Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale


Director WEB


Ultimele Stiri « Pag. ant. 1 2 3 4 5 Pag. urm. »

Firmele din Romania folosesc o noua aplicatie Web pentru a-si creste afacerile

publicat Acum 3 minute (e-Firme.ro)
e-Firme.ro O noua solutie este pe cale sa revolutioneze modul inca care se promoveaza afacerile. Vizibilitatea firmelor inscrise creste, vanzarile sporesc, afacerile se dezvolta - simplu si automat. Inscrieti-va acum gratuit si profitati de puterea Internetului pentru a va creste afacerile! (P) ...continuare.

Lansarea primelor masuri de finantare din PNDR 2014 - 2020

publicat 2015-03-26 14:15:08 (Gazeta-de-agricultura)
Ministerul Agriculturii si Dezvoltarii Rurale prin Agentia pentru Finantarea Investitiilor Rurale a deschis ieri, 25 martie 2015, primele sesiuni de primire a proiectelor de investitii finantate prin masurile din Programul National de Dezvoltare Rurala 2014 - 2020. Potentialii beneficiari vor avea la dispozitie fonduri europene nerambursabile de 205,7 milioane de euro pentru modernizarea exploatatiilor agricole prin submasura 4.1 si de 111,2 milioane de euro pentru instalarea tinerilor... ...continuare.

INFRACTORII ROMANI au exasperat EUROPA. Ce rubrica a putut sa faca un SITE DANEZ este ULUITOR

publicat 2015-03-26 11:45:10 (Libertatea)
INFRACTORII ROMANI au exasperat EUROPA. Ce rubrica a putut sa faca un SITE DANEZ este ULUITOR Romanii au speriat Europa de la un capat la celalalt. Autoritatile din tarile "invadate" de cersetori si hoti reactioneaza dupa cum cred ele ca e mai bine. Publicitate De pilda, jurnalistii de la publicatia on-line danemarca.dk, dedicata romanilor aflati in Danemarca, au infiintat o rubrica permanenta destinata "romanului zilei"! Fireste, celebritatea zilei aleasa de jurnalisti este obligatoriu un infractor. Chiar si unul marunt. Un individ care s-a bucurat la bicicleta unui nordic care-si... ...continuare.

Marturiile lui Céline Dion despre boala sotului ei, diagnosticat cu cancer: Il hranesc cu ajutorul unui tub - VIDEO

publicat 2015-03-25 15:30:22 (Mediafax)
Marturiile lui Céline Dion despre boala sotului ei, diagnosticat cu cancer: Il hranesc cu ajutorul unui tub - VIDEO Cantareata canadiana Céline Dion a dezvaluit intr-un interviu recent faptul ca il hraneste pe sotul ei, diagnosticat cu cancer, in decembrie 2014, cu ajutorul unui tub. ...continuare.

Jocurile de noroc on-line, mai aproape de a fi reglementate. Ordonanta a trecut de Senat

publicat 2015-03-24 10:15:02 (Antena3)
Jocurile de noroc on-line ar putea fi reglementate. Senatul a adoptat cu 85 voturi pentru si 41 voturi impotriva un proiect de lege care va reglementa si va introduce o taxa pentru jocurile de noroc... ...continuare.

Fanii sunt in extaz! Anuntul facut de Celine Dion

publicat 2015-03-22 20:15:13 (Libertatea)
Cantareata canadiana Céline Dion a anuntat ca isi va relua in luna august cariera artistica, dupa... ...continuare.

Alerta in lumea medicala! Implantul mamar a dezvoltat o forma rara de cancer: 18 cazul au fost confirmate

publicat 2015-03-18 13:15:01 (Antena-1)
Alerta in lumea medicala! Implantul mamar a dezvoltat o forma rara de cancer: 18 cazul au fost confirmate Expertii Institutului National al Cancerului din Franta, sesizati de autoritatile sanitare, au stabilit o legatura intre implantul mamar si o forma de cancer al sistemului limfatic, scrie Le Figaro in editia on line. ...continuare.

Beneficiari privati ai PNDR pot derula achizitiile on-line, pe pagina de internet a AFIR

publicat 2015-03-14 15:00:09 (Gazeta-de-agricultura)
Agentia pentru Finantarea Investitiilor Rurale a modificat metodologia specifica achizitiilor pentru beneficiarii privati ai fondurilor europene acordate pentru agricultura si dezvoltarea mediului rural prin adaptarea manualului de procedura pentru achizitii la fluxul derularii si avizarii on-line a procedurilor de achizitii. Portalul pe care se vor derula achizitiile on-line este pagina de internet a Agentiei si poate fi accesat la urmatoarea adresa AFIR: http://www.afir.info"Acest demers a... ...continuare.

Dupa ce SERVITORII puscariasului VOICULESCU l-au CALCAT in PICIOARE, Daniel Constantin DENUNȚA speriat LINȘAJUL practicat de TRUSTUL lui Felix

publicat 2015-03-12 18:45:05 (Evenimentul-Zilei)
Dupa ce SERVITORII puscariasului VOICULESCU l-au CALCAT in PICIOARE, Daniel Constantin DENUNȚA speriat LINȘAJUL practicat de TRUSTUL lui Felix Liderul PC, Daniel Constantin, a afirmat, ieri seara, la TVR, cu privire la conflictul cu Dan Voiculescu ca "situatia este ireconciliabila in acest moment", mai ales pentru ca, de la 1 ianuarie, s-a trecut "la foarte multe atacuri", inclusiv asupra familiei sale. ...continuare.

Beneficiari privati ai PNDR pot derula achizitiile on-line, pe pagina de internet a AFIR

publicat 2015-03-12 18:30:01 (Bursa)
Beneficiarii privati ai fondurilor europene acordate pentru agricultura si dezvoltarea mediului rural vor putea demara procedura de achizitii on-line, dupa ce Agentia pentru Finantarea Investitiilor Rurale a modificat metodologia specifica achizitiilor. ...continuare.

Un an de "Realitatea Moldova" si un NOU proiect - RealitateaLIVE.md

publicat 2015-03-10 18:00:14 (Romania-TV)
Un an de "Realitatea Moldova" si un NOU proiect - RealitateaLIVE.md Cu exact un an in urma, pe piata media din Republica Moldova s-a lansat grupul de presa on-line "Realitatea", proiectul care isi propunea si a reusit sa devina, intr-un timp record, unul dintre cele mai credibile, accesate si importante surse de informare din R. Moldova. ...continuare.

« Pag. anterioara 1 2 3 4 5 Pag. urmatoare »