Rovinieta Online | Asigurare RCA

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale



Ultimele Stiri « Pag. ant. 1 2 3 4 5 ... 34 35 Pag. urm. »

Firmele din Romania folosesc o noua aplicatie Web pentru a-si creste afacerile

publicat Acum 3 minute (e-Firme.ro)
e-Firme.ro O noua solutie este pe cale sa revolutioneze modul inca care se promoveaza afacerile. Vizibilitatea firmelor inscrise creste, vanzarile sporesc, afacerile se dezvolta - simplu si automat. Inscrieti-va acum gratuit si profitati de puterea Internetului pentru a va creste afacerile! (P) ...continuare.

OTE a lansat un nou program de plecari voluntare

publicat 2016-06-24 00:00:03 (Bursa)
Operatorul elen de telecomunicatii Hellenic Telecommunications Organization (OTE), actionarul majoritar de la Telekom Romania, a lansat in aceasta saptamana un nou program de plecari voluntare si se asteapta ca aproximativ 350 de angajati sa se inscrise in acest program, transmite Reuters, citat de Agerpres. ...continuare.

"Un viitor fara pata". O saptamana de testari gratuite ale alunitelor

publicat 2016-06-23 18:30:22 (Puterea)
Federatia Asociatiilor Bolnavilor de Cancer din Romania lanseaza, astazi, cea de-a patra editie a campaniei "Un viitor fara pata", printr-un program gratuit de screening pentru can ...continuare.

Sopra Steria si Teamnet, parteneri in proiectul LOGFS al NATO

publicat 2016-06-22 14:30:02 (AgoraNews)
Sopra Steria si Teamnet, parteneri in proiectul LOGFS al NATO NATO a selectat Sopra Steria, lider european in transformare digitala, pentru a livra un program de transformare logistica, in calitate de coordonator de consortiu. Acest program, cunoscut sub numele LOGFS, ofera interoperabilitate imbunatatita intre multiple entitati, folosind platforme existente si sisteme deschise. ...continuare.

Statul ar putea plati chiriile romanilor fara casa

publicat 2016-06-21 00:00:02 (Bursa)
Statul ar putea plati chiriile romanilor fara casa Statul ar putea plati chiria in locul chiriasilor. La recomandarea Bancii Mondiale, Romania ar trebui sa infiinteze un program de vouchere pentru inchirierea de locuinte de pe piata libera, in absenta unui fond suficient de locuinte de stat, se arata intr-un raport intocmit la cererea Guvernului Romaniei, potrivit Digi24.ro. Recomandarile Bancii au fost cerute de Guvernul Romaniei si au fost obtinute in vara anului trecut, sub forma unui raport extins la nivelul politicilor de locuire din... ...continuare.

Statul ITI VA DA BANI de chirie: Acum pregateste LEGEA

publicat 2016-06-20 06:15:04 (Evenimentul-Zilei)
Statul ITI VA DA BANI de chirie: Acum pregateste LEGEA Romania ar trebui sa infiinteze un program de vouchere pentru inchirierea de locuinte de pe piata libera, in absenta unui fond suficient de locuinte de stat, recomanda Banca Mondiala intr-un raport intocmit la cererea Guvernului Romaniei. ...continuare.

Rusalii. Ce nu ai voie sa faci, astazi, sub nicio forma. Este mare pacat!

publicat 2016-06-19 10:00:01 (Antena-1)
Rusalii. Ce nu ai voie sa faci, astazi, sub nicio forma. Este mare pacat! Rusaliile sunt praznuite in fiecare an la 50 de zile de la sarbatoarea Sfintelor Pasti. Rusaliile vor fi sarbatorite, in 2016, in zilele de 19 iunie - 20 iunie (duminica si luni). Este cunoscuta si sub denumirea de Pogorarea Sfantului Duh. ...continuare.

RUSALII 2016. Obicei unic in Romania de RUSALII: "UDATUL NEVESTELOR"

publicat 2016-06-19 09:00:11 (Realitatea-TV)
RUSALII 2016. Obicei unic in Romania de RUSALII: "UDATUL NEVESTELOR" RUSALII 2016. Rusaliile sunt praznuite in fiecare an la 50 de zile de la sarbatoarea Sfintelor Pasti. Rusaliile vor fi sarbatorite, in 2016, in zilele de 19 iunie - 20 iunie (duminica si luni). ...continuare.

Care este mai mare: KAUFLAND sau CARREFOUR?

publicat 2016-06-19 06:00:06 (Evenimentul-Zilei)
Care este mai mare: KAUFLAND sau CARREFOUR? Dupa ce au investit sute de milioane de euro si au angajat zeci de mii de romani, marii retaileri au tras linie: rulajele lor s-au apropiat de pragul de 10 miliarde de euro in 2015. ...continuare.

Concertul Queen + Adam Lambert: program si reguli de acces

publicat 2016-06-18 19:15:15 (Puterea)
Mai sunt doar cateva zile pana la intalnirea cu legendara trupa Queen, care va concerta alaturi de Adam Lambert pe 21 ...continuare.

« Pag. anterioara 1 2 3 4 5 ... 34 35 Pag. urmatoare »