Rovinieta Online | Asigurare RCA

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale



Ultimele Stiri « Pag. ant. 1 2 3 4 5 ... 18 19 Pag. urm. »

Psihologii au spus ca barbatii si femeile care gasesc vietuitoarea din poza sunt chiar inteligenti

publicat 2017-10-16 17:30:07 (Realitatea-TV)
Psihologii au spus ca barbatii si femeile care gasesc vietuitoarea din poza sunt chiar inteligenti Oamenii de stiinta de la Universitatea Oxford au realizat un test pe mai multi "subiecti" in cadul unui stadiu despre IQ-ul uman. . ...continuare.

Cel mai scurt test de IQ! Doar 17% dintre studentii universitatilor de renume din lume l-au rezolvat

publicat 2017-10-16 10:00:07 (Realitatea-TV)
Cel mai scurt test de IQ! Doar 17% dintre studentii universitatilor de renume din lume l-au rezolvat Testul de Reflectie Cognitiva este considerat cel mai scut test pentru verificarea IQ-ului. Sunt necesare doar trei intrebari pentru separarea persoanelor cu un coeficient crescut de cei cu un coeficient mediu. ...continuare.

Antrenamente comune in Pen. Coreeana, in mijlocul semnelor unui eventual test balistic nord-coreean

publicat 2017-10-16 09:15:10 (Ziarul-Financiar)
Antrenamente comune in Pen. Coreeana, in mijlocul semnelor unui eventual test balistic nord-coreean Fortele marine americane vor desfasura incepand de luni exercitii comune alaturi de cele sud-coreene, in timp ce exista semne ca Phenianul s-ar pregati de "noi provocari" precum un nou test balistic, informeaza Bloomberg. ...continuare.

Coreea de Nord, pregatita pentru un nou test balistic ce ar putea fi desfasurat in orice moment

publicat 2017-10-15 16:30:07 (ProTV)
Oficialii militari sud-coreeni sunt pregatiti pentru un nou test balistic ce s-ar putea desfasura oricând în urmatoarele saptâmâni, în contextul exercitiilor militare comune americano - sud-coreene si a vizitei presedintelui Donald Trump în Asia. ...continuare.

Coreea de Nord ar putea efectua un nou test balistic in urmatoarele saptamani

publicat 2017-10-15 15:15:25 (Ziarul-Financiar)
Coreea de Nord ar putea efectua un nou test balistic in urmatoarele saptamani Regimul de la Phenian, condus de Kim Jong-Un, ar putea efectua un nou test balistic in urmatoarele saptamani, in contextul desfasurarii unor noi manevre militare americano-sud-coreene si a turneului presedintelui SUA, Donald Trump, in Asia, afirma surse citate de agentia Bloomberg.Oficiali sud-coreeni au declarat ca serviciile de informatii au observat vehicule militare transportand rachete de la baze situate la periferia Phenianului spre nordul Coreei de Nord.Statele Unite si Coreea de Sud... ...continuare.

Coreea de Nord a facut ANUNȚUL DRAMATIC. Urmeaza PRIMELE LANSARI asupra armatei SUA

publicat 2017-10-14 17:45:04 (Evenimentul-Zilei)
Coreea de Nord a facut ANUNȚUL DRAMATIC. Urmeaza PRIMELE LANSARI asupra armatei SUA Coreea de Nord este banuita ca pregateste un nou test balistic chiar in timpul unor exercitii maritime dintre SUA si Coreea de Sud. ...continuare.

RUGBY. Doua meciuri amicale de Top pentru "Stejari", in noiembrie. Unde vor avea loc "testele"

publicat 2017-10-13 17:00:03 (Evenimentul-Zilei)
RUGBY. Doua meciuri amicale de Top pentru Stejari, in noiembrie. Unde vor avea loc testele Reprezentativa de rugby a Romaniei are programate doua jocuri-test in luna noiembrie, urmand ca ambele meciuri sa se dispute la Bucuresti, pe stadionul "Arcul de Triumf". ...continuare.

Romania se vinde bine in Emirate

publicat 2017-10-11 00:15:04 (Evenimentul-Zilei)
Romania se vinde bine in Emirate Nationala va juca un meci amical, la Dubai, cu o alta echipa care a ratat calificarea la CM 2018. Pentru acest test, cei de la "Casa Fotbalului" pot incasa o jumatate de milion de euro ...continuare.

Donald Trump vrea sa il supuna pe ministrul sau de Externe la un test IQ. Tillerson a spus ca presedintele SUA e DEBIL MINTAL

publicat 2017-10-11 00:00:10 (Romania-TV)
Donald Trump vrea sa il supuna pe ministrul sau de Externe la un test IQ. Tillerson a spus ca presedintele SUA e DEBIL MINTAL Donald Trump, presedintele SUA, nu crede ca secretarul de Stat, Rex Tillerson, l-a numit "debil mintal", sugerand insa ca, daca intr-adevar a fost catalogat in acest fel, il poate invinge intr-un test privind nivelul inteligentei. ...continuare.

« Pag. anterioara 1 2 3 4 5 ... 18 19 Pag. urmatoare »