Rovinieta Online | Asigurare RCA

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale



Ultimele Stiri « Pag. ant. 1 2 3 4 5 ... 38 39 Pag. urm. »

Leacul natural care te scapa de cancer! Medicii ii mai dadeau doar doua saptamani de viata

publicat 2016-02-09 15:30:29 (Romania-TV)
Leacul natural care te scapa de cancer! Medicii ii mai dadeau doar doua saptamani de viata Natasha Grindley, 37 de ani, a fost diagnosticata cu cancer la stomac in iulie 2014. Medicii i-au spus ca mai are doar doua saptamani de trait si ca trebuie sa inceapa imediat chimioterapia. In momentul in care a aflat ca are cancer, Natasha Grindley si-a schimbat complet stilul de viata. ...continuare.

Avea cancer la stomac, iar medicii i-au mai dat doar 2 saptamani de viata! S-a vindecat miraculos consumand acest suc in fiecare zi

publicat 2016-02-09 14:30:02 (Antena3)
Avea cancer la stomac, iar medicii i-au mai dat doar 2 saptamani de viata! S-a vindecat miraculos consumand acest suc in fiecare zi Natasha Grindley, 37 de ani, a fost diagnosticata cu cancer la stomac in iulie 2014. Medicii i-au spus ca mai are doar 2 saptamani de trait si ca trebuie sa inceapa imediat chimioterapia. In momentul in care a aflat ca... ...continuare.

Bolnavii de cancer trebuie sa-si plateasca tratamentul, potrivit prevederilor din Legii Preventiei?

publicat 2016-02-09 13:30:27 (Realitatea-TV)
Bolnavii de cancer trebuie sa-si plateasca tratamentul, potrivit prevederilor din Legii Preventiei? Realitatea.net va invita sa raspundeti din nou la intrebarea zilei. ...continuare.

Actorul Hugh Jackman, operat pentru a cincea oara de cancer de piele. Care e starea sa

publicat 2016-02-09 13:00:18 (Realitatea-TV)
Actorul Hugh Jackman, operat pentru a cincea oara de cancer de piele. Care e starea sa Actorul australian Hugh Jackman a fost operat recent, pentru a cincea oara, de cancer de piele. ...continuare.

"Leul Curajos", prima aplicatie mobila pentru copiii bolnavi de cancer din Romania

publicat 2016-02-09 12:15:01 (AgoraNews)
Leul Curajos, prima aplicatie mobila pentru copiii bolnavi de cancer din Romania A fost finalizata prima aplicatie mobila special destinata copiilor si adolescentilor bolnavi de cancer din Romania, cu varsta intre 6 si 15 ani, care se afla in tratament activ, sau care sunt inregistrati in evidenta unui medic de specialitate cu un astfel de diagnostic. ...continuare.

Tiberiu Nitu spune de ce a beneficiat de un dispozitiv de insotire si protectie

publicat 2016-02-09 09:15:18 (Puterea)
Tiberiu Nitu a declarat marti, la iesirea din sediul DNA, ca nu a solicitat coloana oficiala, el avand un dispozitiv de insotire si protectie proportional cu riscul exercitarii functiei de procuror general. ...continuare.

Nicolae Banicioiu, la Sinteza zilei: Facem preventie in Sanatate, insa cu ce? Tratamentul pentru un bolnav de cancer in stadiu terminal depaseste 4.000 de euro

publicat 2016-02-08 23:30:02 (Antena3)
Fostul ministru al Sanatatii, Nicolae Banicioiu, a vorbit, la Sinteza zilei, despre suma colosala la care se ridica tratamentul lunar pentru un bolnav de cancer in stadiul trei sau patru.Nicolae Banicioiu a... ...continuare.

DRAMA! A murit un mare actor de comedie, laureat cu premii importante. Suferea de cancer

publicat 2016-02-08 17:45:31 (Realitatea-TV)
DRAMA! A murit un mare actor de comedie, laureat cu premii importante. Suferea de cancer Actorul american de comedie Dave Anderson a murit, duminica noapte, la varsta de 55 de ani. Cel care a fost si prezentator TV suferea de cancer pancreatic. ...continuare.

Gorghiu, despre legea preventiei: "Exemplul femeii cu cancer mamar, nefericit. Alta e textul legii"

publicat 2016-02-08 14:45:42 (Realitatea-TV)
Gorghiu, despre legea preventiei: "Exemplul femeii cu cancer mamar, nefericit. Alta e textul legii" Alina Gorghiu revine cu noi precizari despre legea preventiei. Astfel, aceasta a precizat ca exemplul femeii care a refuzat o mamografie si care va fi nevoita sa suporte o parte din cheltuielile pentru tratamentul de cancer este un exemplu nefericit, intrucat textul legii spune "altceva". ...continuare.

Un diagnostic de cancer necesita, pe langa tratament, onconutrititie. Cum se "manipuleaza nutritional" afectiunea

publicat 2016-02-08 08:00:33 (ProTV)
Un diagnostic de cancer necesita, pe langa tratament, onconutrititie. Cum se manipuleaza nutritional afectiunea Indiferent de stadiul bolii, un diagnostic de cancer necesita, pe langa tratament, onconutrititie. Vorbim despre asa-numita manipulare nutritionala a afectiunii. ...continuare.

« Pag. anterioara 1 2 3 4 5 ... 38 39 Pag. urmatoare »