Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale



Ultimele Stiri « Pag. ant. 1 2 3 4 5 ... 26 27 Pag. urm. »

PAȘTE ORTODOX 2018. Cand pica PAȘTELE ORTODOX in 2018

publicat 2018-02-19 16:00:02 (Antena3)
PAȘTE ORTODOX 2018. Cand pica PAȘTELE ORTODOX in 2018 PAȘTE ORTODOX 2018 Pastele din 2018 este praznuit pe 8 aprilie. Pastele este sarbatoarea Invierii Domnului. PAȘTE ORTODOX 2018 Modul de calculare a datei Sfintelor Pasti s-a stabilit la primul sinod ecumenic, tinut in... ...continuare.

Magazinele Germanos devin Telekom (Business)

publicat 2018-02-19 12:15:09 (Go4IT)
Cele 176 de magazine din reteaua Germanos vor deveni in urmatoarea perioada, in urma unui proces de rebranding, Telekom, lucrarile pentru inlocuirea elementelor de identitate de marca incepand deja in opt magazine, informeaza Telekom. Procesul implica inlocuirea tuturor elementelor de identitate vizuala din magazine cu cele ale Telekom. Lucrarile au fost demarate intr-un numar de opt magazine situate in Blaj, Bucuresti (zona Mihai Bravu), Codlea, Cluj-Napoca (zona Carrefour, respectiv Iulius... ...continuare.

REPORTAJ: "Farsangul", "Hodaitele" sau "Salitul", obiceiuri stravechi in satele din Alba de lasatul Postului Pastelui

publicat 2018-02-18 21:15:24 (Libertatea)
REPORTAJ: Farsangul, Hodaitele sau Salitul, obiceiuri stravechi in satele din Alba de lasatul Postului Pastelui In satele din judetul Alba, lasatul Postului Pastilor este, prin obiceiuri vechi de sute de ani, unele dintre acestea, cum sunt "Farsangul", "Hodaitele" sau "Salitul", fiind practicate inca, dar cu influente moderne care au modificat traditiile populare. Potrivit etnografilor in traditia populara specifica zonei Transilvaniei, "Lasatul Secului de Pasti" era ultima mare  sarbatoare inainte de […] Post-ul REPORTAJ: "Farsangul", "Hodaitele" sau "Salitul", obiceiuri stravechi in satele din... ...continuare.

POSTUL PASTELUI 2018: Traditii, obiceiuri si superstitii. Ce sa nu faci in Postul Mare

publicat 2018-02-18 14:00:33 (Romania-TV)
POSTUL PASTELUI 2018: Traditii, obiceiuri si superstitii. Ce sa nu faci in Postul Mare Postul Pastelui 2018 are loc in perioada 19 februarie - 7 aprilie. In acest an, Pastele ortodox pica pe 8 aprilie. Duminica, 11 februarie, se lasa sec de carne, iar, duminica, 18 februarie, este lasatul secului pentru Postul Sfintelor Pasti, potrivit crestinortodox.ro. ...continuare.

Daea: Avem 180 mil. lei pentru sustinerea productiei de rosii romanesti

publicat 2018-02-18 13:45:03 (Capital)
Daea: Avem 180 mil. lei pentru sustinerea productiei de rosii romanesti Suma alocata in acest an pentru sustinerea producatorilor agricoli romani sa cultive tomate in spatii protejate se ridica la 180 de milioane de lei, un buget similar cu cel din 2017, anul de debut al acestei program, insa numarul fermierilor doritori sa intre in program s-a dublat, potrivit ministrului Agriculturii si Dezvoltarii Rurale, Petre Daea. ...continuare.

Lasatul secului pentru Postul Pastelui. Ce nu ai voie sa faci duminica. E mare pacat!

publicat 2018-02-18 13:45:02 (Antena3)
Lasatul secului pentru Postul Pastelui. Ce nu ai voie sa faci duminica. E mare pacat! Postul Pastelui. Duminica din 18 februarie, ziua care precede intrarea in Postul Sfintelor Pasti, este numita Duminica izgonirii lui Adam din rai, dar si Duminica iertarii. Sfintii Parinti i-au dat... ...continuare.

Lasatul secului pentru Postul Pastelui. Ce nu ai voie sa faci duminica. E mare pacat!

publicat 2018-02-18 11:15:27 (Realitatea-TV)
Lasatul secului pentru Postul Pastelui. Ce nu ai voie sa faci duminica. E mare pacat! Lasata Secului 2018. Postul Pastelui 2018. Traditia crestina spune ca Lasata Secului pentru Postul Pastelui are doua etape care conduc treptat catre Postul Sfintelor Pasti: Duminica Infricosatei Judecati - cand se lasa sec de carne (11 februarie) si Duminica Izgonirii lui Adam din Rai - cand se lasa sec de branza (18 februarie). ...continuare.

CALENDAR ORTODOX 2018: Lasatul secului pentru Postul Sfintelor Pasti, ce sfinti sunt sarbatoriti duminica

publicat 2018-02-18 08:45:26 (Romania-TV)
CALENDAR ORTODOX 2018: Lasatul secului pentru Postul Sfintelor Pasti, ce sfinti sunt sarbatoriti duminica CALENDAR ORTODOX 2018: va prezinta cele mai importante sarbatori de peste an. ...continuare.

3 retete de post. Hranitoare, rapide si gustoase

publicat 2018-02-16 21:15:22 (Libertatea)
3 retete de post. Hranitoare, rapide si gustoase Luni incepe Postul Sfintelor Pasti. Ți-am pregatit 3 retete de post cu paste hranitoare si usor de facut. Se pot servi la orice masa principala sau ca gustare. Le poti lua si la serviciu, insotite de paine sau chipsuri.     Fasole batuta   Ingrediente: 300 g fasole alba boabe, 4 cepe, 2 morcovi, 200 ml […] Post-ul 3 retete de post. Hranitoare, rapide si gustoase apare prima data in Libertatea.ro. ...continuare.

« Pag. anterioara 1 2 3 4 5 ... 26 27 Pag. urmatoare »

Rovinieta Online | Asigurare RCA