Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale


Director WEB


Ultimele Stiri « Pag. ant. 1 2 3 4 5 ... 37 38 Pag. urm. »

Firmele din Romania folosesc o noua aplicatie Web pentru a-si creste afacerile

publicat Acum 3 minute (e-Firme.ro)
e-Firme.ro O noua solutie este pe cale sa revolutioneze modul inca care se promoveaza afacerile. Vizibilitatea firmelor inscrise creste, vanzarile sporesc, afacerile se dezvolta - simplu si automat. Inscrieti-va acum gratuit si profitati de puterea Internetului pentru a va creste afacerile! (P) ...continuare.

Allianz: Aproape jumatate dintre accidente se produc in parcare

publicat 2015-07-31 00:00:03 (Bursa)
Allianz: Aproape jumatate dintre accidente se produc in parcare Aproximativ 40% din accidentele auto soldate doar cu daune materiale au loc in parcare sau in timpul manevrarii masinii in parcare, principalele cauze fiind dimensiunea masinii si vizibilitatea slaba de jur imprejurul masinii, arata datele unei cercetari realizata de Centrul Allianz pentru Tehnologie, impreuna cu Continental AG, proiectul analizand aproape 3.500 accidente de circulatie. "Furgonetele si autovehiculele de tip SUV sunt cel mai frecvent implicate in accidente in parcare. In 8 din... ...continuare.

Aproape jumatate dintre accidente se produc in parcare si in timpul manevrelor necesare parcarii

publicat 2015-07-30 22:00:02 (Bursa)
In jur de 40% din accidentele auto soldate doar cu daune materiale au loc in parcare, sau in timpul manevrarii masinii in parcare, concluzioneaza o cercetare realizata de Centrul Allianz pentru Tehnologie impreuna cu Continental AG. ...continuare.

Peste 21.000 de autobuze si camioane, verificate de politisti. 6.134 de sanctiuni, aplicate

publicat 2015-07-30 16:45:15 (Realitatea-TV)
Peste 21.000 de autobuze si camioane, verificate de politisti. 6.134 de sanctiuni, aplicate Politisti din toate cele 28 de state membre ale Uniunii Europene (UE) au efectuat activitati de control, simultan, fiind verificate peste 21.000 de autobuze si camioane, conform Planului de Operatiuni al Organizatiei Politiilor Rutiere din Europa (TISPOL). In urma actiunii de amploare au fost aplicate 6.134 de sanctiuni. ...continuare.

Tara in care politistii rutieri vor primi 70% din cuantumul amenzilor pe care le aplica

publicat 2015-07-30 08:45:02 (Antena3)
Tara in care politistii rutieri vor primi 70% din cuantumul amenzilor pe care le aplica Autoritatile din Cambogia au decis sa inaspreasca amenzile rutiere, iar politistii vor primi 70% din cuantumul acestora.Noile reglementari vor intra in vigoare de la 1 ianuarie, in incercarea de a reduce feno... ...continuare.

Shakshuka

publicat 2015-07-29 20:00:12 (Libertatea)
Ingrediente 3 linguri ulei de masline 1 ceapa mare tocata marunt 1 ardei gras mare tocat fin... ...continuare.

'Suntem inca sub media Uniunii Europene, cu privire la indicatorul numarului de accidente rutiere'

publicat 2015-07-29 18:15:03 (Bursa)
Ministrul Transporturilor, Iulian Matache, a declarat astazi ca tara noastra este inca sub media Uniunii Europene privitor la indicatorul numarului de accidente la 1 milion de locuitori, cu toate ca au fost si sunt in continuare depuse eforturi din partea autoritatilor romane pentru reducerea numarului de decese cauzate de accidente rutiere. ...continuare.

In august, "Cea mai mare ora de sport" se muta la mare

publicat 2015-07-29 18:15:02 (AgoraNews)
In august, Cea mai mare ora de sport se muta la mare Telekom Romania invita iubitorii de miscare la „Cea mai mare ora de sport”, incepand cu ora 09:00. Toti participantii vor avea acces gratuit timp de 12 ore la numeroase activitati si clase sportive in Piateta Perla din Mamaia. Evenimentul este organizat de Telekom Romania, in parteneriat cu SmartAtletic si Getfit. ...continuare.

Captura de droguri de la Satu Mare este a doua ca importanta din istoria Europei

publicat 2015-07-29 13:45:02 (Antena3)
Cele 333 de kilograme de heroina, capturate in vama din Satu Mare reprezinta, cantitativ, a doua captura de heroina din Europa. Cea mai mare dintre acestea, o tona de heroina, a avut loc in 2014. Valoarea... ...continuare.

Accidente aviatice. Toate persoanele aflate la bord au murit

publicat 2015-07-28 19:15:02 (Antena3)
Cel putin sapte oameni au murit dupa ce doua avioane usoare s-au prabusit, in incidente separate, in Statele Unite, informeaza ABC News, potrivit Mediafax.     Un avion de tip Beechcraft s-a... ...continuare.

Turist englez, injunghiat pe strada in Baia Mare. Barbatul a furat o bicicleta

publicat 2015-07-28 10:30:46 (Puterea)
Turist englez, injunghiat pe strada in Baia Mare. Barbatul a furat o bicicleta Un turist englez, care a furat o bicicleta in Baia Mare, a fost injunghiat de proprietarul vehiculului. Barbatul englez este cercetat in prezent sub aspectul comiterii infractiunilor de lovire, furt, conducere fara permis si sub influenta bauturilor alcoolice. ...continuare.

« Pag. anterioara 1 2 3 4 5 ... 37 38 Pag. urmatoare »