continuare.

FOTO Trebuia eliminat Alibec? Doua intrari criminale, in doar cateva minute » Dica a reactionat imediat

publicat 2017-08-27 22:15:04 (Gazeta-Sporturilor)
FOTO Trebuia eliminat Alibec? Doua intrari criminale, in doar cateva minute » Dica a reactionat imediat Denis Alibec a avur doua interventii extrem de dure în finalul primei reprize din partida FCSB-FC Botosani jucata pe Arena Nationala, iar moldovenii au acuzat ca atacantul trebuia eliminat. În minutul 41, Alibec l-a faultat la marginea careului advers pe fundasul botosanenilor, Andrei Burca si a vazut cartonasul galben din partea lui Sebastian Coltescu. Fotbalistul oaspetilor s-a resimtit si a camerele de luat vederi au surprins o rana pe glezna acestuia. ... ...continuare.

publicat 2017-08-06 00:00:07 (Gazeta-Sporturilor)
GALERIE FOTO Apus de legenda! Bolt pierde ultima cursa de 100 de metri din cariera Usain Bolt (30 de ani) a alergat astazi, în Campionatele Mondiale de la Londra, la ultima cursa de 100 de metri din cariera.  Usain Bolt nu a mai repetat evolutiie bune din trecut si a a pierdut finala, terminând cursa pe locul trei, dupa americani.  Întrecerea a fost câstigata de Justin Gatlin, care a obtinut timpul de 9.92,  în timp ce pe locul doi s-a clasat Christian Coleman, cu 9.94. ... ...continuare.

AC MILAN - CSU CRAIOVA LIVE VIDEO ONLINE PROTV: Oltenii, in infern. LIVE STREAM PRO TV EUROPA LEAGUE

publicat 2017-08-03 11:00:24 (Romania-TV)
AC MILAN - CSU CRAIOVA LIVE VIDEO ONLINE PROTV: Oltenii, in infern. LIVE STREAM PRO TV EUROPA LEAGUE AC MILAN - CSU CRAIOVA LIVE VIDEO ONLINE PROTV: AC Milan - CSU Craiova. Bataie pe abonamente la AC Milan. Peste 60.000 de oameni vin la meciul cu Craiova de pe San Siro, iar numarul este in crestere. Pro TV va difuza partida retur dintre AC Milan si CSU Craiova, din turul trei preliminar al competitiei fotbalistice Europa League. Confruntarea dintre AC Milan si CSU Craiova se va disputa joi, 3 august, de la ora 21.45, pe stadionul San Siro din Milano. va transmite live cele mai importante... ...continuare.