Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale


Director WEB


Ultimele Stiri « Pag. ant. 1 2 3 4 5 ... 14 15 Pag. urm. »

'Suntem inca sub media Uniunii Europene, cu privire la indicatorul numarului de accidente rutiere'

publicat 2015-07-29 18:15:03 (Bursa)
Ministrul Transporturilor, Iulian Matache, a declarat astazi ca tara noastra este inca sub media Uniunii Europene privitor la indicatorul numarului de accidente la 1 milion de locuitori, cu toate ca au fost si sunt in continuare depuse eforturi din partea autoritatilor romane pentru reducerea numarului de decese cauzate de accidente rutiere. ...continuare.

Accidente aviatice. Toate persoanele aflate la bord au murit

publicat 2015-07-28 19:15:02 (Antena3)
Cel putin sapte oameni au murit dupa ce doua avioane usoare s-au prabusit, in incidente separate, in Statele Unite, informeaza ABC News, potrivit Mediafax.     Un avion de tip Beechcraft s-a... ...continuare.

5 sfaturi de calatorie care sa va apere de accidente sau imbolnaviri

publicat 2015-07-25 20:00:02 (Antena3)
Planificati o excursie sau un sejur peste hotare? Inainte sa plecati pregatiti-va pentru o vacanta sanatoasa. Incheie o asigurare de sanatate, fa-ti toate vaccinarile de care e nevoie si afla cum poti gasi un doctor in... ...continuare.

Accidente rutiere foarte grave in Brasov si Galati

publicat 2015-07-25 10:45:04 (Cotidianul)
Accidente rutiere foarte grave in Brasov si Galati Șapte autospeciale de la Ambulanta si SMURD au intervenit, iar cei... ...continuare.

Accidente rutiere foarte grave in doua judete

publicat 2015-07-25 10:15:06 (Cotidianul)
Accidente rutiere foarte grave in doua judete Șapte autospeciale de la Ambulanta si SMURD au intervenit, iar cei... ...continuare.

Recunosti vedeta?

publicat 2015-07-25 00:00:03 (Click)
Recunosti vedeta? Recunosti vedeta? Suntem obisnuiti s-o vedem in costum, prezentand Stirile Pro TV de la ora 5. In timpul liber insa, vedeta isi dezvaluie adevaratul farmec in tinute vaporoase si e una dintre cele mai frumoase blonde de la noi. Stii despre cine e vorba? ...continuare.

5 sfaturi de calatorie care sa va apere de accidente sau imbolnaviri

publicat 2015-07-24 22:45:12 (Romania-TV)
5 sfaturi de calatorie care sa va apere de accidente sau imbolnaviri Planificati o excursie sau un sejur peste hotare? Inainte sa plecati pregatiti-va pentru o vacanta sanatoasa. Incheie o asigurare de sanatate, fa-ti toate vaccinarile de care e nevoie si afla cum poti gasi un doctor in localitatea in care te duci. Mai bine te pregatesti de orice, decat sa fii luat prin surprindere in concediu si sa iti cheltui toti banii de vacanta pe tratamente sau, in cel mai rau caz, sa te intorci acasa bolnav. ...continuare.

Ministerul Sanatatii face un nou apel pentru donarea de sange, care nu e suficient in lunile de vara

publicat 2015-07-24 17:00:14 (Mediafax)
Ministerul Sanatatii face un nou apel pentru donarea de sange, care nu e suficient in lunile de vara Ministrul Sanatatii Nicolae Banicioiu a vizitat, vineri, Centrul de Transfuzie Sanguina Bucuresti si a facut un nou apel catre cetateni sa doneze sange, in conditiile in care vara se prezinta mai putini donatori, dar cererea este mai mare din cauza numeroselor accidente si operatii planificate. ...continuare.

Cum ti se poate schimba viata in cateva secunde. Filmul pe care toti soferii trebuie sa il vada

publicat 2015-07-23 14:00:02 (Antena3)
Cum ti se poate schimba viata in cateva secunde. Filmul pe care toti soferii trebuie sa il vada O statistica plaseaza Romania pe primul loc in Europa in ceea ce priveste numarul de pietoni morti in accidente rutiere. Si multe dintre aceste tragedii au loc din cauza neatentiei soferilor, care utilizeaza... ...continuare.

Stirile negative, moartea internautilor

publicat 2015-07-22 22:30:12 (Puterea)
Stirile negative, moartea internautilor Redactorii unui site rusesc au hotarat la inceputul lui decembrie, anul trecut, sa faca un experiment. Pentru o zi, au postat numai stiri pozitive. Rezultatul? Traficul a scazut cu 66 la suta. ...continuare.

« Pag. anterioara 1 2 3 4 5 ... 14 15 Pag. urmatoare »