Rovinieta Online | Asigurare RCA

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale



Ultimele Stiri « Pag. ant. 1 2 3 4 5 ... 31 32 Pag. urm. »

Statistica neagra: Cinci romani mor zilnic. In 2016, au fost 27.000 de accidente rutiere

publicat 2017-01-20 21:45:02 (Antena3)
Statistica neagra: Cinci romani mor zilnic. In 2016, au fost 27.000 de accidente rutiere Peste 27.000 de accidente rutiere cu morti sau raniti au fost înregistrate, anul trecut, în România, cu aproximativ 3.000 mai multe decât în anul precedent, potrivit... ...continuare.

Ce aleg romanii: cada sau cabina de dus?

publicat 2017-01-20 16:15:01 (Antena-1)
Atunci cand iti amenajezi baia trebuie sa te gandesti daca optezi pentru o cada sau pentru o cabina de dus. Aceasta decizie va fi definitorie pentru aspectul final al baii tale, dar si pentru functionalitatea ei. ...continuare.

Contestatii respinse pentru procedurile de elaborare a studiului de fezabilitate pentru drumurile de mare viteza din Moldova

publicat 2017-01-20 14:15:34 (Romania-TV)
Contestatii respinse pentru procedurile de elaborare a studiului de fezabilitate pentru drumurile de mare viteza din Moldova Consiliul National de Solutionare a Contestatiilor (CNSC) a respins contestatiile pentru procedurile de elaborare a studiului de fezabilitate pentru drumurile de mare viteza din zona Moldovei, potrivit unui comunicat al Companiei Nationale de Administrare a Infrastructurii Rutiere (CNAIR). ...continuare.

Si-a pus periuta de dinti in otet! Uite ce i s-a intamplat dupa o ora

publicat 2017-01-20 13:00:20 (Romania-TV)
Si-a pus periuta de dinti in otet! Uite ce i s-a intamplat dupa o ora Pentru multi dintre noi, curatenia este o sarcina plictisitoare si una dintre cele mai grele pedepse, in special daca baia este cea care are nevoie de curatare. ...continuare.

Și-a pus periuta de dinti in otet! Uite ce i s-a intamplat dupa o ora!

publicat 2017-01-20 11:15:02 (Antena3)
Și-a pus periuta de dinti in otet! Uite ce i s-a intamplat dupa o ora! Pentru multi dintre noi, curatenia este o sarcina plictisitoare si una dintre cele mai grele pedepse, in special daca baia este cea care are nevoie de curatare. Din fericire, ai la indemana cateva trucuri care te... ...continuare.

Tarifele de rovinieta se schimba din 20 ianuarie. Cat vor plati soferii

publicat 2017-01-19 18:30:02 (CanCan)
Tarifele de rovinieta se schimba din 20 ianuarie. Cat vor plati soferii Compania Nationala de Administrare a Infrastructurii Rutiere (CNAIR) a anuntat ca din data de 20 ianuarie 2017, ora 00.00, vor intra in vigoare noile tarife pentru rovinieta. Tarifele, stabilite in functie de tipul de vehicul si durata de utilizare a infrastructurii rutiere, au ramas neschimbate pentru autoturisme: 3 euro pe 7 zile, 7 euro pe 30 de zile, 13 euro pentru 90 de zile, respectiv 28 de euro pentru 12 luni.Pentru vehiculele de transport marfa cu Masa Totala Maxima Autorizata (MTMA)... ...continuare.

Corina Cretu: 57 de milioane de euro pentru reabilitarea drumului national Dej - Baia Mare

publicat 2017-01-19 17:45:08 (Romania-TV)
Corina Cretu: 57 de milioane de euro pentru reabilitarea drumului national Dej - Baia Mare Corina Cretu, comisarul european pentru politica regionala, a aprobat o contributie financiara prin Fondul european de dezvoltare regionala (FEDR) la proiectul "Reabilitarea Drumului National 1C intre orasele Dej si Baia Mare". Cofinantarea din partea Uniunii Europene pentru acest proiect major retrospectiv, ale carui lucrari de reabilitare au fost finalizate in 2016, este de aproximativ 57 de milioane de euro, anunta site-ul Comisiei Europene. ...continuare.

Cinci romani mor zilnic in accidente rutiere

publicat 2017-01-19 17:45:07 (Puterea)
Cinci romani mor zilnic in accidente rutiere Peste 1900 de persoane si-au pierdut viata in accidente rutiere petrecute in 2016 pe soselele din Romania, aproximativ 28.000 de persoane au fost ranite in accidente usoare si 8.300 de persoane au fost ranite grav, conform informatiilor furnizate de Directia Rutiera din cadrul Inspectoratului General al Politiei Romane (IGPR), la solicitarea Uniunii Asiguratorilor (UNSAR). Datele mai arata ca numarul accidentelor cu vatamari corporale inregistrate in 2016 a crescut cu 12% fata de anul trecut,... ...continuare.

Comisia Europeana acorda 57 milioane de euro reabilitarea dumului national Dej - Baia Mare

publicat 2017-01-19 15:45:01 (Bursa)
Comisia Europeana acorda 57 milioane de euro reabilitarea dumului national Dej - Baia Mare Comisia Europeana a aprobat o contributie financiara prin Fondul european de dezvoltare regionala (FEDR) pentru reabilitarea unui tronson din drumul national DN1C intre orasele Dej si Baia Mare, informeaza un comunicat de presa al institutiei. Cofinantarea din partea Uniunii Europene pentru acest proiect major retrospectiv, ale carui lucrari de reabilitare au fost finalizate in 2016, este de aproximativ 57 de milioane de euro. Comisarul pentru politica regionala, Corina Cretu, a declarat:... ...continuare.

Mortii din carca politicienilor. 5 romani pier in fiecare zi pe drumurile din Romania

publicat 2017-01-19 15:30:25 (Realitatea-TV)
Mortii din carca politicienilor. 5 romani pier in fiecare zi pe drumurile din Romania Peste 1900 de persoane si-au pierdut viata in accidente rutiere petrecute in anul 2016 pe soselele din Romania, ceea ce inseamna o medie de 5 decese pe zi. Numarul total al victimelor ranite grav intr-un singur an: peste 8.300. Starea rudimentara a infrastructurii rutiere si lipsa autostrazilor la 27 de ani de la Revolutie sunt printre cauzele principale ale numarului mare de accidente cu victime. ...continuare.

« Pag. anterioara 1 2 3 4 5 ... 31 32 Pag. urmatoare »