Rovinieta Online | Asigurare RCA

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale



Ultimele Stiri « Pag. ant. 1 2 3 4 5 ... 29 30 Pag. urm. »

Un mare producator auto a realizat un profit FANTASTIC

publicat 2016-02-13 13:00:11 (Income-Magazine)
Un mare producator auto a realizat un profit FANTASTIC Constructorul auto francez Renault, proprietarul Dacia, a raportat un profit net pentru 2015 de 2,96 miliarde de euro, în crestere cu 48,1% în ritm anual, precum si îndeplinirea cu doi ani mai devreme a obiectivului privind realizarea unei marje operationale de 5%, în pofida faptului ca situatia dificila de pe piata din Rusia a determinat grupul auto francez sa deprecieze valoarea investitiei sale la AvtoVAZ cu 225 milioane de euro, scrie presa franceza. ...continuare.

Rusia: Constructorul auto AvtoVAZ striga dupa AJUTOR!

publicat 2016-02-13 12:45:26 (Income-Magazine)
Rusia: Constructorul auto AvtoVAZ striga dupa AJUTOR! AvtoVAZ, cel mai mare constructor auto din Rusia, a cerut ajutorul actionarilor, printre care si grupul francez Renault, dupa ce în 2015 pierderile sale s-au triplat pâna la o cifra record de 930 milioane de dolari. ...continuare.

O mare companie auto, nevoita sa schimbe numele unei masini din cauza virusului Zika

publicat 2016-02-13 12:45:02 (Antena3)
O mare companie auto, nevoita sa schimbe numele unei masini din cauza virusului Zika Compania auto Tata Motors a luat o decizie cu care probabil toata lumea de pe planeta este de acord. Producatorul indian isi redenumeste masina Zica, din cauza viruslui cu nume similar care a inspaimantat... ...continuare.

Estul Europei incepe sa muste mai mult din "mana care l-a hranit"

publicat 2016-02-13 11:15:29 (Ziarul-Financiar)
Estul Europei incepe sa muste mai mult din mana care l-a hranit Economiile est-europene continua sa aiba un trend ascendent intr-o lume dominata de pesimismul cauzat de instabilitatea de pe pietele financiare si de scaderea pretului materiilor prime, scrie Bloomberg.Principalele surse ale cresterii economice din regiune au fost cererea interna si industria auto, care au alimentat exporturile in tari precum Polonia, Slovacia, Ungaria si Romania.Cu o crestere de 4,2%, Slovacia a inregistrat cel mai mare avans din regiune, cel mai bun nivel din ultimii cinci... ...continuare.

Sigur le-ai vazut si tu! TOPUL celor mai penibile accesorii pe care soferii din Romania le agata la oglinda

publicat 2016-02-12 17:00:01 (Antena-1)
Sigur le-ai vazut si tu! TOPUL celor mai penibile accesorii pe care soferii din Romania le agata la oglinda Da, este cat se poate de adevarat! Si accesoriile auto trebuie sa fie in pas cu moda. Din pacate, nu intotdeauna sunt si de bun gust. Haideti sa vedem care au fost cele mai penibile lucruri pe care romanii le-au agatat de oglinda de-a lungul timpului ...continuare.

La Geneva, Suzuki va lansa in Europa noul model Baleno

publicat 2016-02-12 13:45:19 (Income-Magazine)
La Geneva, Suzuki va lansa in Europa noul model Baleno Suzuki va lansa în luna martie pe piata europeana noul model Baleno, la salonul auto de la Geneva (3 - 13 martie), modelul fiind prezentat în premiera mondiala la salonul auto de la Frankfurt. Noul Suzuki Baleno a fost prezentat deja cu succes în India, în octombrie a anului trecut. ...continuare.

Piata auto, pe val: Plus de peste 17% in ianuarie

publicat 2016-02-12 12:00:04 (Evenimentul-Zilei)
Piata auto, pe val: Plus de peste 17% in ianuarie Inmatricularile de vehicule noi au inregistrat, in ianuarie 2016, comparativ cu aceeasi perioada din 2015, o crestere de 17,39%, pana la 8.303 unitati. ...continuare.

Cum sa parchezi masina cu telefonul mobil

publicat 2016-02-12 11:00:16 (Realitatea-TV)
Cum sa parchezi masina cu telefonul mobil Tehnologia in domeniul auto face pasi inainte cu adevarat incredibili. ...continuare.

Reanult a raportat un profit net pentru 2015 de 2,96 miliarde de euro

publicat 2016-02-12 11:00:02 (Bursa)
Constructorul auto francez Renault, proprietarul Dacia, a raportat vineri un profit net pentru 2015 de 2,96 miliarde de euro, in crestere cu 48,1% in ritm anual, precum si indeplinirea cu doi ani mai devreme a obiectivului privind realizarea unei marje operationale de 5%, in pofida faptului ca situatia dificila de pe piata din Rusia a determinat grupul auto francez sa deprecieze valoarea investitiei sale la AvtoVAZ cu 225 milioane de euro, informeaza AFP. ...continuare.

Spyker, prima imagine cu viitorul lor supercar

publicat 2016-02-12 10:45:02 (Antena3)
Spyker, prima imagine cu viitorul lor supercar Pentru a sarbatori evitarea falimentului, Spyker pregateste un nou model, care va fi dezvaluit la Salonul Auto de la Geneva.Pana atunci, producatorul auto a prezentat un teaser al acestuia, facand cunoscut... ...continuare.

« Pag. anterioara 1 2 3 4 5 ... 29 30 Pag. urmatoare »