Rovinieta Online | Asigurare RCA

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri localeUltimele Stiri « Pag. ant. 1 2 3 4 5 ... 27 28 Pag. urm. »

Primul proiect New Development Bank in Rusia: constructia a doua centrale hidroelectrice

publicat 2016-08-26 00:15:02 (Bursa)
New Development Bank (NDB) din statele BRICS, cu sprijinul International Investment Bank (IIB) si Eurasian Development Bank (EDB), va lansa primul sau proiect din Federatia Rusa, care presupune constructia a doua centrale hidroelectrice in republica rusa Karelia, cu o capacitate combinata de 49,8 MW. ...continuare.

Fostul primar Gheorghe Nichita a iesit de sub controlul judiciar

publicat 2016-08-25 23:45:16 (Realitatea-TV)
Fostul primar Gheorghe Nichita a iesit de sub controlul judiciar Magistratii Curtii de Apel Iasi au decis, luni, ridicarea masurii controlului judiciar pentru fostul primar Gheorghe Nichita, acuzat de instigare la abuz in serviciu dupa ce a folosit angajati din Politia Locala pentru a-si urmari fosta amanta si subordonata. ...continuare.

Explozia produsa in sudul Germaniei nu s-a soldat cu victime

publicat 2016-07-27 19:15:15 (Ziarul-Financiar)
Explozia produsa in sudul Germaniei nu s-a soldat cu victime Atacul comis la centrul de refugiati din oraselul german Zirndorf nu s-a soldat cu victime, confirma Ministerul de Interne al landului Bavaria, citat de site-ul agentiei DPA. "Nu exista victime, nici daune materiale", a comunicat Ministerul de Interne din Bavaria."La locul atacului a fost gasita o valiza care ardea", au precizat autoritatile germane.Ancheta a fost preluata de politia locala.O explozie a avut loc, miercuri dupa-amiaza, in fata unui complex pentru inregistrarea si cazarea... ...continuare.

Ce masina are Politia Romana. Bucurestenii au vazut-o in trafic si au ramas stana de piatra. UIMITOR

publicat 2016-07-27 17:45:10 (Realitatea-TV)
Ce masina are Politia Romana. Bucurestenii au vazut-o in trafic si au ramas stana de piatra. UIMITOR Incepand de astazi, timp de o luna de zile, bucurestenii si turistii care aleg ca destinatie orasul nostru, vor intalni in trafic, prima autospeciala electrica folosita de Politia Capitalei. ...continuare.

GALERIE FOTO Initiativa inedita a Politiei Capitalei » Automobilul nepoluant cu care se vor intalni bucurestenii in trafic

publicat 2016-07-27 17:30:13 (Gazeta-Sporturilor)
GALERIE FOTO Initiativa inedita a Politiei Capitalei » Automobilul nepoluant cu care se vor intalni bucurestenii in trafic Începând de astazi, timp de o luna de zile, bucurestenii si turistii care aleg ca destinatie orasul nostru, vor întâlni în trafic, prima autospeciala electrica folosita de Politia Capitalei. Prin acest experiment, Politia Capitalei intra pe harta politiilor din Capitalele Lumii care folosesc autospeciale electrice în cadrul fortelor de politie urbana. ... ...continuare.

"Terorismul" conjugal, in spatele alertei de la Geneva

publicat 2016-07-27 17:30:05 (Cotidianul)
Terorismul conjugal, in spatele alertei de la Geneva Politia a efectuat o descindere la adresa persoanei care a sunat. Politistii ''au... ...continuare.

"Cautati pokemonul!". Cu ce masina vor patrula politistii din Bucuresti in urmatoarea luna

publicat 2016-07-27 15:45:02 (CanCan)
Cautati pokemonul!. Cu ce masina vor patrula politistii din Bucuresti in urmatoarea luna Incepand de miercuri, timp de o luna, bucurestenii vor intalni in trafic prima autospeciala electrica folosita de Politia Capitalei. "Cautati pokemonul", spun oficiali ai Politiei Capitalei intr-un comunicat de presa postat pe pagina de Facebook. Prin acest experiment, Politia Capitalei intra pe harta politiilor din Capitalele Lumii care folosesc autospeciale electrice in cadrul fortelor de politie urbana. Autospeciala este din aceeasi categorie de automobile electrice BMW, folosite la nivel... ...continuare.

Masuri de securitate sporite pe aeroportul din Geneva

publicat 2016-07-27 12:00:05 (Cotidianul)
Masuri de securitate sporite pe aeroportul din Geneva Politia cantonala relateaza ca, înca de dimineata, un numar mare de politisti efectueaza... ...continuare.

« Pag. anterioara 1 2 3 4 5 ... 27 28 Pag. urmatoare »


© Copyright 2000-2016 iStorm. Toate drepturile rezervate.