Rovinieta Online | Asigurare RCA

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale



Ultimele Stiri « Pag. ant. 1 2 Pag. urm. »

Ministrul Educatiei, despre problema materiilor studiate la gimnaziu

publicat 2016-02-04 15:45:37 (Romania-TV)
Ministrul Educatiei, despre problema materiilor studiate la gimnaziu Ministrul Educatiei Adrian Curaj a declarat in cadrul dezbaterii pe problema materiilor studiate la gimnaziu, organizata joi de FSE "Spiru Haret", ca in acest moment nu exista o varianta perfecta pentru planurile-cadru. ...continuare.

Carmen Burlacu exprima 'preocupare profunda' pentru cazul Gologan, intr-o intalnire cu ambasadorul Malaeziei

publicat 2016-02-04 13:00:02 (Bursa)
Secretarul de stat pentru afaceri globale, Carmen Burlacu, a avut joi o intrevedere cu ambasadorul agreat al Malaeziei, Tajul Aman bin Mohamad, cu prilejul prezentarii copiilor scrisorilor de acreditare, in cadrul intalnirii oficialul roman exprimand 'preocuparea profunda' pentru cazul romanului Ionut Gologan, condamnat la moarte in acest stat, informeaza MAE. ...continuare.

Dan Dungaciu: Cate divizii are Romania in Republica Moldova?

publicat 2016-01-18 08:15:32 (Realitatea-TV)
Dan Dungaciu: Cate divizii are Romania in Republica Moldova? Vi-l puteti imagina pe Presedintele Romaniei intrebandu-l pe ambasadorul Republicii Moldova, cu ocazia prezentarii scrisorilor de acreditare, care mai este procentul celor de peste Prut care vor sa se uneasca cu Romania? Evident, nu. Dar un alt presedinte, respectiv cel al Republicii Federale Germane, Joachim Gauck, l-a intrebat explicit asta pe amabasadorul R. Moldova cu ocazia prezentarii oficiale a acestuia din 6 ianuarie 2016. ...continuare.

EXCLUSIV Dan Dungaciu: Cate divizii are Romania in Republica Moldova?

publicat 2016-01-18 03:30:01 (Adevarul)
Vi-l puteti imagina pe Presedintele Romaniei intrebandu-l pe ambasadorul Republicii Moldova, cu ocazia prezentarii scrisorilor de acreditare, care mai este procentul celor de peste Prut care vor sa se uneasca cu Romania? Evident, nu. Dar un alt presedinte, respectiv cel al Republicii Federale Germane, Joachim Gauck, l-a intrebat explicit asta pe amabasadorul R. Moldova cu ocazia prezentarii oficiale a acestuia din 6 ianuarie 2016. ...continuare.

Presedintele Germaniei, interesat de procentul cetatenilor moldoveni care doresc unirea cu Romania

publicat 2016-01-12 17:00:03 (Cotidianul)
Presedintele Germaniei, interesat de procentul cetatenilor moldoveni care doresc unirea cu Romania Presedintele german si-a manifestat acest interes cu ocazia prezentarii scrisorilor de acreditare de catre... ...continuare.

Luca Niculescu, noul ambasador al Romaniei in Franta. Incepand de luni, avem un nou reprezentant diplomatic la Paris

publicat 2016-01-11 20:15:33 (Puterea)
Prin decret prezidential semnat pe data de 8 ianuarie 2016 si publicat, luni, in Monitorul Oficial, Klaus Iohannis a consfintit numirea jurnalistului Luca Niculescu drept ambasador extraordinar si plenipotentiar in Republica Franceza. Niculescu va primi scrisorile de acreditare si il va inlocui pe Bogdan Mazuru, ambasador din iunie 2010. ...continuare.

Lazar Comanescu s-a intalnit cu noul Nuntiu Apostolic la Bucuresti

publicat 2016-01-11 16:30:02 (Bursa)
Ministrul Afacerilor Externe, Lazar Comanescu, l-a primit astazi pe noul Nuntiu Apostolic la Bucuresti, arhiepiscop titular de Italica, Miguel Maury Buendia, pentru prezentarea copiilor scrisorilor de acreditare, transmite MAE prin intermediul unui comunicat remis redactiei. ...continuare.

PRIMELE DEMISII in scandalul detinutilor care au scris carti in puscarie

publicat 2016-01-11 11:00:34 (Romania-TV)
PRIMELE DEMISII in scandalul detinutilor care au scris carti in puscarie Au aparut primele reactii in cazul scandalului celor peste 400 de carti scrise de detinuti in ultimii trei ani, cu gir universitar, publicate cu scopul de a le aduce autorilor lor reduceri ale pedepselor. Profesorii Marius Moga si Alexandru Ionas au demisionat din functiile detinute in cadrul Universitatii Transilvania, respectiv Spiru Haret. ...continuare.

Primele demisii la Brasov in cazul scandalului "scriitorilor" din inchisori

publicat 2016-01-10 18:00:01 (Adevarul)
Apar primele reactii in cazul scandalului celor peste 400 de carti scrise de detinuti in ultimii trei ani, cu gir universitar, publicate cu scopul de a le aduce autorilor lor reduceri ale pedepselor. Profesorii Marius Moga si Alexandru Ionas au demisionat din functiile detinute in cadrul Universitatii Transilvania, respectiv Spiru Haret. ...continuare.

Iohannis a semnat decretul privind numirea lui Luca Niculescu ca ambasador la Paris

publicat 2016-01-09 19:00:02 (Bursa)
Presedintele Klaus Iohannis a semnat astazi decretul de acreditare a jurnalistului Luca Niculescu in calitatea de ambasador extraordinar si plenipotentiar al Romaniei in Franta, anunta Administratia Prezidentiala. ...continuare.

« Pag. anterioara 1 2 Pag. urmatoare »