Bacalaureat 2014 | Rezultate Bacalaureat

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale


Utilaje de ridicat

Apartamente in Floresti

Schele metalice


Ultimele Stiri « Pag. ant. 1 2 3 4 5 ... 21 22 Pag. urm. »

Destiny Beta este cel mai mare test beta de pe actuala generatie de console

publicat 2014-08-01 10:15:02 (AgoraNews)
Activision Publishing si Bungie confirma ca milioane de persoane au participat in cadrul testului beta pentru Destiny. Testul a beta a inclus o parte din activitatile ce vor fi disponibile in Destiny, fiind prima data disponibil pe PlayStation 4 si PlayStation 3 din data de 17 iulie. ...continuare.

Testul universal de sange, care depisteaza cancerul. Va fi o revolutie in medicina, iar oamenii vor avea sanse mai mari de vindecare

publicat 2014-08-01 07:00:17 (Antena3)
Testul universal de sange, care depisteaza cancerul. Va fi o revolutie in medicina, iar oamenii vor avea sanse mai mari de vindecare Cercetatori din Marea Britanie lucreaza la dezvoltarea unui test de sange "universal" pentru a detecta cancerul. Denumit Lymphocyte Genome Sensitivity, testul a fost aplicat pana acum pe pacienti cu melanom,... ...continuare.

Un simplu test de sange poate prezice riscul sinuciderii

publicat 2014-07-31 16:00:45 (Realitatea-TV)
Un simplu test de sange poate prezice riscul sinuciderii Un simplu test de sange pentru a detecta o modificare chimica a unei singure gene umane legate de gandurile si impulsurile negative poate prezice cu precizie riscul suicidar, releva un studiu realizat de grup de cercetatori americani si publicat in American Journal of Psychiatry, informeaza agentia Xinhua, potrivit AGERPRES. Ei au descoperit ca modificari ale unei gene numite SKA2 joaca un rol important in transformarea a ceea ce ar putea fi o reactie obisnuita din efortul vietii de zi cu zi... ...continuare.

TEST: Ce ai fost intr-o viata anterioara?

publicat 2014-07-31 11:15:07 (CanCan)
TEST: Ce ai fost intr-o viata anterioara? Nimic din ceea ce faci nu este întâmplator. Cândva, cineva sau ceva a facut la fel. Ca sa afli ce anume, completeaza testul. ...continuare.

TEST: Ce ai fost intr-o viata anterioara?

publicat 2014-07-30 18:00:36 (Romania-TV)
TEST: Ce ai fost intr-o viata anterioara? Nimic din ceea ce faci nu este intamplator. Candva, cineva sau ceva a facut la fel. Ca sa afli ce anume, completeaza testul. ...continuare.

Campanie antipiraterie impotriva a 300 de site-uri internet in Japonia

publicat 2014-07-30 13:30:32 (Realitatea-TV)
Campanie antipiraterie impotriva a 300 de site-uri internet in Japonia Guvernul japonez impreuna cu producatorii de benzi desenate si desene animate au inceput miercuri o campanie antipiraterie cerand unui numar de aproximativ 300 de operatori de site-uri pirat sa stearga in urmatoarele cinci luni continuturile care au incalcat dreptul de proprietate, informeaza agentia nipona Kyodo, potrivit AGERPRES. Proiectul, vizand impunerea legii in domeniul pirateriei, are drept tinta circa 580 de benzi desenate si elemente de animatie care au fost copiate ilegal.... ...continuare.

Oana Zavoranu nu mai vrea la detectorul de minciuni, dupa ce a picat un prim test. Cum explica ea

publicat 2014-07-28 14:45:34 (Romania-TV)
Oana Zavoranu nu mai vrea la detectorul de minciuni, dupa ce a picat un prim test. Cum explica ea Oana Zavoranu trebuia sa mearga din nou in aceasta saptamana la un test cu detectorul de minciuni, dupa ce l-a picat pe primul, insa acest lucru nu se va intampla. ...continuare.

Testul copacului! Cel mai amuzant test de personalitate

publicat 2014-07-28 14:30:03 (Antena-1)
Testul copacului! Cel mai amuzant test de personalitate Acest test al copacului este unul dintre cele mai interesante teste. Priveste acesti copaci si alege-l pe cel mai atragator. Nu te gandi prea mult. Doar alege. ...continuare.

OANA ZAVORANU: "OAMENI foarte SERIOSI si COMPETENTI au spus SA ABANDONEZ IDEEA cu POLIGRAFUL!"

publicat 2014-07-28 09:45:27 (Libertatea)
OANA ZAVORANU: "OAMENI foarte SERIOSI si COMPETENTI au spus SA ABANDONEZ IDEEA cu POLIGRAFUL!" Recent, Oana Zavoranu a facut un test cu detectorul de minciuni, pe care l-a picat. Ulterior, ea a afirmat ca vrea sa repete testul, iar acum sustine ca exista persoane competente care i-au recomandat sa abandoneze ideea. Oana Zavoranu a facut un test poligraf pe care l-a picat In urma cu cateva zile, Oana Zavoranu s-a supus unui test cu detectorul de minciuni, pe care l-a picat. Ea a vrut sa demonstreze ca spune adevarul in ceea ce-l priveste pe fostul ei sot, cantaretul Pepe, despre care a... ...continuare.

VESTE TRISTA pentru REGINA ELISABETA a II-A! CALUL ei, POZITIV la un TEST ANTIDOPING!

publicat 2014-07-27 10:15:26 (Libertatea)
VESTE TRISTA pentru REGINA ELISABETA a II-A! CALUL ei, POZITIV la un TEST ANTIDOPING! Veste proasta pentru suverana Marii Britanii. Calul sau, Estimate, a fost depistat pozitiv la un test antidoping. Regina Elisabeta a II-a a Marii Britanii Regina Elisabeta a II-a, alaturide calul ei preferat, Estimate Cel mai premiat cal al Reginei Elisabeta a II-a, Estimate, a fost testat pozitiv cu morfina la un test antidoping, dupa ce se presupune ca a fost hranit cu mancare contaminata, anunta Mediafax. Iapa de rasa irlandeza in varsta de cinci ani, care a castigat cursa Gold Cup de la... ...continuare.

« Pag. anterioara 1 2 3 4 5 ... 21 22 Pag. urmatoare »

Revista presei, stiri - revista presei - anunturi gratuite - stiri - carti - bancuri - poze
Revista Presei - video - Ziare online - Primarii din Romania - Director Web - Muzica online - Software & Web development Romania
Informatii utile - Gazduire siteuri - Agentie de turism - Haios - Online Games - Plafar 24 - SexShop - Cadouri - Matrimoniale
Jocuri 3D | Jocuri 3D Arcade | Jocuri 3D Impuscaturi | Jocuri 3D Curse | Jocuri 3D Sport | Jocuri 3D Aventura | Jocuri 3D Puzzle
Turism in Romania | Hoteluri | Pensiuni | Restaurante | Sajtószemle - magyar újságok

vamesi mame singure accident rutier tara nepoluant vrancea flore roxana r ion dichiseanu mogos maramures maneaua a murit basarabi ceremonial iasi covasna nicolae guta adolf hitler comisia europeana rezultate bec calarasi noptile satu mare galati teleorman arges ialomita laur oana ionescu astrolo zeno bratari directia apelo avantul perfect guta nicolae valcea constanta harghita cluj shell energie solara roman ucis hunedoara turnu magurele aniela dale public clermont