Rovinieta Online | Asigurare RCA

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale



Ultimele Stiri « Pag. ant. 1 2 3 4 5 ... 13 14 Pag. urm. »

Video! Motivul real pentru care geamurile avioanelor sunt ovale! Cand s-au introdus si accidentele care au dus la aceasta decizie

publicat 2016-06-27 14:15:01 (Antena-1)
Video! Motivul real pentru care geamurile avioanelor sunt ovale! Cand s-au introdus si accidentele care au dus la aceasta decizie Daca pana acum aveai impresia ca forma geamurilor aeronavelor a fost aleasa doar din motive de design, o sa ramai surprins cand o sa afli adevarul. De fapt, totul tine de siguranta zborului. Initial, ferestrele erau patrate, dar o serie de accidente a dus la modificarea formei acestora pentru totdeauna ...continuare.

OANA FRIGESCU a ajuns de nerecunoscut! Cum arata in prezent fosta stirista

publicat 2016-06-24 22:45:03 (CanCan)
OANA FRIGESCU a ajuns de nerecunoscut! Cum arata in prezent fosta stirista Oana Frigescu a parasit de mai bine de trei ani lumina reflectoarelor. A renuntat la sticla Antenei 1, acolo unde prezenta stirile, si s-a retras intr-un con de umbra sau de penumbra, vazandu-si de viata ei personala, care o are in centru pe fiica ei, Maria, in varsta de sase ani. Oana s-a schimbat mult in ultimul timp, devenind cumva de nerecunoscut, departe de stralucirea pe care o afisa pe vremea cand prezenta stirile la TV. Pe chipul ei, de pe care zambetul pare sa fi disparut, si-a pus... ...continuare.

Politistii rutieri, la datorie la inceput de weekend: Peste 2.000 de sanctiuni aplicate in 3 ore

publicat 2016-06-24 14:00:20 (Realitatea-TV)
Politistii rutieri, la datorie la inceput de weekend: Peste 2.000 de sanctiuni aplicate in 3 ore In baza planului aprobat de ministrul afacerilor interne, domnul Petre Toba, seful Politiei Romane a dispus ca, in aceasta dimineata, la nivel national, politistii sa actioneze, in sistem integrat, pentru prevenirea si combaterea principalelor cauze generatoare de accidente rutiere si verificarea legalitatii activitatii de transport public de persoane si marfuri. ...continuare.

Prima reactie din partea BNR, dupa rezultatul referendumului din Marea Britanie. "E un moment foarte greu si pentru Romania"

publicat 2016-06-24 10:00:07 (ProTV)
Prima reactie din partea BNR, dupa rezultatul referendumului din Marea Britanie. E un moment foarte greu si pentru Romania Adrian Vasilescu, consilierul guvernatorului BNR Mugur Isarescu, a vorbit la Stirile ProTV despre urmarile referendumului din Marea Britanie. ...continuare.

O casa prin "Prima Casa", tot mai dificil de obtinut. Modificarile importante ce vor fi aduse programului de catre MF

publicat 2016-06-21 19:45:08 (ProTV)
O casa prin Prima Casa, tot mai dificil de obtinut. Modificarile importante ce vor fi aduse programului de catre MF Ministerul Finantelor vrea sa modifice programul Prima Casa. Surse din cadrul institutiei au confirmat pentru Stirile ProTV ca o prima modificare ar putea fi majorarea avansului de la 5, la 10 sau 20%. ...continuare.

Iadul prin care a trecut adolescenta abandonata de parintii plecati in Spania: "Stiau ca sunt singura, intrau si ma violau"

publicat 2016-06-20 20:45:09 (ProTV)
Iadul prin care a trecut adolescenta abandonata de parintii plecati in Spania: Stiau ca sunt singura, intrau si ma violau Stirile ProTV lanseaza o noua campanie: Fara parinti, fara viitor. De marti, la Stirile ProTV de la ora 17:00, va spunem povestile cutremuratoare ale unor copii abandonati de parintii plecati la munca, in strainatate. ...continuare.

Stirile ProTV lanseaza, pe 21 iunie, campania "Fara parinti, fara viitor". Povestile cutremuratoare ale copiilor abandonati

publicat 2016-06-20 16:15:25 (ProTV)
Stirile ProTV lanseaza, pe 21 iunie, campania Fara parinti, fara viitor. Povestile cutremuratoare ale copiilor abandonati Stirile Pro TV, lanseaza, din 21 iunie 2016, in cadrul jurnalului de la ora 17:00, campania Fara parinti, fara viitor, semnata de Elena Lasconi, corespondent Stirile PRO TV. ...continuare.

Dan Negru: Toate stirile televiziunilor au inceput cu imaginile astea

publicat 2016-06-19 09:30:01 (Antena3)
Dan Negru: Toate stirile televiziunilor au inceput cu imaginile astea Dan Negru a distribuit pe pagina lui de Facebook cele mai emotionante imagini de la EURO 2016 de pâna acum. E vorba de imaginile de dinaintea meciului Croatia-Cehia, când capitanul croatilor, ... ...continuare.

Stirile de rasu'-plansu' ale saptamanii care se incheie. Ce nu trebuia sa ratezi cu niciun pret

publicat 2016-06-18 18:30:01 (Antena3)
Stirile de rasu'-plansu' ale saptamanii care se incheie. Ce nu trebuia sa ratezi cu niciun pret A fost saptamana umorului in alb si negru in jurnalele de stiri. Incepand cu o racheta antigrindina care, in loc sa alunge ploaia, a stricat bucataria unor sateni,... ...continuare.

Avocat: Acesta este motivul pentru care se ajunge foarte rar la pedepsirea penala a soferilor vinovati de accidente grave

publicat 2016-06-18 18:30:01 (Antena3)
Avocat: Acesta este motivul pentru care se ajunge foarte rar la pedepsirea penala a soferilor vinovati de accidente grave Avocatul Vali Tudor a vorbit in emisiunea ''Forta de reactie'', prezentata de Sonia Simionov, despre drepturile victimelor in caz de accident rutier.   ...continuare.

« Pag. anterioara 1 2 3 4 5 ... 13 14 Pag. urmatoare »