Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale


Director WEB


Ultimele Stiri « Pag. ant. 1 2 3 4 5 ... 31 32 Pag. urm. »

Peste 2.000 de buzoieni au nevoie de un alt card de sanatate. Care e motivul

publicat 2015-09-04 22:30:34 (Realitatea-TV)
Peste 2.000 de buzoieni au nevoie de un alt card de sanatate. Care e motivul Peste 2.000 de buzoieni au solicitat eliberarea unui alt card de sanatate, dupa ce pe cel primit initial l-au pierdut sau li s-a furat. Noul card va trebui platit. ...continuare.

Cardul de sanatate nu tine loc de trimitere de la medicul de familie!

publicat 2015-09-04 00:15:05 (Evenimentul-Zilei)
Cardul de sanatate nu tine loc de trimitere de la medicul de familie! Odata cu intrarea in vigoare a cardului de sanatate, cele mai multe probleme, din partea pacientilor au decurs din faptul ca acestia nu respecta calea fireasca. ...continuare.

UNICEF: 'Romanii vor educatie si sanatate mai bune, precum si un guvern eficient'

publicat 2015-09-04 00:00:03 (Bursa)
UNICEF: 'Romanii vor educatie si sanatate mai bune, precum si un guvern eficient' * La sfarsitul lunii septembrie va avea loc, la New York, summit-ul ONU pentru adoptarea obiectivelor de dezvoltare post-2015 a statelor membre, pe termen mediu si lung Un chestionar realizat de Organizatia Natiunilor Unite (ONU) la nivel international arata ca printre prioritatile cetatenilor romani pentru urmatorii 15 ani se numara o educatie si o sanatate mai bune, precum si alegerea unui guvern eficient, dupa cum a declarat, ieri, Sandie Blanchet, reprezentantul UNICEF in Romania, in... ...continuare.

Protocol de cooperare intre Patriarhia Romana si Ministerul Sanatatii: programul "Sanatate pentru sate"

publicat 2015-09-03 20:15:05 (Evenimentul-Zilei)
Protocol de cooperare intre Patriarhia Romana si Ministerul Sanatatii: programul "Sanatate pentru sate" Preafericitul Parinte Patriarh Daniel si ministrul Sanatatii, Nicolae Banicioiu, au semnat joi un protocol de cooperare intre cele doua institutii privind programul "Sanatate pentru sate". ...continuare.

CASMB: Sute de carduri de sanatate cerute de asigurati dupa 1 septembrie, dar neridicate

publicat 2015-09-03 18:15:22 (Mediafax)
CASMB: Sute de carduri de sanatate cerute de asigurati dupa 1 septembrie, dar neridicate Sute de carduri de sanatate au fost cerute de asigurati din 1 septembrie la Casa de Asigurari de Sanatate a Municipiului Bucuresti (CASMB), dar nu au fost ridicate, astfel ca numarul documentelor care isi astepta proprietarul a crescut in trei zile de la 9.680 la 12.565. ...continuare.

CNAS atentioneaza: Cardul de sanatate nu tine loc de bilet de trimitere si nici de internare

publicat 2015-09-03 18:00:18 (Mediafax)
CNAS atentioneaza: Cardul de sanatate nu tine loc de bilet de trimitere si nici de internare CNAS atrage atentia ca accesul la serviciile medicale se face si dupa 1 septembrie, odata cu folosirea obligatorie a cardului de sanatate, respectand aceleasi reguli de pana acum, cardul netinand loc de bilet de trimitere, de internare si nici de reteta, asa cum au crezut unele persoane. ...continuare.

Probleme cu gingia sau cu dantura? Afla care pot fi cauzele mai putin stiute

publicat 2015-09-02 12:30:30 (Romania-TV)
Probleme cu gingia sau cu dantura? Afla care pot fi cauzele mai putin stiute Problemele de sanatate care apar la nivelul cavitatii bucale iti pot spune cum stai cu starea generala de sanatate. Iata de ce sa tii cont pentru a preveni declansarea altor afectiuni. ...continuare.

Cardul national de sanatate este unicul instrument de decontare si validare a serviciilor medicale in sistemul public de sanatate

publicat 2015-09-02 12:15:06 (eInformatii)
mariustuca.ro / De la 1 septembrie, la medic, obligatoriu cu cardul national de sanatate (Autoare: Magda Marincovici) Incepand cu data de 1 septembrie 2015, cardul national de sanatate devine unicul... ...continuare.

CNAS: Furnizorii de servicii inca mai cer adeverinte asiguratilor care nu au card emis. Nu este cazul

publicat 2015-09-01 20:15:27 (Mediafax)
CNAS: Furnizorii de servicii inca mai cer adeverinte asiguratilor care nu au card emis. Nu este cazul Reprezentantii Casei Nationale de Asigurari de Sanatate si ai celor judetene monitorizeaza utilizarea cardului de sanatate, care de marti este obligatorie, singurele nereguli depistate in Capitala fiind legate de solicitarea adeverintelor in cazul celor care nu au cardul emis. ...continuare.

« Pag. anterioara 1 2 3 4 5 ... 31 32 Pag. urmatoare »