Rovinieta Online | Asigurare RCA

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale



Ultimele Stiri « Pag. ant. 1 2 3 4 5 ... 31 32 Pag. urm. »

Furtuna a facut ravagii la Galati. Zece oameni au ajuns la spital, unul dintre ei in stare grava

publicat 2017-07-25 22:15:01 (Antena3)
Furtuna a facut ravagii la Galati. Zece oameni au ajuns la spital, unul dintre ei in stare grava Unul dintre cei zece raniti care au ajuns la Spitalul Judetean de Urgenta în urma furtunii din cursul serii de marti este în stare grava, având traumatism cerebral si de coloana vertebrala, a ... ...continuare.

Topul investigatiilor prin care oncologii romani depisteaza un cancer incipient. Ce analize trebuie sa faca femeile

publicat 2017-07-25 15:15:01 (Antena3)
Topul investigatiilor prin care oncologii romani depisteaza un cancer incipient. Ce analize trebuie sa faca femeile Ce analize trebuie sa faca o femeie la 20, 30, 40 si 50 de ani ca sa isi mentina sanatatea. ...continuare.

Riscul de cancer de prostata are legatura cu inaltimea. Factorii care agraveaza boala

publicat 2017-07-25 14:15:02 (Antena3)
Riscul de cancer de prostata are legatura cu inaltimea. Factorii care agraveaza boala Barbatii inalti au un risc mai mare de a avea cancer agresiv de prostata, arata un nou studiu realizat la Universitatea Oxford, citat de independent.co.uk. Astfel, fiecare 10 centimetri in plus... ...continuare.

Imagini sfasietoare! Andreea Balan, in lacrimi! Ce s-a intamplat cand artista a vizitat mai multi copii bolnavi de cancer

publicat 2017-07-25 14:00:02 (Antena-1)
Andreea Balan, in lacrimi! Cu sufletul sfasiat, artista a vorbit despre momentul dureros pe care l-a trait atunci cand a vizitat mai multi copii bolnavi de cancer. ...continuare.

Nicusor Constantinescu vrea inchisoare in regim semideschis, motivand ca sufera de cancer si de obezitate

publicat 2017-07-25 13:30:09 (Romania-TV)
Nicusor Constantinescu vrea inchisoare in regim semideschis, motivand ca sufera de cancer si de obezitate Fostul presedinte al Consiliului Judetean Constanta Nicusor Constantinescu a cerut, marti, magistratilor Judecatoriei Sectorului 5 schimbarea regimului de detentie si a invocat, prin avocat, faptul ca sufera de obezitate si de cancer la prostata si ca mai are cativa ani de trait. ...continuare.

DRAMA in familia unui militar. Are nevoie DISPERATA de AJUTOR pentru sotia si mama copiilor sai. Diagnostic CRUNT: CANCER

publicat 2017-07-25 13:15:06 (Evenimentul-Zilei)
DRAMA in familia unui militar. Are nevoie DISPERATA de AJUTOR pentru sotia si mama copiilor sai. Diagnostic CRUNT: CANCER O adevarata drama traieste un militar, veteran al misiunilor Armatei Romaniei in Afganistan, a carui sotie a fost diagnosticata cu o boala crunta: cancer de col uterin cu metastaze osoase. Rodica Lavinia Bunea are 40 de ani si este mama a doi copii. In urma cu patru luni, nimeni nu credea ca o banala durere de picior poate scoate la iveala un asemenae diagnostic. Familia militarului si-a legat sperantele de Clinica Anadolu, din Turcia, acolo unde medicii le-au dat speranta ca Rodica poate... ...continuare.

JOHN McCAIN, proaspat operat si diagnosticat cu CANCER CEREBRAL, nu rateaza votul pentru reforma sistemului de sanatate

publicat 2017-07-25 11:30:06 (Evenimentul-Zilei)
JOHN McCAIN, proaspat operat si diagnosticat cu CANCER CEREBRAL, nu rateaza votul pentru reforma sistemului de sanatate Desi diagnosticat saptamana trecuta cu cancer cerebral, senatorul american in varsta de 80 de ani, John McCain, a anuntat ca revine marti in Congres, pentru a nu rata votul extrem de important pentru reforma sistemului de sanatate, legea pe care Trump o vrea schimbata si la care s-a referit numind-o "cosmarul Obama". ...continuare.

Bolnavii de cancer din Brasov, pusi pe drumuri dupa ce sectia de Radioterapie a fost inchisa

publicat 2017-07-25 09:15:10 (Romania-TV)
Bolnavii de cancer din Brasov, pusi pe drumuri dupa ce sectia de Radioterapie a fost inchisa Bolnavii de cancer din Brasov trebuie sa mearga la Cluj, Iasi sau Bucuresti pentru tratamentul gratuit, dupa ce, de mai bine de cinci ani, sectia de Radioterapie a Spitalului Judetean a fost inchisa, singurul centru care are accelerator de particule in judet fiind privat. ...continuare.

Carcinomul hepatocelular este cel mai des intalnit tip de cancer hepatic. Uite care persoane sunt vizate de acest cancer galopant

publicat 2017-07-24 16:00:06 (Evenimentul-Zilei)
Carcinomul hepatocelular este cel mai des intalnit tip de cancer hepatic. Uite care persoane sunt vizate de acest cancer galopant Carcinomul hepatocelular este cel mai des intalnit tip de cancer hepatic si apare in general la persoanele care sufera de afectiuni hepatice cronice, cum ar fi ciroza cauzata de hepatita B sau C. Carcinomul hepatocelular apare in hepatocite (principalul tip de celule hepatice). ...continuare.

Denisa si-a prevestit moartea chiar inainte sa afle ca are cancer la ficat: "Am visat ca... 

publicat 2017-07-24 11:15:01 (Antena3)
Denisa si-a prevestit moartea chiar inainte sa afle ca are cancer la ficat: Am visat ca...  Denisa Raducu s-a stins din viata la numai 27 de ani dupa o lupta grea cu cancerul. Artista s-a imbolnavit de cancer la ficat si din pacate n-a mai avut nicio sansa. Cutremurator este ca frumoasa blonda si-a prevestit pl... ...continuare.

« Pag. anterioara 1 2 3 4 5 ... 31 32 Pag. urmatoare »