Rovinieta Online | Asigurare RCA

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale



Ultimele Stiri « Pag. ant. 1 2 3 4 5 ... 29 30 Pag. urm. »

Vlad Alexandrescu nu pleaca de la Ministerul Culturii: "Nu imi voi depune demisia inainte de Pasti"

publicat 2016-04-29 16:45:30 (Romania-TV)
Vlad Alexandrescu nu pleaca de la Ministerul Culturii: "Nu imi voi depune demisia inainte de Pasti" Ministrul Culturii, Vlad Alexandrescu, a anuntat, vineri, pe Facebook, ca a discutat cu premierul Dacian Ciolos si impreuna au hotarat sa nu isi depuna demisia inaintea sarbatorilor de Pasti. ...continuare.

ADEVARAT A INVIAT!

publicat 2016-04-29 16:30:19 (Evenimentul-Zilei)
ADEVARAT A INVIAT! "Hristos a Inviat/ Adevarat a Inviat" este o forma de salut crestineasca utilizata timp de 40 de zile, de la Pasti pana la Inaltare. Este cea mai scurta, cea mai concisa marturisire crestina care exista! O superba doxologie! ...continuare.

PASTI. Ce spitale vor asigura servicii medicale de urgenta in Bucuresti

publicat 2016-04-29 16:15:02 (Antena3)
PASTI. Ce spitale vor asigura servicii medicale de urgenta in Bucuresti PASTI. În perioada sarbatorilor de Pasti, pe 1 si 2 mai, spitalele din Bucuresti si Serviciul de Ambulanta Bucuresti-Ilfov vor asigura si anul acesta asistenta medicala de urgenta, transmite... ...continuare.

PAȘTE 2016. Ce program au de Paste magazinele, mall-urile si institutiile publice

publicat 2016-04-29 15:45:21 (Realitatea-TV)
PAȘTE 2016. Ce program au de Paste magazinele, mall-urile si institutiile publice Supermarketurile, hipermarketurile si magazinele cash&carry au program normal sau prelungit pana vineri, redus sambata, 29 aprilie, si luni, 2 mai, si vor fi inchise duminica, in ziua de Paste, exceptand anumite unitati situate in malluri, potrivit anunturilor retailerilor. ...continuare.

Vesti de ultima ora de la meteo: cum va fi vremea in NOAPTEA de Pasti

publicat 2016-04-29 14:45:27 (Realitatea-TV)
Vesti de ultima ora de la meteo: cum va fi vremea in NOAPTEA de Pasti Vremea va fi, in general, frumoasa in urmatoarele trei zile, in majoritatea regiunilor tarii, doar in Moldova si in zona montana fiind anuntate precipitatii mai consistente, de scurta durata, atat in noaptea de Inviere, cat si in zilele de Pasti, a declarat, vineri, meteorologul de serviciu al Administratiei Nationale de Meteorologie (ANM). ...continuare.

A inceput febra cumparaturilor de Pasti. Pe cine au vazut bucurestenii intr-un centru comercial din Capitala

publicat 2016-04-29 14:45:02 (Antena3)
Maria Basescu, fosta prima doamna a tarii, a fost din nou la cumparaturi azi. Zilele trecute a fost surprinsa în imagini când cumpara cozonaci. De data aceasta a mers într-un centru comercial din... ...continuare.

Vesti bune de la meteorologi pentru minivacanta de Pasti. Cum va fi vremea in tara

publicat 2016-04-29 14:15:01 (Antena3)
Vesti bune de la meteorologi pentru minivacanta de Pasti. Cum va fi vremea in tara Vesti bune pentru romanii care isi petrec minivacanta de Pasti in Romania. Urmeaza o usoara incalzire a vremii in cea mai mare parte a tarii, temperaturile pot atinge si 22... ...continuare.

Cum sa-ti inveti copilul ce inseamna sarbatorile de Pasti

publicat 2016-04-29 14:15:01 (Antena3)
Cum sa-ti inveti copilul ce inseamna sarbatorile de Pasti In cultura comerciala in care traim, este usor sa se piarda adevarata semnificatie a sarbatorii pascale de care ne apropiem. Mai ales pentru copiii mici, Pastele inseamna venirea iepurasului care le aduce dulciuri,... ...continuare.

« Pag. anterioara 1 2 3 4 5 ... 29 30 Pag. urmatoare »