Bacalaureat 2014 | Rezultate Bacalaureat

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale


Utilaje de ridicat

Apartamente in Floresti

Schele metalice


Ultimele Stiri « Pag. ant. 1 2 3 4 5 ... 88 89 Pag. urm. »

Cepoi: DNA a dat NUP in cazul meu, procurorii de la Curtea de Apel Iasi mi-au clasat dosarul

publicat 2014-08-01 17:30:24 (Mediafax)
Cepoi: DNA a dat NUP in cazul meu, procurorii de la Curtea de Apel Iasi mi-au clasat dosarul DNA a decis neinceperea urmaririi penale in cazul meu si procurorii Parchetului de pe langa Curtea de Apel Iasi mi-au clasat dosarul, a spus Vasile Cepoi, recent numit presedintele al Comisiei Nationale de Acreditare a Spitalelor, referitor la acuzatiile impotriva sa din 2012. ...continuare.

Un barbat, in varsta de 70 ani, ameninta ca se arunca de pe Podul Basarab din Capitala

publicat 2014-08-01 10:30:27 (Puterea)
Un barbat, in varsta de 70 ani, ameninta ca se arunca de pe Podul Basarab din Capitala Un barbat, in varsta de aproximativ 70 de ani, ameninta ca se arunca de pe Podul Basarab din Capitala. Politia a ajuns la fata locului, iar negociatorii vorbesc in prezent cu omul.Politia a fost sesizata in legatura cu acest caz in jurul orei 9.00, au precizat reprezentantii Politiei Capitalei pentru Mediafax. Potrivit sursei citate, oamenii legii nu au putut preciza pana in prezent ce l-a determinat pe barbat sa recurga la acest gest. Purtatorul de cuvant al ISU Bucuresti, Daniel Vasile, a... ...continuare.

Cateva lucruri despre tine (II)/ de Florin Irimia

publicat 2014-08-01 00:30:34 (Ziarul-Financiar)
Cateva lucruri despre tine (II)/ de Florin Irimia Citeste si: Cateva lucruri despre tine (I)/ de Florin Irimia Florin Irimia (n. 1976, Iasi), lector doctor la Facultatea de Litere a Universitatii "Alexandru Ioan Cuza" din Iasi. Semneaza cronici literare incepind cu anul 2001 in calitate de colaborator al revistelor Observator Cultural, Noua literatura, Dilemateca, Romania literara, Timpul si Suplimentul de cultura. In 2009 debuteaza ca prozator in revista Noua literatura (sub pseudonimul Eduard Tautu), iar in 2011 publica romanul de debut,... ...continuare.

Violul cu limba l-a aruncat definitiv in puscarie

publicat 2014-07-31 23:45:20 (Libertatea)
Violul cu limba l-a aruncat definitiv in puscarie Un tanar de 25 de ani sustine ca nu a avut erectie atunci cand a vrut sa violeze o studenta din Iasi, asa ca i-a facut sex oral. Acum va infunda puscaria. Marius Cornel Andrei (25 de ani) a fost condamnat la 4 ani si zece luni de inchisoar Magistratii din Iasi au ascultat inmarmuriti marturia lui Marius Cornel Andrei, tanarul de 25 de ani, care in decembrie anul trecut a abuzat sexual o studenta, pe strada. Acesta a povestit ca in seara respectiva era baut bine si se indrepta spre locuinta... ...continuare.

Proiect european de 3 mil. euro pentru reabilitarea si modernizarea pietei Unirii din Iasi

publicat 2014-07-31 18:15:39 (Ziarul-Financiar)
Proiect european de 3 mil. euro pentru reabilitarea si modernizarea pietei Unirii din Iasi Citeste si: Primaria Sibiu a alocat 6 mil. lei pentru lucrari de reabilitare a unitatilor de invatamant Primaria Iasi a demarat un proiect european de 13,6 mil. lei (3 mil. euro) pentru reabilitarea si modernizarea zonei Lapusneanu-piata Unirii, lucrarile urmand sa fie finalizate intr-o perioada de 13 luni. Principalele lucrari de reabilitare presupun modificarea pavimentului pe celebra strada de promenada a Iasului, Lapusneanu, si instalarea unui mobilier urban de epoca.''Regenerarea urbana... ...continuare.

CAMPION ROMAN LA BOX, UCIS. Ministerul de Externe: Politia spaniola a facut mai multe arestari

publicat 2014-07-31 18:00:30 (Realitatea-TV)
CAMPION ROMAN LA BOX, UCIS. Ministerul de Externe: Politia spaniola a facut mai multe arestari Fostul boxer Robert Danceanu a decedat intr-un spital din Tenerife, in urma loviturilor primite in timpul unei altercatii dintr-un bar, a precizat MAE, la solicitarea MEDIAFAX, subliniind ca politia locala a efectuat mai multe arestari in acest caz. "Ambasada Romaniei la Madrid s-a autosesizat cu privire la incidentul din Tenerife in care a fost implicat sportivul roman si a intreprins demersurile necesare pe langa autoritatile locale in vederea obtinerii unor informatii suplimentare... ...continuare.

Ministerul de Externe: Politia spaniola a facut mai multe arestari in cazul uciderii fostului boxer roman Robert Danceanu

publicat 2014-07-31 17:45:23 (Mediafax)
Ministerul de Externe: Politia spaniola a facut mai multe arestari in cazul uciderii fostului boxer roman Robert Danceanu Fostul boxer Robert Danceanu a decedat intr-un spital din Tenerife, in urma loviturilor primite in timpul unei altercatii dintr-un bar, a precizat MAE, la solicitarea MEDIAFAX, subliniind ca politia locala a efectuat mai multe arestari in acest caz. ...continuare.

Trafic ingreunat pe mai multe drumuri nationale, din cauza alunecarilor de teren. Vezi unde sunt probleme

publicat 2014-07-31 14:15:40 (Romania-TV)
Trafic ingreunat pe mai multe drumuri nationale, din cauza alunecarilor de teren. Vezi unde sunt probleme Circulatia rutiera este ingreunata pe mai multe drumuri din tara, din cauza alunecarilor de teren sau a aluviunilor care au ajuns pe carosabil, informeaza centrul Infotrafic al Politiei Rutiere. ...continuare.

« Pag. anterioara 1 2 3 4 5 ... 88 89 Pag. urmatoare »

Revista presei, stiri - revista presei - anunturi gratuite - stiri - carti - bancuri - poze
Revista Presei - video - Ziare online - Primarii din Romania - Director Web - Muzica online - Software & Web development Romania
Informatii utile - Gazduire siteuri - Agentie de turism - Haios - Online Games - Plafar 24 - SexShop - Cadouri - Matrimoniale
Jocuri 3D | Jocuri 3D Arcade | Jocuri 3D Impuscaturi | Jocuri 3D Curse | Jocuri 3D Sport | Jocuri 3D Aventura | Jocuri 3D Puzzle
Turism in Romania | Hoteluri | Pensiuni | Restaurante | Sajtószemle - magyar újságok

timon tulcea hunedoara voiculescu caras severin limba romana premierul vaslui suceava judetul timis incendiu meme curtea de arges televiziunea digitala e pass david subventia eliberarea detinutilor neamt gica popescu ialomita trimisi ionut dolanescu locuinte fc arges radu valcan restrictii de circulatie moartea lui michael jackson galati credite satu mare inscaunarea iarba toya infractori florentina fantanaru nae lazarescu cine iovan neti sandu ovidiu vantu handbal feminin plaza romania infractional valcea filmar ninsori abundente tako nidia breme