Rovinieta Online | Asigurare RCA

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale



Ultimele Stiri « Pag. ant. 1 2 3 4 5 ... 54 55 Pag. urm. »

Marele actor, Octavian Cotescu, ar fi implinit 85 de ani

publicat 2016-02-14 11:15:15 (Romania-TV)
Marele actor, Octavian Cotescu, ar fi implinit 85 de ani Marele actor Octavian Cotescu s-a nascut la 14 februarie 1931, la Dorohoi. A urmat Liceul National (1942-1944), Liceul Militar din Iasi, mutat la Timisoara si Pitesti, care a fost desfiintat in 1945. Revenit la Iasi a reluat cursurile Liceului National. ...continuare.

"Indragostit" de 900 de fete. Gestul neasteptat facut de un licean de Valentine's Day

publicat 2016-02-13 14:00:19 (Realitatea-TV)
"Indragostit" de 900 de fete. Gestul neasteptat facut de un licean de Valentine's Day Un adolescent de la Liceul Sky View din Smithfield, Utah, a pus la cale un plan inedit pentru Valentine's Day. ...continuare.

Colectie de obiecte de patrimoniu, confiscate de politisti

publicat 2016-02-13 13:45:26 (Puterea)
735 de monede susceptibile a face parte din patrimoniul cultural national si 137 de bunuri arheologice au fost descoperite de politistii din Vaslui dupa 16 perchezitii domiciliare la persoane banuite de operatiuni ilegale cu bunuri din patrimoniul cultural national. ...continuare.

Un primar din Vaslui a oprit apa unui bloc intreg dupa ce magazinul sotiei a fost inundat de mai multe ori

publicat 2016-02-13 10:00:17 (Romania-TV)
Un primar din Vaslui a oprit apa unui bloc intreg dupa ce magazinul sotiei a fost inundat de mai multe ori Un edil din judetul Vaslui a ordonat sa se taie apa intr-un bloc dupa ce magazinul sotiei sale situat la parter a fost inundat. Apa a fost oprita pe ambele scari, iar locatarii s-au revoltat. Raspunsul primarului a fost clar: problemele se vor rezolva dupa ce va fi mutat mobilierul si marfa din magazin. ...continuare.

Un tanar a cumparat 900 de trandafiri. Gestul sau face inconjurul planetei

publicat 2016-02-12 23:45:01 (Antena3)
Un tanar a cumparat 900 de trandafiri. Gestul sau face inconjurul planetei Un tanar romantic din Utah a cumparat 900 de trandafiri, din banii sai, ca sa poata sa dea fetelor din liceul lui, de Valentine's Day. Fiecarei fete din liceu. Baiatul, in varsta de 17 ani, a adunat... ...continuare.

Drama! A murit un mare fotbalist. Cauza decesului n-a fost identificata

publicat 2016-02-12 17:30:15 (Realitatea-TV)
Drama! A murit un mare fotbalist. Cauza decesului n-a fost identificata Fostul jucator de fotbal american Willie Richardson a murit la varsta de 76 de ani, din cauze inca necunoscute. Sotia lui a afirmat ca fostul mare sportiv a cazut la pamant si a murit pe neasteptate. ...continuare.

Veste trista despre Mihai Stoica. S-a intamplat in inchisoare. Gardienii s-au speriat

publicat 2016-02-12 17:00:12 (Realitatea-TV)
Veste trista despre Mihai Stoica. S-a intamplat in inchisoare. Gardienii s-au speriat Fostul manager sportiv al Stelei trece prin momente cumplite in inchisoare. El a fost condamnat la trei ani si sase luni de inchisoare, pe 4 martie 2014, in "Dosarul Transferurilor". ...continuare.

Designerul din Vaslui acuzat ca a violat o eleva olimpica, declaratii incredibile in fata magistratilor

publicat 2016-02-12 14:45:20 (Romania-TV)
Designerul din Vaslui acuzat ca a violat o eleva olimpica, declaratii incredibile in fata magistratilor Designerul din Vaslui acuzat ca a violat o eleva olimpica sustine ca nu a fost vorba de viol si despre "arta de a face dragoste". Mai mult, barbatul incearca sa-i convinga pe procurori ca a fost victima unei inselaciuni, nicidecum autorul unei infractiuni grave. ...continuare.

Batrana batuta cu bestialitate in propria casa. Cu ultimele puteri, a strigat dupa ajutor

publicat 2016-02-12 11:00:17 (Romania-TV)
Batrana batuta cu bestialitate in propria casa. Cu ultimele puteri, a strigat dupa ajutor Momente de groaza pentru o batrana din judetul Vaslui. Femeia de 88 de ani a fost batuta si jefuita in propria casa. ...continuare.

CAZ REVOLTATOR in VASLUI: O batrana a MURIT pentru ca AMBULANȚA a venit in 4 ORE. Autoritatile se declar DEPAȘITE de situatie

publicat 2016-02-11 23:45:04 (Evenimentul-Zilei)
CAZ REVOLTATOR in VASLUI: O batrana a MURIT pentru ca AMBULANȚA a venit in 4 ORE. Autoritatile se declar DEPAȘITE de situatie O batrana din Simina, judetul Vaslui, a decedat dupa ce a astept timp de 4 ore ambulata pentru a-i acorda ajutor. Echipajele de interventie s-au declarat depasite de situatie. ...continuare.

« Pag. anterioara 1 2 3 4 5 ... 54 55 Pag. urmatoare »