Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale


Director WEB


Ultimele Stiri « Pag. ant. 1 2 3 4 5 ... 39 40 Pag. urm. »

Firmele din Romania folosesc o noua aplicatie Web pentru a-si creste afacerile

publicat Acum 3 minute (e-Firme.ro)
e-Firme.ro O noua solutie este pe cale sa revolutioneze modul inca care se promoveaza afacerile. Vizibilitatea firmelor inscrise creste, vanzarile sporesc, afacerile se dezvolta - simplu si automat. Inscrieti-va acum gratuit si profitati de puterea Internetului pentru a va creste afacerile! (P) ...continuare.

Coloana oficiala a lui Iohannis, filmata pe Valea Oltului. Soferii trasi pe dreapta din cauza presedintelui

publicat 2015-08-30 20:00:22 (Romania-TV)
Coloana oficiala a lui Iohannis, filmata pe Valea Oltului. Soferii trasi pe dreapta din cauza presedintelui Presedinte Klaus Iohannis revine in public dupa 50 de zile de vacanta. Coloana oficiala a fost filmata duminica dupa-amiaza pe Valea Oltului. Neplacut este faptul ca ceilalti soferi au fost trasi pe dreapta, dupa ce circulatia fusese blocata aproape o ora din cauza unui accident. ...continuare.

Cinci ceaiuri anticancer. Consumati-le in fiecare zi si nu va veti imbolnavi niciodata!

publicat 2015-08-30 15:15:16 (Puterea)
Cinci ceaiuri anticancer. Consumati-le in fiecare zi si nu va veti imbolnavi niciodata! Stiati ca banalul ceai de musetel tine la distanta tumorile glandei tiroide? Sau ca ceaiul verde are un rol extrem de important in prevenirea, dar si in oprirea dezvoltarii tumorilor canceroase de la nivelul colonului? Pe de alta parte, in cazul afectiunilor grave ale ficatului, ceaiul de armurariu face minuni, iar papadia este considerata mai eficienta decat chimioterapia pentru ca distruge doar celulele canceroase, nu si pe cele sanatoase, in cazul bolnavilor de cancer. Ceaiul de napraznic... ...continuare.

Misiune DIFICILA de salvare a doi alpinisti din Masivul Bucegi. Unul dintre ei a cazut in gol

publicat 2015-08-30 12:45:22 (Romania-TV)
Misiune DIFICILA de salvare a doi alpinisti din Masivul Bucegi. Unul dintre ei a cazut in gol Aventura a doi alpinisti a fost pe punctul de a se transforma intr-o tragedie. Unul dintre ei a alunecat in gol cativa metri si s-a ranit grav la cap si coloana. ...continuare.

Trafic INGREUNAT pe DN1, la Comarnic

publicat 2015-08-29 10:15:27 (Romania-TV)
Trafic INGREUNAT pe DN1, la Comarnic Centrul INFOTRAFIC din Inspectoratul General al Politiei Romane informeaza ca, sambata dimineata, in judetul Prahova, pe DN1, la intrarea in Comarnic dinspre Ploiesti, exista o coloana de autovehicule care masoara peste patru kilometri, fiind posibil ca lungimea acesteia sa creasca, traficul rutier fiind intens. ...continuare.

Ceafa, umerii si bratele ti-au amortit? Cele mai frecvente cauze si cele mai bune leacuri din batrani

publicat 2015-08-28 00:00:23 (Libertatea)
Ceafa, umerii si bratele ti-au amortit? Cele mai frecvente cauze si cele mai bune leacuri din batrani De la un timp, ai ceafa rigida, simti furnicaturi in umeri si brate, de parca le-ar strabate un curent electric... Care pot fi cauzele si ce remedii din batrani ai la indemana iti spune dr. Cristina Balanescu, medic primar competenta in terapii naturiste. Orele petrecute in fata calculatorului, fara sa iei pauze in care sa faci miscare, afecteaza, cu timpul, coloana vertebrala. Ceafa amortita si furnicaturile pe care le simti in brate "te anunta" ca se prea poate sa ai o spondiloz Publicitate... ...continuare.

Iesenii bolnavi de cancer stau la rand pentru a fi operati de americani

publicat 2015-08-27 20:30:01 (Antena3)
Peste 30 de persoane s-au inscris pana in prezent pe lista de asteptare a Institutului Regional de Oncologie (IRO) Iasi, pentru a putea beneficia de o interventie chirurgicala realizata de medicii ieseni, in... ...continuare.

S-au casatorit, insa cateva luni mai tarziu mirele a murit de cancer. Motivul pentru care video-ul de la nunta a ajuns viral

publicat 2015-08-27 18:45:20 (ProTV)
S-au casatorit, insa cateva luni mai tarziu mirele a murit de cancer. Motivul pentru care video-ul de la nunta a ajuns viral Solomon Chau si Jenn Carter isi planuiau nunta cand au aflat ca Solomon, mirele, sufera de cancer la ficat. Imediat dupa aceea, el a trecut printr-o operatie, iar medicii i-au zis ca se va face bine. Nu s-a intamplat asa insa. ...continuare.

Cum stai cu sanatatea in functie de inaltime

publicat 2015-08-27 13:00:17 (Romania-TV)
Cum stai cu sanatatea in functie de inaltime Știai ca inaltimea iti poate spune cum stai cu starea de sanatate? Astfel, se pare ca persoanele mai scunde au sanse mai mici de a se imbolnavi de cancer, in timp ce femeile inalte nu au probleme cu inima. ...continuare.

Beneficiile nestiute ale dietei mediteraneene

publicat 2015-08-27 13:00:02 (Antena3)
Pacientii care sufera de cancer la prostata ar trebui sa includa in alimentatie marile principii ale regimului mediteranean, adica multe fructe si legume, cereale si leguminoase, o cantitate scazuta de carne... ...continuare.

Testul simplu care iti spune daca vei face infarct

publicat 2015-08-26 18:30:22 (Realitatea-TV)
Testul simplu care iti spune daca vei face infarct Un test simplu, recomandat de Dr. Oz, iti poate spune cat de flexibila este coloana vertebrala si cat de sanatoasa este inima ta. Vezi cat de simplu se face. ...continuare.

« Pag. anterioara 1 2 3 4 5 ... 39 40 Pag. urmatoare »