Rovinieta Online | Asigurare RCA

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale



Ultimele Stiri « Pag. ant. 1 2 3 4 5 ... 34 35 Pag. urm. »

Firmele din Romania folosesc o noua aplicatie Web pentru a-si creste afacerile

publicat Acum 3 minute (e-Firme.ro)
e-Firme.ro O noua solutie este pe cale sa revolutioneze modul inca care se promoveaza afacerile. Vizibilitatea firmelor inscrise creste, vanzarile sporesc, afacerile se dezvolta - simplu si automat. Inscrieti-va acum gratuit si profitati de puterea Internetului pentru a va creste afacerile! (P) ...continuare.

Printul Philip, sotul reginei Marii Britanii, are probleme de sanatate. Și-a anulat evenimentele

publicat 2016-05-30 17:45:09 (Realitatea-TV)
Printul Philip, sotul reginei Marii Britanii, are probleme de sanatate. Și-a anulat evenimentele Sotul Reginei Marii Britanii, Ducele de Edinburgh, nu va putea participa la ceremonia care marcheaza 100 de ani de la Batalia Iutlandei (1916) din Orkney din cauza unor probleme de sanatate. ...continuare.

Adevarul crud despre statul pe scaun. Trebuie sa-l afli si tu!

publicat 2016-05-29 23:00:20 (Romania-TV)
Adevarul crud despre statul pe scaun. Trebuie sa-l afli si tu! Relaxarea este adesea obtinuta cand te asezi. Problema este ca daca esti sedentar si petreci multe ore stand pe un scaun esti pasibil de moarte inceata. Statul excesiv poate duce la probleme legate de postura, sanatate cardiovasculara precara si probleme cu somnul din cauza dezechilibrului de dopamina. Si, odata cu trecerea timpului, aceste neplaceri pot duce la afectiuni de sanatate importante. ...continuare.

'Cerintele noastre se refera la corectii pe grila de salarizare, nu la cresteri salariale in sistemul de Educatie'

publicat 2016-05-29 00:00:03 (Bursa)
'Cerintele noastre se refera la corectii pe grila de salarizare, nu la cresteri salariale in sistemul de Educatie' Sindicatele din Educatie au cerut si cer sa se faca unele corectii, nu ajustari salariale, iar in acest sens considera ca nu este corect ca numai in anumite sectoare sa se rezolve problemele, a declarat, sambata, liderul Federatiei Sindicale din Invatamantul Superior Alma Mater, Anton Hadar, informeaza Agerpres. "In mod sigur, Ministerul Muncii poate veni cu o propunere, lucru pe care l-am discutat, acum doua zile, cu domnul ministru al Muncii (Dragos Paslaru, n.r.). Ne-a spus ca varianta pe... ...continuare.

Sindicatele din Educatie s-au intalnit cu ministrul Muncii. Hadar: Am cerut unele corectii pe grila de salarizare

publicat 2016-05-28 18:15:14 (Romania-TV)
Sindicatele din Educatie s-au intalnit cu ministrul Muncii. Hadar: Am cerut unele corectii pe grila de salarizare Sindicatele din Educatie au cerut si cer sa se faca unele corectii, nu ajustari salariale, iar in acest sens considera ca nu este corect ca numai in anumite sectoare sa se rezolve problemele, a declarat, sambata, pentru Agerpres, liderul Federatiei Sindicale din Invatamantul Superior Alma Mater, Anton Hadar. ...continuare.

Decizie importanta luata de RCS-RDS. Toti abonatii vor beneficia de aceasta masura. E o premiera

publicat 2016-05-28 16:15:11 (Realitatea-TV)
Decizie importanta luata de RCS-RDS. Toti abonatii vor beneficia de aceasta masura. E o premiera RCS & RDS introduce incepand din 27 mai un nou canal de televiziune, in grila Digi TV prin cablu analogic, digital si satelit. Este vorba despre canalul educational Da Vinci Learning, ce acopera o arie descoperita in tara noastra, scrie paginademedia.ro. ...continuare.

Deziluzia optica: Distilate, ca-s mai bune decat toate!

publicat 2016-05-27 18:30:01 (Antena3)
Traian Basescu are pareri si despre sistemul de sanatate. Eu stiam ca singura legatura a lui Basescu cu sanatatea e cand ridica paharul si spune "Sanatate!".  Lui ii plac... ...continuare.

Iohannis: CSAT a aprobat un plan de actiuni privind situatia din sanatate

publicat 2016-05-27 15:30:18 (Ziarul-Financiar)
Iohannis: CSAT a aprobat un plan de actiuni privind situatia din sanatate Presedintele Klaus Iohannis a anuntat, vineri, ca CSAT a aprobat un plan de actiuni privind situatia din sanatate, urmand ca, pana la sfarsitul lunii iunie, Guvernul sa elaboreze norme privind procedurile, masurile de control si laboratoarele medicale. Presedintele Klaus Iohannis a declarat ca membrii CSAT au analizat situatia din sanatate si ca nu este vorba doar despre un aspect singular, ci despre siguranta vietii oamenilor si sanatate publica, aici integrandu-se atat problema... ...continuare.

BANII VORBESC. Statistica vietilor pierdute printre degetele sistemului de sanatate bolnav

publicat 2016-05-27 13:00:22 (Realitatea-TV)
BANII VORBESC. Statistica vietilor pierdute printre degetele sistemului de sanatate bolnav In ciuda miliardelor bagate in sistemul de sanatate, cuvantul de ordine este "umilinta". ...continuare.

Dan Suciu: Incercam sa adoptam OUG privind salarizarea bugetarilor in sedinta de marti

publicat 2016-05-27 12:45:14 (Realitatea-TV)
Dan Suciu: Incercam sa adoptam OUG privind salarizarea bugetarilor in sedinta de marti Executivul intentioneaza adoptarea Ordonantei de Urgenta privind salarizare bugetarilor marti, sau cel tarziu in saptamana care va urma a declarat purtatorul de cuvant al guvernului Dan Suciu, intr-un briefing de presa. ...continuare.

« Pag. anterioara 1 2 3 4 5 ... 34 35 Pag. urmatoare »