Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale


Director WEB


Ultimele Stiri « Pag. ant. 1 2 3 4 5 ... 17 18 Pag. urm. »

Firmele din Romania folosesc o noua aplicatie Web pentru a-si creste afacerile

publicat Acum 3 minute (e-Firme.ro)
e-Firme.ro O noua solutie este pe cale sa revolutioneze modul inca care se promoveaza afacerile. Vizibilitatea firmelor inscrise creste, vanzarile sporesc, afacerile se dezvolta - simplu si automat. Inscrieti-va acum gratuit si profitati de puterea Internetului pentru a va creste afacerile! (P) ...continuare.

Pagubitii Astra isi pot recupera banii dupa o decizie definitiva privind falimentul

publicat 2015-09-02 00:00:03 (Bursa)
Autoritatea de Supraveghere Financiara (ASF) a publicat, ieri, un ghid destinat clientilor 'Astra', dupa ce, saptamana trecuta, a decis intrarea in faliment a companiei, ca urmare a esuarii majorarii de capital necesare. ...continuare.

Cad pe capete! Inca o jucatoare de top 10 e OUT de la US Open! E a 4-a pe lista

publicat 2015-09-01 01:00:19 (Gazeta-Sporturilor)
Maria Șarapova s-a retras de la US Open din cauza unei accidentari, Ana Ivanovici a fost eliminata în primul tur, iar acelasi lucru s-a întîmplat si cu Karolina Pliskova. Acestea au fost primele 3 socuri de la US Open din acest an de pe tabloul feminin. Pe lista s-a mai adaugat si Carla Suarez Navarro. Ocupanta locului 10 WTA a pierdut surprinzator cu Denisa Allertova, locul 77 WTA. Jucatoarea din Spania a pierdut primul set dupa doar 27 de minute, scor 1-6. ... ...continuare.

Pagubitii romani, cetateni de rangul doi. Cazul Astra scoate la iveala marea teapa din Asigurari | EXCLUSIV PRINT

publicat 2015-09-01 00:15:05 (Evenimentul-Zilei)
Pagubitii romani, cetateni de rangul doi. Cazul Astra scoate la iveala marea teapa din Asigurari | EXCLUSIV PRINT Victimele accidentelor rutiere din Romania, discriminate in raport cu cele ale coliziunilor de pe soselele din strainatate. In timp ce despagubirile pe RCA sunt limitate la 100.000 de euro, cele in baza Cartii Verzi nu pot fi plafonate. CNADNR risca sa nu-si poata recupera toate cele peste 30 de milioane de euro, asigurarea pentru lucrarile de la Transalpina abandonate de fi rma lui Nelu Iordache, dupa arestarea lui. ...continuare.

Gatesti cu pasiune la tine acasa? Iata cum poti deveni o bucatareasa celebra

publicat 2015-09-01 00:00:31 (Libertatea)
Pana pe 20 noiembrie te poti inscrie online pe www.bucatarialidl.ro si astfel vei intra pe lista... ...continuare.

Sexy-parlamentarii si puscariabilii vor la primarie

publicat 2015-08-29 09:45:04 (Evenimentul-Zilei)
Sexy-parlamentarii si puscariabilii vor la primarie Lista candidatilor exotici care vor sa ajunga primari in 2016 este in crestere. Unii renunta la Ferrari, altii la indemnizatia de senator, de dragul interesului local ...continuare.

Lista finala a stranierilor convocati pentru meciurile cu Ungaria si Grecia

publicat 2015-08-28 16:00:26 (OnlineSport)
Selectionerul Anghel Iordanescu a anuntat, vineri, lista finala a jucatorilor care evolueaza in strainatate convocati pentru dubla cu Ungaria si Grecia de la inceputul lunii septembrie, doua meciuri de mare importanta in preliminariile EURO 2016. ...continuare.

Un senator rus doreste includerea pe lista de sanctiuni a unor diplomati americani de rang inalt

publicat 2015-08-27 18:00:27 (Mediafax)
Un senator rus doreste includerea pe lista de sanctiuni a unor diplomati americani de rang inalt Un membru al Camerei superioare a Parlamentului rus cere ca secretarul de stat american John Kerry si asistenti ai acestuia sa fie trecuti pe lista de sanctiuni a Moscovei, informeaza Radio Free Europe / Radio Liberty in pagina electronica. ...continuare.

A cazut o stea: Astra

publicat 2015-08-27 00:00:03 (Bursa)
A cazut o stea: Astra * Cristian Muntean, ASSAI: "Pagubitii Astra sa nu se astepte la plati rapide" * Piperea: "Administrarea speciala, modalitate de camuflare a falimentului" * Pana la declararea falimentului, in instanta, Astra gestioneaza dosarele de dauna * Negritoiu: "700 milioane lei - impactul falimentului Astra" Autoritatea de Supraveghere Financiara (ASF) a oficializat, ieri, falimentul Astra Asigurari, cel mai mare din istorie pe piata asigurarilor de la noi. Consiliul ASF a decis ieri sa solicite... ...continuare.

Il tund "scolareste" » Balotelli a primit de la AC Milan o lista cu ce nu mai are voie sa faca

publicat 2015-08-26 14:15:15 (Gazeta-Sporturilor)
AC Milan a rezolvat împrumutul pentru un sezon al lui Mario Balotelli de la Liverpool, dar îsi ia masuri de precautie cu extravagantul atacant de 25 de ani.  Fotbalistul a primit în aceste zile de la club o lista cu interdictiile pe care va trebui sa le respecte pe perioada contractului cu italienii, scrie azi Gazzetta dello Sport. Balotelli nu mai are voie sa fumeze, sa iasa în cluburi sau sa adopte haine si frizuri extravagante. ... ...continuare.

« Pag. anterioara 1 2 3 4 5 ... 17 18 Pag. urmatoare »