Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale


Director WEB


Ultimele Stiri « Pag. ant. 1 2 3 4 5 ... 37 38 Pag. urm. »

Alcatel-Lucent are planuri de crestere: Ajungem la 1.600 de angajati anul acesta

publicat 2015-05-28 00:15:14 (Ziarul-Financiar)
Alcatel-Lucent are planuri de crestere: Ajungem la 1.600 de angajati anul acesta Grupul francez Alcatel-Lucent, unul dintre cei mai mari furnizori de echipamente si solutii de telecomunicatii din lume, isi va mari echipa locala cu 100 de persoane anul acesta, urmand sa ajunga astfel in total la 1.600 de angajati in Romania.Majoritatea angajatilor Alcatel-Lucent de pe plan local (circa 1.000 de persoane), lucreaza in centrul de cercetare-dezvoltare din Timisoara, care este al doilea ca marime din Europa dupa cel din Franta in functie de numarul de salariati."In momentul de... ...continuare.

Pericol la cutie! Sigur ai mancat si tu, dar nu ai stiut niciodata ce rau iti face

publicat 2015-05-27 19:15:18 (Realitatea-TV)
Pericol la cutie! Sigur ai mancat si tu, dar nu ai stiut niciodata ce rau iti face Multa lume adora sa consume acest produs, dar nu multi stiu ca ingredientele din care este alcatuit nu au nicio legatura cu realitatea. Preturile difera, insa nu si reteta. ...continuare.

Inca un ales local invinge ANI

publicat 2015-05-27 17:30:08 (Cotidianul)
Inca un ales local invinge ANI ANI contestase decizia Curtii de Apel Brasov, din martie 2014, care a anulat de asemenea raportul... ...continuare.

Sterilizare GRATUITA a animalelor in Sectorul 1

publicat 2015-05-27 17:00:13 (Romania-TV)
Sterilizare GRATUITA a animalelor in Sectorul 1 Consiliul Local Sector 1 a aprobat sterilizarea gratuita a 1000 de caini si pisici in 2015. ...continuare.

Primarul unei localitati din Italia cerseste pentru a protesta ca taxele nu ajung la bugetul local

publicat 2015-05-26 12:45:12 (Mediafax)
Primarul unei localitati din Italia cerseste pentru a protesta ca taxele nu ajung la bugetul local Primarul unui orasel din Liguria, in provincia italiana Genova, cersea, luni, pe treptele catedralei din localitate pentru a protesta fata de faptul ca banii contribuabililor nu se intorc la bugetul local. ...continuare.

'Masinile parcate neregulamentar nu pot fi ridicate in baza unei decizii a consiliului local'

publicat 2015-05-26 00:00:03 (Bursa)
'Masinile parcate neregulamentar nu pot fi ridicate in baza unei decizii a consiliului local' Masinile parcate neregulamentar nu pot fi ridicate in baza unei decizii a consiliului local, intrucat aceasta autoritate nu este competenta sa reglementeze procedura in acest sens, doar Guvernul putand sa stabileasca reguleamentul de aplicare a acestor masuri contraventionale, a stabilit, ieri, Inalta Curte de Casatie si Justitie (ICCJ). Decizia judecatorilor Inaltei Curti de Casatie si Justitie (ICCJ) a fost luata dupa ce Avocatul Poporului a formulat un recurs in interesul legii privind... ...continuare.

Anna Lesko a trait momente de groaza, luni dupa-amiaza: "Parca ar fi sfarsitul lumii"

publicat 2015-05-25 21:15:14 (Realitatea-TV)
Anna Lesko a trait momente de groaza, luni dupa-amiaza: "Parca ar fi sfarsitul lumii" In dupa-amiaza zilei de luni, 25 mai si in noaptea de luni spre marti (25/26 mai) in Maramures, Crisana, Transilvania, jumatatea de vest a Munteniei si local in nordul Moldovei, in Oltenia si in zonele de munte vor fi intervale de timp cu instabilitate atmosferica accentuata care se va manifesta prin averse ce vor avea si caracter torential, frecvente descarcari electrice, intensificari de scurta durata ale vantului, izolat chiar vijelii si caderi de grindina. Cantitatile de apa vor depasi... ...continuare.

Decizie ICCJ: Masinile parcate neregulamentar NU pot fi ridicate in baza unei decizii a consiliului local

publicat 2015-05-25 15:30:01 (Antena3)
Masinile parcate neregulamentar nu pot fi ridicate in baza unei decizii a consiliului local, intrucat aceasta autoritate nu este competenta sa reglementeze procedura in acest sens. Numai Guvernul poate sa... ...continuare.

ICCJ: Masinile parcate neregulamentar nu pot fi ridicate in baza unei decizii a consiliului local

publicat 2015-05-25 15:00:13 (Mediafax)
ICCJ: Masinile parcate neregulamentar nu pot fi ridicate in baza unei decizii a consiliului local Masinile parcate neregulamentar nu pot fi ridicate in baza unei decizii a consiliului local, intrucat aceasta autoritate nu este competenta sa reglementeze procedura in acest sens, doar Guvernul putand sa stabileasca regulementul de aplicare a acestor masuri contraventionale, a stabilit, luni, ICCJ. ...continuare.

« Pag. anterioara 1 2 3 4 5 ... 37 38 Pag. urmatoare »