Rovinieta Online | Asigurare RCA

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale



Ultimele Stiri « Pag. ant. 1 2 3 4 5 ... 13 14 Pag. urm. »

LEGEA care le loveste pe Carrefour, Lidl, Auchan, Kaufland...

publicat 2016-08-27 03:30:05 (Evenimentul-Zilei)
LEGEA care le loveste pe Carrefour, Lidl, Auchan, Kaufland... Modificarea si completarea Legii privind comercializarea produselor alimentare a starnit numeroase discutii si pareri din partea comerciantilor. ...continuare.

CJ Ilfov contribuie cu pana la 90% la investitiile in infrastructura educationala

publicat 2016-08-27 00:15:02 (Bursa)
CJ Ilfov contribuie cu pana la 90% la investitiile in infrastructura educationala * (Interviu cu Marian Petrache, presedintele Consiliului Judetean Ilfov) * Petrache: "CJ Ilfov este dispus sa contribuie la calificarea fortei de munca, prin sustinerea infiintarii de scoli profesionale" Reporter: Care sunt proiectele educationale pe care Consiliul Judetean Ilfov le desfasoara in prezent? Marian Petrache: In acest moment continua proiectul inceput odata cu preluarea mandatului. Imi doresc ca in fiecare unitate administrativ-teritoriala sa existe cel putin o gradinita cu... ...continuare.

Salariul mediu net in retelele de hipermarketuri este cu pana la 25% sub media pe tara

publicat 2016-08-26 00:15:14 (Ziarul-Financiar)
Salariul mediu net in retelele de hipermarketuri este cu pana la 25% sub media pe tara Salariul mediu net lunar in cadrul lanturilor de hipermarketuri Kaufland, Carrefour, Cora si Auchan a va­riat anul trecut intre 1.400 si 1.700 de lei, sub media pe economie de circa 1.850 de lei in 2015.Retele de hipermarketuri Kaufland, Carrefour, Cora si Auchan aveau la finalul anului trecut peste 35.000 de sa­lariati in total si un buget de salarii si indemnizatii de aproape 1 mld. lei, cifre ce ii pozitioneaza in topul celor mai mari angajatori din economie.Mai mult, retelele de... ...continuare.

Republica Moldova a ajuns la un acord cu FMI

publicat 2016-07-26 22:15:23 (Realitatea-TV)
Republica Moldova a ajuns la un acord cu FMI Misiunea Fondului Monetar International (FMI), care s-a aflat in Moldova in perioada 5 - 15 iulie, a ajuns la o intelegere cu Guvernul de a incheia un nou program de cooperare. Declaratia a fost facuta de catre sefa misiunii Ivanna Vladkova-Hollar, la Washington. ...continuare.

Un program de control de la distanta iti introduce un troian in sistem

publicat 2016-07-25 09:30:01 (Antena-1)
In timp ce studiau un troian bancar periculos, Lurk, expertii Kaspersky Lab au descoperit ca infractorii cibernetici din spatele acestuiprogram malware foloseau software legitim pentru infectarea dispozitivelor, potrivit unui comunicat remis Playtech.ro ...continuare.

Guvernul lanseaza un program de internship

publicat 2016-07-25 09:00:16 (Romania-TV)
Guvernul lanseaza un program de internship Programul oficial de internship al Guvernului va fi lansat, luni, la Biblioteca Nationala a Romaniei, in prezenta premierului Dacian Ciolos si a mai multor ministri. 200 de tineri, studenti si absolventi, vor fi interni in ministere sau agentii guvernamentale. ...continuare.

Vizioneaza legal meciurile din Europa League de astazi

publicat 2016-07-21 18:00:19 (OnlineSport)
Vizioneaza legal meciurile din Europa League de astazi Partidele din Europa League se vad astazi pe Betano.com - cea mai noua agentie legala online de pariuri. Apasa aici pentru program si pentru a vedea meciurile. ...continuare.

Ministerul Educatiei va infiinta mai multe scoli de meserii

publicat 2016-07-21 14:00:27 (Romania-TV)
Ministerul Educatiei va infiinta mai multe scoli de meserii Mircea Dumitru, ministrul Educatiei, vrea sa initieze un program pentru reabilitarea scolilor tehnice si profesionale, ca alternativa la scolile teoretice. ...continuare.

Salariatii Aeroportului International Timisoara, printre cei mai norocosi angajati de la stat. Ce sporuri si beneficii au acestia

publicat 2016-07-21 10:30:16 (Romania-TV)
Salariatii Aeroportului International Timisoara, printre cei mai norocosi angajati de la stat. Ce sporuri si beneficii au acestia Angajatii Aeroportului din Timisoara primesc al 13-lea salariu, tichete de masa, prime de Pasti si de Craciun. Angajatorii premiaza fidelitatea salariatilor cu spor cuprins intre 3% si 15% din salariul de baza, in vreme ce sefia e rasplatita cu indemnizatii de pana la 20% din salariu, scrie economica.net. ...continuare.

« Pag. anterioara 1 2 3 4 5 ... 13 14 Pag. urmatoare »