Rovinieta Online | Asigurare RCA

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale



Ultimele Stiri « Pag. ant. 1 2 3 4 5 ... 41 42 Pag. urm. »

Firmele din Romania folosesc o noua aplicatie Web pentru a-si creste afacerile

publicat Acum 3 minute (e-Firme.ro)
e-Firme.ro O noua solutie este pe cale sa revolutioneze modul inca care se promoveaza afacerile. Vizibilitatea firmelor inscrise creste, vanzarile sporesc, afacerile se dezvolta - simplu si automat. Inscrieti-va acum gratuit si profitati de puterea Internetului pentru a va creste afacerile! (P) ...continuare.

Un elev de la Liceul International de Informatica din Bucuresti a castigat marele premiu la un concurs NASA

publicat 2017-03-27 13:30:09 (Romania-TV)
Un elev de la Liceul International de Informatica din Bucuresti a castigat marele premiu la un concurs NASA Tudor Coman, elev in clasa a VIII-a la Liceul International de Informatica din Bucuresti, a castigat premiul intai, la categoria individual, la un concurs organizat de NASA, in care a conceput detaliile unei baze in spatiu pentru minimum 10.000 de oameni. ...continuare.

Cand cel mai iubit profesor a murit, toti elevii s-au strans in fata scolii. Ce a urmat e emotionant

publicat 2017-03-27 12:45:07 (Realitatea-TV)
Cand cel mai iubit profesor a murit, toti elevii s-au strans in fata scolii. Ce a urmat e emotionant Dawson Tamatea a fost unul dintre cei mai populari profesori de la liceul de baieti Palmerston din Wellington, Noua Zeelanda. Dawson a predat la aceasta scoala timp de 30 de ani educatia fizica si matematica si i-a marcat puternic pe toti elevii pe care i-a avut. Cand profesorul a murit, elevii lui au decis sa faca ceva neobisnuit in semn de recunostinta pentru el. ...continuare.

Petrecere aniversara in Primaria Vaslui, in TIMPUL programului de lucru! Conducerea face verificari

publicat 2017-03-27 09:15:05 (Realitatea-TV)
Petrecere aniversara in Primaria Vaslui, in TIMPUL programului de lucru! Conducerea face verificari Conducerea Primariei municipiului Vaslui a demarat verificari dupa ce in spatiul public au aparut imagini de la o petrecere organizata in incinta institutiei, cel mai probabil, in timpul programului de lucru, petrecerea avand loc cu ocazia zilei de nastere a unui salariat. ...continuare.

Ancheta la primaria Vaslui, dupa ce un angajat a organizat o petrecere in incinta institutiei

publicat 2017-03-27 09:00:02 (Antena3)
Ancheta la primaria Vaslui, dupa ce un angajat a organizat o petrecere in incinta institutiei Conducerea Primariei municipiului Vaslui a demarat verificari dupa ce in spatiul public au aparut imagini de la o petrecere organizata in incinta institutiei, cel mai probabil, in timpul... ...continuare.

VASLUI. A furat o vaca si a vandut-o inapoi proprietarului

publicat 2017-03-27 08:30:04 (Evenimentul-Zilei)
VASLUI. A furat o vaca si a vandut-o inapoi proprietarului Hotul e recidivist. In urma cu cinci ani a atacat cu toporul niste politisti si a fost impuscat de cinci ori ...continuare.

Vaslui: Un tanar fara permis a furat un taxi si a provocat un accident in lant

publicat 2017-03-26 18:30:08 (Realitatea-TV)
Vaslui: Un tanar fara permis a furat un taxi si a provocat un accident in lant Un tanar din Vaslui, in varsta de 19 ani, a fost retinut de oamenii legii dupa ce a furat un taxi, pe care l-a condus fara sa detina permis auto. El a provocat apoi un accident in lant, potrivit unui comunicat de presa remis de Inspectoratul de Politie al Judetului Vaslui. ...continuare.

Are doar o mana si un picior si munceste de dimineata pana seara. Singurul ajutor de care are nevoie barbatul din Vaslui

publicat 2017-03-26 09:00:06 (ProTV)
Are doar o mana si un picior si munceste de dimineata pana seara. Singurul ajutor de care are nevoie barbatul din Vaslui Un barbat de 47 de ani din Vaslui ne da tuturor o adevarata lectie de viata. Fara o mana si un picior, omul munceste zi-lumina, conduce masini si tractoare si are o turma de 200 de oi. ...continuare.

Elevii Liceului Greco-Catolic "Timotei Cipariu" din Bucuresti spun "Fara ura, cu toleranta"

publicat 2017-03-24 19:30:05 (Realitatea-TV)
Elevii Liceului Greco-Catolic "Timotei Cipariu" din Bucuresti spun "Fara ura, cu toleranta" Liceul Greco-Catolic "Timotei Cipariu" din Bucuresti, sector 1, a raspuns prezent provocarii lansate de catre Organizatia Salvati Copiii si a desfasurat in perioada 02 - 23 martie 2017 o serie de activitati dedicate sensibilizarii si stoparii fenomenului de bullying. Demersul intitulat "Fara ura, cu toleranta" se inscrie in randul programelor educationale Drepturile Copilului si Ora de Net (www.oradenet.ro), sustinute de Ministerul Educatiei Nationale. ...continuare.

« Pag. anterioara 1 2 3 4 5 ... 41 42 Pag. urmatoare »