Bacalaureat 2014 | Rezultate Bacalaureat

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale


Utilaje de ridicat

Apartamente in Floresti

Schele metalice


Ultimele Stiri « Pag. ant. 1 2 3 4 5 ... 29 30 Pag. urm. »

Cei mai mari DATORNICI la bugetul de stat sunt COMPANIILE DE STAT

publicat 2014-08-01 16:00:41 (Realitatea-TV)
Cei mai mari DATORNICI la bugetul de stat sunt COMPANIILE DE STAT Statul roman isi fura singur caciula. 80% din totalul datoriilor la bugetul de stat al celor mai mari 10 restantieri provin de la companii controlate tot de statul roman. Cinci din primii zece mari datornici la bugetul de stat erau companii de stat la finele primului semestru al anului, suma totala a obligatiilor restante a celor mai mari 10 datorinici ridicandu-se la 2,15 miliarde lei, din care 80% apartin companiilor controlate de statul roman, se arata intr-o analiza Capital.ro. Cel mai... ...continuare.

TOP 10 datornici la bugetul de stat

publicat 2014-08-01 15:00:05 (Capital)
TOP 10 datornici la bugetul de stat Cinci din primii zece mari datornici la bugetul de stat erau companii de stat la finele primului semestru al anului, suma totala a obligatiilor restante a celor mai mari 10 datorinici ridicandu-se la 2,15 miliarde lei, din care 80% apartin companiilor controlate de statul roman. ...continuare.

Balcicul Reginei Maria/ de Diana Mandache

publicat 2014-08-01 00:00:30 (Ziarul-Financiar)
Balcicul Reginei Maria/ de Diana Mandache Istoricul Diana Mandache prezinta drumul suveranei Romaniei incepand cu Eastwell si Osborne, intelegerea radacinilor britanice si a dorintelor copilariei fiind determinante pentru demersurile Reginei Maria de mai tarziu in faurirea resedintei de pe Coasta de Argint. Balcicul Reginei devine un fel de imago mundi, unde resedinta regala Tenha Yuvah reprezinta centrul lumii, fiind casa in care se reunesc personaje importante din viata suveranei si din istoria regalitatii.Destinul unui loc faurit... ...continuare.

IMAGINI APOCALIPTICE. Un MUNTE s-a prabusit peste mai multe case in Valcea

publicat 2014-07-31 17:00:36 (Romania-TV)
IMAGINI APOCALIPTICE. Un MUNTE s-a prabusit peste mai multe case in Valcea Imagini de-a dreptul apocaliptice au fost surprinse intr-un sat din judetul Valcea. Din cauza ploilor puternice, muntele a luat-o la vale si s-a pravalit peste mai multe case. Gospodariile au fost pur si simplu acoperite de bolovani, pietris si copaci rupti, informeaza . ...continuare.

MARI PROBLEME LA O BANCA din ROMANIA. Tu ai banii aici?

publicat 2014-07-31 15:00:07 (Capital)
O banca din Romania tocmai s-a vandut, iar noii proprietari au mari probleme, inclusiv cu justitia din Romania. ...continuare.

Imagini impresionante. Actiuni dramatice de salvare in Gorj

publicat 2014-07-31 12:30:07 (Antena3)
Imagini impresionante. Actiuni dramatice de salvare in Gorj Imagini impresionante de la salvarea mai multor localnici din Novaci, Gorj, care au stat ore intregi in copaci, printre suvoaie, sau baricadati in case de teama viiturii. Primii care au ajuns la sinistrati au fost... ...continuare.

VIDEO / Imagini de la sechestrarea lui Tevez senior! Urmarire ca in filme!

publicat 2014-07-30 23:45:17 (Libertatea)
VIDEO / Imagini de la sechestrarea lui Tevez senior! Urmarire ca in filme! Carlos Tevez, atacantul echipei italiene Juventus Torino, a trecut prin mari emotii, dupa ce tatal sau a fost rapit in plina strada. Au aparut si imagini de la acest eveniment care i-a tulburat viata fotbalistului. ...continuare.

Ministerul finantelor vrea taxe mai mari pentru casele cu o vechime de peste 50 de ani. Vezi cu cat

publicat 2014-07-30 16:15:28 (Romania-TV)
Ministerul finantelor vrea taxe mai mari pentru casele cu o vechime de peste 50 de ani. Vezi cu cat Taxe mai mari pentru casele vechi de peste 50 de ani. Romanii care detin astfel de locuinte vor plati impozite mai mari cu 20 la suta. Masura este propusa de ministerul Finantelor. In schimb, proprietarii de case cu suprafata mai mare de 150 de metri patrati vor plati taxe mai mici. ...continuare.

MARTORII POTOPULUI IN ROMANIA. Imagini care-ti dau fiori pe sira spinarii

publicat 2014-07-30 15:30:35 (Realitatea-TV)
MARTORII POTOPULUI IN ROMANIA. Imagini care-ti dau fiori pe sira spinarii Telespectatorii Realitatea Tv ne-au trimis imagini cu dezastrul provocat de apele revarsate Inundatiile au facut prapad in localitatea Colonesti, din judetul Olt. Aici, Andrei a surprins imagini cu raul care s-a revarsat pe strazi si in gospodariile oamenilor. Sergiu a filmat in Pitesti, unde apele au inundat un parc. Telespectatorul nostru a suprins si momentul in care un copac este doborat de apele involburate. In comuna Bascov, din judetul Arges, Andrei a surprins momentul in care o masina... ...continuare.

Imagini TERIFIANTE! Camerele de supraveghere au surprins o FANTOMA, intr-un teatru britanic!

publicat 2014-07-30 15:00:04 (Antena-1)
Imagini TERIFIANTE! Camerele de supraveghere au surprins o FANTOMA, intr-un teatru britanic! Imagini terifiante au fost surprinse camerele de supraveghere ale unei sali de teatru din Marea Britanie! Inregistrarile arata cum scaunele incep sa se miste singure prin incapere, la cateva ore dupa incheierea unui eveniment. ...continuare.

« Pag. anterioara 1 2 3 4 5 ... 29 30 Pag. urmatoare »

Revista presei, stiri - revista presei - anunturi gratuite - stiri - carti - bancuri - poze
Revista Presei - video - Ziare online - Primarii din Romania - Director Web - Muzica online - Software & Web development Romania
Informatii utile - Gazduire siteuri - Agentie de turism - Haios - Online Games - Plafar 24 - SexShop - Cadouri - Matrimoniale
Jocuri 3D | Jocuri 3D Arcade | Jocuri 3D Impuscaturi | Jocuri 3D Curse | Jocuri 3D Sport | Jocuri 3D Aventura | Jocuri 3D Puzzle
Turism in Romania | Hoteluri | Pensiuni | Restaurante | Sajtószemle - magyar újságok

monica gabor roger federer seful cnas muzica lautareasca fotografii wagner film cu mafioti the expendables arabesque meteo pe litoral raluca turcan disparut costel pantilimon constanta grav accident rutier oferte de munca agricola bacau bihor multirol prescolari fundatia motivation uniforme jaf armat bistrita nasaud ialomita coridorul iulian moga muzica religioasa roxana r tora vasilescu tulucesti harlem arenele adresa de mail giurgiu thalia marila elerom lisa edelstein mihaela radul modernizarea bacau razvan ungureanu companii nationale cod galben prahova stefan vuza dolj intalniri macelar