Rovinieta Online | Asigurare RCA

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale



Ultimele Stiri « Pag. ant. 1 2 3 4 5 ... 48 49 Pag. urm. »

Eveniment - Procurorii anticoruptie il vor arestat pe Relu Fenechiu intr-o alta cauza

publicat 2016-06-25 00:00:08 (Curierul-National)
Eveniment - Procurorii anticoruptie il vor arestat pe Relu Fenechiu intr-o alta cauza Fostul ministru al Transporturilor isi ispaseste deja, in Penitenciarul Vaslui, pedeapsa de 5 ani de inchisoare primita in dosarul „Transformatorul”Procurorii anticoruptie au cerut ieri Tribunalului Prahova s ...continuare.

Val de decese din cauza caniculei, in Moldova. Oamenii ignora avertismentele medicilor: "Nu ne e frica, cimitirul e aproape"

publicat 2016-06-24 17:30:17 (ProTV)
Val de decese din cauza caniculei, in Moldova. Oamenii ignora avertismentele medicilor: Nu ne e frica, cimitirul e aproape Canicula continua sa faca victime in tara. Dupa ce joi medicii puneau pe seama temperaturilor ridicate cel putin patru decese, in Iasi si Vaslui, vineri bilantul sumbru a crescut ...continuare.

Cad pe capete! Inca un sportiv roman calificat la Olimpiada a fost prins dopat! "Acum am primit decizia"

publicat 2016-06-24 14:45:13 (Gazeta-Sporturilor)
Cad pe capete! Inca un sportiv roman calificat la Olimpiada a fost prins dopat! Acum am primit decizia Maratonistul Nicolae Soare, calificat la Jocurile Olimpice de la Rio de Janeiro, a fost depistat pozitiv cu meldonium, anunta Agerpres. Sursa citata noteaza ca informatia a fost oferita de secretarul general al Comitetului Olimpic si Sportiv Român, Ioan Dobrescu. "Am primit acum de la ANAD (Agentia Nationala Anti-Doping) o adresa în care suntem informati ca Nicolae Soare a fost depistat pozitiv cu meldonium. ... ...continuare.

Analiza cautarilor pe Internet: cat de interesati au fost romanii de EURO 2016 si de echipa nationala

publicat 2016-06-24 14:15:02 (AgoraNews)
Analiza cautarilor pe Internet: cat de interesati au fost romanii de EURO 2016 si de echipa nationala Agentia de marketing online Today's a analizat cel mai important eveniment sportiv de pe continentul european in aceasta perioada pentru a vedea cat de mare a fost interesul pe Internet. ...continuare.

Cod galben de canicula. 13 persoane au murit din cauza caldurii

publicat 2016-06-24 10:15:02 (Antena3)
Cod galben de canicula. 13 persoane au murit din cauza caldurii Temperaturile ridicate din ultimele zile au facut ravagii în tara, iar 13 persoane din Iasi, Vaslui si Arges au murit. De altfel, meteorologii au anuntat ca vineri si sâmbata este valabila o... ...continuare.

OTE a lansat un nou program de plecari voluntare

publicat 2016-06-24 00:00:03 (Bursa)
Operatorul elen de telecomunicatii Hellenic Telecommunications Organization (OTE), actionarul majoritar de la Telekom Romania, a lansat in aceasta saptamana un nou program de plecari voluntare si se asteapta ca aproximativ 350 de angajati sa se inscrise in acest program, transmite Reuters, citat de Agerpres. ...continuare.

Romania sub imperiul caniculei. Trei persoane au murit intr-o singura ora, din cauza caldurii

publicat 2016-06-23 20:15:01 (Antena3)
Romania sub imperiul caniculei. Trei persoane au murit intr-o singura ora, din cauza caldurii Trei barbati din judetul Vaslui, in varsta de 50, 51, respectiv 74 de ani, au murit, joi dupa-amiaza, in decurs de o ora, in timp ce se aflau la munca, cel mai probabil din cauza... ...continuare.

Relu Fenechiu, urmarit penal intr-un alt dosar. Fostul ministru este acuzat ca ar fi primit 620.000 de euro mita de la o firma de software

publicat 2016-06-23 20:00:04 (Evenimentul-Zilei)
Relu Fenechiu, urmarit penal intr-un alt dosar. Fostul ministru este acuzat ca ar fi primit 620.000 de euro mita de la o firma de software Aflat in Penitenciarul Vaslui, unde ispateste o condamnare de patru ani de inchisoare in dosarul "Transformatorul", fostul deputat si ministru al Transporturilor a fost audiat la DNA Ploiesti. ...continuare.

Canicula face primele victime in Romania. Trei persoane din Vaslui au murit in decurs de o ora

publicat 2016-06-23 19:30:08 (Realitatea-TV)
Canicula face primele victime in Romania. Trei persoane din Vaslui au murit in decurs de o ora Trei barbati din judetul Vaslui, in varsta de 50, 51, respectiv 74 de ani, au murit, joi dupa-amiaza, in decurs de o ora, in timp ce se aflau la munca, cel mai probabil din cauza temperaturilor caniculare. ...continuare.

« Pag. anterioara 1 2 3 4 5 ... 48 49 Pag. urmatoare »