Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale


Director WEB


Ultimele Stiri « Pag. ant. 1 2 3 4 5 ... 33 34 Pag. urm. »

Cum poate Romania sa-si depaseasca angoasele istorice fara sa lezeze memoria colectiva

publicat 2015-09-03 15:15:20 (Realitatea-TV)
Cum poate Romania sa-si depaseasca angoasele istorice fara sa lezeze memoria colectiva Intelectuali de prestigiu parasesc Consiliul Stiintific al Institutului pentru Investigarea Crimelor Comunismului si cer demisia directorului acestuia, Radu Preda. Crima sa? A catalogat legea care sanctioneaza extremismul cu inchisoarea ca fiind pro-comunista. ...continuare.

S-a cazat la un hotel si a facut cea mai ȘOCANTA si BOLNAVA decoperire. Ce se ascundea in gura de aerisire din camera ei | GALERIE FOTO si VIDEO

publicat 2015-09-03 07:30:05 (Evenimentul-Zilei)
S-a cazat la un hotel si a facut cea mai ȘOCANTA si BOLNAVA decoperire. Ce se ascundea in gura de aerisire din camera ei | GALERIE FOTO si VIDEO O tanara de 23 de ani a descoperit cu groaza, in timp ce facea dus, ca in gura de aerisire se afla mascata o camera de luat vederi. ...continuare.

SRI si serviciile secrete germane au descoperit trei rute prin care sunt adusi refugiatii sirieni in Spatiul Schengen | EXCLUSIV PRINT

publicat 2015-09-03 00:15:04 (Evenimentul-Zilei)
SRI si serviciile secrete germane au descoperit trei rute prin care sunt adusi refugiatii sirieni in Spatiul Schengen | EXCLUSIV PRINT Grupuri de crima organizata traficheaza migrantii proveniti din zone de conflict, precum Afganistan, Irak sau Siria, fiecare refugiat platind 50.000 de euro pentru a ajunge in Germania. Doua din rutele folosite trec prin Romania. ...continuare.

CUM SA IȚI DAI SEAMA DACA AI UN MIROS URAT IN GURA? UITE CATEVA TESTE SIMPLE!

publicat 2015-09-02 19:45:19 (Libertatea)
CUM SA IȚI DAI SEAMA DACA AI UN MIROS URAT IN GURA? UITE CATEVA TESTE SIMPLE! Respiratia urat mirositoare iti strica reputatia, dar sa o ai si sa nu stii lucrul acesta este o adevarata tragedie, mai ales pentru interlocutorii tai. Publicitate Iata cateva teste care iti spun daca te incadrezi sau nu in aceasta categorie de persoane. Organismele noastre functioneaza diferit, motiv pentru care este desutl de dificil pentru o persoana sa detecteze mirosul urat din propria-i gura. Explicatia? Intre zona nasului si cavitatea bucala, posibila sursa de mirosuri urate, se afla... ...continuare.

FAZA ZILEI vine din TV. Rechinul care a speriat doi prezentatori in direct. Reactie amuzanta VIDEO

publicat 2015-09-01 22:30:20 (Romania-TV)
FAZA ZILEI vine din TV. Rechinul care a speriat doi prezentatori in direct. Reactie amuzanta VIDEO Reactie amuzanta a unui jurnalist australian. Prezentatorul a ramas cu gura cascata in momentul cand a vazut pe ecran imagini cu un rechin urias, iar colega sa de la pupitrul stirilor a fost si ea socata! ...continuare.

Un copil a cazut intr-o gura de aerisire adanca de cinci metri

publicat 2015-09-01 21:00:24 (Romania-TV)
Un copil a cazut intr-o gura de aerisire adanca de cinci metri Un copil de un an si jumatate a fost salvat, marti, de catre pompieri, dupa ce a cazut intr-o gura de aerisire adanca de cinci metri aflata in incinta sectiei de canalizare din Bistrita a regiei judetene de apa Aquabis. ...continuare.

Victor Ponta: Pe domnul Blaga l-a luat gura pe dinainte...

publicat 2015-09-01 13:00:19 (Puterea)
Victor Ponta: Pe domnul Blaga l-a luat gura pe dinainte... Premierul Victor Ponta a declarat, marti ca, pe "domnul Blaga l-a luat gura pe dinainte" cand a explicat de ce PNL vrea sa preia guvernare. Ponta sustine ca liberalii doresc sa fie la Putere doar pentru a organiza alegerile si nu pentru a face ceva mai bun pentru tara. ...continuare.

Au intrebat-o la interviul de angajare cat castiga la fostul job. Au ramas cu gura cascata

publicat 2015-08-31 13:45:01 (Antena3)
Liz Ryan, CEO si fondator al companiei Human Workplace, povesteste intr-o postare pe blogul personal experientele pe care candidatii le traiesc la interviurile de angajare, ca urmare a intrebarilor nepotrivite... ...continuare.

"Este o crima". Unul dintre cele mai importante temple antice a fost distrus

publicat 2015-08-31 13:15:02 (Antena3)
Militantii gruparii Stat Islamic din Siria au avariat grav Templul Bel, considerat unul dintre cele mai importante situri antice, intr-o explozie de amploare produsa duminica la Palmira, au declarat activisti cita ...continuare.

Mowgli de Romania! O fetita, data disparuta in Italia, a fast gasita teafara intr-o padure, dupa 18 ore in care a fost cautata de o armata de oameni

publicat 2015-08-30 23:45:14 (Libertatea)
Povestea unei romance, in varsta de doi ani si jumatate, i-a tinut cu sufletul la gura pe... ...continuare.

« Pag. anterioara 1 2 3 4 5 ... 33 34 Pag. urmatoare »