Rovinieta Online | Asigurare RCA

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale



Ultimele Stiri « Pag. ant. 1 2 3 4 5 ... 35 36 Pag. urm. »

Aceasta bautura poate vindeca pana la 100 de boli. E nevoie de doar doua ingrediente

publicat 2017-01-19 21:45:12 (Realitatea-TV)
Aceasta bautura poate vindeca pana la 100 de boli. E nevoie de doar doua ingrediente Secretul unei vieti sanatoase consta intr-un stil de viata echilibrat, o alimentatie sanatoasa si un program de exercitii fizice. ...continuare.

Clubul Sportiv al Armatei Steaua solicita FRF, LPF, ONRC si echipei finantate de Becali sa nu mai foloseaca denumirea Steaua

publicat 2017-01-19 16:00:24 (Romania-TV)
Clubul Sportiv al Armatei Steaua solicita FRF, LPF, ONRC si echipei finantate de Becali sa nu mai foloseaca denumirea Steaua Clubul Sportiv al Armatei Steaua Bucuresti a solicitat, miercuri, in mod oficial, Federatiei Romane de Fotbal (FRF), Ligii Profesioniste de Fotbal (LPF), Oficiului National al Registrului Comertului (ONRC) si echipei finantate de George Becali sa nu mai foloseasca denumirea "Steaua". ...continuare.

Ambulanta chemata de urgenta la o scoala din Timis. Un elev a fost batut de colegi

publicat 2017-01-19 16:00:24 (Romania-TV)
Ambulanta chemata de urgenta la o scoala din Timis. Un elev a fost batut de colegi Un elev de clasa a VIII-a care invata la Liceul Teoretic din Recas, judetul Timis, a ajuns, joi, la Spitalul de Copii "Louis Turcanu" din Timisoara pentru a primi ingrijiri medicale, dupa ce a fost batut de un coleg in unitatea de invatamant. ...continuare.

Dosar penal pentru zadarnicirea combaterii bolilor, in cazul profesoarei din Sacele diagnosticata cu TBC

publicat 2017-01-19 15:00:17 (Romania-TV)
Dosar penal pentru zadarnicirea combaterii bolilor, in cazul profesoarei din Sacele diagnosticata cu TBC Politia municipiului Sacele a deschis un dosar penal sub aspectul comiterii infractiunii de zadarnicire a combaterii bolilor, pentru a stabili daca o profesoara de la Liceul "George Moroianu" din Sacele diagnosticata cu TBC stia ca are respectiva boala sau a ascuns-o, au mentionat, joi, reprezentanti ai Inspectoratului de Politie Judetean (IPJ) Brasov. ...continuare.

Dosar penal pentru o profesoara bolnava de TBC

publicat 2017-01-19 12:45:23 (Puterea)
Dosar penal pentru o profesoara bolnava de TBC O profesoara din judetul Prahova, detasata la Liceul "George Moroianu" din Sacele, a fost diagnosticata cu TBC la sfarsitul lunii decembrie 2016, in prezent fiind internata la un spital din Prahova. Dupa intoarcerea din vacanta de iarna, testul pentru 60 de elevi a iesit pozitiv. Politia municipiului Sacele a deschis un dosar penal sub aspectul comiterii infractiunii de zadarnicire a combaterii bolilor. Elevii cat si cadrele didactice de la Liceul "George Moroianu" au fost testati pentru a se... ...continuare.

Imagini socante. Ce a patit un sportiv in timp ce ridica haltere. Totul a fost filmat

publicat 2017-01-19 11:45:22 (Realitatea-TV)
Imagini socante. Ce a patit un sportiv in timp ce ridica haltere. Totul a fost filmat Un barbat din China a ajuns viral pe Internet dupa ce un filmulet cu el in timp ce ridica o haltera la sala de fitness a starnit controversa. ...continuare.

Ministrul APARARII trimite Corpul de CONTROL la Clubul Sportiv al Armatei. Ce s-a intamplat cu marca "Steaua Bucuresti"

publicat 2017-01-17 21:45:14 (Puterea)
Ministrul APARARII trimite Corpul de CONTROL la Clubul Sportiv al Armatei. Ce s-a intamplat cu marca Steaua Bucuresti Gabriel Les, ministrul Apararii Nationale, a anuntat marti ca a cerut Corpului de Control si Inspectie sa faca verificari cu privire la modul in care a fost gestionata situatia generata de revenirea in patrimoniul Clubului Sportiv al Armatei a marcii "Steaua Bucuresti". "Intr-o zi in care preocuparile intregului Minister al Apararii s-au concentrat pe fundamentarea bugetului pe 2017, pregatirea Ministerialei Apararii NATO din luna februarie, am fost nevoiti cu totii sa acordam timp pretios... ...continuare.

Scandal in Armata! Talpan si-a acuzat seful in direct: "Il anunt public pe ministrul Apararii Nationale ca Petrea Cristian face abuz in serviciu in cazul Stelei" » Cum a vrut sa faca echipa in 2015

publicat 2017-01-17 15:15:07 (Gazeta-Sporturilor)
Scandal in Armata! Talpan si-a acuzat seful in direct: Il anunt public pe ministrul Apararii Nationale ca Petrea Cristian face abuz in serviciu in cazul Stelei » Cum a vrut sa faca echipa in 2015 Florin Talpan, juristul Armatei, a reactionat dur dupa comunicatul dat azi de CSA si îl acuza pe Cristian Petrea, comandatul interimar al Clubului Sportiv, ca aduce prejudicii. "Eu doar mi-am facut datoria fata de Stat si fata de Clubul Sportiv. Eu vreau sa îl somez public pe Petrea Cristian sa semneze notificarile catre FRF, LPF, catre Oficiul National al Registrului Comertului si catre Societatea Comerciala Steaua Bucuresti SA. ... ...continuare.

Elev din Constanta, punctaj maxim la cea mai dificila materie la un test pentru colegiile din SUA

publicat 2017-01-17 13:15:13 (Puterea)
Elev din Constanta, punctaj maxim la cea mai dificila materie la un test pentru colegiile din SUA Un elev din clasa a XI-a de la Liceul International de Informatica din Constanta a obtinut punctajul maxim la matematica si un punctaj ridicat la fizica la un test pentru admiterea la colegii americane. Alexandru Oprea a sustinut in ianuarie testele Scholastic Assessment Test (SAT) la matematica si fizica, obtinand la Matematica 2, considerata cea mai dificila materie, punctajul maxim - 800 de puncte, iar la Fizica 755 de puncte. Elevul-geniu spune ca vrea sa studieze ingineria in Statele... ...continuare.

« Pag. anterioara 1 2 3 4 5 ... 35 36 Pag. urmatoare »