Rovinieta Online | Asigurare RCA, cel mai bun pret pe loc!

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale


Utilaje de ridicat

Aparate de sudura

Schele metalice


Ultimele Stiri « Pag. ant. 1 2 3 4 5 ... 35 36 Pag. urm. »

CUTREMURATOR: O vedeta aproape a orbit din cauza canecerului

publicat 2014-04-22 13:15:38 (Romania-TV)
CUTREMURATOR: O vedeta aproape a orbit din cauza canecerului Noi detalii au aparut cu privire la starea de sanatate Jeannei Friske, care este tratata in Statele Unite, de cancer. Tatal ei a declarat reporterilor cum decurge tratamentul fiicei sale, dupa ce au schimbat clinica. ...continuare.

Muzica ultimei ispite a lui Isus

publicat 2014-04-21 12:15:05 (Evenimentul-Zilei)
Muzica ultimei ispite a lui Isus Coloana sonora a filmului The Last Temptation of Christ, regizat de Martin Scorsese in1988, prezinta un melanj de diverse muzici etnice - dominat de cele din Africa de Nord, Orientul Mijlociu si din zona asiatica - contopite intr-un intreg de cantaretul si compozitorul Peter Gabriel. ...continuare.

Cancerul la san: cu ce stil de viata il putem preveni?

publicat 2014-04-20 00:15:51 (Evenimentul-Zilei)
Cancerul la san: cu ce stil de viata il putem preveni? Una dintre cele mai raspandite forme de cancer la femei este cancerul la san. ...continuare.

TRAGEDIE: Un fotbalist a murit la doar 20 de ani

publicat 2014-04-18 20:30:21 (Romania-TV)
TRAGEDIE: Un fotbalist a murit la doar 20 de ani Un fotbalist al echipei West Ham, atacantul australian Dylan Tombides, a murit de cancer, la varsta de 20 de ani, a anuntat vineri clubul englez, citat de BBC si Reuters. ...continuare.

CANCERUL MAMAR: Descoperire importanta a cercetatorilor

publicat 2014-04-18 20:15:26 (Realitatea-TV)
CANCERUL MAMAR: Descoperire importanta a cercetatorilor Gena care declanseaza carcinomul lobular invaziv, un tip de cancer ce afecteaza glandele mamare, dificil de depistat in stadii incipiente, a fost identificata recent de o echipa internationala de cercetatori, informeaza dailymail.co.uk. Noua descoperire va creste sansele pentru o diagnosticare timpurie si pentru un tratament mai eficient. Acest tip de cancer reprezinta aproximativ 15% din totalul de aproximativ 50.000 de cazuri de cancer mamar diagnosticate in fiecare an. Totodata, carcinomul... ...continuare.

DESCOPERIREA care va creste sansele pentru o diagnosticare timpurie a cancerului mamar

publicat 2014-04-18 20:00:11 (Antena3)
DESCOPERIREA care va creste sansele pentru o diagnosticare timpurie a cancerului mamar Gena care declanseaza carcinomul lobular invaziv, un tip de cancer ce afecteaza glandele mamare, dificil de depistat in stadii incipiente, a fost identificata recent de o echipa internationala de cercetatori,... ...continuare.

Gena care declanseaza un tip de cancer mamar dificil de depistat, identificata de cercetatori

publicat 2014-04-18 18:30:13 (Mediafax)
Gena care declanseaza un tip de cancer mamar dificil de depistat, identificata de cercetatori Gena care declanseaza carcinomul lobular invaziv, un tip de cancer ce afecteaza glandele mamare, dificil de depistat in stadii incipiente, a fost identificata recent de o echipa internationala de cercetatori. ...continuare.

Analize si operatii pe banii statului, pentru cancer mamar

publicat 2014-04-17 23:45:21 (Libertatea)
Analize si operatii pe banii statului, pentru cancer mamar Persoanele care sufera de cancer mamar vor avea acces, din luna mai, la tratamente si la reconstructie mamara prin endoprotezare. Aceasta, dupa ce guvernul a adoptat, in sedinta de miercuri, un document care modifica si completeaza Hotararea Guvernului nr.124/2013 privind aprobarea programelor nationale de sanatate pentru anii 2013 si 2014 si care le da pacientelor afectate de aceasta forma de cancer posibilitatea de a beneficia de investigatii, medicatie si operatii de recon-structie.... ...continuare.

Veste buna pentru bolnavele de cancer mamar: ministerul promite operatii de reconstructie

publicat 2014-04-17 18:00:26 (Puterea)
Veste buna pentru bolnavele de cancer mamar: ministerul promite operatii de reconstructie Pacientele care au cancer mamar vor avea acces la analize de ultima generatie si operatii de reconstructie, anunta Ministerul Sanatatii.Noile prevederi se regasesc in Hotararea de Guvern adoptata astazi de Executiv, care modifica si completeaza Hotararea Guvernului nr.124/2013 privind aprobarea programelor nationale de sanatate pentru anii 2013 si 2014. Noua hotarare prevede reincluderea investigatiei PET-CT (scanare de inalta rezonanta pentru depistarea si stadializarea cancerului) si... ...continuare.

« Pag. anterioara 1 2 3 4 5 ... 35 36 Pag. urmatoare »

Revista presei, stiri - revista presei - anunturi gratuite - stiri - carti - bancuri - poze
Revista Presei - video - Ziare online - Primarii din Romania - Director Web - Muzica online - software development
Informatii utile - Gazduire siteuri - Agentie de turism - Haios - Online Games - Plafar 24 - SexShop - Cadouri - Matrimoniale
Jocuri 3D | Jocuri 3D Arcade | Jocuri 3D Impuscaturi | Jocuri 3D Curse | Jocuri 3D Sport | Jocuri 3D Aventura | Jocuri 3D Puzzle
Turism in Romania | Hoteluri | Pensiuni | Restaurante

piscina fata luni judetul covasna dolj buzau hochei leucemie ocna mures valerian audientele vinerea neagra eures hidroelectrica mehedinti constanta harghita braila gherla calea giulesti buta sorin bacau ilie cristian virgil pop hipermarketuri programul protv prahova roxana ungureanu fotbalistica explozie solara urs polar fotbal furt calificat ruxandra ion prezentarea snooker heroina teleorman temelie generali cazier omor cantec bianca dragusan cnadnr accident antifrauda antren salupa buddha petrolul ploiesti