Rovinieta Online | Asigurare RCA

Monica Niculescu a facut SHOW in sferturi la Hobart

publicat 2017-01-12 12:45:07 (Puterea)

Monica Niculescu a facut SHOW in sferturi la Hobart Monica Niculescu s-a calificat in semifinalele turneului de la Hobart. Romanca a dispus in doua seturi de Risa Ozaki, ocupanta locului 100 WTA, scor 6-4, 6-4. Meciul, care a durat ceva mai mult de doua ore, a fost unul spectaculos, mai ales in setul secund. Sporiva noastra a condus cu 4-0, insa asiatica a avut o revenire senzationala si a egalat la 4. Monica si-a revenit la timp, a facut break pe serviucul adversarei, pentru ca apoi sa-si fructifice serviciul si sa castige meciul. Asta in ciuda problemelor medicale pe care le-a acuzat la pauza dintre seturi, cand a si fost nevoita sa mearga la vestiare.