Rovinieta Online | Asigurare RCA

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale



Ultimele Stiri « Pag. ant. 1 2 3 4 5 ... 17 18 Pag. urm. »

Un TEST ce poate determina cancerul inainte de aparitia simptomelor, dezvoltat de o echipa condusa de un medic roman

publicat 2017-08-17 13:45:11 (Romania-TV)
Un TEST ce poate determina cancerul inainte de aparitia simptomelor, dezvoltat de o echipa condusa de un medic roman O echipa de cercetatori americani condusa de un medic de origine romana, de la John Hopkins University, afirma ca a facut un pas important catre dezvoltarea unui test care poate determina prezenta cancerului in organism inainte de aparitia primelor simptome, relateaza NBC News. ...continuare.

Un pas MAJOR in VINDECAREA CANCERULUI. Testul revolutionar de DEPISTARE TIMPURIE a bolii

publicat 2017-08-17 11:45:07 (Evenimentul-Zilei)
Un pas MAJOR in VINDECAREA CANCERULUI. Testul revolutionar de DEPISTARE TIMPURIE a bolii Un pas major in necontenita lupta cu boala secolului a fost facut in SUA, unde o echipa de cercetatori, condusi chiar de un medic de origine romana, dezvolta un test de depistare precoce a bolii. ...continuare.

Facebook imbunatateste suportul pentru camera foto din aplicatia pentru mobil (Aplicatii)

publicat 2017-08-16 15:15:09 (Go4IT)
Facebook imbunatateste suportul pentru camera foto din aplicatia pentru mobil (Aplicatii) Facebook adauga noi functii inspirate de Snapchat in aplicatia pentru dispozitive cu iOS si Android, permitand crearea de GIF-uri animate, aplicarea de filtre faciale, desene si texte colorate. Clipurile sunt apoi distribuie in modul Story sau direct in Timeline-ul propriu.Utilizatorii de telefoane cu Android si iOS pot face sesiuni live-stream direct din ecranul Camera al aplicatiei pentru mobil, ilustrate cu doodle-uri colorate si filtre faciale animate aplicate in timp real. In ce priveste... ...continuare.

Unul din 10 BRITANICI nu poate identifica IRLANDA pe harta

publicat 2017-08-16 13:00:07 (Evenimentul-Zilei)
Unul din 10 BRITANICI nu poate identifica IRLANDA pe harta Un site in care clientii pot face comparatii intre ofertele firmelor de asigurari, Gocompare, a creat acest test , numit "Cat de bine cunosti Europa", pentru a testa cunostintele britanicilor si ale americanilor legate de geografia Europei. ...continuare.

Priveste cu atentie imaginea. Ce vezi prima data? Afla cea mai mare frica a ta in functie de raspuns

publicat 2017-08-15 22:30:17 (Romania-TV)
Priveste cu atentie imaginea. Ce vezi prima data? Afla cea mai mare frica a ta in functie de raspuns Care sunt fricile tale subconstiente? Poate ca stii deja lucrurile care iti fac pielea de gaina, ca de exemplu serpii si paianjenii, insa poate mai ai alte frici adanc ingropate in subconstientul tau. Acest test te poate ajuta sa descoperi de ce iti este teama. ...continuare.

Cel mai tare test de logica. Tu cate animale vezi in aceasta imagine?

publicat 2017-08-15 18:45:01 (Antena3)
Cel mai tare test de logica. Tu cate animale vezi in aceasta imagine? O noua provocare a aparut pe retelele de socializare. O multime de internauti a raspuns la o întrebare simpla: „Câte animale sunt în imaginea de mai jos?”. În fotografie... ...continuare.

Test tibetan: Cum esti tu cu adevarat

publicat 2017-08-12 21:45:12 (Romania-TV)
Test tibetan: Cum esti tu cu adevarat Acest test tibetan este diferit de ceea ce ai incercat pana acum. Subconstientul este foarte puternic si face legatura dintre lumea tangibilului si intangibilului. Fa acest test si vei descoperi mai multe despre subconstientul tau. ...continuare.

Un expert militar avertizeaza ca Phenianul va testa o racheta lansata de pe un submarin

publicat 2017-08-12 11:00:12 (Romania-TV)
Un expert militar avertizeaza ca Phenianul va testa o racheta lansata de pe un submarin Fotografii recente din satelit par sa indice pregatirea unui test de lansare a rachetelor balistice de pe un submarin nord-coreean, sustine un expert militar. ...continuare.

Test de personalitate. Alege o cheie din imagine si vezi ce spune asta despre comportamentul tau

publicat 2017-08-11 18:15:12 (Realitatea-TV)
Test de personalitate. Alege o cheie din imagine si vezi ce spune asta despre comportamentul tau Alege una dintre cheile din imagine, fara sa te gandesti prea mult. Iata ce spun asta despre personalitatea ta. ...continuare.

Cel mai neobisnuit proiect dezvoltat vreodata: Un apart de cafea care functioneaza cu inteligenta

publicat 2017-08-11 14:15:15 (Ziarul-Financiar)
Cel mai neobisnuit proiect dezvoltat vreodata: Un apart de cafea care functioneaza cu inteligenta Vox Technology Park, o cladire inovativa de birouri din centrul orasului Timisoara, a lansat cel mai nou proiect care promoveaza inteligenta: primesti o cafea gratuita daca rezolvi un IQ test."Inteligenta poate fi mai importanta decat banii. Am dorit sa aratam asta in noua campanie IQ Cafe, pentru cladirea de office Vox Technology Park, unde celebram inteligenta din Timisoara. Am modificat un aparat de cafea astfel incat, in loc de bani folosesti inteligenta. Un mic IQ test si cei care... ...continuare.

« Pag. anterioara 1 2 3 4 5 ... 17 18 Pag. urmatoare »