Rovinieta Online | Asigurare RCA

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale



Ultimele Stiri « Pag. ant. 1 2 3 4 5 ... 13 14 Pag. urm. »

Fondul de protectie a victimelor strazii a platit despagubiri de aproape 30 milioane lei

publicat 2017-03-23 11:15:09 (Romania-TV)
Fondul de protectie a victimelor strazii a platit despagubiri de aproape 30 milioane lei Fondul de Protectie a Victimelor a Strazii (FPVS) a platit, anul trecut, despagubiri pentru daune materiale, vatamari corporale si decese din accidente provocate de soferi neasigurati in suma de 29,65 milioane de lei, in scadere cu 28,8% fata de anul precedent, ca urmare a reducerii numarului de dosare instrumentate, reiese din datele institutiei remise Profit.ro. ...continuare.

Accidente cumplite pe soselele din tara. Trei persoane au murit, iar alte trei au fost ranite grav

publicat 2017-03-23 08:30:15 (Romania-TV)
Accidente cumplite pe soselele din tara. Trei persoane au murit, iar alte trei au fost ranite grav O tragediea avut loc pe DN7 in Arges, joi dimineata. Doi oameni au murit dupa ce masina in care se aflau s-a izbit de un tir. Accident cumplit azi-noapte si in Iasi. Un om a murit si alti trei au ajuns in stare grava la spital. Trei masini s-au izbit violent intr-o intersectie. ...continuare.

SINISTRU! Batranii au reducere la inmormantari, daca renunta la permisul auto

publicat 2017-03-21 14:15:05 (Evenimentul-Zilei)
SINISTRU! Batranii au reducere la inmormantari, daca renunta la permisul auto Propunere bizara pentru autoritatile din Japonia. Pentru a limita numarul de accidente rutiere, prefectura Aichi a anuntat ca le va face 15% reducere tuturor persoanelor in varsta care renunta la permisul de conducere. ...continuare.

Horoscop aprilie 2017. Inca o luna dificila pentru aceste zodii: Venus si Marte sunt retrograde

publicat 2017-03-21 09:45:05 (Realitatea-TV)
Horoscop aprilie 2017. Inca o luna dificila pentru aceste zodii: Venus si Marte sunt retrograde Horoscop aprilie 2017. Inca o luna dificila. Sa tragem adanc aer in piept, fiindca aprilie 2017 s-ar putea sa ne dea de furca cel putin la fel de mult ca martie, daca nu chiar mai mult. Ramane valabila in continuare alerta de conflicte, revolte, violente, accidente, cataclisme naturale, turbulente politice si financiar-economice s.a.md, despre care am tot vorbit in ultimele luni. ...continuare.

A cucerit si juriul, dar si publicul cu multe glume. Trupa Comedy Zebra Show trimisa in finala prin aplicatia "iUmor"

publicat 2017-03-20 17:00:02 (Antena-1)
A cucerit si juriul, dar si publicul cu multe glume. Trupa Comedy Zebra Show trimisa in finala prin aplicatia iUmor Dintre toti concurentii celei de a treia editii a emisiunii "iUmor", trupa "Comedy Zebra Show" a castigat cele mai multe voturi din partea publicului Antena1, in aplicatia iUmor si va merge in finala. ...continuare.

Țiriac se revolta dupa revenirea Mariei Șarapova in circuit!

publicat 2017-03-18 11:45:03 (Gazeta-Sporturilor)
Țiriac se revolta dupa revenirea Mariei Șarapova in circuit! Revenirea Mariei Șarapova tine capul de afis în stirile despre tenis din presa mondiala. Rusoaica a primit un wild-card si pentru turneul de la Madrid, detinut de Ion Țiriac.  Omul de afaceri român a recunoscut ca el s-a opus participarii acesteia la acest turneu, însa decizia finala nu îi apartine lui, ci organizatorului. ... ...continuare.

Afla ce-ti rezerva astrele in saptamana 17-23 martie 2017. Tensiuni si mici accidente

publicat 2017-03-17 11:30:06 (Realitatea-TV)
Afla ce-ti rezerva astrele in saptamana 17-23 martie 2017. Tensiuni si mici accidente Descopera ce-ti prezic astrele in urmatoarea saptamana! ...continuare.

Presedintele "Ordinului Jurnalistilor" de la Vatican: " Incepand de astazi, am terminat cu jurnalistii''

publicat 2017-03-17 11:00:03 (Evenimentul-Zilei)
Presedintele "Ordinului Jurnalistilor" de la Vatican: " Incepand de astazi, am terminat cu jurnalistii'' Cardinalul Pietro Paolin, secretar de Stat al Vaticanului, a sfintit joi noul sediu al Ordinului Jurnalistilor, punandu-l sub ocrotirea Fecioarei Maria. Apoi s-a adresat Consiliului National al Ordinului scotand in relief ''riscul instrumentalizarii stirilor de catre un sistem de putere perfid'', fara a socoti riscul la care se pot expune cu ''senzationalismul si rapiditatea stirilor cu orice pret (care deseori merg pana la defaimare) si adesea declasifica eronat stirile bune de cele false''. ...continuare.

Accidente grave cu pietoni in Bucuresti si in tara VIDEO

publicat 2017-03-17 10:00:13 (Romania-TV)
Accidente grave cu pietoni in Bucuresti si in tara VIDEO O batrana a fost lovita mortal de o masina in Sectorul 2 al Capitalei, cand incerca sa traverseze bulevardul neregulamentar. Asta in timp ce in Arges, un barbat a fost izbit in plin, la cativa pasi de casa. Iar in Constanta, doi oameni, sot si sotie au fost loviti pe trecerea de pietoni. Soferul a fugit de la locul faptei, informeaza . ...continuare.

HOROSCOP 16 MARTIE 2017: Probleme cu banii, se recomanda prudenta. Previziuni complete

publicat 2017-03-15 15:45:08 (Romania-TV)
HOROSCOP 16 MARTIE 2017: Probleme cu banii, se recomanda prudenta. Previziuni complete HOROSCOP 16 MARTIE 2017: Opozitia Lunii cu Marte poate predispune la emotii si sentimente contradictorii, iritabilitate, tensiuni, dispute si chiar mici accidente. La nivel macro sunt posibile proteste, mitinguri si greve spontane. Se recomanda prudenta, retinere si amanarea oricarei activitati importante. Daca observati ca toate va ies pe dos, este momentul sa faceti o pauza. ...continuare.

« Pag. anterioara 1 2 3 4 5 ... 13 14 Pag. urmatoare »