Rovinieta Online | Asigurare RCA

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale



Ultimele Stiri « Pag. ant. 1 2 3 4 5 ... 23 24 Pag. urm. »

Firmele din Romania folosesc o noua aplicatie Web pentru a-si creste afacerile

publicat Acum 3 minute (e-Firme.ro)
e-Firme.ro O noua solutie este pe cale sa revolutioneze modul inca care se promoveaza afacerile. Vizibilitatea firmelor inscrise creste, vanzarile sporesc, afacerile se dezvolta - simplu si automat. Inscrieti-va acum gratuit si profitati de puterea Internetului pentru a va creste afacerile! (P) ...continuare.

Test pentru depistarea Zika. Diagnostic in cinci ore

publicat 2016-02-11 15:30:27 (Puterea)
Un grup de cercetatori brazilieni a pus la punct o testare moleculara ce permite diagnosticarea cu maxima eficienta a virusului Zika in doar cinci ore si care va fi aplicata din 15 februarie pentru a facilita studiile pentru combaterea acestei boli. ...continuare.

SUA, noi sanctiuni impotriva Coreii de Nord

publicat 2016-02-11 07:30:17 (Romania-TV)
SUA, noi sanctiuni impotriva Coreii de Nord Senatul Statelor Unite a adoptat miercuri noi sanctiuni contra Coreii de Nord, ca reactie la al patrulea test nuclear al Phenianului, informeaza Reuters si AFP. ...continuare.

TEST: Degetele de la picioare te dezbraca de secrete

publicat 2016-02-10 22:00:01 (Antena-1)
TEST: Degetele de la picioare te dezbraca de secrete Exista nenumarate metode prin care iti poti da seama ce tip de personalitate a dezvoltat persoana de langa tine, iar intre acestea se numara Testul mainii, Harta emotiilor din degete sau Testul degetului aratator. ...continuare.

ProMotor: Vrei sa cumperi o masina? Cum sa faci un test-drive detaliat si ce capitole sa bifezi

publicat 2016-02-10 14:15:21 (Ziarul-Financiar)
ProMotor: Vrei sa cumperi o masina? Cum sa faci un test-drive detaliat si ce capitole sa bifezi Cand vrei sa cumperi o masina primul pas va fi sa te documentezi pe site-ul constructorului/importatorului, apoi sa cauti informatii mai detaliate pe site-urile auto, blogurile si forumurile de profit.Daca te-ai hotarat la unul sau mai multe modele, urmatoarea miscare pe care trebuie s-o faci este test-drive-ul.Testarea unei masini inainte de a o cumpara este singura sansa sa vezi cum se comporta pe sosea si daca poti detecta eventuale inconveninte cand vine vorba de trenul de rulare,... ...continuare.

Pare simplu, dar este foarte dificil. Multi dintre noi gresim raspunsul acestui test!

publicat 2016-02-10 12:45:01 (Antena-1)
Pare simplu, dar este foarte dificil. Multi dintre noi gresim raspunsul acestui test! Regulile matematicii sunt foarte stricte, iar daca nu reusesti sa respecti intocmai ordinea operatiilor, raspunsul oferit va fi unul gresit ...continuare.

Un adolescent de 15 ani a dezvoltat un test ce va ajuta la detectarea si tratarea bolii Alzheimer

publicat 2016-02-09 19:00:25 (Realitatea-TV)
Un adolescent de 15 ani a dezvoltat un test ce va ajuta la detectarea si tratarea bolii Alzheimer Boala Alzheimer putea fi detectata pana in prezent doar dupa aparitia mai multor simptome, insa un tanar in varsta de numai 15 ani a creat un test, prin intermediul caruia maladia poate fi descoperita cu mult timp inainte de aparitia primelor semne. ...continuare.

Ce mai TARE PROVOCARE! Ai curaj sa incerci? Recunoaste artistii romani doar dupa una dintre trasaturile fizice

publicat 2016-02-09 18:15:01 (Antena-1)
Ce mai TARE PROVOCARE! Ai curaj sa incerci? Recunoaste artistii romani doar dupa una dintre trasaturile fizice Daca iti plac provocarile, sigur o sa vrei sa incerci sa rezolvi acest test. Regula e foarte simpla: trebuie doar sa ghicesti ce artist roman e in poza, in functie de trasaturile fetei ...continuare.

Și-a facut un test de sarcina iar rezultatul l-a lasat fara cuvinte. Viata tanarului s-a schimbat radical

publicat 2016-02-09 18:00:02 (Antena3)
Un tanar din Marea Britanie a avut parte de o mare surpriza cand medicii i-au recomandat sa isi faca un test de sarcina pentru a afla cauza durerilor sale. Byron Geldard suferea de mai multa vreme de dureri... ...continuare.

IQ-ul cainilor. Cercetatorii britanici nu se dezmint britanici

publicat 2016-02-09 15:15:31 (Puterea)
Oameni de stiinta de la London School of Economics si de la Universitatea din Edinburgh au testat 68 de caini din rasa border collie, primul pas in" realizarea unui test de IQ cu adevarat fiabil pentru caini", spune Rosalind Arden, cercetator asistent. ...continuare.

« Pag. anterioara 1 2 3 4 5 ... 23 24 Pag. urmatoare »