Rovinieta Online | Asigurare RCA

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale



Ultimele Stiri « Pag. ant. 1 2 3 4 5 ... 16 17 Pag. urm. »

Cinci romani mor zilnic in accidente rutiere

publicat 2017-01-19 17:45:07 (Puterea)
Cinci romani mor zilnic in accidente rutiere Peste 1900 de persoane si-au pierdut viata in accidente rutiere petrecute in 2016 pe soselele din Romania, aproximativ 28.000 de persoane au fost ranite in accidente usoare si 8.300 de persoane au fost ranite grav, conform informatiilor furnizate de Directia Rutiera din cadrul Inspectoratului General al Politiei Romane (IGPR), la solicitarea Uniunii Asiguratorilor (UNSAR). Datele mai arata ca numarul accidentelor cu vatamari corporale inregistrate in 2016 a crescut cu 12% fata de anul trecut,... ...continuare.

Mortii din carca politicienilor. 5 romani pier in fiecare zi pe drumurile din Romania

publicat 2017-01-19 15:30:25 (Realitatea-TV)
Mortii din carca politicienilor. 5 romani pier in fiecare zi pe drumurile din Romania Peste 1900 de persoane si-au pierdut viata in accidente rutiere petrecute in anul 2016 pe soselele din Romania, ceea ce inseamna o medie de 5 decese pe zi. Numarul total al victimelor ranite grav intr-un singur an: peste 8.300. Starea rudimentara a infrastructurii rutiere si lipsa autostrazilor la 27 de ani de la Revolutie sunt printre cauzele principale ale numarului mare de accidente cu victime. ...continuare.

Riscul asfixierii sau inecarii cu alimente la copii. Invatati-i sa mestece!

publicat 2017-01-19 09:45:09 (Realitatea-TV)
Riscul asfixierii sau inecarii cu alimente la copii. Invatati-i sa mestece! Fenomenul de asfixiere sau cel de inecare cu alimente poate sa apara la orice varsta, insa copii de pana la patru-cinci ani sunt mai predispusi unor astefel de accidente. ...continuare.

5 trucuri ca sa nu aluneci pe gheata

publicat 2017-01-18 19:30:11 (Realitatea-TV)
5 trucuri ca sa nu aluneci pe gheata Iarna in oras inseamna adesea polei ascuns sub stratul de zapada, ghetus pe portiuni bune de trotuar si inevitabilele accidente care se lasa cu cazaturi, maini si picioare rupte. ...continuare.

In sfarsit, i-au prins spilul! Metoda Accidentul nu mai merge la ei

publicat 2017-01-17 09:15:04 (Evenimentul-Zilei)
In sfarsit, i-au prins spilul! Metoda Accidentul nu mai merge la ei Doi varstnici din Constanta au demontat, fara ezitare, planul unor "isteti" de a-i escroca. N-au intrat in panica si nu au scos sume exorbitante din buzunar, cand au fost informati de necunoscuti ca rude ale lor ar fi fost implicate in accidente rutiere, ci au pus mana pe telefon si au alertat politistii. Acestia din urma ancheteaza acum cazurile ca sa dea de urma escrocilor. ...continuare.

BBC a inceput vanatoarea de stiri false difuzate de retelele de socializare

publicat 2017-01-16 11:45:13 (Realitatea-TV)
BBC a inceput vanatoarea de stiri false difuzate de retelele de socializare O echipa permanenta a BBC va fi urmari indeaproape stirile false care sunt impartasite pe retelele de socializare, relateaza The Guardian. Membrii echipei vor verifica si demasca povestile special concepute pentru a induce in eroare si care "se vand" sub masca stirilor reale. ...continuare.

Razboi contra stirilor false!

publicat 2017-01-16 00:00:02 (Bursa)
Razboi contra stirilor false! Stirile false reprezinta o mare problema pentru oamenii care isi iau informatiile exclusiv de pe internet. Perioada romantica a internetului s-a incheiat, copilaria facebook-ului este pe sfarsite. Lumea in general si lumea presei in special a inteles in ceasul al doisprezecelea cum sta treaba cu informarea directa din surse mai putin autorizate, cu stirile create special ca sa produca trafic si like-uri, care nu se impiedica de amanunte precum realitatea sau adevarul. Pagubele produse de... ...continuare.

ZI NEAGRA pe drumurile din Romania. Val de accidente, mai multi morti

publicat 2017-01-15 14:30:12 (Realitatea-TV)
ZI NEAGRA pe drumurile din Romania. Val de accidente, mai multi morti ZI NEAGRA pe soselele din Romania: cel putin 4 accidente grave au avut loc in cursul zilei de duminica, 15 ianuarie, majoritatea dintre ele cauzate de conditiile de trafic - polei sau ceata - combinate cu viteza excesiva sau neatentia. ...continuare.

« Pag. anterioara 1 2 3 4 5 ... 16 17 Pag. urmatoare »