Rovinieta Online | Asigurare RCA

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale



Ultimele Stiri « Pag. ant. 1 2 3 Pag. urm. »

Fragilitatea adolescentilor speculata de un joc nebunesc

publicat 2017-03-17 00:15:02 (Bursa)
Fragilitatea adolescentilor speculata de un joc nebunesc Un joc gandit, practicat si devenit faimos in Rusia reuseste sa provoace fiori de groaza in lumea intreaga, dupa ce tineri din mai multe zone au inceput sa-l joace. "Blue Whale Challenge" ( Provocarea "Balena Albastra") este numele aparent nevinovat al jocului, dar efectele lui sunt absolut sinistre, sute de adolescenti ajungand sa se sinucida dupa ce in spirala acestui joc, manipulati de oameni fara scrupule isi pierd orice fel de reper. In mediul online, dar si in cel off-line, au aparut... ...continuare.

'Flanco' si-a bugetat investiiti de 8,2 milioane de lei, in 2017

publicat 2017-03-16 00:15:04 (Bursa)
'Flanco' si-a bugetat investiiti de 8,2 milioane de lei, in 2017 * Vanzarile Flanco Retail au crescut cu 18%, ajungand la 917 milioane lei, in 2016 * Dragos Sirbu, CEO Flanco: "Ne asteptam la o devalorizare a monedei nationale fata de euro si la presiuni inflationiste" "Flanco Retail" estimeaza o crestere a cifrei de afaceri cu 5%, in acest an, investitiile planificate fiind de 8,2 milioane lei. Din aceasta suma, aproximativ 60% va fi directionata catre deschiderea de magazine noi, relocari si reamenajari, 20% catre platforme on-line si software, iar 20%... ...continuare.

Incident ilar in direct la BBC. Ce a patit un invitat in momentul in care prezentatorul ii punea o intrebare de politica

publicat 2017-03-10 17:00:08 (ProTV)
Incident ilar in direct la BBC. Ce a patit un invitat in momentul in care prezentatorul ii punea o intrebare de politica Orice productie in direct este supusa negresit posibilitatii de a se confrunta cu gafe, ori situatii neprevazute. In cazul de fata, care a avut loc la postul public de televiziune britanic, incidentul a starnit rasete intense si s-a viralizat in on-line. ...continuare.

A aparut prima imagine neoficiala cu iPhone 8. Cat crezi ca va costa

publicat 2017-03-07 17:30:03 (CanCan)
A aparut prima imagine neoficiala cu iPhone 8. Cat crezi ca va costa Ultimele zvonuri aparute in presa internationala sustin ca Apple va lansa 3 telefoane in 2017. Doua vor fi updateuri pentru iPhone 7 line - 7S si 7S Plus. Al treilea va fi iPhone 8 care va avea un display de 5,8 inchi OLED, informeaza Dailymail.co.uk. Zvonurile care au aparut au dat palpitatii fanilor Apple. Noul iPhone 8 care va aparea anul acesta va fi urias. Designeul propriu zis al telefonului a fost micsorat pentru ca eranul sa fie de 5,8 inchi. Adica partea superioara si cea inferioara,... ...continuare.

Cutremur de prostie la jucaria lui Moise Guran

publicat 2017-03-04 00:15:04 (Cotidianul)
Cutremur de prostie la jucaria lui Moise Guran Un program din portalul on-line detinut de Moise Guran a transmis, vineri seara, un mesaj de cutremur a carui magnitudine se anunta a fi de numai putin de 1... ...continuare.

Mancarea asiatica, pe locul doi in topul celor mai comandate preparate on line in Romania. Avantajele bucatariei japoneze

publicat 2017-03-02 20:00:06 (ProTV)
Mancarea asiatica, pe locul doi in topul celor mai comandate preparate on line in Romania. Avantajele bucatariei japoneze Deschisi provocarilor culinare, tot mai multi romani prind curaj si gusta din spectacolul bucatariei asiatice. Se orienteaza in special spre gastronomia japoneza iar sushi, acest amestec de orez si peste sau alte ingrediente crude, e cel mai cautat. ...continuare.

Clasicii, scosi din manualele scolare. La literatura, se vor studia postari on-line si chiar SMS-uri

publicat 2017-03-01 21:30:02 (Antena3)
Clasicii, scosi din manualele scolare. La literatura, se vor studia postari on-line si chiar SMS-uri La orele de literatura, profesorul are libertatea sa-i învete pe elevi fabulele lui Caragiale sau pe cele ale lui La Fontaine, Harry Potter în defavoarea Stejarului din Borzesti. Se vor studia postari on... ...continuare.

'Am semnale ca un lant de farmacii are probleme in aprovizionarea cu insulina'

publicat 2017-02-26 00:15:01 (Bursa)
'Am semnale ca un lant de farmacii are probleme in aprovizionarea cu insulina' Ministrul Sanatatii, Florian Bodog, a declarat ieri ca a primit semnale on-line ca un lant de farmacii ar avea probleme in aprovizionarea cu insulina, ca unii pacienti care au diabet ar merge in cateva farmacii pentru a gasi medicamentul si ca unele produse merg la export, de aceea Ministerul Sanatatii lucreaza la normele pentru asigurarea serviciului public prin care distribuitorii sa asigure mai intai necesarul intern. Ministrul Sanatatii a spus, potrivit News.ro: "Am primit semnale on-line... ...continuare.

Firmele pot cere de astazi statului bani nerambursabili, bugetul disponibil este unul dintre cele mai mari: peste 172 milioane euro

publicat 2017-02-23 12:30:15 (Romania-TV)
Firmele pot cere de astazi statului bani nerambursabili, bugetul disponibil este unul dintre cele mai mari: peste 172 milioane euro Firmele mici si mijlocii pot solicita de astazi statului intre 200.000 de euro si 1 milion de euro, ca ajutor nerambursabil, pentru investitii in active corporale noi, precum construirea si extinderea spatiilor de productie, dotari cu mobilier, echipamente informatice si birotica, precum si pentru investitii in realizarea de instrumente de comercializare on-line. Bugetul total al programului finantat din fonduri UE depaseste 172 milioane euro. ...continuare.

De luni incep inscrierile la clasa zero. Ce trebuie sa stie parintii

publicat 2017-02-22 10:00:01 (Antena3)
De luni incep inscrierile la clasa zero. Ce trebuie sa stie parintii De saptamana viitoare incep inscrierile pentru clasa zero. Parintii care vor sa isi dea copii la scoala trebuie sa stie ca cererile pot fi completate on-line sau la unitatile de... ...continuare.

« Pag. anterioara 1 2 3 Pag. urmatoare »