Rovinieta Online | Asigurare RCA

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale



Ultimele Stiri « Pag. ant. 1 2 Pag. urm. »

Sevil Shhaideh: Pana la 1 iulie vrem ca procesul de acreditare a autoritatilor de management sa fie definitivat

publicat 2017-02-21 19:15:08 (Romania-TV)
Sevil Shhaideh: Pana la 1 iulie vrem ca procesul de acreditare a autoritatilor de management sa fie definitivat Viceprim-ministrul Sevil Shhaideh, ministrul Dezvoltarii Regionale, Administratiei Publice si Fondurilor Europene, si Mihaela Toader, ministrul delegat pentru fonduri europene, s-au intalnit marti cu o delegatie a Comisiei Europene (CE), prilej cu care Shhaideh a anuntat ca si-a propus ca, pana la 1 iulie, procesul de acreditare a autoritatilor de management sa fie definitivat. ...continuare.

Doliu in cinematografie! A murit regizorul Radu Gabrea!

publicat 2017-02-09 23:30:02 (CanCan)
Doliu in cinematografie! A murit regizorul Radu Gabrea! E din nou doliu in cinematografia romaneasca! Unul dintre cei mai cunoscuti si apreciati regizori, Radu Gabrea, a incetat din viata, a declarat sotia artistului, actrita Victoria Cocias. Radu Bartholomeu Gabrea s-a nascut pe 20 iunie 1937, la Bucuresti. Intre 1974 si 1997 a locuit in Germania. Dupa absolvirea liceului Spiru Haret, s-a inscris la Institutul de Constructii din Bucuresti. In anul II a fost arestat timp de 9 luni si jumatate deoarece un coleg il invitase la o manifestatie de... ...continuare.

Accident grav in Braila. Un microbuz s-a rasturnat, din cauza poleiului

publicat 2017-01-29 11:15:02 (Antena3)
Accident grav in Braila. Un microbuz s-a rasturnat, din cauza poleiului Un microbuz în care se aflau opt persoane s-a rasturnat, sâmbata seara, din cauza poleiului, pe DJ 212, în apropiere de localitatea braileana Spiru Haret, accident în urma caruia cinci... ...continuare.

Presedintele FAP: Piata manualelor auxiliare, 80 de milioane de euro. Editurile ii recompenseaza pe dascali

publicat 2017-01-26 17:30:09 (Romania-TV)
Presedintele FAP: Piata manualelor auxiliare, 80 de milioane de euro. Editurile ii recompenseaza pe dascali Dascalii sunt recompensati de edituri cu o cincime din valoarea manualelor auxiliare pe care le comanda, piata acestora ridicandu-se la 80 de milioane de euro pe an, a declarat, joi, la Europa FM, presedintele Federatiei Nationale a Asociatiilor de Parinti din Romania, Iulian Cristache. La randul sau, presedintele Federatiei Sindicatelor din Educatie "Spiru Haret", Marius Nistor, i-a avertizat pe profesori si invatatori ca DNA si ANAF sunt cu ochii pe ei. ...continuare.

Spitalele care acorda asistenta de urgenta in minivacanta

publicat 2017-01-19 16:15:25 (Puterea)
Spitalele care acorda asistenta de urgenta in minivacanta In perioada 21 - 24 ianuarie, noua spitale vor acorda asistenta medicala de urgenta in Bucuresti. Serviciul de Ambulanta al Municipiului Bucuresti va avea program normal de lucru, cu mentiunea ca, in aceasta perioada, va asigura eliberarea de certificate constatatoare de deces in intreaga Capitala. Solicitarile populatiei vor fi preluate la numarul unic 112. Directia de Sanatate Publica a Municipiului Bucuresti va asigura un serviciu de garda permanent la sediul din str. Spiru Haret nr. 14,... ...continuare.

CINE ESTE Cord Meier- Klodt, fost reprezentant special al OSCE pentru Transnistria, NOUL AMBASADOR AL GERMANIEI LA BUCUREȘTI

publicat 2017-01-19 02:45:04 (Evenimentul-Zilei)
CINE ESTE Cord Meier- Klodt, fost reprezentant special al OSCE pentru Transnistria, NOUL AMBASADOR AL GERMANIEI LA BUCUREȘTI Noul ambasador al Germaniei la Bucuresti, Cord Meier- Klodt, a fost reprezentant special al presedintiei germane a OSCE pentru Transnistria. Ministrul afacerilor externe al Romaniei, Teodor Melescanu, l-a primit marti pe ambasadorul agreat al Republicii Federale Germania in Romania, in vederea inmanarii copiilor scrisorilor de acreditare, prilej cu care cei doi au pus accent pe importanta cooperarii aprofundate romano-germane in plan european. ...continuare.

Cine este noul ambasador german la Bucuresti

publicat 2017-01-11 17:30:08 (Realitatea-TV)
Cine este noul ambasador german la Bucuresti Ministrul afacerilor externe, Teodor Melescanu, l-a primit marti pe noul ambasador al Republicii Federale Germania in Romania, Cord Meier-Klodt, in vederea inmanarii copiilor scrisorilor de acreditare. Acesta fusese numit, in 1 ianuarie 2016, reprezentant special al OSCE pentru procesul de reglementare in criza transnistreana. ...continuare.

Germania are un nou ambasador la Bucuresti

publicat 2017-01-10 18:45:10 (Realitatea-TV)
Germania are un nou ambasador la Bucuresti Teodor Melescanu, noul ministru al afacerilor externe, l-a primit marti pe noul ambasador al Republicii Federale Germania in Romania, Cord Meier-Klodt, in vederea inmanarii copiilor scrisorilor de acreditare. ...continuare.

Cord Meier-Klodt este noul ambasador al Germaniei la Bucuresti

publicat 2017-01-10 18:00:10 (Romania-TV)
Cord Meier-Klodt este noul ambasador al Germaniei la Bucuresti Ministrul afacerilor externe, Teodor Melescanu, l-a primit marti pe noul ambasador al Republicii Federale Germania in Romania, Cord Meier-Klodt, in vederea inmanarii copiilor scrisorilor de acreditare. ...continuare.

Cine este noul ambasador al Germaniei in Romania

publicat 2017-01-10 18:00:09 (Puterea)
Cine este noul ambasador al Germaniei in Romania Ministrul afacerilor externe, Teodor Melescanu, l-a primit, marti, pe noul ambasador al Republicii Federale Germania in Romania, Cord Meier-Klodt. Acesta i-a inmanat copiile scrisorilor de acreditare. Conform unui comunicat de presa al MAE, Melescanu si oficialul german au discutat "principalele provocari cu care se confrunta, in prezent, Uniunea Europeana si perspectivele consolidarii proiectului european. A fost subliniata importanta unei cooperari romano-germane aprofundate in plan... ...continuare.

« Pag. anterioara 1 2 Pag. urmatoare »