Bacalaureat 2014 | Rezultate Bacalaureat

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale


Utilaje de ridicat

Apartamente in Floresti

Schele metalice


Ultimele Stiri « Pag. ant. 1 2 3 4 5 ... 56 57 Pag. urm. »

Diaconescu: Basescu a semnat primul pe lista mea de sustinatori pentru prezidentiale

publicat 2014-07-28 16:15:06 (Cronica-Romana)
Diaconescu: Basescu a semnat primul pe lista mea de sustinatori pentru prezidentiale Presedintele Basescu a semnat la prima pozitie pe lista mea de sustinatori ai candidaturii in alegerile prezidentiale, a declarat, luni, pentru Mediafax, Cristian Diaconescu, prezidentiabilul PMP, adaugand ca momentul a avut loc in timpul unei intalniri “de rutina” cu presedintele Romaniei. “Am avut o discutie cu presedintele, de rutina. Am vorbit despre probleme de politica [...] ...continuare.

Presedintele Traian Basescu a SEMNAT pentru candidatura lui Cristian Diaconescu

publicat 2014-07-28 16:00:37 (Realitatea-TV)
Presedintele Traian Basescu a SEMNAT pentru candidatura lui Cristian Diaconescu Presedintele Basescu a semnat la prima pozitie pe lista mea de sustinatori ai candidaturii in alegerile prezidentiale, a declarat, luni, pentru Mediafax, Cristian Diaconescu, prezidentiabilul PMP, adaugand ca momentul a avut loc in timpul unei intalniri "de rutina" cu presedintele Romaniei. "Am avut o discutie cu presedintele, de rutina. Am vorbit despre probleme de politica interna, de politica externa, in special despre criza din Ucraina. I-am solicitat sa-mi faca onoarea de a semna primul... ...continuare.

Diaconescu: Presedintele Basescu a semnat primul pe lista mea de sustinatori pentru prezidentiale

publicat 2014-07-28 15:30:39 (Mediafax)
Diaconescu: Presedintele Basescu a semnat primul pe lista mea de sustinatori pentru prezidentiale Presedintele Basescu a semnat la prima pozitie pe lista mea de sustinatori ai candidaturii in alegerile prezidentiale, a declarat, luni, pentru MEDIAFAX, Cristian Diaconescu, prezidentiabilul PMP, adaugand ca momentul a avut loc in timpul unei intalniri "de rutina" cu presedintele Romaniei. ...continuare.

17 medicamente noi vor fi aprobate prin hotarare de Guvern si introduse in lista compensatelor

publicat 2014-07-28 15:00:39 (Puterea)
17 medicamente noi vor fi aprobate prin hotarare de Guvern si introduse in lista compensatelor 17 medicamente noi, aprobate prin hotarare de Guvern, vor fi adaugate la lista medicamentelor compensate, a declarat luni presedintele Agentiei Nationale a Medicamentului si a Dispozitivelor Medicale (ANMDM), Marius Savu, la conferinta organizata de Ziua Mondiala de Lupta impotriva Hepatitei."Exista 17 molecule care au fost aprobate prin Hotarare de Guvern. Pentru acestea, in urmatoarele ore se vor finaliza protocoalele care vor fi folosite pentru utilizarea acestor medicamente. Acestea vor... ...continuare.

Tanara poeta Amalia Cernat, remarcata de juriul PEN International

publicat 2014-07-28 08:45:11 (Cronica-Romana)
Tanara poeta Amalia Cernat, remarcata de juriul PEN International Poeme scrise de tanara poeta Amalia Cernat (n. 1996) au fost selectate pe lista lunga a celor sase opere nominalizate la premiul New Voices al organizatiei PEN International, urmand ca lista scurta sa fie prezentata la mijlocul lunii august, iar castigatorul sa fie anuntat pe 1 octombrie 2014, in timpul congresului anual. Concursul literar New [...] ...continuare.

"Toate panzele sus" - O evadare imaginara din Epoca de Aur

publicat 2014-07-28 08:15:32 (Realitatea-TV)
Toate panzele sus - O evadare imaginara din Epoca de Aur Avand la baza unul dintre cele mai frumoase romane de aventuri ale vreunui prozator roman, pelicula "Toate panzele sus" este cu siguranta unul dintre cele mai iubite si mai vizionate filme romanesti din toate timpurile. Mini-serialul i-a purtat pe romani, cu suspans si umor, la bordul goeletei "Speranta", dincolo de granitele ferecate ale regimului Ceausescu, spre taramuri la care puteau doar sa viseze. Totul a avut insa si un "pret" pentru actorii din distributia filmului; dar ce pret... ...continuare.

Petrom a vandut gaze de 15,3 milioane lei prin BRM

publicat 2014-07-28 00:00:11 (Bursa)
Petrom a vandut gaze de 15,3 milioane lei prin BRM * Pe platforma OPCOM, Petrom si Romgaz nu s-au inteles la pret cu furnizorii Petrom a vandut, la finele saptamanii trecute, gaze naturale in valoare de 15,3 milioane de lei (3,5 milioane de euro) prin Bursa Romana de Marfuri (BRM). "S-a tranzactionat o cantitate totala de 180.200 MWh, la un pret mediu de 85,33 lei/MWh. Gazele vor fi livrate in perioada 1 august-1 septembrie", potrivit BRM. Petrom a comercializat peste jumatate din cantitatea pe care compania si-a propus sa o vanda in luna... ...continuare.

UE extinde 'lista neagra' a oligarhilor rusi sanctionati

publicat 2014-07-28 00:00:07 (Bursa)
Uniunea Europeana (UE) a decis, vineri, sa extinda cu efect imediat 'lista neagra' a oligarhilor rusi sanctionati, pe fondul relatiilor tot mai tensionate cu Moscova. ...continuare.

Cele mai scumpe adrese de Internet

publicat 2014-07-27 21:00:25 (Realitatea-TV)
Cele mai scumpe adrese de Internet Peste 500 de adrese de Internet au fost vandute de-a lungul timpului pentru sume de peste 1 milion de dolari, cele mai scumpe fiind site-urile de pariuri si cele cu continut obscen, scrie Business Insider, citat de ZF. Cele mai valorease zece siteuri au fost vandute pentru suma totala de 68,6 milioane de dolari. Iata o lista cu cele mai scumpe adrese de Internet: Sex.com - 13 milioane de dolari, vandut in 2010 Sex.com a intrat in Cartea Recordurilor pentru cel mai mare pret platit pentru un... ...continuare.

Topul celor mai scumpe adrese de Internet. GALERIE FOTO

publicat 2014-07-27 15:30:27 (Ziarul-Financiar)
Topul celor mai scumpe adrese de Internet. GALERIE FOTO Vezi galeria foto Peste 500 de adrese de Internet au fost vandute de-a lungul timpului pentru sume de peste 1 milion de dolari, cele mai scumpe fiind site-urile de pariuri si cele cu continut obscen, scrie Business Insider.Cele mai valorease zece siteuri au fost vandute pentru suma totala de 68,6 milioane de dolari.Bloggerrii de la Business Insider au intocmit o lista cu cele mai scumpe adrese de Internet: Sex.com - 13 milioane de dolari, vandut in 2010Sex.com a intrat in Cartea Recordurilor... ...continuare.

« Pag. anterioara 1 2 3 4 5 ... 56 57 Pag. urmatoare »

Revista presei, stiri - revista presei - anunturi gratuite - stiri - carti - bancuri - poze
Revista Presei - video - Ziare online - Primarii din Romania - Director Web - Muzica online - Software & Web development Romania
Informatii utile - Gazduire siteuri - Agentie de turism - Haios - Online Games - Plafar 24 - SexShop - Cadouri - Matrimoniale
Jocuri 3D | Jocuri 3D Arcade | Jocuri 3D Impuscaturi | Jocuri 3D Curse | Jocuri 3D Sport | Jocuri 3D Aventura | Jocuri 3D Puzzle
Turism in Romania | Hoteluri | Pensiuni | Restaurante | Sajtószemle - magyar újságok

anul arca scoli inchise anchor ilfov monica petrica sina daniel radcliffe braila gratian silvia chifiriuc bebe salaj inceperea scolii lesko bianca dragusanu harghita arges horoscop galati neptun tv termoelectrica cosmin stan arad tulcea iluminat doutzen kroes mures codul rutier gaze naturale sistec buzesti formular valcea violet cache eugen ionescu catadicsit fundulea stirile protv scenete bacau prahova gemenele tony baiatul covasna sectorul 6 simion ncetini