Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale


Director WEB


Ultimele Stiri « Pag. ant. 1 2 3 4 5 ... 33 34 Pag. urm. »

Cum iti dai seama ca ai hernie de disc?

publicat 2015-03-31 00:00:20 (Libertatea)
Cum iti dai seama ca ai hernie de disc? Hernia de disc este una din cele mai comune probleme medicale si se refera la suferinta care apare la discurile dintre vertebre. Vezi care sunt simptomele si ce trebuie sa faci cand le resimti. Pozitia la birou poate afecta serios coloana Publicitate Hernia de disc irita nervii dintre vertebre si da dureri, amorteli si slabiciune la un brat sau un picior. Nu toata lumea are, insa, simptome, iar de multe ori, aceasta afectiune trece neobservata ani intregi. Poti avea hernie de disc si sa afli... ...continuare.

Monica, accidentata GRAV in service. Concurenta a alunecat in bucatarie si s-a lovit la coloana

publicat 2015-03-30 21:30:02 (Antena-1)
Monica, accidentata GRAV in service. Concurenta a alunecat in bucatarie si s-a lovit la coloana Rebeca pare sa fie cauza tuturor problemelor din bucataria fetelor. Dupa ce a scapat o tigaie cu ulei pe jos, aceasta a incercat sa stearga urmele accidentului, dar nu suficient de bine. ...continuare.

CUM sa gatesti ca sa NU faci CANCER

publicat 2015-03-30 20:30:01 (Antena3)
Stiai ca anumite metode de gatit te pot ajuta sa tii cancerul departe? Multe studii au demonstrat faptul ca alimentatia are o influenta cruciala asupra sanatatii. Stiai ca cerealele sanatoase sunt cele integrale si ca o... ...continuare.

Consumul de cafea poate pot reduce riscul de a face cancer la alcoolici

publicat 2015-03-30 15:30:13 (Romania-TV)
Consumul de cafea poate pot reduce riscul de a face cancer la alcoolici Consumul regulat de cafea reduce riscul de cancer la ficat in randul alcoolicilor, indica o recenta cercetare efectuata de fondul World Cancer Research Fund in colaborare cu American Institute for Cancer Research Continuous Update, informeaza diabetesinsider.com. ...continuare.

Caz incredibil. Cum a reusit o femeie sa scape de cancer

publicat 2015-03-30 13:45:21 (Realitatea-TV)
Caz incredibil. Cum a reusit o femeie sa scape de cancer A fost diagnosticata cu cancer tiroidian si i s-au mai dau doar 5 ani de viata. Povestea uluitoare a unui fotomodel in varsta de 31 de ani a inspirat multe femei din intreaga lume. ...continuare.

CUM sa gatesti ca sa NU faci CANCER

publicat 2015-03-30 06:30:12 (Romania-TV)
CUM sa gatesti ca sa NU faci CANCER Stiai ca anumite metode de gatit te pot ajuta sa tii cancerul departe? Multe studii au demonstrat faptul ca alimentatia are o influenta cruciala asupra sanatatii. ...continuare.

Angelina Jolie, prima aparitie dupa interventia de extirpare a ovarelor. Scene emotionante!

publicat 2015-03-29 13:30:13 (Realitatea-TV)
Angelina Jolie, prima aparitie dupa interventia de extirpare a ovarelor. Scene emotionante! Celebra actrita de la Hollywood a aparut la un eveniment public pentru prima oara dupa ce a dezvaluit ca si-a extirpat ovarele din cauza riscului ridicat de cancer. ...continuare.

Cel mai frumos proiect. Un leu pentru copiii romani care "traiesc un cosmar"

publicat 2015-03-29 10:45:13 (Realitatea-TV)
Cel mai frumos proiect. Un leu pentru copiii romani care traiesc un cosmar Mai multi voluntari au initiat o campanie in cadrul careia vor sa stranga bani pentru a construi un spital special pentru copiii bolnavi de cancer din Romania. ...continuare.

Marturia unei foste bolnave de cancer: "A fost un dus rece al constiintei, care mi-a schimbat total viata!"

publicat 2015-03-28 13:00:25 (Puterea)
In urma cu 7 ani, Livia Bonarov a fost diagnosticata cu melanom malign - cea mai peric ...continuare.

« Pag. anterioara 1 2 3 4 5 ... 33 34 Pag. urmatoare »