Rovinieta Online | Asigurare RCA, cel mai bun pret pe loc!

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale


Utilaje de ridicat

Aparate de sudura

Schele metalice


Ultimele Stiri « Pag. ant. 1 2 3 4 5 ... 36 37 Pag. urm. »

Eugen Simion: "Stiti ca eu am fost o singura noapte ministrul Culturii?"

publicat 2014-04-24 08:00:06 (Cotidianul)
Eugen Simion: Stiti ca eu am fost o singura noapte ministrul Culturii? Ministerul Culturii pare a fi "un loc de trecere" pentru ministri, a declarat academicianul Eugen Simion, miercuri seara la Realitatea TV la... ...continuare.

EUGEN SIMION, la Realitatea TV: Romania adevarata nu este Romania lui "FA" si a mitocaniei

publicat 2014-04-23 23:00:19 (Realitatea-TV)
EUGEN SIMION, la Realitatea TV: Romania adevarata nu este Romania lui FA si a mitocaniei Adevarata Romanie este cea din carti, asa cum a fost lasata de marii nostri poeti, si nu Romania lui "FA" si a mitocaniei, a declarat, intr-un interviu acordat in exclusivitate pentru Realitatea TV, academicianul Eugen Simion. Cum arata Romania ideala? Romania imposturii si a mitocaniei, "Romania lui FA", asa cum ni se arata in ultimele zile, trebuie sa fie ignorata si sa lase loc adevaratei Romanii, cea a marilor poeti. "Romania profunda in esenta este Romania cartilor, Romania din carti.... ...continuare.

Presa din Vaslui vede un plan bine pus la punct pentru distrugerea clubului. Solutia secreta de salvare

publicat 2014-04-23 20:15:13 (OnlineSport)
Ziarul Vremea Noua din Vaslui este foarte acid in ceea ce priveste ultimele evenimente de la echipa. Daca in presa centrala nu prea se spun lucrurilor pe nume, cei de la ziarul local stiu exact cauzele pentru care FC Vaslui nu va primi licenta: este un plan de distrugere bine pus la punct. Totusi, o solutie ar putea veni din afara cercului inchis care doreste trimiterea echipei in Liga a 2-a. ...continuare.

Gest de OMENIE facut de un politist local. A inapoiat suma de 1.000 de lei gasita in fata unui magazin

publicat 2014-04-23 13:00:36 (Romania-TV)
Gest de OMENIE facut de un politist local. A inapoiat suma de 1.000 de lei gasita in fata unui magazin Un politist local din Targu Jiu a inapoiat unui barbat suma de 1.000 de lei pe care o pierduse in fata unui magazin. ...continuare.

Manchester United il curteaza pe Pep Guardiola

publicat 2014-04-22 16:45:23 (OnlineSport)
Manchester United incearca o apropiere de Pep Guardiola, anunta in exclusivitate ziarul The Telegraph de marti. Va fi o tatonare inainte ca clubul englez sa se indrepte spre tinte mai realiste, dar una necesara. ...continuare.

Imagini de cosmar. Localnicii TRAVERSEAZA un POD INUNDAT

publicat 2014-04-22 08:45:28 (Realitatea-TV)
Imagini de cosmar. Localnicii TRAVERSEAZA un POD INUNDAT Desi podetul se afla sub ape, localnicii sunt nevoiti sa il foloseasca. Se intampla in localitatea Voievoda, judetul Teleorman, intr-o zona afectata de inundatii. In imaginile trimise de un telespectator Realitatea TV, putem observa cum doua persoane traverseaza apele involburate, cu o caruta trasa de cal. Va reamintim, materialele voastre pot fi revazute si pe portalul realitatea.net. Si nu uitati daca ati fost martorul unui eveniment inedit care poate deveni o stire, ne puteti trimite... ...continuare.

Cum vor americanii sa il "PRINDA" pe Vladimir Putin. Este la mijloc o suma fabuloasa de bani

publicat 2014-04-21 10:30:05 (Antena3)
Un purtator de cuvant al presedintelui rus, Dmitri Peskov, a catalogat duminica drept "absurda" amenintarea, evocata de catre ziarul britanic The Times, cu sanctiuni americane vizand averea personala, de... ...continuare.

In sfarsit, o veste buna! A doua zi de Paste vine cu MULTE GRADE si VREME FRUMOASA

publicat 2014-04-21 00:30:04 (Antena-1)
In sfarsit, o veste buna! A doua zi de Paste vine cu MULTE GRADE si VREME FRUMOASA Vremea se va incalzi semnificativ luni in toata tara, astfel incat temperaturile maxime vor fi cuprinse intre 16-18 grade pe litoral si 23-24 de grade, local, in toate zonele de campie si podis. In cursul zilei cerul va fi variabil, iar ploi slabe, de scurta durata se vor semnala izolat, mai ales la munte. In tara, in noaptea de luni innorarile se vor accentua in jumatatea de sud-vest a teritoriului, iar in Banat si in Oltenia pe arii extinse vor fi averse insotite de descarcari electrice,... ...continuare.

Cum va fi VREMEA la inceputul saptamanii

publicat 2014-04-20 16:15:24 (Realitatea-TV)
Cum va fi VREMEA la inceputul saptamanii Vremea se va incalzi semnificativ luni in toata tara, astfel incat temperaturile maxime vor fi cuprinse intre 16...18 grade pe litoral si 23....24 de grade, local, in toate zonele de campie si podis. In cursul zilei cerul va fi variabil, iar ploi slabe, de scurta durata se vor semnala izolat, mai ales la munte. IN TARA: In noaptea de luni innorarile se vor accentua in jumatatea de sud-vest a teritoriului, iar in Banat si in Oltenia pe arii extinse vor fi averse insotite de descarcari... ...continuare.

Vremea SE INCALZEȘTE IN A DOUA ZI DE PAȘTE! Uite ce temperaturi anunta meteorologii

publicat 2014-04-20 16:00:09 (Libertatea)
Vremea SE INCALZEȘTE IN A DOUA ZI DE PAȘTE! Uite ce temperaturi anunta meteorologii Vremea se va incalzi semnificativ luni in toata tara, astfel incat temperaturile maxime vor fi cuprinse intre 16...18 grade pe litoral si 23....24 de grade, local, in toate zonele de campie si podis. In cursul zilei cerul va fi variabil, iar ploi slabe, de scurta durata se vor semnala izolat, mai ales la munte, potrivit Mediafax. IN TARA: In noaptea de luni innorarile se vor accentua in jumatatea de sud-vest a teritoriului, iar in Banat si in Oltenia pe arii extinse vor fi averse insotite de... ...continuare.

« Pag. anterioara 1 2 3 4 5 ... 36 37 Pag. urmatoare »

Revista presei, stiri - revista presei - anunturi gratuite - stiri - carti - bancuri - poze
Revista Presei - video - Ziare online - Primarii din Romania - Director Web - Muzica online - software development
Informatii utile - Gazduire siteuri - Agentie de turism - Haios - Online Games - Plafar 24 - SexShop - Cadouri - Matrimoniale
Jocuri 3D | Jocuri 3D Arcade | Jocuri 3D Impuscaturi | Jocuri 3D Curse | Jocuri 3D Sport | Jocuri 3D Aventura | Jocuri 3D Puzzle
Turism in Romania | Hoteluri | Pensiuni | Restaurante

fetita de 12 ani rezultate bac 2014 care sunt numerele carmen bruma suleyman magnificul persoane cu handicap lotul stelei lascu lady mariana cojocaru react prahova cola salaj fantome reabilitare harghita valcea constanta cazul de evaziune fiscala taxa auto targ de job galati teleorman inecat campanie electorala andrei gerea modelism horoscop ansa gabriela cristea istanbul azi nu targul pachete tigari numiri adrian popescu pruncucidere carduri conpet ploiesti purcarete realizator inundatii hidroelectrica fise legea 16 compania wizz air vrancea tiny prevenirea bolilor