Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale


Director WEB


Ultimele Stiri « Pag. ant. 1 2 3 4 5 ... 56 57 Pag. urm. »

Detaliu inedit: Printesa Charlotte va fi botezata cu apa din raul in care a fost botezat Iisus

publicat 2015-07-04 16:30:30 (Realitatea-TV)
Detaliu inedit: Printesa Charlotte va fi botezata cu apa din raul in care a fost botezat Iisus Printesa Charlotte, fiica printului William si a sotiei sale, Catherine, va fi botezata duminica de arhiepiscopul de Canterbury, Justin Welby, cu apa din raul Iordan. Aceeasi apa a fost folosita si pentru botezul fratelui ei, George, cu doi ani in urma, informeaza BBC. Aceasta apa are semnificatie spirituala deosebita, dar, contrar a ceea ce este reprezentat in mod traditional in cantece, poezii si picturi, raul Iordan este putin adanc, ingust, plin de noroi si poluat de apele uzate si... ...continuare.

Povestea nestiuta a fratelui mai putin celebru al lui Iuliu Maniu, romanul care l-a castigat pe regele Angliei de partea ardelenilor

publicat 2015-07-04 11:15:01 (Adevarul)
Fratele mai putin celebru, dar nu mai putin patriot al lui Iuliu Maniu, Cassiu Maniu, a reusit, prin cateva scrisori care i-au adus si o condamnare la inchisoare, sa-i atraga atentia regelui Eduard al VII-lea al Angliei asupra chinurilor la care erau supusi romanii din Ardeal de catre autoritatile maghiare. ...continuare.

Decizia drastica luata de casa de discuri Universal, la patru ani de la moartea artistei Amy Winehouse

publicat 2015-07-03 19:30:14 (Romania-TV)
Decizia drastica luata de casa de discuri Universal, la patru ani de la moartea artistei Amy Winehouse La patru ani de la moartea lui Amy Winehouse, casa de discuri Universal, cea cu care artista a colaborat, a luat o decizie care i-a socat pe multi dintre fanii regretatei artiste. Managerii Universal au distrus in totalitate ultimele inregistrari ale cantaretei si au refuzat lansarea unui album post mortem. ...continuare.

Misu Negritoiu, seful ASF, implicat intr-un accident soldat cu moartea unui pensionar

publicat 2015-07-03 19:30:13 (Realitatea-TV)
Misu Negritoiu, seful ASF, implicat intr-un accident soldat cu moartea unui pensionar Legea nu e pentru toti la fel. Cei care au apucat sa prinda un loc cald la conducerea unei institutii publice sunt imuni, chiar si in fata mortii. Un exemplu este Misu Negritoiu, care a fost implicat in urma cu 7 ani intr-un accident care s-a soldat cu moartea unui pensionar. Exista multe necunoscute, nimeni nu doreste sa clarifice situatia. Povestea a fost ingropata in presa locala, iar familia victimei a fost constransa sa accepte o suma derizorie pentru a nu se ajunge in instanta. Intreaga... ...continuare.

Traian Basescu: Sunt un LIDER ERODAT. Despre dosarul fratelui: Cand te amesteci cu tarata, te mananca porcul

publicat 2015-07-03 16:00:14 (Romania-TV)
Traian Basescu: Sunt un LIDER ERODAT. Despre dosarul fratelui: Cand te amesteci cu tarata, te mananca porcul Fostul presedinte Traian Basescu a declarat, vineri, ca va continua sa fie partener al PMP, dar nu vrea sa fie liderul acestui partid, adaugand ca el este "un lider erodat". Despre Mircea Basescu, fostul sef de stat a precizat ca trebuie corelate anumite informatii, ceea ce ar putea duce la concluzia ca fratele sau e nevinovat. ...continuare.

Dupa Halep, o alta jucatoare de tenis are probleme: "Am fost amenintata cu moartea!"

publicat 2015-07-03 13:15:12 (Gazeta-Sporturilor)
Cazul Simonei Halep din urma cu doua luni cînd a fost amenintata cu moartea s-a repetat zilele acestea la Wimbledon cu o alta jucatoare de tenis. Heather Watson, fosta partenera de dublu a Simonei Halep, a declarat ca a primit amenintari cu moartea pe durata turneului englezesc. "Am fost amenintata cu moartea, mi-au spus ca îmi doresc o moarte lina, însa nu iau în seama aceste lucruri. ... ...continuare.

Dupa Halep, acum o alta jucatoare de tenis are probleme: "Am fost amenintata cu moartea"

publicat 2015-07-03 12:45:19 (Gazeta-Sporturilor)
Cazul Simonei Halep din urma cu doua luni cînd a fost amenintata cu moartea s-a repetat zilele acestea la Wimbledon cu o alta jucatoare de tenis. Heather Watson, fosta coechipiera a Simonei Halep, a declarat ca a primit amenintari cu moartea pe durata turneului englezesc. "Am fost amenintata cu moartea, mi-au spus ca îmi doresc o moarte lina, însa nu iau în seama aceste lucruri. ... ...continuare.

Inregistrari explozive din dosarul lui Mircea Basescu. Scandal in sala de judecata, la procesul cu Bercea

publicat 2015-07-03 12:00:27 (Romania-TV)
Inregistrari explozive din dosarul lui Mircea Basescu. Scandal in sala de judecata, la procesul cu Bercea Vineri au fost prezentate noi inregistrari care il leaga pe fostul presedinte Traian Basescu de dosarul fratelui sau, Mircea. Potrivit , imaginile au fost aduse la proces de catre procurori. In sala de judecata a fost scandal, sedinta a fost intrerupta pentru scurt timp, dupa ce unul din baietii lui Bercea Mondial a strigat ca nu suporta sa stea in aceeasi incapere cu Mircea Basescu. ...continuare.

Seful CJ Ialomita, suspectat ca a influentat numirea lui Liviu Cazan la conducerea Autoritatii Navale Romane

publicat 2015-07-03 11:30:24 (Romania-TV)
Seful CJ Ialomita, suspectat ca a influentat numirea lui Liviu Cazan la conducerea Autoritatii Navale Romane Procurorii DNA au dispus extinderea urmaririi penale fata de presedintele Consiliului Judetean (CJ) Ialomita, Silvian Ciuperca, pentru infractiunea de folosirea influentei sau autoritatii conferite de functia de conducere intr-un partid politic, in scopul obtinerii pentru altul a unui folos necuvenit, in legatura cu numirea lui Liviu Cazan in functii de conducere la Autoritatea Navala Romana. ...continuare.

« Pag. anterioara 1 2 3 4 5 ... 56 57 Pag. urmatoare »