Rovinieta Online | Asigurare RCA

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale



Ultimele Stiri « Pag. ant. 1 2 3 4 5 ... 26 27 Pag. urm. »

O cunoscuta jurnalista A MURIT dupa o grea suferinta! Avea cancer mamar

publicat 2017-03-23 10:15:02 (CanCan)
O cunoscuta jurnalista A MURIT dupa o grea suferinta! Avea cancer mamar Inca un jurnalista valoroasa pleaca la cele vesnice. Simona Catrina-Roman a murit in aceasta noapte dupa o grea suferinta, potrivit stiripesurse.ro. Ea fusese diagnosticata in mai 2016 cu cancer mamar in stadiu avansat. A luptat din greu cu boala, dar se pare ca nu a razbit in ciuda angajamentului ei total de a lupta. "Numai de-a naibii am sa traiesc, am sa inot prin Iad si am sa ies la suprafata, am sa ma trezesc din orice coma, am sa indur orice. Am sa arat ca Dumnezeu e mai puternic decat... ...continuare.

Ce se intampla cu mainile tale daca ai probleme cu ficatul

publicat 2017-03-23 00:00:07 (Romania-TV)
Ce se intampla cu mainile tale daca ai probleme cu ficatul Palmele rosii pot trada ciroza hepatica, iar degetele umflate la varf- cancer la plamani. Femeile care au degetul inelar mai lung decat cel arator au un risc mai mare de artroza. Palmele rosii indica probleme ale ficatului (in special ciroza), iar cele palide-anemie. Articulatiile ingrosate tradeaza un nivel crescut al colesterolului sau guta, iar degetele umflate-hipotiroidie sau chiar cancer pulmonar. Unghiile albastre indica boli de inima, iar cele alibicioase sau cu striatii-lipsa de... ...continuare.

Pilula contraceptiva protejeaza de cancer. Rezultat surprinzator al ultimelor studii

publicat 2017-03-22 22:30:08 (Realitatea-TV)
Pilula contraceptiva protejeaza de cancer. Rezultat surprinzator al ultimelor studii In urma unost cercetari care au durat pe parcursul a mai mult de 45 de ani, cercetatorii au ajuns la concluzia ca pilula contraceptia confera femeilor protectie impotriva unor tipuri de cancer. Aceste efecte dureaza in jur de trei decenii, potrivit studiilor. ...continuare.

Povestea cumplita a unei romance de 26 de ani: "Trei zile am avut cancer". Cum te feresti de medicii care pun diagnostic fara sa clipeasca

publicat 2017-03-22 15:30:02 (Antena3)
Povestea cumplita a unei romance de 26 de ani: Trei zile am avut cancer. Cum te feresti de medicii care pun diagnostic fara sa clipeasca O tânara din România a povestit îngrozita cum a fost diagnosticata, la 26 de ani, cu cancer.  Partea buna este ca, dupa numai trei zile, a aflat ca diagnosticul era gresit, potrivit... ...continuare.

Ai aceste simptome? Ar putea fi cancer pulmonar

publicat 2017-03-22 10:00:06 (Realitatea-TV)
Ai aceste simptome? Ar putea fi cancer pulmonar Potrivit ultimelor studii, peste 90% din cazurile de cancer la plamani apar in cazul persoanelor care fumeaza. Cu toate acestea si nefumatorii pot fi afectati de aceasta boala, daca stau mult timp in fum de tigara. Din pacate, simptomele cancerului pulmonar apar de cele mai multe ori atunci cand boala este intr-un stadiu avansat si este deja extinsa si spre alte organe. ...continuare.

Aceasta boala te poate ucide in 24 de ore. Atentie, se poate foarte usor confunda cu raceala!

publicat 2017-03-21 13:30:07 (Realitatea-TV)
Aceasta boala te poate ucide in 24 de ore. Atentie, se poate foarte usor confunda cu raceala! Prin definitie, meningita presupune inflamarea meningelor, adica a membranelor care acopera creierul si coloana vertebrala si a lichidului cefalorahidian. Este o boala extrem de grava, declansata de o bacterie sau de un virus, care apare cu o frecventa mai mare in lunile de vara si la inceputul toamnei. ...continuare.

Artista bolnava de CANCER! CUMPLITA boala ii face viata grea

publicat 2017-03-21 09:00:04 (Evenimentul-Zilei)
Artista bolnava de CANCER! CUMPLITA boala ii face viata grea Pentru prima data dupa ce a fost diagnosticata cu cancer, cantareata Ana Maria Botezatu s-a decis sa dea detalii legate de starea sanatatii sale. ...continuare.

Ana Maria Botezatu, diagnosticata cu cancer. Anuntul a fost facut in direct

publicat 2017-03-20 13:30:06 (Romania-TV)
Ana Maria Botezatu, diagnosticata cu cancer. Anuntul a fost facut in direct Ana Maria Botezatu, una dintre cele mai iubite cantarete de muzica populara, a fost diagnosticata cu cancer. ...continuare.

A fost diagnosticata cu CANCER! Cantareata ANA MARIA BOTEZATU a facut anuntul socant

publicat 2017-03-20 13:00:02 (CanCan)
A fost diagnosticata cu CANCER! Cantareata ANA MARIA BOTEZATU a facut anuntul socant Cantareata de muzica populara Ana Maria Botezatu a trecut prin clipe teribile, dupa ce a fost diagnosticata cu cancer. Interpreta a vorbit intr-o emisiune TV despre drama prin care a trecut. Ana Maria Botezatu a marturisit ca s-a luptat mult timp cu boala, dar din fericire acum se simte mai bine. Vedeta a facut anuntul in aceeasi zi in care a fost inmormantata Ileana Ciuculete. "Medicii mi-au spus ca am cancer la colon. La Fundeni s-a dat diagnosticul corect. A trebuit sa fac operatie de... ...continuare.

Drama unui actor legendar: Sir Michael Caine sustine ca zilele ii sunt numarate. Se teme ca ar putea avea cancer

publicat 2017-03-19 20:30:01 (Antena3)
Drama unui actor legendar: Sir Michael Caine sustine ca zilele ii sunt numarate. Se teme ca ar putea avea cancer Actorul Michael Caine sustine ca „zilele sale sunt numarate”, temându-se ca ar putea avea cancer. „Stiu ca zilele mele sunt numarate si asta este principala mea grija”, a declara... ...continuare.

« Pag. anterioara 1 2 3 4 5 ... 26 27 Pag. urmatoare »