Afaceri online | Rovinieta Online | Asigurare RCA

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale


Utilaje de ridicat

Apartamente in Floresti

Schele metalice


Ultimele Stiri « Pag. ant. 1 2 3 4 5 ... 36 37 Pag. urm. »

5 MITURI FALSE despre sanatate

publicat 2014-10-21 00:00:57 (Realitatea-TV)
Doctorii sunt ingroziti de unele ...continuare.

Mituri false despre sanatate

publicat 2014-10-20 23:00:43 (Romania-TV)
Mituri false despre sanatate Doctorii sunt ingroziti de unele mituri despre sanatate care circula prin popor. Unele dintre ele sunt atat de grave, incat pun serios in pericol sanatatea celor care le cred. ...continuare.

Știati ca...scrumul de tigara ar putea purifica apa contaminata cu arsenic

publicat 2014-10-20 14:45:51 (Puterea)
Știati ca...scrumul de tigara ar putea purifica apa contaminata cu arsenic Un studiu al cercetatorilor de origine chineza a aratat faptul ca scrumul de tigara ar putea fi folosit la purificarea apeli contaminate cu arsenic, o substanta extreme de toxica.Arsenicul, care este foarte de toxic, poate fi extras din apa folosind metode foarte sofisticate de tratare a apei, dar in multe zone de pe glob, filtrarea este prea scumpa si complicata, iar multi oameni folosesc apa contaminata, cu riscuri uriase pentru sanatate. Arsenicul duce la depigmentari ale pielii, dureri de... ...continuare.

Ai primit CARDUL DE SANATATE? Ce trebuie sa faci cu el

publicat 2014-10-20 13:15:41 (Romania-TV)
Ai primit CARDUL DE SANATATE? Ce trebuie sa faci cu el CARD DE SANATATE: A inceput distribuirea cardului national de sanatate, dupa 7 ani de amanari. Peste 90% dintre acestea vor ajunge la pacienti pana la sfarsitul lunii octombrie. Cei care le-au primit deja s-au grabit sa mearga la medicul de familie pentru validare. Insa, in lipsa cititoarelor, medicii de familie nu l-au putut activa. Iata ce trebuie totusi sa stii despre acest document. ...continuare.

Starea de sanatate a liderului ultranationalist sarb Vojislav Seselj s-a agravat

publicat 2014-10-19 16:00:31 (Romania-TV)
Starea de sanatate a liderului ultranationalist sarb Vojislav Seselj s-a agravat Starea de sanatate a liderului ultranationalist sarb Vojislav Seselj, judecat pentru crime de razboi de Tribunalul Penal International pentru fosta Iugoslavie (TPIY), s-a agravat, la zece luni dupa ce a fost operat de cancer. ...continuare.

De ce este MARUL regele fructelor. Beneficii pentru sanatate, noutati, precautii

publicat 2014-10-18 00:45:39 (Realitatea-TV)
De ce este MARUL regele fructelor. Beneficii pentru sanatate, noutati, precautii Marul este un super-aliment care nu a stat degeaba la baza celebrei zicale "Cu un mar pe zi, doctorul departe il tii". Foarte multi copii aud aceasta vorba de la mama lor cand sunt incurajati sa consume mere. De ce este marul un fruct atat de important pentru viata? Beneficii pentru sanatate: Merele sunt pline de fibre solubile care reduc problemele intestinate, inclusiv diverticulita, hemoroizii si unele tipuri de cancer. Ajuta la controlul nivelului de insulina, eliberand incet zaharul in... ...continuare.

CARDUL DE SANATATE, o ecuatie cu inca MULTE NECUNOSCUTE

publicat 2014-10-17 18:45:34 (Libertatea)
CARDUL DE SANATATE, o ecuatie cu inca MULTE NECUNOSCUTE O parte dintre romani a intrat deja in posesia mult asteptatului Card de Sanatate. Ce pot face cu acesta ramane inca un mister. Cardul de sanatate va contine toate informatiile necesare pentru decontarea serviciilor medicale Publicitate Pot scoate bani cu el? Dar pot adauga informatii despre starea de sanatate? La prima intrebare, raspunsul este clar "NU". La cea de-a doua, s-ar gasi rezolvare, dar numai contra cost. De exemplu, daca doriti ca pe cardul dumneavoastra de sanatate sa apara si... ...continuare.

CARDUL DE SANATATE iti va da DURERI de cap. L-ai primit?

publicat 2014-10-17 14:30:40 (Realitatea-TV)
CARDUL DE SANATATE iti va da DURERI de cap. L-ai primit? CARDUL DE SANATATE se afla in plin proces de distribuire la nivel national, peste 85% dintre carduri fiind deja distribuite prin Posta Romana, transmite Agerpres. Cu toate acestea CARDUL DE SANATATE nu poate fi activat nici in cazurile rare in care medicii de familie si-au cumparat cititoare de card, din cauza unor erori de soft. CARDUL DE SANATATE. Peste 5,5 milioane de CARDURI DE SANATATE au fost predate asiguratilor, din cele 10 milioane preluate de Posta Romana, informeaza un comunicat... ...continuare.

CNAS: 5,5 milioane de asigurati si-au primit cardurile de sanatate

publicat 2014-10-17 14:15:02 (Bursa)
Peste 5,5 milioane de asigurati si-au primit cardurile de sanatate, din cei 10 milioane preluati de Posta Romana, informeaza un comunicat de presa al CNAS. ...continuare.

« Pag. anterioara 1 2 3 4 5 ... 36 37 Pag. urmatoare »

Revista presei, stiri - revista presei - Revista Presei - anunturi gratuite - stiri - carti - bancuri - poze
Firme si afaceri - video - Ziare online - Primarii din Romania - Muzica online - Software & Web development Romania
Informatii utile - Gazduire siteuri - Agentie de turism - Haios - Online Games - Plafar 24 - SexShop - Cadouri - Matrimoniale
Jocuri 3D | Jocuri 3D Arcade | Jocuri 3D Impuscaturi | Jocuri 3D Curse | Jocuri 3D Sport | Jocuri 3D Aventura | Jocuri 3D Puzzle
Turism in Romania | Hoteluri | Pensiuni | Restaurante | TV Online Romania | Filmulete amuzante | Director Web | Sajtószemle - magyar újságok

trident banca trans jurnal de stiri razvan si dani sport 1 minuni tribunal bucuresti turist mort scandal politic romania tv cleja muncitor locato companii aeriene ministerul educatiei circula cristina dochianu in container inspectoratul mesagerul hunedorean legea big brother cand se fac inscrierile divort night nasu budapesta iuliana luciu falticeni central cluj n braila nurofen cupa mondiala benzema scrie comunism mariana cojocaru acer lily allen luare andrei nastase admitere facultate desene animate accident de munca organizatia salvati copiii chei prahova politicieni mafia dascalii vor