Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale


Director WEB


Ultimele Stiri « Pag. ant. 1 2 3 4 5 ... 22 23 Pag. urm. »

Aproape jumatate dintre accidente se produc in parcare si in timpul manevrelor necesare parcarii

publicat 2015-07-30 22:00:02 (Bursa)
In jur de 40% din accidentele auto soldate doar cu daune materiale au loc in parcare, sau in timpul manevrarii masinii in parcare, concluzioneaza o cercetare realizata de Centrul Allianz pentru Tehnologie impreuna cu Continental AG. ...continuare.

Peste 21.000 de autobuze si camioane, verificate de politisti. 6.134 de sanctiuni, aplicate

publicat 2015-07-30 16:45:15 (Realitatea-TV)
Peste 21.000 de autobuze si camioane, verificate de politisti. 6.134 de sanctiuni, aplicate Politisti din toate cele 28 de state membre ale Uniunii Europene (UE) au efectuat activitati de control, simultan, fiind verificate peste 21.000 de autobuze si camioane, conform Planului de Operatiuni al Organizatiei Politiilor Rutiere din Europa (TISPOL). In urma actiunii de amploare au fost aplicate 6.134 de sanctiuni. ...continuare.

Tara in care politistii rutieri vor primi 70% din cuantumul amenzilor pe care le aplica

publicat 2015-07-30 08:45:02 (Antena3)
Tara in care politistii rutieri vor primi 70% din cuantumul amenzilor pe care le aplica Autoritatile din Cambogia au decis sa inaspreasca amenzile rutiere, iar politistii vor primi 70% din cuantumul acestora.Noile reglementari vor intra in vigoare de la 1 ianuarie, in incercarea de a reduce feno... ...continuare.

'Suntem inca sub media Uniunii Europene, cu privire la indicatorul numarului de accidente rutiere'

publicat 2015-07-29 18:15:03 (Bursa)
Ministrul Transporturilor, Iulian Matache, a declarat astazi ca tara noastra este inca sub media Uniunii Europene privitor la indicatorul numarului de accidente la 1 milion de locuitori, cu toate ca au fost si sunt in continuare depuse eforturi din partea autoritatilor romane pentru reducerea numarului de decese cauzate de accidente rutiere. ...continuare.

Accidente aviatice. Toate persoanele aflate la bord au murit

publicat 2015-07-28 19:15:02 (Antena3)
Cel putin sapte oameni au murit dupa ce doua avioane usoare s-au prabusit, in incidente separate, in Statele Unite, informeaza ABC News, potrivit Mediafax.     Un avion de tip Beechcraft s-a... ...continuare.

ASA si-a adus golgheter: "L-am dorit foarte mult"

publicat 2015-07-28 00:00:20 (Gazeta-Sporturilor)
ASA Tîrgu Mures a ajuns la o întelegere cu FC Zalau pentru transferul golgheterului Benjamin Kuku. Actacantul a fost cumparat definitiv de vicecampioana României si vineri se vor parafa actele, anunta sportulsalajean.ro. "Ni l-am dorit mult pe Kuku si iata ca am reusit sa îl transferam. A fost o confuzie la echipa noastra în legatura cu jucatorii extracomunitari, însa problema a fost lamurita si Kuku a devenit jucatorul nostru. ... ...continuare.

ASA a transferat golgheterul unei echipe: "Am dorit foarte mult acest jucator"

publicat 2015-07-27 23:45:08 (Gazeta-Sporturilor)
ASA Tîrgu Mures a ajuns la o întelegere cu FC Zalau pentru transferul golgheterului Benjamin Kuku. Actacantul a fost cumparat definitiv de vicecampioana României si vineri se vor parafa actele, anunta sportulsalajean.ro. "Ni l-am dorit mult pe Kuku si iata ca am reusit sa îl transferam. A fost o confuzie la echipa noastra în legatura cu jucatorii extracomunitari, însa problema a fost lamurita si Kuku a devenit jucatorul nostru. ... ...continuare.

INFOTRAFIC. RESTRICTII RUTIERE impuse de CANICULA

publicat 2015-07-26 14:00:37 (Romania-TV)
INFOTRAFIC. RESTRICTII RUTIERE impuse de CANICULA Centrul INFOTRAFIC din Inspectoratul General al Politiei Romane informeaza ca, data fiind avertizarea Cod Portocaliu de canicula si disconfort termic accentuat valabila pentru judetele Olt, Teleorman, Giurgiu, Ilfov, Ialomita, Calarasi, Braila, Galati, Vaslui si municipiul Bucuresti, duminica vor exista mai multe restrictii rutiere. ...continuare.

5 sfaturi de calatorie care sa va apere de accidente sau imbolnaviri

publicat 2015-07-25 20:00:02 (Antena3)
Planificati o excursie sau un sejur peste hotare? Inainte sa plecati pregatiti-va pentru o vacanta sanatoasa. Incheie o asigurare de sanatate, fa-ti toate vaccinarile de care e nevoie si afla cum poti gasi un doctor in... ...continuare.

Accidente rutiere foarte grave in Brasov si Galati

publicat 2015-07-25 10:45:04 (Cotidianul)
Accidente rutiere foarte grave in Brasov si Galati Șapte autospeciale de la Ambulanta si SMURD au intervenit, iar cei... ...continuare.

« Pag. anterioara 1 2 3 4 5 ... 22 23 Pag. urmatoare »


© Copyright 2000-2015 iStorm. Toate drepturile rezervate.