Rovinieta Online | Asigurare RCA

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

OMNIA TURISM, cea mai mare paguba de la revolutie: 7,5 milioane de euro si 8.500 de romani inselati OMNIA TURISM, cea mai mare paguba de la revolutie: 7,5 milioane de euro si 8.500 de romani inselati Increderea consumatorilor din UE a ajuns la cel mai inalt nivel din ultimii 9 ani, dorinta de cumparare fiind pe un trend ascendent si in Romania Increderea consumatorilor din UE a ajuns la cel mai inalt nivel din ultimii 9 ani, dorinta de cumparare fiind pe un trend ascendent si in Romania LIGA CAMPIONILOR. Meciuri tari si azi, vor juca FC Barcelona, Bayern Munchen si Chelsea. Programul complet LIGA CAMPIONILOR. Meciuri tari si azi, vor juca FC Barcelona, Bayern Munchen si Chelsea. Programul complet Robor la 3 luni stagneaza astazi la 1,84%, iar Robor la 6 luni scade usor la 1,98% Robor la 3 luni stagneaza astazi la 1,84%, iar Robor la 6 luni scade usor la 1,98% Stefan Banica Jr. implineste 50 de ani! Cum isi petrece artistul ziua de nastere:"Este o zi ..." Stefan Banica Jr. implineste 50 de ani! Cum isi petrece artistul ziua de nastere:"Este o zi ..." Ministrul de Interne al Portugaliei a demisionat din cauza slabei reactii a autoritatilor fata de incendiile de vegetatie Ministrul de Interne al Portugaliei a demisionat din cauza slabei reactii a autoritatilor fata de incendiile de vegetatie Marea Britanie intampina cea mai grava amenintare terorista din toate timpurile - seful agentiei MI5 Marea Britanie intampina cea mai grava amenintare terorista din toate timpurile - seful agentiei MI5 O fosta gimnasa olimpica, violata de un coleg campion: Tu esti monstrul care m-a tinut in propria mea inchisoare! O fosta gimnasa olimpica, violata de un coleg campion: "Tu esti monstrul care m-a tinut in propria mea inchisoare!" Oltchim s-a vandut pe bucati: 3 companii isi impart activele combinatului chimic Oltchim s-a vandut pe bucati: 3 companii isi impart activele combinatului chimic Iulian Iancu, noi dezvaluiri despre jocurile facute de OMV pentru cresterea pretului la gaze Iulian Iancu, noi dezvaluiri despre jocurile facute de OMV pentru cresterea pretului la gaze Mii de romani nu mai pot pleca in vacanta. Patronul sinucigas i-a pagubit cu peste 7 milioane de euro Mii de romani nu mai pot pleca in vacanta. Patronul sinucigas i-a pagubit cu peste 7 milioane de euro Ministrul Justitiei: Joi intra in vigoare noua lege privind eliberarile din penitenciare. Primii detinuti vor pleca acasa Ministrul Justitiei: Joi intra in vigoare noua lege privind eliberarile din penitenciare. Primii detinuti vor pleca acasa Singura tara din UE care renunta la ora de vara si de iarna Singura tara din UE care renunta la ora de vara si de iarna Apple trebuie sa plateasca 440 de milioane de dolari pentru folosirea ilegala a unor brevete in aplicatiile FaceTime si iMessage Apple trebuie sa plateasca 440 de milioane de dolari pentru folosirea ilegala a unor brevete in aplicatiile FaceTime si iMessage Meteorologii, AVERTISMENT INGRIJORATOR. Anuntul APOCALIPTIC despre aceasta IARNA Meteorologii, AVERTISMENT INGRIJORATOR. Anuntul APOCALIPTIC despre aceasta IARNA

Stiri locale



Ultimele Stiri « Pag. ant. 1 2 3 4 5 ... 79 80 Pag. urm. »

Relansarea UE dupa Brexit, planuita de Tusk. Romania va juca un rol cheie

publicat 2017-10-18 20:15:07 (ProTV)
Presedintele Consiliului European Donald Tusk a propus marti un ambitios program de 13 summituri, în decurs de doi ani, - inclusiv unul special în România - în vederea relansarii Uniunii Europene dupa socul Brexitului ...continuare.

Accident in Dolj: un politist de la Rutiera a ajuns la spital. Cine l-a lovit cu masina

publicat 2017-10-18 18:45:07 (Realitatea-TV)
Accident in Dolj: un politist de la Rutiera a ajuns la spital. Cine l-a lovit cu masina Un barbat in varsta de 62 de ani este cercetat penal de politistii din Dolj, dupa ce marti dupa-amiaza a lovit cu masina un politist aflat in misiune, in orasul Filiasi, judetul Dolj. ...continuare.

#metoo | Politia Romana incurajeaza persoanele hartuite sa depuna plangere

publicat 2017-10-18 16:15:06 (Mediafax)
#metoo | Politia Romana incurajeaza persoanele hartuite sa depuna plangere Politia Romana incurajeaza persoanele hartuite sa depuna plangere, institutia precizand ca in astfel de cazuri ancheta nu poate fi facuta ca urmare a autosesizarii. Potrivit Inspectoratului General al Politiei Romane, de la inceputul anului, doar 35 de victime au facut plangeri. ...continuare.

Marele oras din Romania unde gasesti apartamente cu 2 camere pana in 25.000 de euro

publicat 2017-10-18 15:00:06 (Libertatea)
Marele oras din Romania unde gasesti apartamente cu 2 camere pana in 25.000 de euro Chiar daca este unul dintre cele mai mari orase din Romania, in Iasi gasesti inca apartamente la preturi foarte mici. Apartamentele cu 2 camere din Iasi se vand chiar si cu mai putin de 25.000 de euro. Gasesti, mai jos, topul celor mai ieftine apartamente cu 2 camere din Iasi, potrivit anunturilor publicate pe Imobiliare.ro. […] Post-ul Marele oras din Romania unde gasesti apartamente cu 2 camere pana in 25.000 de euro apare prima data in Libertatea.ro. ...continuare.

Florin Prunea a dat in judecata CSM Poli Iasi!

publicat 2017-10-18 14:30:02 (CanCan)
Florin Prunea a dat in judecata CSM Poli Iasi! La Tribunalul Bucuresti, la Sectia a VIII-a Conflicte de Munca si Asigurari Sociale se afla pe rol dosarul depus de avocatul lui Florin Prunea in data de 11 iulie 2017 si cu ultima adaugare in 19 septembrie 2017 impotriva celor de la CSM Poli Iasi. Dupa cum se stie, in aceasta vara, iesenii l-au concediat pe Prunea din functia de presedinte dupa peste cinci ani de colaborare, cu doua luni inainte de finalul contractului sau de munca. Pentru ca l-a dat afara, moldovenii i-au achitat lui Prunea... ...continuare.

Avocatii de la RTPR Allen & Overy au consiliat fondul de investitii ADM Capital la vanzarea Brikston Iasi

publicat 2017-10-18 12:30:17 (Ziarul-Financiar)
Avocatii de la RTPR Allen & Overy au consiliat fondul de investitii ADM Capital la vanzarea Brikston Iasi Avocatii de la RTPR Allen & Overy a oferit consultanta fondului de investitii ADM Capital la vanzarea Brikston Construction Solutions S.A. (anterior Ceramica Iasi) catre grupul austriac Wienerberger, tranzactie care este supusa aprobarii de catre Consiliul Concurentei.Brikston Construction Solutions S.A. este unul dintre principalii jucatori pe piata de materiale pentru zidarie si finisaje din Romania, avand peste 200 de angajati in fabrica de la Iasi.Echipa de avocati RTPR Allen & Overy care... ...continuare.

Avocatii de la RTPR Allen & Overy a consiliat fondul de investitii ADM Capital la vanzarea Brikston Iasi

publicat 2017-10-18 12:00:13 (Ziarul-Financiar)
Avocatii de la RTPR Allen & Overy a consiliat fondul de investitii ADM Capital la vanzarea Brikston Iasi Avocatii de la RTPR Allen & Overy a oferit consultanta fondului de investitii ADM Capital la vanzarea Brikston Construction Solutions S.A. (anterior Ceramica Iasi) catre grupul austriac Wienerberger, tranzactie care este supusa aprobarii de catre Consiliul Concurentei.Brikston Construction Solutions S.A. este unul dintre principalii jucatori pe piata de materiale pentru zidarie si finisaje din Romania, avand peste 200 de angajati in fabrica de la Iasi.Echipa de avocati RTPR Allen & Overy care... ...continuare.

Filmarile pentru ,,Morometii 2'' restrictioneaza circulatia in Bucuresti

publicat 2017-10-18 08:30:10 (Realitatea-TV)
Filmarile pentru ,,Morometii 2'' restrictioneaza circulatia in Bucuresti Brigada de Politie Rutiera a Capitalei anunta ca traficul rutier si pietonal vor fi restrictionate, cu intermitente, miercuri, intre orele 8.00 si 16.00, in zona strazii Sfanta Ecaterina, unde sunt programate filmari pentru pelicula "Morometii 2". ...continuare.

Cati bani a primit firma care a transportat oameni din Voluntari la Iasi, la Sfanta Parascheva

publicat 2017-10-18 07:30:12 (ProTV)
Banii platiti din bugetul orasului Voluntari pentru transportul pelerinilor ilfoveni la Iasi, la Sfânta Parascheva, au ajuns la o firma legata de mâna dreapta a cuplului Firea-Pandele, scriu jurnalistii de la proiectul Sa fie lumina. ...continuare.

« Pag. anterioara 1 2 3 4 5 ... 79 80 Pag. urmatoare »