Rovinieta Online | Asigurare RCA

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale



Ultimele Stiri « Pag. ant. 1 2 3 4 5 ... 84 85 Pag. urm. »

Un cunoscut om de afaceri roman a murit doborat de o boala necrutatoare

publicat 2016-08-26 12:30:01 (Antena3)
Un cunoscut om de afaceri roman a murit doborat de o boala necrutatoare Omul de afaceri Vasile Buta, patronul firmei de constructii Podgoria Cotesti, a murit. El era bolnav si se trata în strainatate, însa în final boala s-a dovedit a fi nemiloasa si l-a rapus pe... ...continuare.

A murit Rudy Van Gelder, considerat un geniu al jazz-ului

publicat 2016-08-26 09:30:02 (Antena3)
A murit Rudy Van Gelder, considerat un geniu al jazz-ului Rudy Van Gelder, inginer de sunet care a înregistrat câteva din albumele cele mai marcante de jazz din istorie, a murit joi la 91 de ani, relateaza AFP.  Van Gelder a supervizat în 1964... ...continuare.

O persoana a murit si alte patru au fost ranite

publicat 2016-08-26 09:15:02 (Bursa)
O persoana a murit si alte patru au fost ranite in cursul noptii trecute, in urma unei explozii care a avut loc la un centru sportiv din orasul belgian Chimay, transmite Le Soir. ...continuare.

Explozie in Belgia. O persoana a murit, alte doua sunt ranite

publicat 2016-08-26 08:00:12 (Realitatea-TV)
Explozie in Belgia. O persoana a murit, alte doua sunt ranite Cel putin o persoana a murit si alte patru au fost ranite, dintre care doua grav, intr-o explozie produsa la un centru sportiv din orasul Chimay, in sudul Belgiei, a anuntat Centrul belgian de Criza, citat de Reuters. ...continuare.

Doliu in lumea modei! A murit creatoarea de origine romana Sonia Ryckiel, supranumita "regina tricotajelor"!

publicat 2016-08-26 00:00:01 (Antena-1)
Creatoarea pariziana Sonia Ryckiel a murit la varsta de 86 de ani, dupa ce si-a pus semnificativ amprenta asupra lumii modei. ...continuare.

Actorul Florin Zamfirescu s-a inscris in PRM si a devenit noul purtator de cuvant al partidului

publicat 2016-08-25 23:45:28 (Realitatea-TV)
Actorul Florin Zamfirescu s-a inscris in PRM si a devenit noul purtator de cuvant al partidului Actorul Florin Zamfirescu este noul purtator de cuvant al PRM, el alaturandu-se acestei formatiuni din dorinta de a se implica activ in viata politica din Romania si din nevoia de a transmite "un apel la normalitate", potrivit unui comunicat al formatiunii transmis joi AGERPRES. ...continuare.

DOLIU! O mare creatoare de moda de origine romana a murit din cauza unei boli teribile

publicat 2016-08-25 23:00:03 (CanCan)
DOLIU! O mare creatoare de moda de origine romana a murit din cauza unei boli teribile Lumea modei este in stare de soc. O celebra creatoare de moda de origine romana a decedat din cauza unei boli crunte, potrivit stiripesurse.ro. Sonia Rykiel a murit astazi, la varsta de 86 de ani si a lasat in urma sa multa durere printre cei care i-au apreciat munca. Aceasta era faimoasa pentru tricotajele sale colorate, iar fiica sa a facut teribilul anunt. "Mama mea a murit la ora 05:00, in aceasta dimineata, in casa ei din Paris, din cauza efectelor bolii Parkinson", a spus Nathalie... ...continuare.

Accident grav in Chisinau, provocat de un motociclist. Tanarul de 23 de ani a murit pe loc

publicat 2016-08-25 21:45:15 (ProTV)
Accident grav in Chisinau, provocat de un motociclist. Tanarul de 23 de ani a murit pe loc Accident grav joi dupa amiaza pe strada Kiev din Chisinau. Un motociclist de 23 de ani a murit pe loc, dupa ce a intrat pe contrasens, s-a izbit de o masina dupa care a fost aruncat in altele doua. ...continuare.

« Pag. anterioara 1 2 3 4 5 ... 84 85 Pag. urmatoare »