Rovinieta Online | Asigurare RCA

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale



Ultimele Stiri « Pag. ant. 1 2 3 4 5 ... 11 12 Pag. urm. »

Avocatul lui Dan Șova, impuscat la o partida de vanatoare

publicat 2016-12-03 18:15:01 (Antena3)
Avocatul lui Dan Șova, impuscat la o partida de vanatoare Avocatul Veronel Radulescu, in varsta de 56 de ani, din judetul Valcea, cunoscut ca aparator al lui Dan Sova, Paul Lambrino sau Ovidiu Tender, a fost transportat, sambata dupa-amiaza, cu... ...continuare.

Mos Patru din Valcea a fost dus la cersit in Londra! Cum arata batranul dupa ce mai multi tineri l-au ajutat

publicat 2016-12-03 13:45:02 (CanCan)
Mos Patru din Valcea a fost dus la cersit in Londra! Cum arata batranul dupa ce mai multi tineri l-au ajutat Mos Patru este un batran din Valcea care a fost dus la cersit in Londra si a fost gasit de mai multi tineri romani care au decis sa-l ajute. Acestia l-au tuns, barbierit si imbracat bine, iar acum pare de nerecunoscut. "Nu stiu daca e bine ce fac, dar simt nevoia sa scriu asta. Cel din poze este mos Patru, din Valcea, a fost adus la cersit aici in Londra. In prima poza il vedeti dupa 3 saptamani de dormit pe strada, in Londra. In a doua poza a fost dus si imbracat, frezat, barbierit, cazat la... ...continuare.

Un suflet chinuit si o adevarata lectie de viata! Ștefania, copila fara o mana si fara parinti: "Toti copiii fug de mine!"

publicat 2016-12-01 19:45:02 (Antena-1)
O cheama Stefania. Și se poate spune despre ea ca atunci cand Dumnezeu a lasat-o pe pamant fara o manuta, i-a dat in schimb. o aripa de inger. O aripa pe care vrea s-o foloseasca nu doar pentru ea, ci si pentru cei din jur. Ca o adevarata eroina de doar. 10 anisori! ...continuare.

DOLIU in lumea teatrului. "Vestea a venit ca un trasnet"

publicat 2016-11-30 18:30:09 (Romania-TV)
DOLIU in lumea teatrului. "Vestea a venit ca un trasnet" Lumea teatrului romanesc este din nou in doliu. Gabi Tudorin, actor al Teatrului "Anton Pann" din Ramnicu Valcea, a decedat la varsta de 69 de ani. ...continuare.

Ceata si polei in mai multe judete din Muntenia

publicat 2016-11-30 18:15:18 (Puterea)
Ceata si polei in mai multe judete din Muntenia Administratia Nationala de Meteorologie (ANM) a emis, miercuri, o avertizare nowcasting Cod galben de ceata, valabila pana la ora 20.00, in patru judete din zona Munteniei. Potrivit ANM, in mai multe localitati din judetele Gorj, Olt, Valcea si Dolj se va semnala ceata, fenomen care determina scaderea vizibilitatii local sub 200 de metri si, izolat, sub 50 de metri. De asemenea, in aceste zone pot aparea si depuneri de polei. ...continuare.

Sinucidere socanta in Valcea: un angajat al primariei si-a pus capat zilelor. Care este motivul

publicat 2016-11-30 16:45:09 (Realitatea-TV)
Sinucidere socanta in Valcea: un angajat al primariei si-a pus capat zilelor. Care este motivul Un angajat al primariei Horezu, din judetul Valcea, si-a pus capat zilelor folosind o metoda socanta. ...continuare.

ANM: Viscol si ninsori in judete din Oltenia, Moldova si Transilvania

publicat 2016-11-28 12:15:14 (Puterea)
ANM: Viscol si ninsori in judete din Oltenia, Moldova si Transilvania Administratia Nationala de Meteorologie (ANM) a emis, luni, mai multe avertizari nowcasting Cod galben de ceata, viscol si ninsori, valabile in urmatoarele ore, in judete din Oltenia, Moldova si Transilvania. Potrivit ANM, pana la ora 13:10, in zona de campie a judetului Valcea, se va semnala ceata, fenomen ce determina scaderea vizibilitatii local sub 200 de metri si, izolat, sub 50 de metri. Local, vor fi conditii de producere a poleiului, inclusiv in municipiul Ramnicu Valcea si pe... ...continuare.

TIR, implicat intr-un grav accident pe Valea Oltului. Doua persoane, ranite

publicat 2016-11-28 11:15:09 (Puterea)
TIR, implicat intr-un grav accident pe Valea Oltului. Doua persoane, ranite Un grav accident rutier a avut loc luni, pe DN 7, pe Valea Oltului, in zona localitatii Daesti, judetul Valcea, dupa ce un autoturism a lovit frontal un TIR, doua persoane fiind grav ranite. Traficul in zona producerii incidentului este blocat. Potrivit reprezentantilor IPJ Valcea, autoturismul care se deplasa pe directia Sibiu-Ramnicu Valcea, a patruns pe contrasens si a lovit frontal un TIR. Cele doua persoane care se aflau in autoturism au fost transportate la Spitalul Judetean de Urgenta... ...continuare.

Accident cumplit pe DN7. Doua persoane, ranite

publicat 2016-11-28 10:00:09 (Realitatea-TV)
Accident cumplit pe DN7. Doua persoane, ranite Un grav accident rutier s-a petrecut in aceasta dimineata pe DN7, Ramnicu Valcea - Sibiu, la kilometrul 184+500, la intersectia cu soseaua spre Daesti. ...continuare.

Șase copii de la un centru de plasament, la spital cu probleme digestive

publicat 2016-11-27 13:45:15 (Puterea)
Șase copii de la un centru de plasament, la spital cu probleme digestive Șase copii de la un centru de plasament din Ramnicu-Valcea au ajuns la spital cu simptome digestive dupa ce au mancat mamaliga cu branza si smantana, o ancheta epidemiologica fiind declansata in acest caz. Directorul DSP Valcea, Lorena Margaritescu, a declarat ca cei sase copii au fost internati vineri la Sectia de Boli Infectioase a Spitalului Judetean Valcea, potrivit Mediafax. "Au fost internati pentru simptome digestive usoare, in speta greata, la cinci dintre ei, unul singur prezentand... ...continuare.

« Pag. anterioara 1 2 3 4 5 ... 11 12 Pag. urmatoare »