Afaceri online | Rovinieta Online | Asigurare RCA

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale


Utilaje de ridicat

Apartamente in Floresti

Schele metalice


Ultimele Stiri « Pag. ant. 1 2 3 4 5 ... 21 22 Pag. urm. »

Totul despre automatizare/ de Ziarul de duminica

publicat 2014-12-19 00:01:09 (Ziarul-Financiar)
Totul despre automatizare/ de Ziarul de duminica Nicholas CarrCusca de sticlaAutomatizarea si noiEditura PublicaTraducere din engleza de Vasile Decu. Nicholas Carr trece dincolo de stirile despre roboti industriali, masini care se conduc singure, computere vestimentare ori medicina digitalizata pentru a explora costurile ascunse ale tendintei noastre de a permite software-ului sa ne domine munca, dar si timpul liber. Bazandu-se pe studii de psihologie si neurostiinte care arata cat de dependente sunt fericirea si satisfactia oamenilor de... ...continuare.

Cat va mai crede Spania in promisiunile guvernului sau?

publicat 2014-12-18 00:00:09 (Bursa)
Cat va mai crede Spania in promisiunile guvernului sau? Situatia din Rusia si haosul de pe pietele financiare internationale, care s-au instalat confortabil pe prima pagina a presei, au mutat in plan secund toate stirile privind dinamica economica si datoriile statelor din zona euro. Acesta este contextul in care premierul spaniol, Mariano Rajoy, a venit cu declaratii optimiste, menite sa pregateasca starea de spirit a electoratului inainte de alegerile de anul viitor. "Previziunile guvernamentale arata ca vom avea o crestere economica de cel... ...continuare.

Lungul sir de accidente in care a fost implicat modelul Eurocopter EC-135. Compania producatoare: "Este un aparat sigur"

publicat 2014-12-17 20:00:25 (ProTV)
Lungul sir de accidente in care a fost implicat modelul Eurocopter EC-135. Compania producatoare: "Este un aparat sigur" Prabusirea elicopterului Eurocopter EC-135 vine dupa un sir de accidente petrecute in intreaga lume, in care a fost implicat acelasi model. ...continuare.

Crezi ca mancarea gatita aasa e mai sanatoasa? TE INSELI

publicat 2014-12-16 23:00:41 (Realitatea-TV)
Crezi ca mancarea gatita aasa e mai sanatoasa? TE INSELI Persoanele care gatesc acasa nu sunt mai sanatoase decat populatia generala, contrar opiniei traditionale, intrucat ele prezinta riscuri mai mari de a dezvolta maladii cardiace si de a suferi accidente vasculare cerebrale (AVC), potrivit unui studiu american. ...continuare.

Credeai ca MANCAREA GATITA este sanatoasa? Trebuie sa citesti asta

publicat 2014-12-16 22:00:27 (Romania-TV)
Credeai ca MANCAREA GATITA este sanatoasa? Trebuie sa citesti asta Persoanele care gatesc acasa nu sunt mai sanatoase decat populatia generala, contrar opiniei traditionale, intrucat ele prezinta riscuri mai mari de a dezvolta maladii cardiace si de a suferi accidente vasculare cerebrale, potrivit unui studiu american. ...continuare.

Tehnologia Volvo Intellisafe: de la eliminarea unghiului mort din oglinda, la airbag pentru pietoni

publicat 2014-12-16 19:30:09 (Hit)
Tehnologia Volvo Intellisafe: de la eliminarea unghiului mort din oglinda, la airbag pentru pietoni Va prezentam astazi partea a doua a articolului dedicat masinii inteligente, respectiv tehnologiile care sunt implementate deja pe anumite modele de automobile. Daca in primul articol v-am facut cunoscuta tehnologia de infotainment si entertainment a Volvo, Sensus, astazi continuam cu un subiect pe cat de interesant, pe atat de important pentru siguranta soferilor dar si a pasagerilor si chiar pietonilor: Intellisafe. Subiectul de astazi nu este deloc intamplator, in conditiile in care, din... ...continuare.

Gatitul acasa poate dauna grav sanatatii

publicat 2014-12-16 15:15:15 (Realitatea-TV)
Gatitul acasa poate dauna grav sanatatii Persoanele care gatesc acasa nu sunt mai sanatoase decat populatia generala, contrar opiniei traditionale, intrucat ele prezinta riscuri mai mari de a dezvolta maladii cardiace si de a suferi accidente vasculare cerebrale (AVC), potrivit unui studiu american, potrivit Mediafax. ...continuare.

Persoanele care gatesc acasa prezinta riscuri mai mari de maladii cardiace si accidente vasculare

publicat 2014-12-16 14:30:16 (Mediafax)
Persoanele care gatesc acasa prezinta riscuri mai mari de maladii cardiace si accidente vasculare Persoanele care gatesc acasa nu sunt mai sanatoase decat populatia generala, contrar opiniei traditionale, intrucat ele prezinta riscuri mai mari de a dezvolta maladii cardiace si de a suferi accidente vasculare cerebrale (AVC), potrivit unui studiu american. ...continuare.

Elicopterul SMURD prabusit in lacul Siutghiol este asigurat de Omniasig VIG

publicat 2014-12-16 14:00:24 (Mediafax)
Elicopterul SMURD prabusit in lacul Siutghiol este asigurat de Omniasig VIG Elicopterul prabusit luni in lacul Siutghiol din judetul Constanta este asigurat de Omniasig Vienna Insurance Group (VIG), fiind acoperit de o polita de aviatie pentru riscurile CASCO, raspundere civila fata de terti si accidente persoane, a anuntat asiguratorul. ...continuare.

MAI: Victimele accidentului de la Constanta, cautate cu barci cu vasle pentru evitarea accidentelor

publicat 2014-12-15 22:00:23 (Mediafax)
MAI: Victimele accidentului de la Constanta, cautate cu barci cu vasle pentru evitarea accidentelor Victimele accidentului aviatic de la Constanta sunt cautate in lacul Siutghiol cu ambarcatiuni cu vasle, in zona de cautare a scafandrilor, pentru a se evita producerea unor accidente in conditii de vizibilitate scazuta, si cu ambarcatiuni cu motor, precizeaza MAI. ...continuare.

« Pag. anterioara 1 2 3 4 5 ... 21 22 Pag. urmatoare »

Revista presei, stiri - revista presei - Revista Presei - anunturi gratuite - stiri - carti - bancuri - poze
Firme si afaceri - video - Ziare online - Primarii din Romania - Muzica online - Software & Web development Romania
Informatii utile - Gazduire siteuri - Agentie de turism - Haios - Online Games - Plafar 24 - SexShop - Cadouri - Matrimoniale
Jocuri 3D | Jocuri 3D Arcade | Jocuri 3D Impuscaturi | Jocuri 3D Curse | Jocuri 3D Sport | Jocuri 3D Aventura | Jocuri 3D Puzzle
Turism in Romania | Hoteluri | Pensiuni | Restaurante | TV Online Romania | Filmulete amuzante | Director Web | Sajtószemle - magyar újságok

motoi alba iulia marko twitter bistriteanu grajduri dezbraca tichete daciana amenajari coji amsterdam inceputurile retinut chimice tinmar blake lively incalzire globala litigi daniel pancu peter sweet minerii mirela zeta cyber andreea paul carne de cal economy racea sarea sint fundeni laurette grilele linia 41 stiri antena 3 constantin babiuc davidoiu pronostic incalcarea drepturilor sibiu candesti ion popa gealan nicolae botgros irina loghin banca transilvania o pista afdj galati banii falsi