Rovinieta Online | Asigurare RCA

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale



Ultimele Stiri « Pag. ant. 1 2 3 4 5 ... 11 12 Pag. urm. »

Numarul societatilor intrate in insolventa a scazut cu 22%

publicat 2016-06-27 12:30:02 (Bursa)
Numarul societatilor intrate in insolventa s-a redus in primele cinci luni ale anului cu 21,8%, la 3.720 de firme, cea mai mare scadere fiind in judetul Maramures (-65%), iar cea mai mare crestere inregistrandu-se in Valcea (56%), arata datele Oficiului National al Registrului Comertului (ONRC). ...continuare.

Primarul si viceprimarul din Popesti, Valcea, dusi la audieri. Sunt cercetati pentru delapidare

publicat 2016-06-23 23:15:10 (Realitatea-TV)
Primarul si viceprimarul din Popesti, Valcea, dusi la audieri. Sunt cercetati pentru delapidare Primarul si viceprimarul localitatii valcene Popesti si alti functionari din institutie se afla la audieri joi seara, in urma unei actiuni a Parchetului din Horezu, toti fiind cercetati intr-un dosar de abuz in serviciu si delapidare, prejudiciul fiind de peste 200.000 de lei. ...continuare.

Un barbat s-a sinucis de frica mascatilor care au intrat peste el in casa

publicat 2016-06-23 09:15:01 (Antena3)
Un barbat din Ramnicu Valcea si-a luat viata de frica politiei. Barbatul de 39 de ani, recidivist, s-a sinucis chiar in momentul in care mascatii au intrat peste el in casa, cu mandat... ...continuare.

Alegerea primarului din Ramnicu Valcea, Mircea Gutau, a fost invalidata de judecatori

publicat 2016-06-22 17:15:01 (Antena3)
Alegerea primarului din Ramnicu Valcea, Mircea Gutau, a fost invalidata de judecatori Candidatul Partidului Ecologist Roman (PER), castigatorul alegerilor din 5 iunie 2016 pentru functia de primar al Ramnicului, Mircia Gutau, a fost invalidat de instanta, se arata intr-un co... ...continuare.

Perchezitii in Bucuresti si cinci judete intr-un dosar de evaziune in domeniul constructiilor. Prejudiciul este de 20.000.000 de lei

publicat 2016-06-16 09:00:02 (Antena3)
Perchezitii in Bucuresti si cinci judete intr-un dosar de evaziune in domeniul constructiilor. Prejudiciul este de 20.000.000 de lei Politisti din cadrul Directiei Generale de Politie a Municipiului Bucuresti pun in aplicare joi dimineata 40 mandate de perchezitie domiciliara in Capitala si pe raza judetelor Olt, Giurgiu, Buzau, Valcea si Ilfov, precum si 38 mandate de aducere, intr-un dosar de evaziune fiscala si spalare a banilor in domeniul constructiilor. ...continuare.

Perchezitii in Bucuresti si cinci judete intr-un dosar de evaziune in domeniul constructiilor

publicat 2016-06-16 08:45:01 (Bursa)
Politisti din cadrul Directiei Generale de Politie a Municipiului Bucuresti pun in aplicare in aceasta dimineata 40 de mandate de perchezitie domiciliara in Capitala si pe raza judetelor Olt, Giurgiu, Buzau, Valcea si Ilfov, precum si 38 mandate de aducere, intr-un dosar de evaziune fiscala si spalare a banilor in domeniul constructiilor, serviciilor de paza si consultanta, potrivit unui comunicat de presa al DGPMB. ...continuare.

Ploile au facut prapad. Orasele Tulcea si Valcea au fost inundate

publicat 2016-06-15 07:30:14 (Realitatea-TV)
Ploile au facut prapad. Orasele Tulcea si Valcea au fost inundate Ploile abundente au facut prapad in municipiul Tulcea si in 13 localitati din judetul Valcea. In centrul orasului Tulcea apa a depasit jumatate de metru, iar masinile au inceput sa pluteasca. In Valcea, in lipsa santurilor de colectare si a digurilor, apele s-au revarsat in gospodariile oamenilor si au distrus culturile si anexele gospodaresti. ...continuare.

50 gospodarii din Valcea, evacuate din calea apelor

publicat 2016-06-14 12:15:15 (Realitatea-TV)
50 gospodarii din Valcea, evacuate din calea apelor Un numar de 150 de persoane din orasul Babeni (Valcea) au fost evacuate in noaptea de luni spre marti de pompieri, gospodariile lor fiind amenintate de cedarea digului unui canal colector de pe paraul Stancalau. ...continuare.

Printesa Charlotte, prima aparitie la balconul Palatului Buckingham. Imagini adorabile!

publicat 2016-06-13 16:45:19 (Realitatea-TV)
Printesa Charlotte, prima aparitie la balconul Palatului Buckingham. Imagini adorabile! Printesa Charlotte, fiica Printului William si lui Kate Middleton, a avut prima aparitie oficiala la balconul Palatului Buckingham din Londra, de unde a salutat cu manuta multimea de oameni entuziasti. ...continuare.

« Pag. anterioara 1 2 3 4 5 ... 11 12 Pag. urmatoare »