Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale



Ultimele Stiri « Pag. ant. 1 2 3 4 5 ... 115 116 Pag. urm. »

Restrictii de trafic in Capitala: ceremonii militare si un eveniment sportiv, in weekend

publicat 2018-04-20 17:30:31 (Ziarul-Financiar)
Restrictii de trafic in Capitala: ceremonii militare si un eveniment sportiv, in weekend Brigada de Politie Rutiera anunta ca vor fi restrictii de trafic in Bucuresti, sambata, pentru desfasurarea unui eveniment sportiv. Sambata si luni vor avea loc ceremonii militare cu ocazia Zilei Fortelor Terestre, circulatia rutiera fiind rectrictionata pe anumite tronsoane. ...continuare.

La Iasi se face un stadion nou! Se va ridica dupa proiectul unei arene de la arabi! Cat va costa acesta

publicat 2018-04-20 17:15:07 (Libertatea)
La Iasi se face un stadion nou! Se va ridica dupa proiectul unei arene de la arabi! Cat va costa acesta La Iasi se face un stadion nou! Se va ridica dupa proiectul unei arene de la arabi! Cat va costa acesta.  Frenezia stadioanelor noi a cuprins si Moldova. Dupa ce Ardealul a primit arena de la Cluj, Oltenia se lauda cu stadionul din Craiova, Bucurestiul cu "Arena Nationala" si Ploiestiul cu noul "OZN" al "lupilor", […] Post-ul La Iasi se face un stadion nou! Se va ridica dupa proiectul unei arene de la arabi! Cat va costa acesta apare prima data in Libertatea.ro. ...continuare.

BREAKING: Politia germana a arestat un oficial al Porsche

publicat 2018-04-20 14:00:19 (Mediafax)
BREAKING: Politia germana a arestat un oficial al Porsche Un oficial al producatorului auto Porsche, parte a grupului Volkswagen, a fost arestat de politia germana in cadrul anchetei privind scandalul emisiilor poluante, a anuntat vineri compania, potrivit presei locale. ...continuare.

Restrictii de circulatie in Bucuresti in weekendul 21-22 aprilie

publicat 2018-04-20 13:00:06 (Libertatea)
Restrictii de circulatie in Bucuresti in weekendul 21-22 aprilie Politia Rutiera informeaza ca vor fi instituite restrictii de circulatie in Bucuresti in weekendul 21-22 aprilie, acestea fiind datorate unor evenimente care se desfasoara in Capitala. Astfel, in conformitate cu avizul Comisiei Tehnice de Circulatie din cadrul Primariei Municipiului Bucuresti, in zilele de 21 si 23 aprilie a.c., vor avea loc ceremonii militare cu ocazia […] Post-ul Restrictii de circulatie in Bucuresti in weekendul 21-22 aprilie apare prima data in Libertatea.ro. ...continuare.

Protest spontan la Institutul de Boli Cardiovasculare din Iasi

publicat 2018-04-20 10:15:15 (Libertatea)
Protest spontan la Institutul de Boli Cardiovasculare din Iasi Protest spontan la Institutul de Boli Cardiovasculare din Iasi, vineri dimineata, zeci de angajati declarandu-se nemultumiti ca le-au scazut salariile cu sume cuprinse intre 200 si 600 de lei. Principalele revendicari ale sindicalistilor, conform reprezentantilor acestora, vizeaza modificarea legii salarizarii si “eliminarea plafonului de 30% pe ordonator principal de credite”, ce limiteaza acordarea sporurilor din […] Post-ul Protest spontan la Institutul de Boli... ...continuare.

PROTESTE extinse in sanatate. Medicii din Craiova ameninta ca rup contractele de garzi. La Iasi, zeci de angajati sunt in fata institutiei LIVE UPDATE

publicat 2018-04-20 09:45:14 (Mediafax)
PROTESTE extinse in sanatate. Medicii din Craiova ameninta ca rup contractele de garzi. La Iasi, zeci de angajati sunt in fata institutiei LIVE UPDATE Zeci de angajati ai Institutului de Boli Cardiovasculare din Iasi au iesit din nou, vineri, la protest, in curtea institutiei, nemultumiti de diminuarea veniturilor, transmite corespondentul MEDIAFAX. In acelasi timp, aproximativ 300 de angajati ai Spitalului Clinic de Urgenta Craiova au reluat manifestatiile, cu aceeasi nemultumire legata de reducerea veniturilor ca urmare a scaderii unor sporuri, iar medicii ameninta ca vor renunta la garzi. ...continuare.

PROTESTE extinse in sanatate. Angajati din Iasi si Craiova au iesit in fata institutiei

publicat 2018-04-20 09:30:14 (Mediafax)
PROTESTE extinse in sanatate. Angajati din Iasi si Craiova au iesit in fata institutiei Zeci de angajati ai Institutului de Boli Cardiovasculare din Iasi au iesit din nou, vineri, la protest, in curtea institutiei, nemultumiti de diminuarea veniturilor, transmite corespondentul MEDIAFAX. ...continuare.

Noi sensuri unice pe sapte strazi secundare din Bucuresti

publicat 2018-04-19 17:30:14 (Romania-TV)
Noi sensuri unice pe sapte strazi secundare din Bucuresti Instituirea sensurilor unice in aceasta zona va duce la imbunatatirea si fluidizarea circulatiei rutiere la nivel de sector. Lucrarile de semnalizare rutiera sunt executate in perioada 17-20 aprilie 2018, conform avizului tehnic emis de Comisia Tehnica de Circulatie din Primaria Municipiului Bucuresti, transmite Primaria Sectorului 1. Potrivit institutiei, incepand de vineri, 20 aprilie, circulatia rutiera se va desfasura dupa cum urmeaza:  pe Strada Miron Costin dinspre Calea Grivitei... ...continuare.

Roman condamnat in SUA pentru trafic de droguri prin darknet

publicat 2018-04-19 16:45:11 (Libertatea)
Roman condamnat in SUA pentru trafic de droguri prin darknet Roman condamnat in SUA pentru trafic de droguri prin darknet. Acesta si partenerul sau au fost prinsi de politia din Romania si extradati catre autoritatile americane, in urma unei ample operatiuni internationale, transite Politia Romana intr-un comunicat de presa. Leonardo Cristea in varsta de 22 de ani, a fost condamnat pe 11 aprilie la 36 […] Post-ul Roman condamnat in SUA pentru trafic de droguri prin darknet apare prima data in Libertatea.ro. ...continuare.

ANCHETA DNA: Procurorii anticoruptie verifica sponsorizarile Coca-Cola catre Politia Rutiera

publicat 2018-04-19 14:15:07 (Click)
ANCHETA DNA: Procurorii anticoruptie verifica sponsorizarile Coca-Cola catre Politia Rutiera DNA ancheteaza modul in care compania Coca Cola a sponsorizat Serviciul Politiei Rutiere din cadrul Politiei Timis - reiese din rechizitoriul prin care au fost trimisi in judecata fostii sefi ai institutiei pentru mai multe infractiuni de coruptie, potrivit pressalert.ro. Citeste mai departe... ...continuare.

« Pag. anterioara 1 2 3 4 5 ... 115 116 Pag. urmatoare »

Cumparaturi online - Emag.ro