Rovinieta Online | Asigurare RCA, cel mai bun pret pe loc!

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale


Utilaje de ridicat

Aparate de sudura

Schele metalice


Ultimele Stiri « Pag. ant. 1 2 3 4 5 ... 48 49 Pag. urm. »

In China, sangele de rata are gust de pui

publicat 2014-04-23 14:45:25 (Libertatea)
In China, sangele de rata are gust de pui In China se falsifica aproape orice, iar asta nu mai este o noutate. Insa lista produselor contrafacute in cea mai mare tara din lume a fost extinsa saptamana trecuta, cand autoritatile au descoperit un magazin care vindea... sange de rata fals. Foto: Arhiva Northfoto Nu este o gluma! Sangele de rata este considerat o delicatesa in China, fiind extrem de scump. Autoritatile chineze au descoperit un mic magazin, detinut de un cuplu din orasul Huai'an, care vindea "sange de rata" falsificat.... ...continuare.

Fiscul vrea sa combata munca la negru prin controale stricte, intr-un program pilot de la 1 mai

publicat 2014-04-23 14:30:04 (Bursa)
Agentia Nationala de Administrare Fiscala (ANAF) va demara la 1 mai un program pilot de combatere a muncii la negru, care vizeaza contribuabilii din regiunile Ploiesti si Brasov cu risc de evaziune, prin controale si inspectii, programul urmand sa fie extins la nivel national de la 1 ianuarie 2015, potrivit unui comunicat emis de institutie. ...continuare.

Fiscul vrea sa combata munca la negru prin controale stricte, intr-un program pilot de la 1 mai

publicat 2014-04-23 13:30:24 (Mediafax)
Fiscul vrea sa combata munca la negru prin controale stricte, intr-un program pilot de la 1 mai Agentia Nationala de Administrare Fiscala va demara la 1 mai un program pilot de combatere a muncii la negru, care vizeaza contribuabilii din regiunile Ploiesti si Brasov cu risc de evaziune, prin controale si inspectii, programul urmand sa fie extins la nivel national de la 1 ianuarie 2015. ...continuare.

Un EMBA iti da tiparul pentru succes

publicat 2014-04-23 13:30:22 (Income-Magazine)
În urma cu câteva luni am fost în vizita la Viena pentru a participa la ceremonia de absolvire a promotiei 2014 a programului WU Executive MBA, desfasurat la Bucuresti. Cu aceasta ocazie am avut oportunitatea de a discuta cu Șerban Liviu Onut, Managing Director, Volksbank Leasing IFN, si Pavel Frnoch, COO Deloitte Balkan, absolventi ai programului, de la care am aflat ce poti învata în cadrul unui program de EMBA, la ce trebuie sa renunti pentru a absolvi cu... ...continuare.

Gest de OMENIE facut de un politist local. A inapoiat suma de 1.000 de lei gasita in fata unui magazin

publicat 2014-04-23 13:00:36 (Romania-TV)
Gest de OMENIE facut de un politist local. A inapoiat suma de 1.000 de lei gasita in fata unui magazin Un politist local din Targu Jiu a inapoiat unui barbat suma de 1.000 de lei pe care o pierduse in fata unui magazin. ...continuare.

Antony Morato deschide primul magazin intr-un centru comercial din Romania

publicat 2014-04-23 10:45:30 (Income-Magazine)
Dupa deschiderea primului magazin stradal din România în toamna anului trecut, brandul italian de haine pentru barbati Antony Morato este prezent de acum si în centrul comercial AFI Palace Cotroceni. ...continuare.

Mall in locul fostelor fabrici ale lui Ceausescu

publicat 2014-04-22 18:45:14 (Puterea)
Mall in locul fostelor fabrici ale lui Ceausescu Noi mall-uri si locuri de distractii sunt programate sa fie lansate in perioada urmatoare pe ruinele fostelor fabrici construite de Nicolae Ceausescu.Conform incont, in locul fabricii Grivita vor rasari cafenele si spatii comerciale, in timp ce fosta intreprindere Electroaparataj va fi inlocutia de Mega Mall. Si vizavi de Piata Obor va rasari un centru comercial, lansarea fiind programata la finalul acestui an. ...continuare.

Libertatea te ajuta | Intrebari de la cititori

publicat 2014-04-22 00:00:27 (Libertatea)
Libertatea te ajuta | Intrebari de la cititori Program special la Muzeul AntipaCe program are Muzeul Grigore Antipa in urmatoarele zile? Daciana Boboc, Bucuresti Muzeul este deschis vizitatorilor toata saptamana, inclusiv duminica, 27 aprilie. Va fi inchis in perioada 28-30 aprilie 2014 si-si va redeschide portile pe 1 si 2 mai. Donatii pentru minorii cu autismCum pot ajuta Asociatia Help Autism, care se ocupa cu diagnosticarea si recuperarea copiilor cu autism din Romania? Dorin Harbuz, Sinaia Facand donatii sau redirectionand 2% din... ...continuare.

Angajatii care iti vor distruge orice afacere. Nu concep ca ar putea fi vreodata concediati

publicat 2014-04-21 18:00:20 (Ziarul-Financiar)
Angajatii care iti vor distruge orice afacere. Nu concep ca ar putea fi vreodata concediati Business Magazin grupeaza cele mai importante greseli pe care le fac antreprenorii in afaceri, cu prilejul campaniei de sustinere a antreprenoriatului, demarata la aniversarea a zece ani de existenta a revistei. ...continuare.

Noua terminologie: "Aeronave neobisnuite" in loc de "OZN"

publicat 2014-04-21 08:30:14 (eInformatii)
MAGAZIN:Felinare thailandeze si terminologia OZN (Autor: DAN D. FARCAS) Aeronave neobisnuite Dincolo de faptul ca aceasta solutie ajuta la pastrarea integritatii acelui "Noi nu mai investigam... ...continuare.

« Pag. anterioara 1 2 3 4 5 ... 48 49 Pag. urmatoare »

Revista presei, stiri - revista presei - anunturi gratuite - stiri - carti - bancuri - poze
Revista Presei - video - Ziare online - Primarii din Romania - Director Web - Muzica online - software development
Informatii utile - Gazduire siteuri - Agentie de turism - Haios - Online Games - Plafar 24 - SexShop - Cadouri - Matrimoniale
Jocuri 3D | Jocuri 3D Arcade | Jocuri 3D Impuscaturi | Jocuri 3D Curse | Jocuri 3D Sport | Jocuri 3D Aventura | Jocuri 3D Puzzle
Turism in Romania | Hoteluri | Pensiuni | Restaurante

over_ sanda liteanu ovidiu hategan mai 2013 hidroelectrica valcea sile cartierul berceni hunedoara sandale cfr marfa doi frati petrolu cupa campionilor comunitar zinc ilfov mihaela tatu nicolae moga ingineri core dambovita vasul de croaziera scandalul varstele singur pe lume partidul conservator previziuni transexual stirile sport artmark medicii abonati accesul suzuki accident grav biletul donald cancerul la san sotul creatoare scaune verdict oltchim claudiu patrascu candidata profesori gta 5 petroliera cora lujerului