Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale



Ultimele Stiri « Pag. ant. 1 2 3 4 Pag. urm. »

Alexandru Cumpanasu: CNMR va veghea la jaful din sanatate si va avea grija ca standardele internationale sa fie respectate si aplicate

publicat 2018-02-20 19:45:28 (Romania-TV)
Alexandru Cumpanasu: CNMR va veghea la jaful din sanatate si va avea grija ca standardele internationale sa fie respectate si aplicate Coalitia Nationala pentru Modernizarea Romaniei (CNMR) in parteneriat cu Organismul National de Acreditare din Romania (RENAR) au organizat Conferinta Nationala privind Acreditarea RENAR- furnizor de incredere in competenta si recunoastere la nivel european si international pentru laboratoarele de analize medicale. ...continuare.

Boberul Paul Muntean a primit acreditare de rezerva la JO » Nu stie inca daca va putea concura

publicat 2018-02-19 15:45:13 (Gazeta-Sporturilor)
Boberul Paul Muntean a primit acreditare de rezerva la JO » Nu stie inca daca va putea concura Boberul Paul Muntean, membru al echipajului de 4 al României, calificat la Jocurile Olimpice de la PyeongChang, a primit acreditare de rezerva. Astfel, dupa ce Federatia de Bob si Sanie l-a exclus din lot cu câteva zile înainte de JO si reprimit la interventia COSR, Paul Muntean va putea participa la antrenamentele oficiale, care încep pe 21 februarie. Totusi, nu se stie daca va putea concura pe 24 si 25 februarie. ... ...continuare.

Jocurile Olimpice de iarna | Odiseea boberului Paul Munteanu s-a incheiat: COSR a reusit sa-l acrediteze la PyeongChang

publicat 2018-02-14 14:00:25 (Mediafax)
Jocurile Olimpice de iarna | Odiseea boberului Paul Munteanu s-a incheiat: COSR a reusit sa-l acrediteze la PyeongChang Odiseea boberului Paul Munteanu (33 de ani) s-a incheiat intr-un mod fericit pentru toata lumea. Sportivul care a facut deplasarea cu lotul olimpic al Romaniei la JO de iarna de la PyeongChang, dar fara a putea fi acreditat, a primit unda verde pentru acreditare. ...continuare.

Probele orale de la bacalaureat sunt ilegale! Ce se intampla cu elevii care sustin ACUM examenul de maturitate

publicat 2018-02-12 20:00:02 (CanCan)
Probele orale de la bacalaureat sunt ilegale! Ce se intampla cu elevii care sustin ACUM examenul de maturitate Dupa ce Ministerul Educatiei a stabilit ca bacalaureatul va fi sustinut, incepand din acest an, in luna februarie, la probele orale, au aparut si reactiile persoanelor din sistem care arata ca sustinerea probelor in timpul anului scolar este ilegala, ceea ce face ca examenul sa fie nul!Presedintele Federatiei Spiru Haret Marius Nistor a declarat ca probele orale ale Bacalaureatului, care incep luni, sunt in afara legii, intrucat, potrivit Legii educatiei, examenul poate fi sustinut doar de... ...continuare.

Bacalaureat 2018- Lovitura de teatru: "Probele orale din februarie, in afara legii". Reactia MEN

publicat 2018-02-12 10:45:25 (Realitatea-TV)
Bacalaureat 2018- Lovitura de teatru: "Probele orale din februarie, in afara legii". Reactia MEN Bacalaureat 2018. Presedintele Federatiei Spiru Haret Marius Nistor a declarat la RFI ca probele orale ale Bacalaureatului, care incep luni, sunt in afara legii, intrucat, potrivit Legii educatiei, examenul poate fi sustinut doar de absolventi, iar la acest moment elevii de clasa a XII - a nu pot fi considerati absolventi. La randul sau, Ministerul Educatiei invoca in anuntul privind inceperea probelor orale ale Bacalaureatului tocmai o prevedere din Legea educatiei in baza careia acestea pot... ...continuare.

Elevii si prescolarii se intorc la scoala. Calendar COMPLET an scolar 2018!

publicat 2018-02-12 10:00:01 (Antena-1)
Elevii si prescolarii se intorc la scoala. Calendar COMPLET an scolar 2018! Al doilea semestru al anului scolar 2017 - 2018 incepe luni, iar pentru elevii de clasa a XII-a incep si probele orale pentru prima sesiune a Bacalaureatului. Presedintele Federatiei Spiru Haret Marius Nistor a declarat la RFI ca probele orale ale Bacalaureatului, care incep luni, sunt in afara legii, intrucat, potrivit Legii educatiei, examenul poate fi sustinut doar de absolventi, iar la acest moment elevii de clasa a XII - a nu pot fi considerati absolventi. La randul sau, Ministerul... ...continuare.

Presedintele Federatiei Spiru Haret: Probele orale ale Bacalaureatului sustinute in februarie sunt in afara legii

publicat 2018-02-12 09:15:29 (Romania-TV)
Presedintele Federatiei Spiru Haret: Probele orale ale Bacalaureatului sustinute in februarie sunt in afara legii Presedintele Federatiei Spiru Haret Marius Nistor a declarat la RFI ca probele orale ale Bacalaureatului, care incep luni, sunt in afara legii, intrucat, potrivit Legii educatiei, examenul poate fi sustinut doar de absolventi, iar la acest moment elevii de clasa a XII - a nu pot fi considerati absolventi. La randul sau, Ministerul Educatiei invoca in anuntul privind inceperea probelor orale ale Bacalaureatului tocmai o prevedere din Legea educatiei in baza careia acestea pot fi sustinute in... ...continuare.

BACALAUREAT 2018. Sindicate: probele orale sunt "in afara legii", oricine le poate contesta

publicat 2018-02-12 08:00:25 (ProTV)
BACALAUREAT 2018. Sindicate: probele orale sunt in afara legii, oricine le poate contesta Presedintele Federatiei Spiru Haret sustine ca probele orale ale Bacalaureatului sustinute în februarie sunt în afara legii; examenul poate fi sustinut doar de absolventi ...continuare.

BACALAUREAT 2018. Afirmatia care schimba tot: PROBELE orale sunt in afara legii. Cine poate da, de fapt, acest examen

publicat 2018-02-12 07:45:01 (Antena-1)
BACALAUREAT 2018. Afirmatia care schimba tot: PROBELE orale sunt in afara legii. Cine poate da, de fapt, acest examen Presedintele Federatiei Spiru Haret Marius Nistor a declarat la RFI ca probele orale ale Bacalaureatului, care incep luni, sunt in afara legii, intrucat, potrivit Legii educatiei, examenul poate fi sustinut doar de absolventi, iar la acest moment elevii de clasa a XII - a nu pot fi considerati absolventi. La randul sau, Ministerul Educatiei invoca in anuntul privind inceperea probelor orale ale Bacalaureatului tocmai o prevedere din Legea educatiei in baza careia acestea pot fi sustinute in... ...continuare.

Sindicalistii din Federatia Spiru Haret au pichetat Ministerul Educatiei. Care au fost nemultumirile lor

publicat 2018-01-31 14:30:28 (Libertatea)
Sindicalistii din Federatia Spiru Haret au pichetat Ministerul Educatiei. Care au fost nemultumirile lor Sindicalistii din Federatia Spiru Haret au pichetat Ministerul Educatiei. Aproximativ 40 de membri ai Federatiei Sindicatelor din Educatie „Spiru Haret” pichetau miercuri, 30 ianuarie, in jurul orei 12.00, sediul Ministerului Educatiei Nationale (MEN). „Este vorba despre niste comasari abuzive dispuse la ordinul MEN, comasari de scoli, de clase, desfiintarea unor structuri ale unitatilor scolare, in […] Post-ul Sindicalistii din Federatia Spiru Haret au pichetat... ...continuare.

« Pag. anterioara 1 2 3 4 Pag. urmatoare »

Rovinieta Online | Asigurare RCA