Afaceri online | Rovinieta Online | Asigurare RCA

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale


Utilaje de ridicat

Apartamente in Floresti

Schele metalice


Ultimele Stiri « Pag. ant. 1 2 3 4 5 ... 39 40 Pag. urm. »

Doua BAUTURI foarte cunoscute TE APARA de CANCER OVARIAN

publicat 2014-10-30 22:15:27 (Libertatea)
Doua BAUTURI foarte cunoscute TE APARA de CANCER OVARIAN Consumul regulat de ceai negru si suc de portocale poate reduce riscul de imbolnavire de cancer ovarian cu pana la 31%, este concluzia unui amplu studiu britanic, realizat pe o perioada de 30 de ani. O ceasca de ceai verde te ajuta sa te concentrezi mai bine Publicitate Totul se datoreaza flavonoizilor, compusi chimici antioxidanti, aflati in cele doua bauturi. Cercetatorii de la University of East Anglia din Marea Britanie au studiat dietele a 171.940 de femei, cu varsta cuprinsa intre 25 si... ...continuare.

Consumul de suc de portocale si ceai negru reduce riscul de cancer ovarian

publicat 2014-10-30 13:45:41 (Puterea)
Consumul de suc de portocale si ceai negru reduce riscul de cancer ovarian Un studiu de 30 de ani a relevant faptul ca flavonoizii continuti de sucul de portocale si de ceaiul negru scad riscul de imbolnavire cu cancer ovarian cu pana la 30%, asta daca se consuma regulat cele doua lichide.Savantii de la University of East Anglia din Marea Britanie au studiat dietele a 171.940 de femei, cu varsta cuprinsa intre 25 si 55 de ani, pe o perioada de peste 30 de ani si au descoperit ca cele al caror regim alimentar continea cantitati mari de flavonoide, un tip de... ...continuare.

Operatie ciudata facuta de medici: Am inlocuit partea de sus a piciorul cu cea de jos, calcaiul este genunchi

publicat 2014-10-30 12:30:43 (Romania-TV)
Operatie ciudata facuta de medici: Am inlocuit partea de sus a piciorul cu cea de jos, calcaiul este genunchi O tanara din Marea Britanie, bolnava de cancer, a primit o sansa la o viata normala printr-o operatie mai putin obisnuita. ...continuare.

BOLNAVII CANCER, la mana destinului! ADEVARUL despre medicamentele compensate

publicat 2014-10-30 10:00:44 (Realitatea-TV)
BOLNAVII CANCER, la mana destinului! ADEVARUL despre medicamentele compensate Bolnavii de cancer din Romania beneficiaza de tratamente neadecvate, avertizeaza dr. Marius Geanta, cofondatorul Centrului pentru Inovatie in Medicina. Situatia este, in opinia acestuia, o consecinta a faptului ca lista de medicamente compensate nu a mai fost actualizata din 2008. COMENTEAZA Tweet Tratamentele disponibile in prezent bolnavilor de cancer sunt unele din generatia veche, ceea ce inseamna ca viata bolnavilor de cancer este la mana destinului. "In prezent, pacientii din celelalte... ...continuare.

PRESA: Vladimir Putin ARE CANCER de PANCREAS

publicat 2014-10-29 22:15:37 (Libertatea)
O publicatie americana sustine ca Vladimir Putin ar suferi de cancer pancreatic in faza terminala.... ...continuare.

Ceaiul negru si sucul de portocale SCAD riscul de cancer ovarian

publicat 2014-10-29 18:00:07 (Antena3)
Ceaiul negru si sucul de portocale SCAD riscul de cancer ovarian Consumul regulat de ceai negru si suc de portocale poate reduce riscul de imbolnavire de cancer ovarian cu pana la 31%, datorita continutului de flavonoide, compusi chimici antioxidanti, potrivit unui studiu... ...continuare.

STUDIU: Ceaiul negru si sucul de portocale scad riscul de cancer ovarian cu pana la o treime

publicat 2014-10-29 17:30:43 (Mediafax)
STUDIU: Ceaiul negru si sucul de portocale scad riscul de cancer ovarian cu pana la o treime Consumul regulat de ceai negru si suc de portocale poate reduce riscul de imbolnavire de cancer ovarian cu pana la 31%, datorita continutului de flavonoide, compusi chimici antioxidanti, potrivit unui studiu desfasurat pe durata a peste 30 de ani. ...continuare.

Lista de medicamente compensate, amanata

publicat 2014-10-29 17:15:44 (Realitatea-TV)
Lista de medicamente compensate, amanata Pacientii din Romania sunt tratati mai degraba cu amanari decat cu medicamentele de care au nevoie! Promisiunile neonorate de Ministerul Sanatatii ii tin in continuare pe bolnavii de cancer, hepatita si astm fara tratamente inovatoare. Lista medicamentelor compensate, neactualizata de sase ani, a fost din nou amanata, chiar daca astazi ar fi trebuit sa fie aprobata de Guvern. COMENTEAZA Tweet Bolnavii de cancer, diabet si hepatita asteptau astazi actualizarea listei de compensate si gratuite... ...continuare.

Campania electorala blocheaza si traficul rutier

publicat 2014-10-29 16:45:41 (Realitatea-TV)
Campania electorala blocheaza si traficul rutier Campania electorala blocheaza si traficul rutier. S-a intamplat in Pitesti, unde o masina a Politiei a intrerupt circulatia pe o sosea cu patru benzi pentru o coloana electorala a premierului Victor Ponta. COMENTEAZA Tweet In imaginile surprinse de un sofer se observa cum o masina a Politiei Locale opreste in mijlocul soselei si blocheaza traficul pe ambele sensuri de mers timp de cateva minute. ...continuare.

Kremlinul dezminte zvonurile potrivit carora Vladimir Putin ar avea cancer

publicat 2014-10-29 15:31:26 (Ziarul-Financiar)
Kremlinul dezminte zvonurile potrivit carora Vladimir Putin ar avea cancer Citeste si: Discursul lui Putin de la Soci, unul dintre cele mai dure la adresa SUA ale unui presedinte rus de la sfarsitul Razboiului Rece Angela Merkel ii cere lui Vladimir Putin sa sustina gasirea unei solutii in criza gazelor cu Ucraina Putin plange moartea CEO-ului Total, un "adevarat prieten" al Rusiei Kremlinul a dezmintit miercuri zvonurile privind eventuale probleme de sanatate ale presedintelui rus Vladimir Putin, in conditiile in care anumite organizatii de presa occidentale au... ...continuare.

« Pag. anterioara 1 2 3 4 5 ... 39 40 Pag. urmatoare »

Revista presei, stiri - revista presei - Revista Presei - anunturi gratuite - stiri - carti - bancuri - poze
Firme si afaceri - video - Ziare online - Primarii din Romania - Muzica online - Software & Web development Romania
Informatii utile - Gazduire siteuri - Agentie de turism - Haios - Online Games - Plafar 24 - SexShop - Cadouri - Matrimoniale
Jocuri 3D | Jocuri 3D Arcade | Jocuri 3D Impuscaturi | Jocuri 3D Curse | Jocuri 3D Sport | Jocuri 3D Aventura | Jocuri 3D Puzzle
Turism in Romania | Hoteluri | Pensiuni | Restaurante | TV Online Romania | Filmulete amuzante | Director Web | Sajtószemle - magyar újságok

alegeri prezidentiale confidential giga greenfield ghetu sanatoriul tomescu nicolae guta streetball mama natura danseaza valentin calarasi nelu fediuc hateg in gara tirrena scavi gica emilian mere definitie silicoane stea stoican cezara dafinescu tribunalul bucuresti curs valutar un autocar thrones egalitate de sanse azerbaidjan prezentarea colin boxer ungariei brooklyn tania silvia festivalul castanelor tara arde farmexim accident rutier in bucuresti vamesii ursul gruiu consiliul de administratie wimbledon peli sultan stimulator permisul