Rovinieta Online | Asigurare RCA

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale



Ultimele Stiri « Pag. ant. 1 2 3 4 5 ... 34 35 Pag. urm. »

Firmele din Romania folosesc o noua aplicatie Web pentru a-si creste afacerile

publicat Acum 3 minute (e-Firme.ro)
e-Firme.ro O noua solutie este pe cale sa revolutioneze modul inca care se promoveaza afacerile. Vizibilitatea firmelor inscrise creste, vanzarile sporesc, afacerile se dezvolta - simplu si automat. Inscrieti-va acum gratuit si profitati de puterea Internetului pentru a va creste afacerile! (P) ...continuare.

Sedinta festiva a Consiliului Local Timisoara, pentru comemorarea eroilor din Decembrie 1989. S-a cerut rezolvarea Dosarului Revolutiei

publicat 2017-12-16 15:30:09 (Romania-TV)
Sedinta festiva a Consiliului Local Timisoara, pentru comemorarea eroilor din Decembrie 1989. S-a cerut rezolvarea Dosarului Revolutiei La Primaria Timisoara a avut loc, sambata, o sedinta festiva a Consiliului Local, pentru comemorarea eroilor din Decembrie 1989, la care au fost invitate sa participe si asociatiile de revolutionari, acestia cerand rezolvarea Dosarului Revolutiei. ...continuare.

Decizie inedita! Dupa 2000 de ani, Consiliul Local din Roma a hotarat sa revoce exilul lui Ovidiu

publicat 2017-12-16 00:00:02 (Antena3)
Dupa mai bine de 2000 de ani Consilul Local din Roma a decis revocarea exilului poetului roman Ovidiu din capitala Italiei, la mai bine de 2000 de ani. Initiativa de a abroga ordinul imparatului Augustus a... ...continuare.

Gusa: Vremurile tulburi din plan mondial ne vor afecta. Trebuia sa ne facem temele in 2017

publicat 2017-12-15 23:45:07 (Realitatea-TV)
Gusa: Vremurile tulburi din plan mondial ne vor afecta. Trebuia sa ne facem temele in 2017 Capacitatea de negociere a Romaniei in plan international este mult sub potentialul nostru geopolitic, subliniaza Cozmin Gusa. Consultantul politic a explicat, la emisiunea "Realitatea Romaneasca" de la Realitatea TV, cum se vor aseza lucrurile la nivel mondial in 2018 de ce Ungaria vecina este mai pregatita ca noi pentru ceea ce urmeaza, pentru negocieri si parteneriate, desi are resurse mult mai reduse ca Romania. ...continuare.

Imaginile cutremuratoare ale anului 2017, care fac inconjurul lumii

publicat 2017-12-15 20:15:01 (Antena3)
Ziarul britanic ”The Guardian” a adunat cele mai spectaculoase imagini ale anului 2017. Colajul foto cuprinde printre altele protestele din Catalonia, reactiile oamenilor dupa incidentul de lânga... ...continuare.

Evreii FUG din periferiile Parisului, alungati de MUSULMANI

publicat 2017-12-15 15:00:03 (Evenimentul-Zilei)
Ziarul francez 20 Minutes realizeaza un amplu documentar privind "exodul intern" al evreilor din Departamentul Seine-Saint-Denis. ...continuare.

"REALITATEA ROMANEASCA", ora 21.00: Cozmin Gusa si Octavian Hoandra, dialog incendiar!

publicat 2017-12-15 09:45:08 (Realitatea-TV)
"REALITATEA ROMANEASCA", ora 21.00: Cozmin Gusa si Octavian Hoandra, dialog incendiar! Ce a insemnat, cu adevarat, Regele Mihai in istoria Romaniei? Cine si de ce ii exploateaza memoria? ...continuare.

PROGNOZA METEO 15 DECEMBRIE: Vreme instabila in toata tara

publicat 2017-12-15 07:45:02 (CanCan)
PROGNOZA METEO 15 DECEMBRIE: Vreme instabila in toata tara Cerul va fi in general variabil, cu innorãri in extremitatea vesticã si de nord-vest a tãrii, unde pe spatii restranse va ploua slab, indeosebi dimineata si seara. Vantul va mai prezenta intensificãri la munte, cu precãdere in masivele nordice, dar local si in regiunile vestice, iar in rest va sufla slab panã la moderat. Local se va semnala ceatã in zonele joase din centrul, sudul si estul teritoriului. Vremea va fi mult mai caldã decat in mod obisnuit la aceastã datã. Cerul va fi... ...continuare.

Romania detroneaza Franta la productia de porumb pentru prima data in istorie

publicat 2017-12-15 06:45:06 (Mediafax)
Romania a obtinut anul acesta o productie record de 14,5 mil. tone de porumb, o recolta care a plasat Romania pe locul intai in topul celor mai mari producatori de porumb din UE, potrivit datelor Eurostat, arata Ziarul Financiar. ...continuare.

« Pag. anterioara 1 2 3 4 5 ... 34 35 Pag. urmatoare »