Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale


Director WEB


Ultimele Stiri « Pag. ant. 1 2 3 4 5 ... 11 12 Pag. urm. »

Firmele din Romania folosesc o noua aplicatie Web pentru a-si creste afacerile

publicat Acum 3 minute (e-Firme.ro)
e-Firme.ro O noua solutie este pe cale sa revolutioneze modul inca care se promoveaza afacerile. Vizibilitatea firmelor inscrise creste, vanzarile sporesc, afacerile se dezvolta - simplu si automat. Inscrieti-va acum gratuit si profitati de puterea Internetului pentru a va creste afacerile! (P) ...continuare.

Xiaomi Mi Band 1S va oferi monitorizare a pulsului la un pret accesibil (Accesorii)

publicat 2015-07-06 11:45:20 (Go4IT)
Xiaomi Mi Band 1S va oferi monitorizare a pulsului la un pret accesibil (Accesorii) Xiaomi nu produce doar smartphone-uri pentru piata din China, ci are o intreaga divizie de accesorii, printre care si bratara de fitness Mi Band. Aceasta se remarca in special prin pretul sau infim fata de cel al produselor concurente, iar o versiune imbunatatita pare sa fie aproape gata de lansare, aceasta fiind surprinsa in imagini neoficiale. Desi la prima vedere diferentele sunt minore, exista o aditie care ar putea justifica upgrade-ul utilizatorilor de Mi Band.Imaginile cu noul Mi Band... ...continuare.

Judecatorul pervers care exploata sexual ELEVE DE LICEU ramane sub control judiciar. Explicatia Curtii

publicat 2015-07-03 17:30:04 (Evenimentul-Zilei)
Judecatorul pervers care exploata sexual ELEVE DE LICEU ramane sub control judiciar. Explicatia Curtii Curtea de Apel Timisoara a motivat decizia de a-l tine pe judecatorul Nicolae Aurelian Tomus sub control judiciar. El este inculpat intr-un dosar al DIICOT Timisoara, care ancheteaza o retea care exploata sexual eleve de liceu, minore. Magistratul e acuzat nu numai ca exploata sexual minorele, dar le si santaja si ameninta pentru a-si atinge scopurile perverse. ...continuare.

ȘOCANT. INTERMEDIAZA casatoriile cu MINORE pentru a face rost de BANI

publicat 2015-07-02 23:30:08 (Evenimentul-Zilei)
ȘOCANT. INTERMEDIAZA casatoriile cu MINORE pentru a face rost de BANI Un barbat de 35 de ani este dat in urmarire generala pentru ca ar fi aranjat, contra unor sume de bani, casatorii cu mirese-copil, relateaza Mirror. ...continuare.

5 sfaturi pentru o relatie fericita

publicat 2015-07-02 23:00:21 (Romania-TV)
5 sfaturi pentru o relatie fericita Un cuplu reusit nu e cel care nu se cearta niciodata (nu exista asa ceva; mai devreme sau mai tarziu, ceva scantei tot se vor aprinde). Secretul e sa stii cum sa gestionezi conflictele atunci cand ele apar - in special cele minore, care, daca se petrec des si sunt lasate sa ia amploare, pot eroda in cele din urma relatia. ...continuare.

10% din mamele din Romania sunt minore. Situatia dramatica in care se afla dupa ce aduc pe lume un copil

publicat 2015-07-02 19:30:17 (ProTV)
10% din mamele din Romania sunt minore. Situatia dramatica in care se afla dupa ce aduc pe lume un copil In lipsa unei educatii sexuale la timpul potrivit si provenind din familii in care acest subiect nu este abordat niciodata, adolescentele Romaniei ajung femei mult prea devreme, dar mai ales mame. ...continuare.

Obiceiuri minore care au efecte adverse majore asupra ficatului

publicat 2015-07-02 12:15:14 (Realitatea-TV)
Obiceiuri minore care au efecte adverse majore asupra ficatului Cu toate ca fac parte din stilul nostru de viata, multe lucruri minore pe care le facem in mod constant pot avea efecte adverse majore asupra ficatului. Afla ce obiceiuri conduc, in timp, la aparitia problemelor hepatice. ...continuare.

Vacante mai ieftine in Grecia | Efectele noii crize elene sunt mai degraba pozitive pentru romani

publicat 2015-07-02 00:00:28 (Libertatea)
Vacante mai ieftine in Grecia | Efectele noii crize elene sunt mai degraba pozitive pentru romani Scenariul cel mai rau al iesirii Greciei din zona euro - putin probabil, pentru ca guvernul Greciei neaga "capitularea" in fata creditorilor - ar putea avea efecte si asupra Romaniei. Publicitate Minore insa, este de parere economistul Bogdan Glavan, care vorbeste de o singura exceptie - aceea a unui "dezechilibru valutar, dar pentru o perioada scurta de timp. Romania nu are relatii comerciale foarte importante cu Grecia, deci nu vom fi foarte afectati". Ce inseamna asta pentru portofelul... ...continuare.

Tsipras cedeaza si accepta toate conditiile creditorilor Greciei, potrivit Financial Times

publicat 2015-07-01 14:00:01 (Adevarul)
Premierul elen Alexis Tsipras accepta toate conditiile propuse de creditorii Greciei weekend-ul trecut, cu doar cateva schimbari minore, potrivit unei scrisori trimise de acesta marti noaptea, obtinuta de Financial Times. ...continuare.

Cateva modificari genetice minore au transformat bacteria Mortii Negre intr-un ucigas in serie

publicat 2015-07-01 13:45:14 (Mediafax)
Cateva modificari genetice minore au transformat bacteria Mortii Negre intr-un ucigas in serie Cateva modificari genetice minore au transformat bacteria Mortii Negre - una dintre cele mai grave pandemii din istoria omenirii - dintr-un agent patogen cu o virulenta moderata intr-un veritabil ucigas in serie, potrivit unui studiu realizat recent in Statele Unite. ...continuare.

BREAKING NEWS: Grecia va accepta conditiile creditorilor straini, potrivit Financial Times

publicat 2015-07-01 13:00:22 (Romania-TV)
BREAKING NEWS: Grecia va accepta conditiile creditorilor straini, potrivit Financial Times Premierul grec Alexis Tsipras va accepta toate conditiile impuse de creditorii straini in schimbul continuarii programului de imprumuturi catre Grecia, cu modificari minore la propunerile inaintate in weekend de creditori, potrivit publicatiei britanice Financial Times, care citeaza o scrisoare trimisa azi noapte de liderul de la Atena catre sefii Comisiei Europene, Fondului Monetar International si Bancii Centrale Europene. ...continuare.

« Pag. anterioara 1 2 3 4 5 ... 11 12 Pag. urmatoare »