Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale


Director WEB


Ultimele Stiri « Pag. ant. 1 2 3 4 5 ... 41 42 Pag. urm. »

Firmele din Romania folosesc o noua aplicatie Web pentru a-si creste afacerile

publicat Acum 3 minute (e-Firme.ro)
e-Firme.ro O noua solutie este pe cale sa revolutioneze modul inca care se promoveaza afacerile. Vizibilitatea firmelor inscrise creste, vanzarile sporesc, afacerile se dezvolta - simplu si automat. Inscrieti-va acum gratuit si profitati de puterea Internetului pentru a va creste afacerile! (P) ...continuare.

Bacalaureat 2014. Elevii spun ca subiectele la matematica a fost usoare. La istorie a fost mai greu

publicat 2015-07-01 17:00:23 (Realitatea-TV)
Bacalaureat 2014. Elevii spun ca subiectele la matematica a fost usoare. La istorie a fost mai greu Bacalaureat 2015. Cu zambetul pe buze si increzatori. Asa au iesit absolventii de clasa a XII-a din sala de examen. Peste 150 de mii de candidati au sustinut astazi cea de-a doua proba scrisa a examenului de Bacalaureat: istorie sau matematica, in functie de profilul urmat. ...continuare.

BACALAUREAT 2015: Aproape 6.000 de absenti la proba de limba romana la bacalaureat iar 74 de elevi au fost eliminati pentru frauda

publicat 2015-06-30 00:00:06 (Gandul)
BACALAUREAT 2015: Aproape 6.000 de absenti la proba de limba romana la bacalaureat iar 74 de elevi au fost eliminati pentru frauda Aproape 6.000 de candidati au absentat, luni, la proba scrisa de limba romana de la bacalaureat, iar 74 au fost eliminati din examen pentru frauda sau tentativa de frauda, informeaza Ministerul Educatiei. ...continuare.

Nici macar n-au incercat... Iata cati elevi au ABSENTAT de la proba scrisa de limba romana la BACALAUREAT

publicat 2015-06-29 22:15:01 (Antena3)
Aproape 6.000 de candidati au absentat, luni, la proba scrisa de limba romana de la bacalaureat, iar 74 au fost eliminati din examen pentru frauda sau tentativa de frauda, informeaza Ministerul... ...continuare.

BAC 2015. Aproape 6.000 de elevi au lipsit de la ROMANA SCRIS. 74 de candidati, ELIMINATI din examen

publicat 2015-06-29 22:00:15 (Romania-TV)
BAC 2015. Aproape 6.000 de elevi au lipsit de la ROMANA SCRIS. 74 de candidati, ELIMINATI din examen BAC 2015, BACALAUREAT 2015 ROMANA SCRIS, bac, bacalaureat, bacalaureat 2015, bacalaureat romana scris, bac romana scris, romana scris, romana scris subiecte. Ministerul Educatiei si Cercetarii Stiintifice a prezentat situatia prezentei si a absolventilor eliminati la proba scrisa de Limba si literatura romana din cadrul examenului de Bacalaureat, sesiunea iunie - iulie 2015. ...continuare.

BACALAUREAT 2015: Aproape 6.000 de absenti la proba de limba romana. 74 de candidati au fost eliminati pentru frauda

publicat 2015-06-29 21:45:19 (Mediafax)
BACALAUREAT 2015: Aproape 6.000 de absenti la proba de limba romana. 74 de candidati au fost eliminati pentru frauda Aproape 6.000 de candidati au absentat, luni, la proba scrisa de limba romana de la bacalaureat, iar 74 au fost eliminati din examen pentru frauda sau tentativa de frauda, informeaza Ministerul Educatiei. ...continuare.

Care a fost tara de promovabilitate la BAC in ultimii 10 ani

publicat 2015-06-29 10:00:17 (Libertatea)
Care a fost tara de promovabilitate la BAC in ultimii 10 ani La sesiunea iunie - iulie 2015 a examenului de Bacalaureat s-au inscris 168.945 de candidati, cu... ...continuare.

BACALAUREAT 2015: Peste 150.000 de elevi dau astazi proba la LIMBA ȘI LITERATURA ROMANA

publicat 2015-06-29 00:45:14 (Libertatea)
BACALAUREAT 2015: Peste 150.000 de elevi dau astazi proba la LIMBA ȘI LITERATURA ROMANA BACALAUREAT 2015 continua de luni cu proba scrisa la LIMBA SI LITERATURA ROMANA, care va fi sustinuta de peste 150.000 de candidati, cu subiecte diferite la profilul umanist fata de cel real. Publicitate BACALAUREAT 2015 programeaza luni, 29 iunie, proba la LIMBA si LITERATURA ROMANA, un numar de 168.945 de candidati fiind inscrisi in vederea sustinerii examenului la aceasta disciplina in sesiunea iunie-iulie.BACALAUREAT 2015: Regulile au fost modificate cu trei zile inainte de inceperea... ...continuare.

Moment de panica pentru un sofer, pe o strada din judetul Buzau. Ce s-a intamplat dupa ce un cal i s-a urcat pe capota

publicat 2015-06-28 19:15:12 (ProTV)
Moment de panica pentru un sofer, pe o strada din judetul Buzau. Ce s-a intamplat dupa ce un cal i s-a urcat pe capota Un cal naravas scapat din capastru de un carutas a fost la un pas sa provoace o tragedie in Smeeni, judetul Buzau. Animalul a inceput sa se smuceasca pe sosea si a sarit in fata unei masini care venea din sens opus. ...continuare.

BACALAUREAT 2015: Aproape 150.000 de candidati sustin proba la limba romana. Tot ce trebuie sa stii despre BAC 2015

publicat 2015-06-28 18:30:18 (Mediafax)
BACALAUREAT 2015: Aproape 150.000 de candidati sustin proba la limba romana. Tot ce trebuie sa stii despre BAC 2015 Probele scrise de la Bacalaureat 2015 incep luni cu testul la limba si literatura romana, care va fi sustinut de aproape 150.000 de candidati, cu subiecte diferite la profilul umanist fata de cel real. Lucrarile vor fi corectate la bacalaureat, pentru prima data, in alte judete decat cele in care se sustine examenul. ...continuare.

Incep probele scrise la Bacalaureat 2015. Noutatile, anuntate de ministrul Cimpeanu, la Antena 3

publicat 2015-06-28 16:30:03 (Antena3)
Incep probele scrise la Bacalaureat 2015. Noutatile, anuntate de ministrul Cimpeanu, la Antena 3 Maine elevii de clasa a XII-a sustin prima proba scrisa a Bacalaureatului, cea la Limba si Literatura Romana. Aproape 169.000 de candidati s-au inscris la acest examen, cu peste 7.000 mai multi decat in... ...continuare.

« Pag. anterioara 1 2 3 4 5 ... 41 42 Pag. urmatoare »