Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale



Ultimele Stiri « Pag. ant. 1 2 3 4 5 ... 15 16 Pag. urm. »

Sfantul Gheorghe este sarbatorit astazi, 23 aprilie. Traditii si obiceiuri de Sangiorz

publicat 2018-04-23 08:15:09 (Libertatea)
Sfantul Gheorghe este sarbatorit astazi, 23 aprilie. Traditii si obiceiuri de Sangiorz Sfantul Gheorghe este sarbatorit pe 23 aprilie de Biserica Ortodoxa si Biserica Romano Catolica. In aceasta zi fetele stau goale, intre lumanari aprinse, ca sa isi afle ursitul. Sfantul Gheorghe, considerat cavaler al crestinatatii, este printre putinii sfinti al caror trup nu a fost impartit, dupa moartea sa, in moaste in lumea intreaga. In popor, […] Post-ul Sfantul Gheorghe este sarbatorit astazi, 23 aprilie. Traditii si obiceiuri de Sangiorz apare prima data in Libertatea.ro. ...continuare.

A murit fiul lui Nelu Ploiesteanu. Acesta avea doar 32 de ani

publicat 2018-04-21 18:45:08 (Evenimentul-Zilei)
A murit fiul lui Nelu Ploiesteanu. Acesta avea doar 32 de ani Baiatul cantaretului Nelu Ploiesteanu, Mihaita, a murit. Familia artistului este ingenuncheata de durere, mai ales ca baiatul era singurul fiu, pe langa alte patru fete. Mihaita era imobilizat la pat, fiind bolnav de tetrapareza spastica. ...continuare.

Sfantul Gheorghe este sarbatorit pe 23 aprilie. Purtatorul de biruinta marcheaza inceputul anului pastoral

publicat 2018-04-21 11:30:13 (Libertatea)
Sfantul Gheorghe este sarbatorit pe 23 aprilie. Purtatorul de biruinta marcheaza inceputul anului pastoral Sfantul Gheorghe este sarbatorit pe 23 aprilie de Biserica Ortodoxa si Biserica Romano Catolica. In aceasta zi fetele stau goale, intre lumanari aprinse, ca sa isi afle ursitul. Sfantul Gheorghe, considerat cavaler al crestinatatii, este printre putinii sfinti al caror trup nu a fost impartit, dupa moartea sa, in moaste in lumea intreaga. In popor, […] Post-ul Sfantul Gheorghe este sarbatorit pe 23 aprilie. Purtatorul de biruinta marcheaza inceputul anului pastoral apare prima data in... ...continuare.

Frumusetea, frumusete atrage! Margherita de la Clejani cauta cu tractorul cea mai frumoasa fata din Crisana

publicat 2018-04-20 20:30:02 (Antena-1)
Margherita de la Clejani si Cezar Ouatu au misiunea ca in aceasta editie "Ie, Romanie" sa descopere alaturi de Mircea Radu, prezentatorul show-ului, cele mai frumoase fete si cei mai talentati localnici din Crisana. Ulterior, vor trebui sa-i convinga pe acestia sa vina la preselectii. ...continuare.

Cezar Ouatu a pus ochii pe o fata de la tara! Prima nunta de la "Ie, Romanie"? "Sunt viitorul tau sot!"

publicat 2018-04-20 20:15:01 (Antena-1)
Margherita de la Clejani si Cezar Ouatu au misiunea ca in aceasta editie "Ie, Romanie" sa descopere alaturi de Mircea Radu, prezentatorul show-ului, cele mai frumoase fete si cei mai talentati localnici din Crisana. Ulterior, vor trebui sa-i convinga pe acestia sa vina la preselectii. ...continuare.

Cezar Ouatu, pe cale sa-si gaseasca femeia visurilor, la filmarile pentru "Ie, Romanie"

publicat 2018-04-20 12:00:02 (Antena-1)
Cezar Ouatu, pe cale sa-si gaseasca femeia visurilor, la filmarile pentru Ie, Romanie Diseara, de la ora 20.00, la "Ie, Romanie", Cezar Ouatu are misiunea sa descopere cele mai frumoase fete din Crisana si cei mai talentati localnici, alaturi de buna sa prietena Margherita de la Clejani. ...continuare.

Margherita de la Clejani a hranit mieii cu biberonul si a invatat sa mulga vaca, la "Ie, Romanie"

publicat 2018-04-20 09:45:01 (Antena-1)
Margherita de la Clejani a hranit mieii cu biberonul si a invatat sa mulga vaca, la Ie, Romanie Margherita de la Clejani e hotarata sa se distreze diseara, de la ora 20.00, la "Ie, Romanie", intr-o editie in care va trebui sa descopere cele mai frumoase fete din Crisana si cei mai talentati localnici, alaturi de bunul sau prieten, Cezar Ouatu. ...continuare.

Simona Halep. Vestea pe care Simona Halep le-a dat-o romanilor inainte de Fed Cup

publicat 2018-04-18 16:45:24 (Realitatea-TV)
Simona Halep. Vestea pe care Simona Halep le-a dat-o romanilor inainte de Fed Cup Echipa de Fed Cup a Romaniei va infrunta Elvetia in barajul pentru promovarea in Grupa Mondiala I a Fed Cup, in acest weekend, la Cluj. Simona Halep considera ca Romania se bucura de o generatie de exceptie la fete."Eu cred ca este cea mai buna generatie, au mai fost doua jucatoare in Top 10, Irina Sparlea si doamna Ruzici, mereu cred ca am avut fete in tenis, iar acum la baieti e Marius Copil, care vine destul de puternic. Sper sa fie si mai multe jucatoare, junioarele sa munceasca mult, sa... ...continuare.

Mesajul coplesitor scris pe crucea Ionelei Prodan de cele doua fiice. Ți se rupe sufletul

publicat 2018-04-18 16:30:12 (Libertatea)
Mesajul coplesitor scris pe crucea Ionelei Prodan de cele doua fiice. Ți se rupe sufletul Cele doua fete ale cantaretei d muzica populara Ionela prodan au scris un mesaj sfasietor pe crucea de la momantul mamei lor. Familia Prodan trece prin momente grele dupa ce interpeta de muzca populara Ionela Prodan a incetat din viata. Cele doua fete ale artistei, Anamaria Prodan si Anca sunt devastate de durere. Anamaria Prodan […] Post-ul Mesajul coplesitor scris pe crucea Ionelei Prodan de cele doua fiice. Ți se rupe sufletul apare prima data in Libertatea.ro. ...continuare.

Tanara injunghiata si ingropata in padure de iubitul ei, in Valcea

publicat 2018-04-18 09:30:15 (ProTV)
Cadavrul unei fete de 19 ani a fost gasit într-o padure de lânga Râmnicu Vâlcea, iar politistii si procurorii au demarat cercetarile, principalul suspect fiind iubitul fetei. ...continuare.

« Pag. anterioara 1 2 3 4 5 ... 15 16 Pag. urmatoare »

Cumparaturi online - Emag.ro