Rovinieta Online | Asigurare RCA, cel mai bun pret pe loc!

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale


Utilaje de ridicat

Aparate de sudura

Schele metalice


Ultimele Stiri « Pag. ant. 1 2 3 4 5 ... 56 57 Pag. urm. »

REACTIILE OAMENILOR IMPORTANTI ai LUMII, dupa MOARTEA scriitorului GABRIEL GARCIA MARQUEZ

publicat 2014-04-18 18:30:12 (Libertatea)
REACTIILE OAMENILOR IMPORTANTI ai LUMII, dupa MOARTEA scriitorului GABRIEL GARCIA MARQUEZ Vestea mortii marelui scriitor Gabriel Garcia Marquez a indurerat comunitatea culturala universala, iar cei mai importanti oameni ai lumii si-au exprimat regretele sincere in fata acestei pierderi imense. Preesdinti de state si de guverne au tranmis condoleante familiei lui Garcia Marquez, printre care si seful Statelor Unite, Barack Obama. "O mie de ani de singuratate si tristete pentru moartea celui mai maret columbian din toate timpurile", a scris presedintele Columbiei, Juan Manuel... ...continuare.

Victor Ponta despre moartea lui Marquez: O pierdere uriasa pentru umanitate

publicat 2014-04-18 10:15:20 (Puterea)
Victor Ponta despre moartea lui Marquez: O pierdere uriasa pentru umanitate Premierul Victor Ponta si-a exprimat tristetea fata de moartea marelui scriitor Gabriel Garcia Marquez, afirmand ca trecerea acestuia in nefiinta este "o pierdere uriasa" pentru umanitate. El si-a aratat speranta ca cei doi copii ai sai, Irina si Andrei, ii vor citi operele scriitorului columbian."Romanele lui mi-au bucurat si imbogatit adolescenta, dar si la maturitate au definit iubirea ("Dragostea in vremea holerei"), politica ("Toamna Patriarhului") sau pur si simplu viata ("Un veac de... ...continuare.

Victor Ponta: Moartea lui Gabriel Garcia Marquez e o pierdere uriasa pentru umanitate

publicat 2014-04-18 10:15:02 (Antena3)
Victor Ponta: Moartea lui Gabriel Garcia Marquez e o pierdere uriasa pentru umanitate Premierul Victor Ponta s-a alaturat politicienilor din toata lumea care au deplans moartea celebrului scriitor columbian Gabriel Garcia Marquez, care a incetat din viata joi, la varsta de 87 de ani.Ponta... ...continuare.

REACTII dupa MOARTEA celebrului SCRIITOR GABRIEL GARCIA MARQUEZ!

publicat 2014-04-18 09:00:27 (Libertatea)
REACTII dupa MOARTEA celebrului SCRIITOR GABRIEL GARCIA MARQUEZ! Disparitia scriitorului columbian a indurerat o lume intreaga Personalitati din intreaga lume si-au exprimat tristetea vizavi de disparitia acestuia. Gabriel Garcia Marquez a murit la varsta de 87 de ani Celebrul scriitor Gabriel Garcia Marquez a incetat din viata joi, la varsta de 87 de ani. El a murit in resedinta sa din Ciudad de Mexico, in prezenta sotiei si a celor doi fii ai sai. Disparitia acestuia a indurarat o lume intreaga, multe personalitati exprimandu-si tristetea fata de moartea... ...continuare.

Si-a pus familia in pericol de moarte ca sa ajunga mai repede la destinatie

publicat 2014-04-18 08:45:02 (Antena-1)
Si-a pus familia in pericol de moarte ca sa ajunga mai repede la destinatie Un barbat din Brasov si-a pus familia in pericol de moarte ca sa ajunga mai repede la destinatia. A facut o depasire interzisa desi in mainile sale erau vietile sotiei, fiului, fratelui si cumnatei sale. Si n-a mai apucat sa se intoarca pe sensul sau de mers. Afla mai multe pe observator.tv! ...continuare.

Milioane de persoane sunt in doliu: Iata reactiile celor mai puternici oameni din lume dupa decesul lui Marquez!

publicat 2014-04-18 08:30:06 (Antena-1)
Milioane de persoane sunt in doliu: Iata reactiile celor mai puternici oameni din lume dupa decesul lui Marquez! Vestea ca celebrul scriitor Gabriel Garcia Marquez a incetat din viata a facut rapid inconjurul lumii, iar milioane de oameni il plang acum. De la oameni obisnuiti, pana la artisti sau scriitori. "O mie de ani de singuratate si tristete pentru moartea celui mai maret columbian din toate timpurile.", a scris presedintele Columbiei, Juan Manuel Santos. Presedintele Mexicului a tinut si el sa-si arate mahnirea fata de evenimentul nefericit: : "In numele Mexicului, imi exprim tristetea pentru... ...continuare.

ICCJ decide vineri daca Radu Mazare va fi arestat preventiv

publicat 2014-04-18 07:45:25 (Puterea)
ICCJ decide vineri daca Radu Mazare va fi arestat preventiv Magistratii Inaltei Curti de Casatie si Justitie decid vineri daca primarul Constantei, Radu Mazare, va fi arestat preventiv, in dosarul in care este cercetat ca ar fi primit mita. Procurorii DNA il acuza pe Mazare ca ar fi luat mita 175.000 de euro de la omul de afaceri Avraham Morgenstern, in schimbul unui contract cu dedicatie.Potrivit anchetatorilor, mita a fost primita prin intermediul lui Elan Schwarzenberg, care a transferat intr-un cont din Israel al lui Radu Mazare 95.000 de euro,... ...continuare.

"O mie de ani de singuratate si tristete pentru moartea celui mai maret columbian din toate timpurile". Reactii dupa MOARTEA lui Gabriel Garcia Marquez

publicat 2014-04-18 06:15:03 (Antena3)
"O mie de ani de singuratate si tristete pentru moartea celui mai maret columbian din toate timpurile". Reactii dupa MOARTEA lui Gabriel Garcia Marquez Trecerea in nefiinta a lui Gabriel García Márquez a starnit un val de reactii in intreaga lume. De la sefi de stat pana la artisti si scriitori, toti au plans disparitia columbianului. Moartea colosului... ...continuare.

« Pag. anterioara 1 2 3 4 5 ... 56 57 Pag. urmatoare »

Revista presei, stiri - revista presei - anunturi gratuite - stiri - carti - bancuri - poze
Revista Presei - video - Ziare online - Primarii din Romania - Director Web - Muzica online - software development
Informatii utile - Gazduire siteuri - Agentie de turism - Haios - Online Games - Plafar 24 - SexShop - Cadouri - Matrimoniale
Jocuri 3D | Jocuri 3D Arcade | Jocuri 3D Impuscaturi | Jocuri 3D Curse | Jocuri 3D Sport | Jocuri 3D Aventura | Jocuri 3D Puzzle
Turism in Romania | Hoteluri | Pensiuni | Restaurante

muscatura de capusa clinceni blaxy girl covasna cazuri de gripa muntii avastin horoscop backstreet boys curtea de conturi cezara din timis videle fermierii taekwondo golban actor portughezului rosetti susanu neamt barbu jurnalul national rosa padure justin bieber vedete dezbracate sarah curse ilegale omorat alexandra stan moldova noua strazile andrei prepelita cristian tudor orgie examene manele calculatorul bebelusa film dorohoi revista unica mort banchet gulfstream sotul loredanei groza plic documente maior