Rovinieta Online | Asigurare RCA

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale



Ultimele Stiri « Pag. ant. 1 2 3 4 5 ... 15 16 Pag. urm. »

Guvernul a aprobat infiintarea a patru banci de tesuturi

publicat 2017-04-28 11:15:03 (Evenimentul-Zilei)
Guvernul a aprobat infiintarea a patru banci de tesuturi Presedintele Comisiei de Sanatate a Camerei Deputatilor, deputatul PSD Mures Florin Buicu, a aratat astazi, intr-un comunicat de presa, ca infiintarea celor patru banci de tesuturi aprobata de Guvernul Grindeanu, la Bucuresti, Timisoara, Iasi si Targu Mures, va asigura existenta in tara a tesuturilor, in cazul unor accidente colective. ...continuare.

Florin Buicu (PSD): "Infiintarea bancilor de tesuturi va asigura tratamentul de urgenta in cazul unor accidente colective"

publicat 2017-04-28 10:45:04 (Evenimentul-Zilei)
Florin Buicu (PSD): Infiintarea bancilor de tesuturi va asigura tratamentul de urgenta in cazul unor accidente colective Presedintele Comisiei de Sanatate a Camerei Deputatilor, deputatul PSD Mures Florin Buicu, a aratat vineri, intr-un comunicat de presa, ca infiintarea celor patru banci de tesuturi aprobata de Guvernul Grindeanu, la Bucuresti, Timisoara, Iasi si Targu Mures, va asigura existenta in tara a tesuturilor, in cazul unor accidente colective. ...continuare.

Accidente grave pe soselele din Romania, o tanara a murit si sase persoane au fost ranite, printre care si 2 copii

publicat 2017-04-28 08:45:08 (Romania-TV)
Accidente grave pe soselele din Romania, o tanara a murit si sase persoane au fost ranite, printre care si 2 copii Doua accidente grave s-au petrecut in ultimele ore pe soselele din Romania! In judetul Gorj, o tanara a murit dupa ce a intrat cu masina intr-un stalp. Iar in Mehedinti, sase oameni, printre care doi copii au fost raniti dupa ce doua masini cu numere straine s-au ciocnit. ...continuare.

Cum pun parintii viata copiilor in pericol fara sa constientizeze. Acestea sunt cele mai mari greseli

publicat 2017-04-27 20:15:02 (Antena3)
Cum pun parintii viata copiilor in pericol fara sa constientizeze. Acestea sunt cele mai mari greseli Parintii pun viata copiilor în pericol fara sa constientizeze. Readers Digest a realizat o lista a celor mai frecvente accidente, scrie adevarul.ro. Punerea copiilor în caruciorul de... ...continuare.

Cum abordam echipamentul de protectie individual? Obligatiile angajatorului si angajatului

publicat 2017-04-27 20:00:02 (AgoraNews)
Cum abordam echipamentul de protectie individual? Obligatiile angajatorului si angajatului Conform celor mai recente statistici Eurostat, Romania inca ocupa un loc fruntas la numarul de accidente de munca. Desi in ultimii ani numarul acestor accidente a fost in scadere, mare parte din acestea pot fi evitate. ...continuare.

Doamne, ce imagine! Reporter, lovit de fulger in timp ce prezenta stirile despre vreme

publicat 2017-04-27 17:45:02 (Antena3)
Doamne, ce imagine! Reporter, lovit de fulger in timp ce prezenta stirile despre vreme Un reporter a trecut prin clipe groaznice in timp ce transmitea stiri despre starea vremii. El  a fost la un pas sa isi puna viata in pericol, dupa ce a fost lovit de un fulger. Barbatul se afla in transmisiunea... ...continuare.

IT&C - Google introduce la rezultatele cautarilor unelte de verificare a informatiilor si faptelor

publicat 2017-04-27 03:15:03 (Curierul-National)
Ca urmare a presiunilor din tot mai multe tari, dar si fiindca s-au inmultit fantastic de mult stirile false, Google a decis sa introduca la nivel global pe cautare unelte de fact-checking. Sub rezultatele anumitor cautari vor aparea mentiuni despre cine sustine un anumit fa ...continuare.

Fondatorul Wikipedia va lansa un nou serviciu online pentru a combate stirile false

publicat 2017-04-25 13:15:07 (ProTV)
Fondatorul Wikipedia va lansa un nou serviciu online pentru a combate stirile false Jimmy Wales, fondatorul Wikipedia, va lansa un nou serviciu online cu finantare participativa, Wikitribune, care va promova fact-checkingul (verificarea faptelor) cu scopul de a lupta impotriva stirilor false, informeaza Independent.co.uk. ...continuare.

« Pag. anterioara 1 2 3 4 5 ... 15 16 Pag. urmatoare »