Bacalaureat 2014 | Rezultate Bacalaureat

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale


Utilaje de ridicat

Apartamente in Floresti

Schele metalice


Ultimele Stiri « Pag. ant. 1 2 3 4 5 7 8 Pag. urm. »

Primele detalii despre Windows Phone 8.1 GDR1: ecrane de 7", mai multe rezolutii si foldere

publicat 2014-07-28 11:30:50 (Ziarul-Financiar)
Primele detalii despre Windows Phone 8.1 GDR1: ecrane de 7", mai multe rezolutii si foldere Sistemul de operare Windows Phone 8.1 a devenit disponibil in mod oficial la jumatatea acestei luni, acesta fiind oferit in acest moment doar pe terminalele Lumia 925 si 625, insa Microsoft pregateste deja o actualizare. Despre actualizarile minore GDR1 si GDR2 am mai auzit pana acum, zvonurile afirmand ca vor fi lansate pana la finalul acestui an, iar o pagina Web de pe site-ul Microsoft ne dezvaluie acum si noutatile pe care ar trebui sa le asteptam de la prima dintre aceste... ...continuare.

Primele detalii despre Windows Phone 8.1 GDR1: ecrane de 7", mai multe rezolutii si foldere (Software)

publicat 2014-07-28 11:15:24 (Go4IT)
Primele detalii despre Windows Phone 8.1 GDR1: ecrane de 7, mai multe rezolutii si foldere (Software) Sistemul de operare Windows Phone 8.1 a devenit disponibil in mod oficial la jumatatea acestei luni, acesta fiind oferit in acest moment doar pe terminalele Lumia 925 si 625, insa Microsoft pregateste deja o actualizare. Despre actualizarile minore GDR1 si GDR2 am mai auzit pana acum, zvonurile afirmand ca vor fi lansate pana la finalul acestui an, iar o pagina Web de pe site-ul Microsoft ne dezvaluie acum si noutatile pe care ar trebui sa le asteptam de la prima dintre aceste... ...continuare.

Casatoria le fura copilaria! Tara unde 40% dintre fete se casatoresc minore

publicat 2014-07-25 14:30:03 (Antena-1)
Casatoria le fura copilaria! Tara unde 40% dintre fete se casatoresc minore Nu au nici un drept sa-si dea cu parerea despre viitorul lor sot, nici macar nu il vad pe barbatul care le fura copilaria, pana in momentul casatoriei. 40% dintre fetele din Zambia sunt obligate sa se marite minore. ...continuare.

SOCANT! Tara in care 40% dintre FETE se casatoresc MINORE

publicat 2014-07-23 17:00:02 (Antena-1)
SOCANT! Tara in care 40% dintre FETE se casatoresc MINORE BBC a realizat un material despre fetele din Zambia care sunt obligate de familie si traditie sa se casatoreasca inainte de 18 ani ...continuare.

Iasi. Barbat, acuzat ca a intretinut relaxii sexuale cu patru minore, inclusiv cu fiica sa

publicat 2014-07-23 09:45:21 (Puterea)
Iasi. Barbat, acuzat ca a intretinut relaxii sexuale cu patru minore, inclusiv cu fiica sa Un barbat, in varsta de 46 de ani, din judetul Iasi este acuzat ca a intretinut relatii sexuale cu patru fete, cu varste intre 13 si 15 ani. Mai mult, una dintre minore a ramas insarcinata si a nascut un copil. De asemenea, barbatul este acuzat ca si-ar fi abuzat sexual si propria fiica.Faptele s-au petrecut in localitatea Prisacani din judetul Iasi. Fetele proveneau din familii foarte sarace, iar barbatul era proprietarul unui magazin, potrivit romaniatv.net. Potrivit sursei citate, cele... ...continuare.

Un barbat acuzat de pedofilie a fost lasat in libertate de judecatori. El spune ca ar fi victima unei inscenari

publicat 2014-07-22 06:01:10 (Antena3)
Un barbat acuzat de pedofilie a fost lasat in libertate de judecatori. El spune ca ar fi victima unei inscenari Un barbat din Iasi, acuzat ca a violat mai multe minore, a filmat scenele sexuale si apoi a distribuit inregistrarile, a fost lasat in libertate de judecatori. El este cercetat sub control judiciar pentru por... ...continuare.

Sfaturi pentru o relatie fericita

publicat 2014-07-21 23:15:25 (Romania-TV)
Sfaturi pentru o relatie fericita Un cuplu reusit nu e cel care nu se cearta niciodata. Secretul e sa stii cum sa gestionezi conflictele atunci cand ele apar - in special cele minore, care, daca se petrec des si sunt lasate sa ia amploare, pot eroda in cele din urma relatia. ...continuare.

5 sfaturi pentru o relatie fericita

publicat 2014-07-21 23:15:24 (Realitatea-TV)
5 sfaturi pentru o relatie fericita Un cuplu reusit nu e cel care nu se cearta niciodata (nu exista asa ceva; mai devreme sau mai tarziu, ceva scantei tot se vor aprinde). Secretul e sa stii cum sa gestionezi conflictele atunci cand ele apar - in special cele minore, care, daca se petrec des si sunt lasate sa ia amploare, pot eroda in cele din urma relatia. Se mai intampla sa te certi si asta nu e un capat de lume, cata vreme reusiti sa discutati dupa aceea cu calm si sa fiti empatici unul cu celalalt, in loc sa deveniti... ...continuare.

Pestii actioneaza haotic si impulsiv! Horoscopul zilei de marti, 22 iulie

publicat 2014-07-21 17:45:03 (Antena-1)
Pestii actioneaza haotic si impulsiv! Horoscopul zilei de marti, 22 iulie Marti riscam greseli din graba si neatentie. Insa, va fi o zi buna pentru schimb de informatie. Putem sa pierdem timp si energie acordand atentie aspectelor minore care ne obosesc sau ne distrag. Atentie cu cine si cat vorbim. Ne contaminam cu gandurile negative ale oamenilor. Iata care sunt previziunile astrologice pentru ziua de 22 iulie! ...continuare.

« Pag. anterioara 1 2 3 4 5 7 8 Pag. urmatoare »

Revista presei, stiri - revista presei - anunturi gratuite - stiri - carti - bancuri - poze
Revista Presei - video - Ziare online - Primarii din Romania - Director Web - Muzica online - Software & Web development Romania
Informatii utile - Gazduire siteuri - Agentie de turism - Haios - Online Games - Plafar 24 - SexShop - Cadouri - Matrimoniale
Jocuri 3D | Jocuri 3D Arcade | Jocuri 3D Impuscaturi | Jocuri 3D Curse | Jocuri 3D Sport | Jocuri 3D Aventura | Jocuri 3D Puzzle
Turism in Romania | Hoteluri | Pensiuni | Restaurante | Sajtószemle - magyar újságok

teleorman veterani kantar media pensiuni dinu maxer sibiu neamt deveselu indian mafia extraterestrul vaslui magnatului calarasi allview manelisti basarabi maramures gabi lunca notariat iasi doctori andrea mantea biotehnologie caras severin botosani covasna temperatura apei kate moss arges iustin parvu zodii clasificarea universitatilor om mort aseara sapanta ebola gross motogp timis herta m salaj lumea lui banciu temperatura apei marii indemnizatiile ps varsanufie trupa simplu galaxy s iii a cazut de la etajul 3 tocmai