Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale


Director WEB


Ultimele Stiri « Pag. ant. 1 2 3 4 5 ... 34 35 Pag. urm. »

Firmele din Romania folosesc o noua aplicatie Web pentru a-si creste afacerile

publicat Acum 3 minute (e-Firme.ro)
e-Firme.ro O noua solutie este pe cale sa revolutioneze modul inca care se promoveaza afacerile. Vizibilitatea firmelor inscrise creste, vanzarile sporesc, afacerile se dezvolta - simplu si automat. Inscrieti-va acum gratuit si profitati de puterea Internetului pentru a va creste afacerile! (P) ...continuare.

Volkswagen vrea sa faca vehicule de teren ieftine pentru piata chineza

publicat 2015-04-19 12:00:01 (Capital)
Volkswagen vrea sa faca vehicule de teren ieftine pentru piata chineza Constructorul auto german Volkswagen analizeaza posibilitatea dezvoltarii unor vehicule de teren (SUV) si vehicule multifunctionale (MPV) ieftine pentru piata chineza, in ideea de a tine pasul cu modificarile de pe cea mai mare piata auto din lume, a declarat duminica directorul diviziei chineze de la Volkswagen, Jochem Heizmann, transmite Reuters. ...continuare.

Producatorii auto care s-au inscris in programul Rabla isi vor prezenta ofertele

publicat 2015-04-19 00:00:01 (Antena3)
Producatorii auto care s-au inscris in programul Rabla isi vor prezenta ofertele De saptamana aceasta, producatorii auto care s-au inscris in programul Rabla isi vor prezenta ofertele. Clasica prima de casare prin program va ramane, si in acest an, de 6.500 de lei. Insa, cei care vor... ...continuare.

S-a dat in folosinta prima autostrada ˝verde˝, cu pista pentru biciclisti si panouri solare pentru umbra (Auto)

publicat 2015-04-18 09:15:09 (Go4IT)
S-a dat in folosinta prima autostrada ˝verde˝, cu pista pentru biciclisti si panouri solare pentru umbra (Auto) In timp ce autoritatile din tara noastra anunta renuntarea la unele proiecte de autostrazi pentru construirea de drumuri expres mai putin costisitoare, in Coreea de Sud a fost data in folosinta prima autostrada prevazuta cu pista dedicata pentru biciclisti, acoperita cu panouri solare si ferita de traficul auto cu balustrade de protectie.Dispus pe mediana unui tronson de autostrada cu 3 benzi pe sens si lung de 32 km, culoarul dedicat biciclistilor este suficient de lat pentru a fi strabatut... ...continuare.

Federal-Mogul anunta deschiderea unei noi fabrici de stergatoare auto in Romania

publicat 2015-04-17 11:45:02 (Capital)
Federal-Mogul anunta deschiderea unei noi fabrici de stergatoare auto in Romania Federal-Mogul Motorparts, divizie a Federal-Mogul Holdings Corporation, lider mondial in producerea de tehnologii pentru sectorul auto, anunta investitii intr-o noua fabrica de ultima generatie. ...continuare.

Auto - Curtea Europeana de Justitie: Taxa auto este discriminatorie

publicat 2015-04-17 00:00:10 (Curierul-National)
Auto - Curtea Europeana de Justitie: Taxa auto este discriminatorie Curtea Europeana de Justitie a aratat ca noua taxa auto descurajeaza importul de vehicule rulate din UE, din moment ce o parte din autotu­ris­mele rulate deja in Romania sunt scutite de taxa. Un barbat din Brasov a reclamat faptul ca pentru o masina pe care ...continuare.

Auto - Mika Häkkinen revine in Romania

publicat 2015-04-17 00:00:10 (Curierul-National)
Auto - Mika Häkkinen revine in Romania În calitate de Ambasador Global al Programului de consum responsa­bil de alcool ini­tiat de Johnnie Walker, dublul campion mondial de Formula 1 Mika Häkkinen vine pentru a doua oara in Romania in data de 16 Mai, pentru a promova Programul Join the P ...continuare.

Federal-Mogul va deschide o fabrica de stergatoare auto la Ploiesti

publicat 2015-04-17 00:00:05 (Bursa)
Compania americana Federal-Mogul continua investitiile pe piata locala si va deschide o fabrica de stergatoare auto la Ploiesti, potrivit unui anunt al companiei. Neville Rudd, vicepresedinte global facturing in cadrul companiei, a declarat, la sfarsitul anului trecut, ca vor fi investiti peste 20 ...continuare.

Piata auto din Romania a crescut cu 15,8%

publicat 2015-04-16 21:30:02 (Bursa)
Per ansamblul pietei autohtone, livrarile totale de autovehicule (autoturisme si vehicule comerciale) au crescut in primul trimestru din 2015 cu 15,8% fata de aceeasi perioada a anului trecut, potrivit unui comunicat primit astazi de la Asociatia Producatorilor si Importatorilor de Automobile (APIA). ...continuare.

« Pag. anterioara 1 2 3 4 5 ... 34 35 Pag. urmatoare »