Bacalaureat 2014 | Rezultate Bacalaureat

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale


Utilaje de ridicat

Apartamente in Floresti

Schele metalice


Ultimele Stiri « Pag. ant. 1 2 3 4 5 ... 24 25 Pag. urm. »

Microsoft a anuntat actualizarea GDR1 pentru Windows Phone 8.1 (Telefoane mobile)

publicat 2014-07-30 15:15:23 (Go4IT)
Microsoft a anuntat actualizarea GDR1 pentru Windows Phone 8.1 (Telefoane mobile) Primele informatii despre viitoarea actualizare GDR1 a platformei Windows Phone 8.1 au iesit la iveala la sfarsitul saptamanii trecute, insa lista completa a noutatilor nu s-a lasat prea mult asteptata. In cadrul unui eveniment care a avut loc la Beijing, Microsoft a prezentat oficial actualizarea Windows Phone 8.1 GDR1 si a anuntat iminenta sa disponibilitate.Windows Phone 8.1 GDR1 este prima dintre actualizarile pe care Microsoft intentioneaza sa le lanseze pana la finele acestui an,... ...continuare.

17 medicamente noi se adauga la lista compensatelor

publicat 2014-07-28 18:45:07 (Capital)
17 medicamente noi se adauga la lista compensatelor Un numar de 17 medicamente noi, aprobate prin hotarare de Guvern, se vor adauga la lista actuala a medicamentelor compensate, a declarat luni presedintele Agentiei Nationale a Medicamentului si a Dispozitivelor Medicale (ANMDM), Marius Savu, la conferinta organizata de Ziua Mondiala de Lupta impotriva Hepatitei. ...continuare.

Diaconescu: Basescu a semnat primul pe lista mea de sustinatori pentru prezidentiale

publicat 2014-07-28 16:15:06 (Cronica-Romana)
Diaconescu: Basescu a semnat primul pe lista mea de sustinatori pentru prezidentiale Presedintele Basescu a semnat la prima pozitie pe lista mea de sustinatori ai candidaturii in alegerile prezidentiale, a declarat, luni, pentru Mediafax, Cristian Diaconescu, prezidentiabilul PMP, adaugand ca momentul a avut loc in timpul unei intalniri “de rutina” cu presedintele Romaniei. “Am avut o discutie cu presedintele, de rutina. Am vorbit despre probleme de politica [...] ...continuare.

Presedintele Traian Basescu a SEMNAT pentru candidatura lui Cristian Diaconescu

publicat 2014-07-28 16:00:37 (Realitatea-TV)
Presedintele Traian Basescu a SEMNAT pentru candidatura lui Cristian Diaconescu Presedintele Basescu a semnat la prima pozitie pe lista mea de sustinatori ai candidaturii in alegerile prezidentiale, a declarat, luni, pentru Mediafax, Cristian Diaconescu, prezidentiabilul PMP, adaugand ca momentul a avut loc in timpul unei intalniri "de rutina" cu presedintele Romaniei. "Am avut o discutie cu presedintele, de rutina. Am vorbit despre probleme de politica interna, de politica externa, in special despre criza din Ucraina. I-am solicitat sa-mi faca onoarea de a semna primul... ...continuare.

Diaconescu: Presedintele Basescu a semnat primul pe lista mea de sustinatori pentru prezidentiale

publicat 2014-07-28 15:30:39 (Mediafax)
Diaconescu: Presedintele Basescu a semnat primul pe lista mea de sustinatori pentru prezidentiale Presedintele Basescu a semnat la prima pozitie pe lista mea de sustinatori ai candidaturii in alegerile prezidentiale, a declarat, luni, pentru MEDIAFAX, Cristian Diaconescu, prezidentiabilul PMP, adaugand ca momentul a avut loc in timpul unei intalniri "de rutina" cu presedintele Romaniei. ...continuare.

17 medicamente noi vor fi aprobate prin hotarare de Guvern si introduse in lista compensatelor

publicat 2014-07-28 15:00:39 (Puterea)
17 medicamente noi vor fi aprobate prin hotarare de Guvern si introduse in lista compensatelor 17 medicamente noi, aprobate prin hotarare de Guvern, vor fi adaugate la lista medicamentelor compensate, a declarat luni presedintele Agentiei Nationale a Medicamentului si a Dispozitivelor Medicale (ANMDM), Marius Savu, la conferinta organizata de Ziua Mondiala de Lupta impotriva Hepatitei."Exista 17 molecule care au fost aprobate prin Hotarare de Guvern. Pentru acestea, in urmatoarele ore se vor finaliza protocoalele care vor fi folosite pentru utilizarea acestor medicamente. Acestea vor... ...continuare.

Tanara poeta Amalia Cernat, remarcata de juriul PEN International

publicat 2014-07-28 08:45:11 (Cronica-Romana)
Tanara poeta Amalia Cernat, remarcata de juriul PEN International Poeme scrise de tanara poeta Amalia Cernat (n. 1996) au fost selectate pe lista lunga a celor sase opere nominalizate la premiul New Voices al organizatiei PEN International, urmand ca lista scurta sa fie prezentata la mijlocul lunii august, iar castigatorul sa fie anuntat pe 1 octombrie 2014, in timpul congresului anual. Concursul literar New [...] ...continuare.

Piata bursiera - Pagubitii de la Harinvest s-au adunat la masa credala, dar au plecat tot flamanzi

publicat 2014-07-28 00:00:22 (Curierul-National)
La prima intalnire a masei credale de la Harinvest cu noul administrator judiciar, cele mai multe puncte de pe ordinea de zi au fost respinse, inclusiv confirmarea lichidatorului"Nu s-a facut nimic. Niciun pas inainte!", ne-a declarat Aurel Marinescu, ...continuare.

UE extinde 'lista neagra' a oligarhilor rusi sanctionati

publicat 2014-07-28 00:00:07 (Bursa)
Uniunea Europeana (UE) a decis, vineri, sa extinda cu efect imediat 'lista neagra' a oligarhilor rusi sanctionati, pe fondul relatiilor tot mai tensionate cu Moscova. ...continuare.

Presedintele cecen, Ramzan Kadirov i-a interzis lui Barack Obama sa intre pe teritoriul tarii sale

publicat 2014-07-27 07:30:27 (Puterea)
Presedintele cecen, Ramzan Kadirov i-a interzis lui Barack Obama sa intre pe teritoriul tarii sale Presedintele cecen Ramzan Kadirov i-a interzis presedintelui american, Barark Obama, precum si unor lideri europeni, sa intre pe teritoriul tarii sale. Decizia lui Kadirov vine dupa ce UE a anuntat ca extins lista cu oficiali rusi vizati de sanctiuni, relateaza agentia Itar-Tass, citata de Mediafax.Pe lista cu oficiali rusi vizati de sanctiuni se afla inclusiv Ramzan Kadirov. "Toata lumea a fost martorul tragediei poporelor din Libia, Siria, Irak si Afganistan, iar in ultima perioada acest... ...continuare.

« Pag. anterioara 1 2 3 4 5 ... 24 25 Pag. urmatoare »

Revista presei, stiri - revista presei - anunturi gratuite - stiri - carti - bancuri - poze
Revista Presei - video - Ziare online - Primarii din Romania - Director Web - Muzica online - Software & Web development Romania
Informatii utile - Gazduire siteuri - Agentie de turism - Haios - Online Games - Plafar 24 - SexShop - Cadouri - Matrimoniale
Jocuri 3D | Jocuri 3D Arcade | Jocuri 3D Impuscaturi | Jocuri 3D Curse | Jocuri 3D Sport | Jocuri 3D Aventura | Jocuri 3D Puzzle
Turism in Romania | Hoteluri | Pensiuni | Restaurante | Sajtószemle - magyar újságok

reteta prahova vulnerabilitati mehedinti gripen constanta adeplast gigi inal liceul pedagogic un motociclist kanal d curieru salaj arad uzzi bihor loto 6 post vrancea odesa bacau ilfov master chef studenta tutu vizer fondul daniela roba alba iulia teleorman narcis raducan alexandrion valcea ziua news dinti de suceava regele mihai dansul toba zodiac oltchim filma horoscop ansa harman brasov bovine afdj galati meci direct