Rovinieta Online | Asigurare RCA

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale



Ultimele Stiri « Pag. ant. 1 2 3 4 5 ... 23 24 Pag. urm. »

Firmele din Romania folosesc o noua aplicatie Web pentru a-si creste afacerile

publicat Acum 3 minute (e-Firme.ro)
e-Firme.ro O noua solutie este pe cale sa revolutioneze modul inca care se promoveaza afacerile. Vizibilitatea firmelor inscrise creste, vanzarile sporesc, afacerile se dezvolta - simplu si automat. Inscrieti-va acum gratuit si profitati de puterea Internetului pentru a va creste afacerile! (P) ...continuare.

Dacian Ciolos catre sindicate: Nu e momentul sa mai venim cu ordonante pentru corectii in salarizare

publicat 2016-09-28 21:15:28 (Romania-TV)
Dacian Ciolos catre sindicate: Nu e momentul sa mai venim cu ordonante pentru corectii in salarizare Guvernul si reprezentantii patronatelor si sindicatelor reunite in Consiliul National Tripartit au convenit sa continue sa lucreze la un noua Lege a salarizarii unitare si pentru stabilirea salariului minim pe economie pentru anul 2017, Executivul transmitand ca nu va emite alte OUG in domeniu. ...continuare.

Dacian Ciolos, despre emiterea unor ordonante de Urgenta pentru Legea Salarizarii

publicat 2016-09-28 20:45:14 (Realitatea-TV)
Dacian Ciolos, despre emiterea unor ordonante de Urgenta pentru Legea Salarizarii Premierul Dacian Ciolos a declarat, miercuri, la intalnirea cu Consiliul National Tripartit, ca Executivul nu intentioneaza sa promoveze alte ordonante de urgenta pentru noi corectii in sistemul de salarizare. ...continuare.

Peste 100 de sindicalisti din Federatia Sindicatelor Pro-Administratie picheteaza sediul Ministerului Muncii

publicat 2016-09-28 12:30:15 (Romania-TV)
Peste 100 de sindicalisti din Federatia Sindicatelor Pro-Administratie picheteaza sediul Ministerului Muncii Peste 100 de sindicalisti din Federatia Sindicatelor Pro-Administratie picheteaza miercuri, in intervalul orar 11:00 - 17:00, sediul Ministerului Muncii, nemultumiti de conditiile de salarizare din administratie. ...continuare.

IONUT GHENU are mari probleme de sanatate! LORA si-a anulat concertele ca sa stea cu el in spital

publicat 2016-09-28 12:30:02 (CanCan)
IONUT GHENU are mari probleme de sanatate! LORA si-a anulat concertele ca sa stea cu el in spital Lora si iubitul ei trec prin momente grele. Ionut Ghenu urmeaza sa fie tratat in Turcia, deoarece are niste probleme grave de sanatate. Se pare ca iubitul Lorei se confrunta cu probleme serioase cu rinichii si pentru a sta cu el, cantareata a fost nevoita sa anuleze mai multe concerte.Lora a hotarat ca iubitul ei sa fie tratat de medicii turci. Ionut Ghenu va fi supus, in curand, unei interventii chirurgicale. Citeste despre: lora, ionut ghenu, turcia, operatie ...continuare.

Dragnea: MRU m-a sunat si mi-a spus ca motivul demisiei il reprezinta starea de sanatate

publicat 2016-09-28 00:00:27 (Romania-TV)
Dragnea: MRU m-a sunat si mi-a spus ca motivul demisiei il reprezinta starea de sanatate Presedintele PSD, Liviu Dragnea, a afirmat marti seara ca, la cateva minute dupa demisia din functia de director al SIE, a fost sunat de Mihai Razvan Ungureanu care i-a spus ca motivul acestui demers este legat de starea de sanatate. ...continuare.

Adevarul despre cafeaua la ibric. Medicii trag un semnal de alarma. Nu vei mai bea niciodata!

publicat 2016-09-27 19:30:09 (Realitatea-TV)
Adevarul despre cafeaua la ibric. Medicii trag un semnal de alarma. Nu vei mai bea niciodata! Cafeaua preparata la filtru este mai sanatoasa decat cea pregatita la ibric, evidentiaza Consiliul olandez pentru sanatate intr-o noua directiva care vizeaza o alimentatie sanatoasa. In aceasta directiva, Consiliul olandez pentru sanatate trece in revista modurile de pregatire a cafelei, subliniindu-le pe cele recomandabile. ...continuare.

Klaus Iohannis a vorbit despre relatia cu vecinii de peste Prut: "Trebuie o IMPLICARE ECONOMICA mai profunda in Moldova"

publicat 2016-09-27 18:00:06 (Evenimentul-Zilei)
La Cotroceni a avut loc o sedinta a Consiliului Suprem de Aparare a Tarii (CSAT). Presedintele Klaus Iohannis a anuntat la finalul sedintei ca Brigada 2 Infanterie "Rovine" va prelua rolul de brigada multinationala. Șeful statului a mai spus ca este nevoie de o reorganizare a Companiei Nationale ROMARM. In CSAT, ministrul Sanatatii, Vlad Voiculescu, a prezentat o informare cu privire la sistemul de sanatate publica si starea de sanatate a cetatenilor, Iohannis subliniind ca in... ...continuare.

Cele mai noi vesti despre starea de sanatate a lui Shimon Peres: "Din pacate..."

publicat 2016-09-27 16:45:44 (Realitatea-TV)
Cele mai noi vesti despre starea de sanatate a lui Shimon Peres: "Din pacate..." Dupa ce a suferit un accident vascular, starea de sanatate a lui Shimon Peres, fostul presedinte si un fost premier al Israelului, s-a dereriorat grav. ...continuare.

Fumatul va fi in continuare interzis in baruri! Iata ce s-a anuntat azi

publicat 2016-09-27 16:15:02 (CanCan)
Fumatul va fi in continuare interzis in baruri! Iata ce s-a anuntat azi In aceasta dimineata, Comisia de Sanatate din Senat a respinsa initiativa legislativa care prevedea ca legea antifumat sa fie redefinita. Raportul de respingere a fost votat de toti membrii Comisiei de Sanatate. Potrivit proiectului de lege, prin spatiu public inchis se intelege "orice spatiu accesibil publicului sau destinat utilizarii colective, indiferent de forma de proprietate ori de dreptul de acces, care are acoperis, plafon sau tavan si care este incadrat de pereti de jur imprejur,... ...continuare.

Comisia de sanatate din Senat a respins modificarile la Legea antifumat. Un proiect similar se afla la Camera Deputatilor

publicat 2016-09-27 15:15:25 (ProTV)
Comisia de sanatate din Senat a respins modificarile la Legea antifumat. Un proiect similar se afla la Camera Deputatilor Comisia de sanatate din Senat a respins modificarile la Legea antifumat, care apareau intr-o propunere legislativa semnata de parlamentari de la toate partidele si prin care se infiinteaza cluburi de fumatori si se redefineste spatiul public inchis. ...continuare.

« Pag. anterioara 1 2 3 4 5 ... 23 24 Pag. urmatoare »