Rovinieta Online | Asigurare RCA

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale



Ultimele Stiri « Pag. ant. 1 2 3 4 5 ... 17 18 Pag. urm. »

ASSMB, despre valoarea aparatelor de pe lista de investitii a Spitalului "Carol Davila": O eroare materiala

publicat 2016-09-23 21:30:16 (Romania-TV)
ASSMB, despre valoarea aparatelor de pe lista de investitii a Spitalului "Carol Davila": O eroare materiala Administratia Spitalelor si Serviciilor Medicale din Bucuresti (ASSMB) a precizat ca a existat o ''eroare materiala'' in ceea ce priveste valoarea aparatelor medicale aflate pe lista de investitii a Spitalului de Nefrologie "Dr. Carol Davila". ...continuare.

Ministerul Culturii: Romania inscrie pe Lista Tentativa a UNESCO granita romana a provinciei Dacia

publicat 2016-09-23 19:45:08 (Romania-TV)
Ministerul Culturii: Romania inscrie pe Lista Tentativa a UNESCO granita romana a provinciei Dacia Ministerul Culturii a transmis vineri ca a prevazut sumele necesare pentru inscrierea pe Lista Tentativa a UNESCO a granitei romane a provinciei Dacia, acest proces facand parte din Programul National "Limes". Inregistrarea pe lista tentativa nationala trebuie facuta pana la sfarsitul lunii septembrie, iar institutiile responsabile - Muzeul National de Istorie a Transilvaniei, Muzeul National de Istorie a Romaniei si Muzeul National al Carpatilor Rasariteni -, au identificat si cartat 364 de... ...continuare.

Hackerii au publicat o noua lista cu 41 de sportivi care consuma substante interzise » Unul dintre ei este urias

publicat 2016-09-23 19:45:05 (Gazeta-Sporturilor)
Hackerii au publicat o noua lista cu 41 de sportivi care consuma substante interzise » Unul dintre ei este urias Hackerii rusi de la Fancy Bears continua seria dezvaluirilor sportivilor care ar fi consumat substante interzise cu acordul WADA (Agentia Mondiala Antidoping). De aceasta data rusii au prezentat 41 de sportivi care au participat la Jocurile Olimpice de la Rio inclusiv ciclistul elvetian Fabian Cancellara, anunta L'Equipe. Pe lista se mai afla si numele baschetbalistului sârb Milos Teodosici. ... ...continuare.

UDMR Arad si-a stabilit candidatii pentru parlamentare

publicat 2016-09-22 20:00:02 (Bursa)
Andras Kiraly, secretar de stat in Ministerul Educatiei, deschide lista de candidati ai UDMR Arad pentru Senat, in vreme ce primul pe lista pentru Camera Deputatilor este Peter Farago, presedintele filialei aradene a Uniunii, potrivit unor surse din presa. ...continuare.

Scandalos! CCA pune pe lista arbitrilor FIFA un central expulzat din lotul national si pe un «fost sef al soferilor», care i-a dat un titlu Stelei

publicat 2016-09-22 13:15:12 (Gazeta-Sporturilor)
Scandalos! CCA pune pe lista arbitrilor FIFA un central expulzat din lotul national si pe un «fost sef al soferilor», care i-a dat un titlu Stelei CCA intentioneaza sa-i propuna pe Marcel Bârsan si Horatiu Fesnic pe lista arbitrilor internationali în locul lui Tudor si Balaj. Comisia îl expulzase pe Fesnic din lotul national în urma cu trei ani! Editia de azi a Gazetei Sporturilor dezvaluie intentiile pe care Comisia Centrala a Arbitrilior le are. ... ...continuare.

Dinamo pregateste un transfer suprinzator » Andone vrea sa aduca un mijlocas care a fost pe lista Stelei

publicat 2016-09-22 09:30:12 (Gazeta-Sporturilor)
Dinamo pregateste un transfer suprinzator » Andone vrea sa aduca un mijlocas care a fost pe lista Stelei Desi campania de transferuri s-a încheiat recent, Dinamo se gândeste la ce jucatori va aduce în vara. Alexandru Cretu, 24 de ani, este pe lista indezirabililor la Poli Iasi, iar Dinamo poate fi o solutie pentru mijlocasul dorit în trecut si de Steaua. Fotbalistul a jucat doar 14 minute în acest sezon, cu Hajduk Split, 1-2, în rest, n-are nicio convocare în lotul de 18 pentru moldoveni. ... ...continuare.

Finantele anunta o lista de modificari ale Codului Fiscal. Ce s-a schimbat

publicat 2016-09-21 14:45:09 (Romania-TV)
Finantele anunta o lista de modificari ale Codului Fiscal. Ce s-a schimbat Ministerul de Finante a publicat o lista de modificari ale Codului Fiscal care vizeaza toate capitolele de taxe si impozite. Printre masuri se regasesc unele aflate in proiectul asumat de fostul secretar de stat Gabriel Biris si nesustinut de ministrul Anca Dragu, cum ar fi cele privind microintreprinderile sau regimul special de TVA pentru agricultori. ...continuare.

Milestone dezvaluie lista completa de continut inclus in Ride 2 sub forma de bonus pentru precomanda si motocicletele din Season Pass

publicat 2016-09-20 14:30:03 (AgoraNews)
Milestone dezvaluie lista completa de continut inclus in Ride 2 sub forma de bonus pentru precomanda si motocicletele din Season Pass Milestone, cel mai mare dezvoltator de jocuri de curse din Italia, a anuntat lista completa de motociclete incluse in jocul Ride 2. Mai mult de atat, producatorii cu sediul in Milano, au planificat o serie de surprize si de continut gratuit ce va fi livrat pe parcursul unui an de la lansarea jocului Ride 2. ...continuare.

Regulile unei fetite de 10 ani pentru colegul ei de banca. Lista ei este noul viral pe Internet

publicat 2016-09-20 14:02:19 (Antena3)
Regulile unei fetite de 10 ani pentru colegul ei de banca. Lista ei este noul viral pe Internet O scolarita de 10 ani a facut o lista cu reguli pentru noul ei coleg de banca, pe care l-a amenintat cu toti adultii pe care ii cunoaste, scrie Mirror. Iata care sunt cele sase reguli pe care Zoe i... ...continuare.

Rafael Nadal, ultimul mare nume pe lista dopatilor. Ce alti sportivi au mai "deconspirat" hackerii rusi

publicat 2016-09-20 10:15:21 (Romania-TV)
Rafael Nadal, ultimul mare nume pe lista dopatilor. Ce alti sportivi au mai "deconspirat" hackerii rusi Ultima lista data publicitatii de hackerii rusi contine 26 de nume, intre ele regasindu-se si cel al multiplului campion la tenis Rafael Nadal, dar si a campionului olimpic la 10.000 de metri, britanicul Mo Farah. ...continuare.

« Pag. anterioara 1 2 3 4 5 ... 17 18 Pag. urmatoare »