Rovinieta Online | Asigurare RCA

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale



Ultimele Stiri « Pag. ant. 1 2 3 4 Pag. urm. »

Firmele din Romania folosesc o noua aplicatie Web pentru a-si creste afacerile

publicat Acum 3 minute (e-Firme.ro)
e-Firme.ro O noua solutie este pe cale sa revolutioneze modul inca care se promoveaza afacerile. Vizibilitatea firmelor inscrise creste, vanzarile sporesc, afacerile se dezvolta - simplu si automat. Inscrieti-va acum gratuit si profitati de puterea Internetului pentru a va creste afacerile! (P) ...continuare.

Top 5 cele mai pasionale zodii. Afla daca esti printre ele

publicat 2017-01-21 12:15:14 (Romania-TV)
Top 5 cele mai pasionale zodii. Afla daca esti printre ele Din cele 12 semne ale zodiacului, doar cateva pot fi considerate cele mai pasionale zodii, seducatoare si deosebit de atragatoare pentru partenerii lor. Un chestionar on-line recent, la care au participat peste 500.000 de femei, a ajuns la o concluzie surprinzatoare: doar 5 zodii feminine au parte de cele mai multe aventuri. ...continuare.

Cardul de Sanatate e iarasi BLOCAT

publicat 2017-01-16 15:00:16 (Puterea)
Cardul de Sanatate e iarasi BLOCAT Sistemul informatic al cardului de sanatate s-a blocat din nou, azi, incepand cu ora 11, dupa ce Casa Nationala a Asigurarilor de Sanatate anuntase intarzieri in functionarea acestuia, incepand cu ora 9.30. "Astazi, 16.01.2017, incepand cu ora 11:00, Platforma Informatica a Asigurarilor de Sanatate este indisponibila datorita unor probleme tehnice. Pana la remedierea problemelor tehnice aparute, serviciile medicale, medicamentele si dispozitivele medicale se acorda/se elibereaza in regim... ...continuare.

Vedete americane la Castelul Corvinilor din Hunedoara! Actorii Aaron Eckhart si Jeffrey Dean Morgan au venit in Romania

publicat 2017-01-14 22:00:02 (Antena-1)
Vedete americane la Castelul Corvinilor din Hunedoara. Timp de trei zile, actorii Aaron Eckhart si Jeffrey Dean Morgan sunt in Romania pentru a filma un spot de promovare a unui joc de strategie on line in interiorul monumentului medieval. ...continuare.

TAXELE si IMPOZITELE nu se pot plati ON-LINE

publicat 2017-01-12 11:45:08 (Puterea)
TAXELE si IMPOZITELE nu se pot plati ON-LINE Taxele si impozitele care trebuiesc platite Agentiei Nationale de Administrare Fiscala (ANAF) nu se pot achita on-line, si asta deoarece platforma ghiseul.ro nu este functionala. La sfarsitul anului trecut, ANAF anunta ca persoanele fizice isi pot plati TAXELE si IMPOZITELE prin intermediul www.ghiseul.ro, precizand ca a finalizat procedura de achizitie publica a serviciilor de acceptare a platilor online de taxe si impozite cu ajutorul cardului bancar, prin Sistemul National Electronic de... ...continuare.

Decizie importanta luata de Celine Dion, la un an dupa moartea sotului ei Rene Angelil

publicat 2017-01-10 17:00:09 (Realitatea-TV)
Decizie importanta luata de Celine Dion, la un an dupa moartea sotului ei Rene Angelil La un an dupa moartea sotului ei René Angélil, vedeta canadiana Céline Dion a decis sa scoata la vanzare mai multe proprietati detinute impreuna cu acesta, printre care si resedinta lor pariziana, relateaza Le Figaro. ...continuare.

SALARIUL minim si PENSIILE vor creste cu 50%

publicat 2017-01-09 09:30:24 (Puterea)
SALARIUL minim si PENSIILE vor creste cu 50% Guvernul a anuntat o crestere a salariului minim cu 50%. Din pacate, nu e vorba e Romania, ci de Venezuela, tara grav afectata de criza economica. Guvernul venezuelean a anuntat o crestere cu 50% a salariului minim si a pensiilor, pentru a combate, spun oficialii, inflatia. Este a cincea marire in ultimele 12 luni. Masura ar aduce avantaje lucratorilor publici, fortelor armate si pensionarilor, scrie BBCNews pe pagina sa on-line, conform hotnews.ro. Presedintele Nicolas Maduro declara ca... ...continuare.

Aceasta este tara care sarbatoreste pentru prima data Anul nou. Locuitorii ei nu stiu ce sunt medicamentele

publicat 2016-12-30 10:45:13 (Romania-TV)
Aceasta este tara care sarbatoreste pentru prima data Anul nou. Locuitorii ei nu stiu ce sunt medicamentele Kiribati este cel mai mare stat din Oceania din punct de vedere al intinderii. Ocupa o suprafata de aproximativ 5.000.000 km² acoperita de ocean, dar aria uscatului reprezinta numai un mic fragment al acesteia, de numai 811 km², sub forma a 32 de insule. Populatie este de aproximativ 100.000 locuitori, iar cea mai vasta intindere de uscat este Kiritimati din grupul Line, cunoscuta si sub denumirea de Insula Craciunului. ...continuare.

ELKOTech Romania anunta disponibilitatea switch-ului video 4K Matrix ATEN VM0808HA

publicat 2016-12-22 21:45:02 (AgoraNews)
ELKOTech Romania anunta disponibilitatea switch-ului video 4K Matrix ATEN VM0808HA p { margin-bottom: 2.47mm; direction: ltr; color: rgb(0, 0, 0); line-height: 120%; }p.western { font-family: "Calibri"; font-size: 11pt; }p.cjk { font-family: "Times New Roman",serif; font-size: 11pt; }p.ctl { font-family: "Calibri"; font-size: 11pt; }a:visited { color: rgb(149, 79, 114); }a.western:visited { }a.cjk:visited { }a.ctl:visited { }a:link { color: rgb(0, 0, 255); } ...continuare.

Ce faci daca intarzie o comanda on-line

publicat 2016-12-20 18:00:24 (Puterea)
Ce faci daca intarzie o comanda on-line Pentru ca luna decembrie este o perioada incarcata atat pentru comerciantii online, cat si pentru curieri, Autoritatea Nationala pentru Administrare si Reglementare in Comunicatii (ANCOM) ii sfatuieste pe utilizatori ca, in cazul intarzierilor la livrarea unor bunuri comandate online, sa se adreseze direct comerciantilor, care au obligatia de a se asigura ca produsele ajung, in termenul agreat, la clientii lor. Bine de stiut: - achizitionarea online a unor bunuri reprezinta un contract... ...continuare.

A jucat Minecraft pe calculator si a castigat 4,5 milioane$. Ce casa futurista si-a cumparat...

publicat 2016-12-16 18:30:19 (Realitatea-TV)
A jucat Minecraft pe calculator si a castigat 4,5 milioane$. Ce casa futurista si-a cumparat... Jordan Maron din SUA este un impatimit al jocului pe calculator Minecraft. A jucat atat de mult si atat de bine, incat a castigat, la diferite concursuri on-line, adunat suma de 4,5 milioane de dolari. ...continuare.

« Pag. anterioara 1 2 3 4 Pag. urmatoare »