Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale


Director WEB


Ultimele Stiri « Pag. ant. 1 2 3 Pag. urm. »

Mestesuguri traditionale in context contemporan! Scoala de vara Verna-cultura

publicat 2015-07-16 02:00:07 (Gazeta-de-agricultura)
In perioada 13 iulie a€” 22 iulie 2015, la Comana, in judetul Giurgiu, in cadrul Santierului Satul mestesugurilor, se va desfasura 'Scoala de vara Verna-cultura. Mestesuguri traditionale in context contemporan Prin derularea Scolii de vara, tineri arhitecti vor dobandi noi competente in domeniul restaurarii patrimoniului construit, avand astfel posibilitatea practica de initiere si deprindere a abilitatilor de cunoastere si utilizare a meseriilor, a materialelor si tehnicilor de realizare a... ...continuare.

Mestesuguri traditionale in context contemporan! Scoala de vara Verna-cultura

publicat 2015-07-14 19:15:10 (Gazeta-de-agricultura)
In perioada 13 iulie a€” 22 iulie 2015, la Comana, in judetul Giurgiu, in cadrul Santierului Satul mestesugurilor, se va desfasura 'Scoala de vara Verna-cultura. Mestesuguri traditionale in context contemporan Prin derularea Scolii de vara, tineri arhitecti vor dobandi noi competente in domeniul restaurarii patrimoniului construit, avand astfel posibilitatea practica de initiere si deprindere a abilitatilor de cunoastere si utilizare a meseriilor, a materialelor si tehnicilor de realizare a... ...continuare.

Income: Bacalaureatul cu cea mai mare promovabilitate

publicat 2015-07-11 12:30:02 (Antena3)
La recent incheiata sesiune de Bacalaureat s-a inregistrat cea mai mare promovabilitate din ultimii ani.Adrian Maniutiu, alaturi de Marius Nistor, presedintele Federatiei Sindicale "Spiru Hare" si Dumitru Miron,... ...continuare.

Iohannis i-a primit la Cotroceni pe ambasadorii Irakului, Ciprului si Ghanei

publicat 2015-07-08 14:30:17 (Mediafax)
Iohannis i-a primit la Cotroceni pe ambasadorii Irakului, Ciprului si Ghanei Presedintele Klaus Iohannis i-a primit, miercuri, la Palatul Cotroceni, cu ocazia prezentarii scrisorilor de acreditare, pe ambasadorii Irakului, Ciprului si Ghanei in Romania. ...continuare.

Mirel Radoi, in febra BAC-ului. Cum s-a descurcat antrenorul Stelei la examenul maturitatii

publicat 2015-07-08 02:15:04 (Evenimentul-Zilei)
Mirel Radoi, in febra BAC-ului. Cum s-a descurcat antrenorul Stelei la examenul maturitatii Elev la Colegiul UCECOM "Spiru Haret", Mirel Radoi va trebui sa se inscrie la sesiunea de toamna a Bacalaureatului, pentru ca n-a avut timp sa se prezinte, in aceasta vara, la probele scrise. ...continuare.

Radoi da BAC-ul la un liceu din Bucuresti » Ce note a obtinut la primele 3 probe

publicat 2015-06-26 11:30:10 (Gazeta-Sporturilor)
Mirel Radoi a facut deja primii pasi pentru obtinerea licentei PRO. Noul tehnician al Stelei a sustinut deja primele trei probe pentru a-si obtine diploma de Bacalaureat. Desi s-a crezut initial ca nu si-a terminat liceul, Radoi a absolvit Colegiul UCECOM ”Spiru Haret” înca din 2008, chiar înainte de plecarea la Al Hilal. Tehnicianul s-a înscris la examen, însa nu s-a prezentat la nici o proba. ... ...continuare.

SURPRIZA! Radoi a terminat liceul si a inceput Bacalaureatul! Ce rezultate a obtinut antrenorul Stelei

publicat 2015-06-26 11:15:15 (Gazeta-Sporturilor)
Mirel Radoi a facut deja primii pasi pentru obtinerea licentei PRO. Noul tehnician al Stelei a sustinut deja primele trei probe pentru a-si obtine diploma de Bacalaureat. Desi s-a crezut initial ca nu si-a terminat liceul, Radoi a absolivt Colegiul UCECOM ”Spiru Haret” înca din 2008, chiar înainte de plecarea la Al Hilal. Tehnicianul s-a înscris la examen, însa nu s-a prezentat la nici o proba. ... ...continuare.

Mirel Radoi da BACALAUREATUL la 34 DE ANI. Uite PRIMELE NOTE

publicat 2015-06-26 09:00:15 (Romania-TV)
Mirel Radoi da BACALAUREATUL la 34 DE ANI. Uite PRIMELE NOTE Mirel Radoi este obligat sa ia bacalaureatul pentru a se inscrie la cursurile Scolii de Antrenori. La 34 de ani, antrenorul celor de la Steaua a dat deja probele orale ale Bac-ului la Colegiul UCECOM "Spiru Haret". ...continuare.

FSE Spiru Haret: Corectarea lucrarilor de la Bacalaureat in alte judete va produce haos

publicat 2015-06-24 16:00:14 (Romania-TV)
FSE Spiru Haret: Corectarea lucrarilor de la Bacalaureat in alte judete va produce haos Federatia Sindicatelor din Educatie "Spiru Haret" considera ca ordinul Ministerului Educatiei si Cercetarii Știintifice, care vine sa modifice modalitatea de corectare a lucrarilor de la Bacalaureat, nu face altceva decat sa incrimineze si mai mult corpul profesoral si sa produca haos in organizarea examenului. ...continuare.

FSE "Spiru Haret": Corectarea lucrarilor la bacalaureat in alte judete produce haos

publicat 2015-06-24 16:00:12 (Mediafax)
FSE Spiru Haret: Corectarea lucrarilor la bacalaureat in alte judete produce haos Ordinul prin care se schimba modalitatea de corectare a lucrarilor de la bacalaureat incrimineaza si mai mult corpul profesoral si produce haos in organizarea examenului, sustin reprezentantii Federatiei Sindicatelor din Educatie "Spiru Haret". ...continuare.

« Pag. anterioara 1 2 3 Pag. urmatoare »