Rovinieta Online | Asigurare RCA, cel mai bun pret pe loc!

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale


Utilaje de ridicat

Aparate de sudura

Schele metalice


Ultimele Stiri « Pag. ant. 1 2 3 4 5 ... 34 35 Pag. urm. »

Cele mai inspirate MESAJE de Sfantul Gheorghe

publicat 2014-04-23 09:15:03 (Antena-1)
Cele mai inspirate MESAJE de Sfantul Gheorghe De Sfantul Gheorghe, iti poti uimi apropiatii care isi sarbatoresc ziua numelui cu urari speciale La Multi Ani, Gheorghe, si sper sa se sparga conducta fericirii pe strada vietii tale! Cu ocazia zilei Sfantului tau, iti doresc o ora de liniste, o zi senina, o saptamana de bucurii, o luna de impliniri, un an de prosperitate, un veac de sanatate, fericire si iubire. La multi ani! La multi ani si fie ca Sfantul Gheorghe sa te calauzeasca mereu! In zi de mare sarbatoare a Ortodoxiei, pentru ca... ...continuare.

Cel mai urmarit serial dispare din grila PRO TV

publicat 2014-04-22 14:45:26 (Romania-TV)
Cel mai urmarit serial dispare din grila PRO TV Schimbarea conducerii de la PRO TV aduce schimbari extrem de importante si in grila de programe. Dupa "Dansez pentru tine" si "Masterchef", a venit randul unui alt program de mare succes sa fie oprit de la difuzare. Este vorba despre serialul de comedie "Las Fierbinti", care a ajuns la sezonul cinci - si ultimul, conform unor informatii venite de pe holurile PRO TV-ului. ...continuare.

Mama dupa 35 de ani. Care sunt riscurile?

publicat 2014-04-22 13:45:22 (Realitatea-TV)
Mama dupa 35 de ani. Care sunt riscurile? Din ce in ce mai multe femei aleg sa devina mame dupa 35 de ani, cand riscurile de sanatate pentru mama si copil sunt mai mari. Iata de ce este nevoie de o urmarire medicala mai atenta. Daca nu exista probleme de sanatate, sarcina poate decurge normal chiar si dupa 35 de ani. Alteori insa, inaintarea in varsta aduce si unele modificari in organism, cu urmari asupra femeii si copilului.   Ce complicatii pot surveni la mama Diabetul gestational sau de sarcina este mai frecvent dupa 35 de ani.... ...continuare.

Kelemen Hunor: "Sunt nemultumit de modul cum a fost gestionat programul AFCN"

publicat 2014-04-22 11:15:04 (Cronica-Romana)
Kelemen Hunor: Sunt nemultumit de modul cum a fost gestionat programul AFCN Ministrul Culturii, Kelemen Hunor, a acordat un interviu  agentiei de presa Agerpres in care s-a declarat extrem de nemultumit de modul cum a fost gestionat, cel putin in acest an, programul de la AFCN. De asemenea, ministrul a mentionat ca grila de salarizare in institutiile de spectacole se va modifica, cel mai devreme in 2015, [...] ...continuare.

Chitaristul trupei AC/DC, Malcolm Young, se retrage din formatie

publicat 2014-04-21 08:30:06 (Antena-1)
Chitaristul trupei AC/DC, Malcolm Young, se retrage din formatie Lumea muzicii este zguduita de o veste cu totul neasteptata! Malcolm Young, chitaristul si unul dintre fondatorii trupei AC/DC, a anuntat ca nu va mai urca pe scena. El a motivat ca a luat decizia din cauza unor probleme de sanatate. Malcolm are de mai mult timp probleme de sanatate, care in ultima perioada s-au agravat. In comunicatul de presa prin care s-a f[cut anun'ul retragerii, membri trupei nu au vrut sa dea nicio informatie legat de boala de care sufera colegul lor. Imediat dupa anunt... ...continuare.

Stelian Tanase a suferit un infarct. Este internat la sectia de terapie intensiva

publicat 2014-04-21 07:15:23 (Puterea)
Stelian Tanase a suferit un infarct. Este internat la sectia de terapie intensiva Directorul general interimar al TVR, Stelian Tanase, a suferit sambata seara un infarct. El este internat in prezent in sectia de terapie intensiva la Spitalul Fundeni din Bucuresti, potrivit tvr.ro. Starea de sanatate a lui Tanase este stabila, iar in curusl zilei de luni el va fi scos de la terapie intensiva.Surse apropiate familiei au declarat pentru Mediafax, ca Stelian Tanase, in varsta de 62 de ani, a fost supus unei interventii chirurgicale constand in montarea unui stent. Potrivit... ...continuare.

Remedii naturiste cu vasc! Nu o sa crezi de ce probleme de sanatate te scapa

publicat 2014-04-20 14:15:20 (Realitatea-TV)
Remedii naturiste cu vasc! Nu o sa crezi de ce probleme de sanatate te scapa Vascul este mai mult decat o planta considerata norocoasa in preajma sarbatorilor de iarna. Vascul este, de fapt, un remediu naturist pentru multe probleme de sanatate, indiferent de perioada anului. Probleme cardiace, tuse convulsiva, astm, dureri menstruale, sterilitate si chiar cancer - in tratamentul tuturor acestor afectiuni, vascul si-a dovedit eficienta. El se consuma sub forma de ceai sau extract, la care se folosesc frunzele si ramurile plantei. Acestea contin vitamine, antioxidanti,... ...continuare.

Lewis Hamilton va pleca din pole position in MP al Chinei

publicat 2014-04-19 18:00:04 (Cronica-Romana)
Lewis Hamilton va pleca din pole position in MP al Chinei Britanicul Lewis Hamilton (Mercedes) a fost cel mai rapid pilot in calificarile Marelui Premiu al Chinei, a patra etapa a Campionatului Mondial de Formula 1, care au avut loc, sambata, pe o pista umeda, pe circuitul de la Shanghai. Hamilton, aflat la al treilea pole-position in acest sezon, va fi urmat pe grila de start [...] ...continuare.

Romanii vor avea dosar electronic de sanatate. Ce contine si cum va schimba consultatiile medicale

publicat 2014-04-18 19:45:18 (Romania-TV)
Romanii vor avea dosar electronic de sanatate. Ce contine si cum va schimba consultatiile medicale In a doua jumatate a anului 2014, toti romanii vor avea dosar electronic de sanatate (DES). Aceasta va contine toate informatiile cu relevanta medicala despre pacient - de la istoricul medical, consimtamantul pentru donarea de organe, pana la modul de viata al pacientului - daca fumeaza, consuma cofeina sau alcool, daca are animale de companie, cat munceste si in conditii. Pacientul va avea acces online la propriul dosar si va vedea, in timp real, orice modificare si accesare operate in... ...continuare.

Malcolm Young a parasit AC/DC din motive de sanatate, insa trupa australiana isi continua activitatea

publicat 2014-04-17 18:30:16 (Income-Magazine)
Legendara trupa hard rock AC/DC a anuntat joi ca îsi va continua activitatea, chiar si fara chitaristul Malcolm Young, 61 de ani, care este nevoit sa paraseasca formatia din motive de sanatate, conform AFP. ...continuare.

« Pag. anterioara 1 2 3 4 5 ... 34 35 Pag. urmatoare »

Revista presei, stiri - revista presei - anunturi gratuite - stiri - carti - bancuri - poze
Revista Presei - video - Ziare online - Primarii din Romania - Director Web - Muzica online - software development
Informatii utile - Gazduire siteuri - Agentie de turism - Haios - Online Games - Plafar 24 - SexShop - Cadouri - Matrimoniale
Jocuri 3D | Jocuri 3D Arcade | Jocuri 3D Impuscaturi | Jocuri 3D Curse | Jocuri 3D Sport | Jocuri 3D Aventura | Jocuri 3D Puzzle
Turism in Romania | Hoteluri | Pensiuni | Restaurante

domo bacau arpechim alcom traistariu relad actiunea valea posta romana harry poter satu mare resita cluj lui gigi becal fane spoitoru mariana cojocaru timbrul de mediu hidroelectrica te vreau langa mine revista ciao ion iordache covasna rubik oltchim ambasade e business delta airlines centre de reeducare taxa auto 2014 nehoiu holboca ambulanta vaslui fanatic martina zilele orasului transelectrica trup si suflet insula calarasi narcisa salbatica cristina arta studio sibiu grasu xxl puma gorj braila institutul cultural roman dambovita