Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale


Director WEB


Ultimele Stiri « Pag. ant. 1 2 3 4 5 ... 20 21 Pag. urm. »

Firmele din Romania folosesc o noua aplicatie Web pentru a-si creste afacerile

publicat Acum 3 minute (e-Firme.ro)
e-Firme.ro O noua solutie este pe cale sa revolutioneze modul inca care se promoveaza afacerile. Vizibilitatea firmelor inscrise creste, vanzarile sporesc, afacerile se dezvolta - simplu si automat. Inscrieti-va acum gratuit si profitati de puterea Internetului pentru a va creste afacerile! (P) ...continuare.

Barack Obama a autorizat un nou program de sanctiuni pentru atacurile cibernetice

publicat 2015-04-02 07:00:10 (Mediafax)
Barack Obama a autorizat un nou program de sanctiuni pentru atacurile cibernetice Presedintele american Barack Obama a anuntat miercuri ca a autorizat un nou program de sanctiuni vizand persoane, companii si guverne care "se angajeaza in activitati rau intentionate in domeniul cibernetic", relateaza USA Today. ...continuare.

London Stock Exchange invata IMM-urile sa vorbeasca pe limba investitorilor

publicat 2015-04-02 00:00:05 (Bursa)
London Stock Exchange invata IMM-urile sa vorbeasca pe limba investitorilor * Romcab, Sunwave si GRS, acceptate in programul ELITE * (Interviu cu doamna Barbara Lunghi, Head of SMEs markets la Borsa Italiana, London Stock Exchange Group) Reporter: Care este interesul London Stock Exchange in Romania? Barbara Lunghi: Promovam programul ELITE in Europa. Vrem sa avem si vom avea companii din Romania in program. Dorim ca oamenii de afaceri din Romania sa cunoasca programul si beneficiile sale. Elite este un program de doi ani de zile prin care pregatim conpaniile pentru... ...continuare.

Traficul de trimiteri postale va fi ingreunat de o greva a sindicatelor postale din Spania

publicat 2015-04-01 23:00:02 (Bursa)
Traficul international de trimiteri postale pe relatia Spania va fi ingreunat, in perioada Sarbatorilor de Pasti, din cauza unei greve declansata de sindicatele postale in zona Madrid, a anuntat, azi, intr-un comunicat, Compania Nationala 'Posta Romana' (CNPR). ...continuare.

Consiliul UE a aprobat un pachet financiar de 1,8 miliarde euro pentru Ucraina

publicat 2015-04-01 17:30:19 (Ziarul-Financiar)
Consiliul UE a aprobat un pachet financiar de 1,8 miliarde euro pentru Ucraina Consiliul Uniunii Europene a aprobat miercuri propunerea Comisiei Europene (CE) privind acordarea unui imprumut de 1,8 miliarde de euro Ucrainei printr-un program de asistenta financiara, la o saptamana dupa ce Parlamentul European si-a dat avizul pentru distribuirea fondurilor. Imprumutul este conditionat de onorarea angajamentelor asumate de Ucraina in cadrul unui program financiar extern mai amplu, precum si de punerea in aplicare a unor reforme negociate intre CE si Kiev.Acesta este cel... ...continuare.

Ce NU ai voie sa faci de FLORII! Traditii si obiceiuri pentru DUMINICA dinaintea PASTELUI

publicat 2015-04-01 14:15:01 (Antena-1)
Ce NU ai voie sa faci de FLORII! Traditii si obiceiuri pentru DUMINICA dinaintea PASTELUI Numita si Duminica Floriilor, aceasta zi este inceputul sarbatorilor pascale si se praznuieste cu o saptamana inainte de Pasti. ...continuare.

MESAJE DE PASTE 2015: Trimite FELICITARI, URARI, SMS-uri celor dragi de Pastele Catolic

publicat 2015-04-01 11:30:13 (Romania-TV)
MESAJE DE PASTE 2015: Trimite FELICITARI, URARI, SMS-uri celor dragi de Pastele Catolic Mesaje de Paste fericit 2015 a Urari, felicitari de Paste fericit a SMS-uri haiose si amuzante de Sfintele Pasti a Mesaje hazlii de Paste. MESAJE de PASTE prin SMS, ganduri pe care le poti trimite prietenilor cu ocazia Sfintelor Sarbatori Pascale. ...continuare.

Ce manca Iisus Hristos? Stiinta din spatele Bibliei

publicat 2015-04-01 11:30:11 (Realitatea-TV)
Ce manca Iisus Hristos? Stiinta din spatele Bibliei Peste doar 12 zile, crestinii ortodocsi din tara noastra vor sarbatori Invierea Domnului, adica Sfintele Pasti. Asa ca astazi ne indreptam putin atentia asupra Bibliei si asupra acelor alimente pe care este posibil sa le fi mancat Mantuitorul Iisus Hristos. ...continuare.

Traditii si obiceiuri de FLORII. Ce nu ai voie sa faci inainte de Duminica Floriilor

publicat 2015-04-01 11:15:14 (Romania-TV)
Traditii si obiceiuri de FLORII. Ce nu ai voie sa faci inainte de Duminica Floriilor Numita si Duminica Floriilor, aceasta zi este inceputul sarbatorilor pascale si se praznuieste cu o saptamana inainte de Pasti ...continuare.

FLORII. DUMINICA FLORIILOR! Traditii pentru spor in gospodarie

publicat 2015-04-01 11:15:12 (Realitatea-TV)
FLORII. DUMINICA FLORIILOR! Traditii pentru spor in gospodarie FLORII. DUMINICA FLORIILOR! Anul acesta, sarbatoarea Intrarii Domnului in Ierusalim, cunoscuta in popor si sub numele de Duminica Floriilor, a Stalparilor sau a Vlastarilor este praznuita la data de 5 aprilie, cu o saptamana inainte de Sfintele Pasti. ...continuare.

« Pag. anterioara 1 2 3 4 5 ... 20 21 Pag. urmatoare »