Rovinieta Online | Asigurare RCA, cel mai bun pret pe loc!

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale


Utilaje de ridicat

Aparate de sudura

Schele metalice


Ultimele Stiri « Pag. ant. 1 2 3 4 5 ... 40 41 Pag. urm. »

Centrale nucleare plutitoare pentru a preveni efectele tsunami

publicat 2014-04-19 14:45:16 (Income-Magazine)
Un nou proiect propus de o echipa de cercetatori de la MIT (Massachusetts Institute of Technology) ar reduce riscul de accidente la centralele nucleare produse de valurile tusnami - mutarea acestor facilitati în largul oceanelor, informeaza sâmbata Discovery News. ...continuare.

Atentie, soferi! Politia scoate, de Paste, 400 de radare in trafic

publicat 2014-04-19 13:15:19 (Libertatea)
Atentie, soferi! Politia scoate, de Paste, 400 de radare in trafic Politistii de la Rutiera iau masuri speciale in timpul sarbatorilor de Paste, scotand pe sosele peste 700 de autospeciale si peste 400 de radare. Masurile sunt luate pentru a preveni accidentele rutiere produse de cele mai multe ori din cauza vitezei excesive. In aceasta perioada, Politia se asteapta ca drumurile nationale si autostrazile sa devina aglomerate, incepand de vineri. Gandul va prezinta care sunt cele mai periculoase tronsoane de sosea din Romania, acolo unde in ultimii ani au... ...continuare.

Tragediile rutiere se tin lant. Cinci oameni au murit in doua accidente, sambata dimineata

publicat 2014-04-19 10:30:02 (Antena3)
Tragedie pe o sosea din Hunedoara. Trei barbati au murit si unul a fost ranit dupa ce masina in care se aflau s-a izbit violent de un copac.  Una dintre victime tocmai venise din Anglia de doua zile.... ...continuare.

Romania, fruntasa Europei la MORTI PE SOSELE. COMPENSATIA-RECORD pe care o poate oferi o polita de accident

publicat 2014-04-19 10:00:14 (Evenimentul-Zilei)
Romania, fruntasa Europei la MORTI PE SOSELE. COMPENSATIA-RECORD pe care o poate oferi o polita de accident Romania este tara europeana cu cel mai mare numar de decese provocate de accidentele rutiere, urmata de Letonia, Polonia si Lituania. Planurile de asigurare de accident ofera asiguratilor compensatii cuprinse intre 2.000 de euro si 100.000 de euro, in functie de gravitate cazului. ...continuare.

Maria Basescu la CUMPARATURI de PASTE. Uite cu ce a umplut COSUL

publicat 2014-04-18 11:00:39 (Romania-TV)
Maria Basescu la CUMPARATURI de PASTE. Uite cu ce a umplut COSUL Traian Basescu a ratat anul acesta baia de multime cu ocazia Pastelui si a trimis-o pe sotia sa la cumparaturi. Maria Basescu a umplut cosul cu produse alimentare, dar si cu un cadou pentru nepoata sa, Sofia Anais. ...continuare.

SAPTAMANA MARE. Ce trebuie sa faci in JOIA MARE

publicat 2014-04-17 09:00:26 (Realitatea-TV)
SAPTAMANA MARE. Ce trebuie sa faci in JOIA MARE SAPTAMANA MARE. In Joia Mare si Sfanta credinciosii rememoreaza in Biserica patru momente importante petrecute in Saptamana Patimilor lui Hristos: Spalarea picioarelor Apostolilor de catre Mantuitorul Hristos, Cina cea de Taina, Rugaciunea din Gradina Ghetsimani si prinderea Domnului Nostru Iisus Hristos. SAPTAMANA MARE. Traditii pentru spor si sanatate Prin traditie, Joia Mare este numita in popor Joi Mari, Joia neagra sau Joimarita. In aceasta zi din Saptamana Patimilor lui Hristos, se... ...continuare.

TRADITII in Joia Mare: NU se spala rufe, nu se coase si se aprind FOCURI pentru morti

publicat 2014-04-16 11:00:16 (Romania-TV)
TRADITII in Joia Mare: NU se spala rufe, nu se coase si se aprind FOCURI pentru morti TRADITII DE PASTE. In Joia Mare se savarseste Denia celor 12 Evanghelii. Joia Mare este si o zi speciala pentru pomenirea celor adormiti. Este ultima zi de pomenire a mortilor din Postul Mare. Este bine de stiut ca din Joia Mare pana in Joia din Saptamana Luminata nu se spala rufe si nici nu se coase. Curatirea trupului este permisa. ...continuare.

Saptamana mare a... ploconului. Dornice sa se puna bine cu oficialii, zeci de companii private au trecut pe la ministere

publicat 2014-04-16 08:45:08 (Antena3)
Apropierea Pastelui e mana cereasca pentru sefii de institutii. Asa se face ca saptamana mare s-a transformat in saptamana mare a cadourilor. Iar actiunea "ploconul" din portbagajul masinii e in grafic.... ...continuare.

Peste 500 de pachete de tigari confiscate de politistii baimareni din pietele agroalimentare

publicat 2014-04-16 08:15:27 (ProTV)
Peste 500 de pachete de tigari confiscate de politistii baimareni din pietele agroalimentare Oamenii legii din Baia Mare au contolat cele patru piete agroalimentare din municipiu pentru prevenirea si combaterea comertului ilicit. Peste 12 agenti economici au fost verificati si s-au confiscat 510 pachete cu tigari. ...continuare.

ACCIDENT IN MEHEDINTI! Un microbuz a fost lovit de un camion

publicat 2014-04-16 08:00:35 (Libertatea)
ACCIDENT IN MEHEDINTI! Un microbuz a fost lovit de un camion Vremea le da batai de cap soferilor. Cateva accidente au avut loc in judetele Bihor si Mehedinti, din cauza vremii. Potrivit INFOTRAFIC, evenimente rutiere au avut loc in judetul Bihor, pe soseaua de centura a municipiului Oradea, unde sensul de circulatie Bors - Arad este blocat din cauza unui ansamblu de vehicule care s-a rasturnat in apropierea intersectiei cu calea Sant Andrei, precum si in judetul Mehedinti, pe DN 6, in zona kilometrului 344 al acestuia, pe raza localitatii Taverna... ...continuare.

« Pag. anterioara 1 2 3 4 5 ... 40 41 Pag. urmatoare »

Revista presei, stiri - revista presei - anunturi gratuite - stiri - carti - bancuri - poze
Revista Presei - video - Ziare online - Primarii din Romania - Director Web - Muzica online - software development
Informatii utile - Gazduire siteuri - Agentie de turism - Haios - Online Games - Plafar 24 - SexShop - Cadouri - Matrimoniale
Jocuri 3D | Jocuri 3D Arcade | Jocuri 3D Impuscaturi | Jocuri 3D Curse | Jocuri 3D Sport | Jocuri 3D Aventura | Jocuri 3D Puzzle
Turism in Romania | Hoteluri | Pensiuni | Restaurante

asistente medicale tower clara cristian preda banat crisana ductil steel lotru nufarul lenuta agresor zaharia poiana brasov stallone kitty imagini sex gross cojocaru acvacultura gardianul episodul 1 dimitrie leonida starea drumurilor ionut tanase site ul oltchim unirea biker ziarul capital tsunami covaci timis te cunosc de undeva vasile blaga sanatoriul moroieni deleni violenta domestica rovina carti de bucate neamt vaccin antigripal permisul de conducere marile sperante satu mare orasul murfatlar florin salam adrian ursu locui neti sandu daniel florea creatura