Rovinieta Online | Asigurare RCA

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale



Ultimele Stiri « Pag. ant. 1 2 3 4 5 ... 25 26 Pag. urm. »

Firmele din Romania folosesc o noua aplicatie Web pentru a-si creste afacerile

publicat Acum 3 minute (e-Firme.ro)
e-Firme.ro O noua solutie este pe cale sa revolutioneze modul inca care se promoveaza afacerile. Vizibilitatea firmelor inscrise creste, vanzarile sporesc, afacerile se dezvolta - simplu si automat. Inscrieti-va acum gratuit si profitati de puterea Internetului pentru a va creste afacerile! (P) ...continuare.

Uzina Dacia se pregateste pentru viitorul Duster care va fi lansat in productie la finalul anului

publicat 2017-05-30 00:15:11 (Ziarul-Financiar)
Uzina Dacia se pregateste pentru viitorul Duster care va fi lansat in productie la finalul anului Citeste si: Dacia intra intr-o noua etapa. "Angajam oameni specializati pe controlul robotilor" Test Auto ZF: Dacia Duster Explorer 1,5 dCi 109 CP EDC, Reinventarea Daciei Duster. Galerie FOTO Dacia lanseaza maine primul sau model echipat cu transmisie automata. Cat va costa cel mai confortabil Duster. FOTO Uzina de la Mioveni a demarat inca din primele luni ale acestui an modificari ce vizeaza procesul de productie al viitorului Duster ce urmeaza a fi prezentat in cadrul Salonului Auto de la... ...continuare.

Pietele europene, in declin din cauza cotatiilor petroliere

publicat 2017-05-30 00:15:02 (Bursa)
Pietele europene, in declin din cauza cotatiilor petroliere Bursele din Europa au urmat un curs negativ ieri, ca urmare a declinului cotatiilor titeiului. Titlurile companiei petroliere norvegiene "Statoil" ASA au scazut cu 0,3%, la 149,30 coroane. Actiunile producatorului auto francez "Peugeot" SA au coborat cu 0,7%, la 17,83 euro. Conform autoritatilor din Rusia, "Peugeot" a rechemat in mod voluntar la service 30.000 de masini vandute pe plan local, intre anii 2011 si 2016. Titlurile companiei auto italo-americane "Fiat Chrysler Automobiles" NV au... ...continuare.

Invazia japonezilor la Ploiesti: Unul dintre cei mai importanti furnizori pentru industria auto construieste o noua fabrica in Romania pentru a relocaliza productia din Asia

publicat 2017-05-29 21:15:10 (Ziarul-Financiar)
Invazia japonezilor la Ploiesti: Unul dintre cei mai importanti furnizori pentru industria auto construieste o noua fabrica in Romania pentru a relocaliza productia din Asia Casonic Kansei, unul dintre cei mai importanti furnizori de componente pentru industria auto, va construi o noua fabrica in Romania din 2018 unde va crea 370 de noi locuri de munca si de unde va transfera productia din Asia, potrivit Ministerului pentru Mediul de Afaceri, Comert si Antreprenoriat.Noua capacitate de productie va fi construita in vecinatatea celei existente in Ploiesti, investitie demarata de companie in 2006, si care in prezent are 630 de angajati. Calsonic Kansei produce in... ...continuare.

Fitch a confirmat ratingul Daimler la 'A minus', cu perspectiva stabila

publicat 2017-05-28 00:00:02 (Bursa)
Fitch a confirmat ratingul Daimler la 'A minus', cu perspectiva stabila Fitch Ratings a confirmat ratingul pentru datoriile pe termen lung "A minus" atribuit producatorului auto german Daimler AG, cu perspectiva stabila, si calificativul pe termen scurt "F2", se arata intr-un comunicat al agentiei de evaluare financiara. Confirmarea reflecta profilul financiar solid si profilul de creditare robust al grupului german, se arata in raportul Fitch. Desi Daimler se confrunta cu dificultati la divizia sa de camioane, in special in SUA, profitabilitatea diviziei auto si... ...continuare.

Chinezii au doborat unul dintre cele mai ravnite recorduri din lumea auto. Aceasta este cea mai rapida masina de serie

publicat 2017-05-27 22:45:02 (Antena3)
Chinezii au doborat unul dintre cele mai ravnite recorduri din lumea auto. Aceasta este cea mai rapida masina de serie Chinezii au reusit sa doboare unul dintre cele mai râvnite recorduri, chiar pe circuitul de viteza pe care zeci de ani s-au luptat cele mai prestigioase marci din industria auto. Chinezii de la NextEV au... ...continuare.

Topul celor mai sigure masini de pe sosele. Producatorul auto care promite masina in care nu se moare

publicat 2017-05-26 16:15:03 (Evenimentul-Zilei)
Topul celor mai sigure masini de pe sosele. Producatorul auto care promite masina in care nu se moare Topul celor mai sigure masini de pe sosele. Producatorul auto care promite masina in care nu se moare ...continuare.

Vodafone Romania lanseaza, in premiera la nivel national, o solutie "plug-and-play" pentru monitorizarea flotelor auto

publicat 2017-05-25 12:45:02 (AgoraNews)
Vodafone Romania lanseaza, in premiera la nivel national, o solutie plug-and-play pentru monitorizarea flotelor auto Vodafone Romania lanseaza, in premiera la nivel national, Auto Manager, o solutie „plug-and-play” care localizeaza si monitorizeaza prin GPS flotele auto de mici dimensiuni. Vodafone Auto Manager este adresata companiilor cu flote de sub zece autoturisme, indiferent de domeniul de activitate. ...continuare.

Emisiunea "iUmor" incepe o noua runda de preselectii si inscrieri pe adresa http://casting.a1.ro/iumor/

publicat 2017-05-25 12:15:01 (Antena-1)
Emisiunea iUmor incepe o noua runda de preselectii si inscrieri pe adresa http://casting.a1.ro/iumor/ Dupa ce publicul "iUmor" si-a desemnat al treilea castigator, pe Doina Teodoru, se da startul unei noi runde de preselectii pentru cel de-al patrulea sezon al emisiunii ...continuare.

Paradoxul maghiar: Cum i-a atras pe marii producatori auto un stat cu tendinte nationaliste

publicat 2017-05-25 01:15:02 (Click)
Paradoxul maghiar: Cum i-a atras pe marii producatori auto un stat cu tendinte nationaliste stiripesurse.ro va prezinta principalele teme ale zilei din presa de maine:Ziarul Financiar:Aproape ca nu e saptamana fara vreo veste despre noi investitii sau planuri de extindere in industria auto a Ungariei, devenita vitala pentru economia maghiara. Citeste mai departe... ...continuare.

« Pag. anterioara 1 2 3 4 5 ... 25 26 Pag. urmatoare »