Rovinieta Online | Asigurare RCA

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale



Ultimele Stiri « Pag. ant. 1 2 3 4 5 ... 37 38 Pag. urm. »

Firmele din Romania folosesc o noua aplicatie Web pentru a-si creste afacerile

publicat Acum 3 minute (e-Firme.ro)
e-Firme.ro O noua solutie este pe cale sa revolutioneze modul inca care se promoveaza afacerile. Vizibilitatea firmelor inscrise creste, vanzarile sporesc, afacerile se dezvolta - simplu si automat. Inscrieti-va acum gratuit si profitati de puterea Internetului pentru a va creste afacerile! (P) ...continuare.

Rasu'- plansu' cu un patron din Cluj care a inventat un BLESTEM ca sa nu mai fie jefuit

publicat 2017-07-25 18:15:09 (Realitatea-TV)
Rasu'- plansu' cu un patron din Cluj care a inventat un BLESTEM ca sa nu mai fie jefuit Din cauza furturilor repetate, un patron de magazin din Cluj Napoca a recurs la "frica de Dumnezeu". Barbatul a postat la intrare in butic un blestem prin care sa tina hotii departe. ...continuare.

Microsoft Paint, celebrul program de editat poze, nu dispare - cum va putea fi gasit si instalat (Software)

publicat 2017-07-25 15:30:08 (Go4IT)
Anuntul cum ca Microsoft ar urma sa inlature aplicatia Paint, veche de peste 30 de ani, din sistemul de operare Windows a starnit ingrijorarea celora care prefera sa aiba acest instrument la indemana pentru editarea ocazionala a imaginilor, sau alungarea momentelor de plictiseala. In realitate, lucrurile nu stau chiar asa.Etichetata cu statutul "deprecated", aplicatia MS Paint nu va disparea pur si simplu, familiarul program de editat poze putand fi instalat ca aplicatie optionala din... ...continuare.

Ce vor angajatorii de la candidatii juniori? Studii sau cunoasterea a doua limbi straine?

publicat 2017-07-25 15:00:01 (AgoraNews)
Ce vor angajatorii de la candidatii juniori? Studii sau cunoasterea a doua limbi straine? Vara este perioada absolvirii pentru multi studenti si momentul oportun pentru juniori sa gaseasca un job entry-level sau un program de internship platit. ...continuare.

Lidl continua extinderea pe piata locala si inaugureaza un nou magazin in Capitala

publicat 2017-07-25 11:30:12 (Ziarul-Financiar)
Lidl continua extinderea pe piata locala si inaugureaza un nou magazin in Capitala Discounterul german Lidl continua planul de extindere pe piata locala prin deschiderea unui magazin de peste 1.300 metri patrati in Capitala.Prezent oficial pe piata din 2011, Lidl va deschide in fiecare din urmatorii ani cel putin zece noi magazine, tinta urmatoare fiind sa ajunga la 300 de unitati fata de 210 in prezent. Astfel, an de an doar in magazine compania va investi peste 20 mil. euro. Discoun­terul german isi concentreaza atentia pe orasele mari si in special pe Bucuresti.Procesul... ...continuare.

Microsoft renunta la MS Paint dupa 32 de ani. Ce va fi inclus in Windows in locul sau

publicat 2017-07-24 20:30:08 (ProTV)
Microsoft renunta la MS Paint dupa 32 de ani. Ce va fi inclus in Windows in locul sau Poate cel mai simplu si mai popular program de editare a imaginilor va disparea in curand ...continuare.

Microsoft renunta la cel mai popular program, dupa 32 de ani

publicat 2017-07-24 16:00:02 (Antena3)
Microsoft renunta la cel mai popular program, dupa 32 de ani Celebra aplicatie nu este "moarta" inca, insa nu se mai afla in "stadiu activ de dezvoltare". ...continuare.

Dan Petrescu rade de echipa lui Hagi: "A avut vreo ocazie? Parca una din lovitura libera" » Despre ultimul supertransfer: "O luna il tin pe bara"

publicat 2017-07-22 23:45:07 (Gazeta-Sporturilor)
Dan Petrescu rade de echipa lui Hagi: A avut vreo ocazie? Parca una din lovitura libera » Despre ultimul supertransfer: O luna il tin pe bara Antrenorul celor de la CFR Cluj, Dan Petrescu, a vorbit despre primul succes pe banca noii echipe, scor 2-0 cu Viitorul. Îsi lauda elevii si felicita conducerea clubului pentru aducerea vârfului senegalez Ibrahima Balde (28 de ani). Detalii despre supertransfer aici "Nu prea am câstigat pe nicaieri primul meci acasa pe unde am fost. Ma bucur, mai ales ca vine în fata campioanei de anul trecut. ... ...continuare.

Jucatorii Chiajnei au trecut peste despartirea de Alexa: "Suntem jucatori profesionisti. Ma bucur ca a venit domnul Miriuta"

publicat 2017-07-22 20:45:08 (Gazeta-Sporturilor)
Jucatorii Chiajnei au trecut peste despartirea de Alexa: Suntem jucatori profesionisti. Ma bucur ca a venit domnul Miriuta Concordia Chiajna a reusit sa scoata un punct în deplasarea cu CS U Craiova, scor 1-1, iar jucatorii formatiei ilfovene s-au declarat încântati. "Speram sa schimbam ceva cu meciul asta. Am încercat sa stam cât mai bine defensiv, sa închidem spatiile. Ne-a fost destul de greu în faza ofensiva. Craiova e o echipa buna. Trebuie sa îsi joace sansa cu Milan. Totul depinde de ei. ... ...continuare.

Explozie devastatoare in centrul unui oras: mai multi morti si 55 de raniti

publicat 2017-07-21 17:30:22 (Realitatea-TV)
Explozie devastatoare in centrul unui oras: mai multi morti si 55 de raniti Cel putin doua persoane au decedat si alte 55 au fost ranite in urma unei explozii ce a avut loc vineri intr-un magazin din orasul chinez Hanghzou, informeaza autoritatile, citate de Reuters. ...continuare.

« Pag. anterioara 1 2 3 4 5 ... 37 38 Pag. urmatoare »