Afaceri online | Rovinieta Online | Asigurare RCA

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale


Utilaje de ridicat

Apartamente in Floresti

Schele metalice


Ultimele Stiri « Pag. ant. 1 2 Pag. urm. »

Noul ambasador al SUA in Republica Moldova a vorbit in limba romana la prezentarea scrisorilor de acreditare - VIDEO

publicat 2015-01-30 18:00:12 (Mediafax)
Noul ambasador al SUA in Republica Moldova a vorbit in limba romana la prezentarea scrisorilor de acreditare - VIDEO Diplomatul James Pettit a devenit, vineri, oficial noul ambasador al Statelor Unite la Chisinau, dupa o ceremonie in care i-a transmis scrisorile de acreditare presedintelui moldovean Nicolae Timofti si in cadrul careia a vorbit doar in limba romana. ...continuare.

Iohannis intalnire de mare importanta la Cotroceni!Vezi cu cine va discuta seful statului

publicat 2015-01-29 08:30:13 (Libertatea)
Iohannis intalnire de mare importanta la Cotroceni!Vezi cu cine va discuta seful statului Presedintele Klaus Iohannis are peste doar trei ore,la ora 11, la Palatul Cotroceni, intalnirea anuala cu sefii misiunilor diplomatice acreditati in Romania, transmite Administratia Prezidentiala. Publicitate De asemenea, dupa-amiaza, seful statului va primi mai multi ambasadori pentru prezentarea scrisorilor de acreditare. Este vorba de Carmen Maria Gallardo de Hern√°ndez - ambasadorul Republicii El Salvador in Romania, Phoukhao Phommavongsa - ambasadorul Republicii Populare Democrate Laos... ...continuare.

Bogdan Aurescu l-a primit pe noul ambasador al Chinei, Xu Feihong

publicat 2015-01-28 18:45:12 (Mediafax)
Bogdan Aurescu l-a primit pe noul ambasador al Chinei, Xu Feihong Ministrul de Externe, Bogdan Aurescu, l-a primit, miercuri, pe Xu Feihong, noul ambasador al Republicii Populare Chineze la Bucuresti, pentru prezentarea copiilor scrisorilor de acreditare, potrivit unui comunicat MAE, remis MEDIAFAX. ...continuare.

Schimbari majore in sistemul de sanatate!Vezi ce a decis acum Guvernul!

publicat 2015-01-28 13:45:14 (Libertatea)
Schimbari majore in sistemul de sanatate!Vezi ce a decis acum Guvernul! Guvernul a stabilit introducerea unor noi reguli pentru sistemul de management al calitatii serviciilor medicale, modificand in acest sens Legea 95/2006 privind reforma in domeniul sanatatii. Publicitate Printr-o ordonanta adoptata astazi, Executivul a decis infiintarea Autoritatii Nationale de Management al Calitatii in Sanatate, prin reorganizarea Comisiei Nationale de Acreditare a Spitalelor (CONAS), institutie care va avea rolul sa supravegheze, prin intermediul unor evaluari sistematice... ...continuare.

FURTUNA care a dus la demisia lui George Maior de la conducerea SRI

publicat 2015-01-27 20:30:07 (Gandul)
FURTUNA care a dus la demisia lui George Maior de la conducerea SRI Demisia intempestiva a lui George Maior din fruntea Serviciului Roman de Informatii (SRI) vine la capatul unei perioade de o tensiune fara precedent, afisata in spatiul public, intre serviciile de informatii si dorinta lor de a avea acoperite prin lege o serie de proceduri care sa le sprijine munca operativa si institutiile civile care se ocupa cu protejarea libertatilor cetatenesti si cu garantarea respectarii Constitutiei. De asemenea, o mare parte a societatii civile s-a opus acestor... ...continuare.

Nevoia de noi calificari universitare: dezvoltator de e-learning si designer instructional

publicat 2015-01-16 10:00:02 (AgoraNews)
Recent, Ministerul Educatiei si Cercetarii Stiintifice a anuntat reguli noi de acreditare a programelor universitare si ca a dezvoltat Registrul National al Calificarilor din Invatamantul Superior (http://www.rncis.ro/, RNCIS) ca o aplicatie informatica organizata sub forma unei baze de date nationale ce cuprinde toate calificarile acordate de institutiile de invatamant superior ...continuare.

Designerul Catalin Botezatu a fost operat cu succes la Liv Hospital din Istanbul

publicat 2014-12-21 02:15:30 (Realitatea-Romaneasca)
Liv Hospital, renumit in plan mondial, localizat in Istanbul si Ankara - Turcia, centru de servicii pentru terapie globala, detine standarde de excelenta in domeniul serviciilor de consultanta terapeutica, educatiei si pregatirii profesionale si tratarii pacientilor din strainatate. Spitalele Lv din Istanbul si Ankara se mandresc cu cele 49 de departamente medicale care functioneaza intr-un spatiu de 57.000 de metri patrati, cu acreditare JCI and TuV. Parteneriatul lor, 50% american, le... ...continuare.

Semnificatii istorice pentru ziua de 17 decembrie

publicat 2014-12-17 00:30:36 (Mediafax)
Semnificatii istorice pentru ziua de 17 decembrie In 1912, a incetat din viata Spiru Haret, matematician, sociolog, pedagog, cel ce a reorganizat pe baze moderne invatamantul romanesc (n. 15 februarie 1851). ...continuare.

Jumatate din tara, fara produse traditionale

publicat 2014-12-03 07:30:12 (Money.ro)
Jumatate din tara, fara produse traditionale Ce am mancat pana acum numai produse traditionale nu erau. Dupa ce Ministerul Agriculturii a introdus criterii stricte de acreditare, in jumatate din judetele tarii nu s-a mai eliberat niciun atestat. Regulile sunt clare: reteta trebuie sa aiba macar 30 de ani si sa nu contina chimicale. Doar 275 de producatori din cei peste 4.400 au reusit sa demonstreze ca alimentele pe care le vand drept traditionale sunt preparate ca pe vremuri. Adica nu in cantitati si cu ingrediente industriale.  ... ...continuare.

Spitalul Baneasa din reteaua Regina Maria a obtinut acreditare JCI

publicat 2014-11-25 17:00:02 (Bursa)
Spitalul Baneasa din cadrul Retelei de sanatate Regina Maria a obtinut acreditarea Joint Commission International (JCI), arata un comunicat al retelei de sanatate. ...continuare.

« Pag. anterioara 1 2 Pag. urmatoare »

Revista presei, stiri - revista presei - Revista Presei - anunturi gratuite - stiri - carti - bancuri - poze
Firme si afaceri - video - Ziare online - Primarii din Romania - Muzica online - Software & Web development Romania
Informatii utile - Gazduire siteuri - Agentie de turism - Haios - Online Games - Plafar 24 - SexShop - Cadouri - Matrimoniale
Jocuri 3D | Jocuri 3D Arcade | Jocuri 3D Impuscaturi | Jocuri 3D Curse | Jocuri 3D Sport | Jocuri 3D Aventura | Jocuri 3D Puzzle
Turism in Romania | Hoteluri | Pensiuni | Restaurante | TV Online Romania | Filmulete amuzante | Director Web | Sajtószemle - magyar újságok

sentinte filme po unghen stoica fanatik show view creasta reporterii mihai femeia anului loto 6 dumitru dumbrava banateanu citi octavia geamanu corina caragea fainoase tragere firme chestionare rast drumuri inchise creante horoscopul chinezesc fata de la pagina 5 oamenii strazi sondaj de opinie brasov prima diplomele factory lavinia pirva teodor baconschi valentina pelinel cecenia predarea embed locuri de munca rebu captura bani alexandra mutu bianca dragusan castigatoare revolutionari cutremur devastator doamna ghica reese witherspoon legionar data de 4 decembrie