Rovinieta Online | Asigurare RCA, cel mai bun pret pe loc!

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale


Utilaje de ridicat

Aparate de sudura

Schele metalice


Ultimele Stiri « Pag. ant. 1 2 3 4 5 ... 39 40 Pag. urm. »

Cum se schimba lumea: Competitia nu se va mai da intre mare si mic, ci intre rapid si lent

publicat 2014-04-18 15:15:24 (Ziarul-Financiar)
Cum se schimba lumea: Competitia nu se va mai da intre mare si mic, ci intre rapid si lent S-a nascut in 1931 in Melbourne, Australia, si este fiul corespondentului de razboi Keith Murdoch, devenit ulterior magnat in industria media australiana.Rupert Murdoch a dezvoltat imperiul media pe baza mostenirii de la tatal sau: doua ziare din Adelaide, Australia de Sud, si o statie de radio dintr-un oras minier australian. Murdoch a fost elev al scolii de gramatica din orasul Geelong, unde a avut prima experienta in cadrul unei publicatii, la ziarul scolii, The Corian.A lucrat part-time... ...continuare.

SUMAR/ Rembrandt in vizita la Cluj

publicat 2014-04-18 00:30:23 (Ziarul-Financiar)
SUMAR/ Rembrandt in vizita la Cluj EDITORIAL/ Daruieste o carte!, de Stelian TurleaEVENIMENT/ Gala Industriei de Carte, de Oana BocaEVENIMENT EDITORIAL/ "Ghidul comparatistului grec si roman", de Ziarul de duminicaINTERVIU/ Mihnea Ghildus: "Designerii sunt mai pragmatici, sunt orientati spre piata si management", de Stelian TurleaPOEMUL DE DUMINICA/ Poemul despre Poezie, de Ion MuresanCARTEA DE LITERATURA/ Mozart face shopping la mall, de Stelian TurleaCOLECTII/ Crime Scene Press, de Ziarul de duminicaTRADUCERI/ "Un roman pur... ...continuare.

Mazare: Azi merg la arhiepiscopul Tomisului, poate ma spovedesc; 98 % nu am emotii pentru vineri

publicat 2014-04-17 18:15:28 (Realitatea-TV)
Mazare: Azi merg la arhiepiscopul Tomisului, poate ma spovedesc; 98 % nu am emotii pentru vineri Primarul Constantei, Radu Mazare, a declarat, joi, la finalul sedintei Consiliului Local, ca dupa-amaiza va merge la arhiepiscopul Tomisului, poate chiar sa se spovedeasca, si ca 98 la suta nu are emotii pentru vineri, cand instanta suprema va decide daca edilul va fi cercetat in libertate. Intrebat joi, la finalul sedintei Consiliului Local Municipal, daca are emotii pentru procesul de vineri, Mazare a raspuns: "98 la suta nu am emotii pentru ca stiu ce am facut si stiu care este realitatea.... ...continuare.

Legendele handbalului romanesc, primite de Basescu

publicat 2014-04-16 03:15:13 (Realitatea-TV)
Legendele handbalului romanesc, primite de Basescu Presedintele Basescu se va intalni, miercuri, la Cotroceni, cu legendele handbalului masculin romanesc, cele care au adus Romaniei patru titluri mondiale. Au scris istorie in sportul romanesc, iar aseara au fost invitati la Jocuri de Putere, la Realitatea TV pentru a le vorbi tinerilor de astazi despre curaj, patriotism, tenacitate si daruire. 27 de fosti campioni mondiali veniti din toate colturile lumii, in platourile Realitatea TV, eroi care astazi vor fi primiti si de presedintele Traian... ...continuare.

Nigel Farage neaga ca ar fi incasat abuziv indemnizatii de la Uniunea Europeana

publicat 2014-04-15 19:00:27 (Mediafax)
Nigel Farage neaga ca ar fi incasat abuziv indemnizatii de la Uniunea Europeana Liderul formatiunii ultranationaliste Partidul Independentei Marii Britanii (UKIP) neaga ca ar fi primit abuziv, in calitatea de eurodeputat, indemnizatii evaluate de ziarul The Times la 72.500 de euro. ...continuare.

O CASA pentru LOREDANA! Doneaza! CAMPANIE REALITATEA TV si Habitat for Humanity Romania

publicat 2014-04-15 15:45:31 (Realitatea-TV)
O CASA pentru LOREDANA! Doneaza! CAMPANIE REALITATEA TV si Habitat for Humanity Romania Loredana a invins stereotipurile si ne-a surprins pe multi dintre noi. A inapoiat un portofel plin cu bani, gasit pe strada, dar mai mult decat atat, ne-a inapoiat speranta ca mai exista cinste in Romania. Te invitam sa raspundem cu bine la fapta ei buna si sa o ajutam impreuna sa aiba o viata pe masura sufletului ei mare. Realitatea TV si ,,Habitat for Humanity Romania" va propun sa-i daruim tinerei de 20 de ani, cu sprijinul dumneavoastra, un crampei de speranta - o casa pentru ea si... ...continuare.

Prognoza meteo pentru miercuri si joi. Ploi si temperaturi scazute

publicat 2014-04-15 15:15:30 (Puterea)
Prognoza meteo pentru miercuri si joi. Ploi si temperaturi scazute Meteorologii anunta ca miercuri vremea va fi mai rece decat ar fi normal pentru aceasta perioada a anului, cu deosebire in regiunile extracarpatice. Maximele termice ale zilei se vor situa intre 6...7 grade, local, in Oltenia, Muntenia, Moldova si estul Transilvaniei si 17 grade in Dobrogea.Cerul va fi mai mult noros si va ploua pe arii extinse in sudul, estul si centrul tarii, iar cantitatile de apa vor depasi local 15...20 l/mp, cu precadere in Oltenia si in zona de munte. In vest si... ...continuare.

Ponta L-A BATUT pe Basescu in AUDIENTE. Romania TV, DUBLU fata de Realitatea TV

publicat 2014-04-15 15:00:29 (Romania-TV)
Ponta L-A BATUT pe Basescu in AUDIENTE. Romania TV, DUBLU fata de Realitatea TV Premierul Victor Ponta a inregistrat o audienta dubla la fata de cea a presedintelui Traian Basescu de la Realitatea TV. Ponta a fost urmarit in medie de 613.000 de telespectatori pe minut, iar Traian Basescu de doar 336.000. ...continuare.

AUDIENȚA RECORD pentru REALITATEA TV cu emisiunea la care a fost invitat presedintele TRAIAN BASESCU

publicat 2014-04-15 12:00:36 (Realitatea-TV)
AUDIENȚA RECORD pentru REALITATEA TV cu emisiunea la care a fost invitat presedintele TRAIAN BASESCU Audienta-record duminica seara, la Realitatea TV, in timpul emisiunii "Jocuri de Putere" cu Rares Bogdan, care l-a avut invitat pe presedintele Traian Basescu. Televiziunea noastra a surclasat toate posturile de stiri, pe mai multe tronsoane orare, inclusiv Antena 3. In intervalul 22.45-23.00, emisiunea "Jocuri de Putere" a avut un rating mediu de 3,7, iar Antena 3 a inregistrat 3,4. Pe parcursul emisiunii, audientele posturilor RomaniaTv si B1 nu au depasit 1, 5 puncte de audienta iar... ...continuare.

« Pag. anterioara 1 2 3 4 5 ... 39 40 Pag. urmatoare »

Revista presei, stiri - revista presei - anunturi gratuite - stiri - carti - bancuri - poze
Revista Presei - video - Ziare online - Primarii din Romania - Director Web - Muzica online - software development
Informatii utile - Gazduire siteuri - Agentie de turism - Haios - Online Games - Plafar 24 - SexShop - Cadouri - Matrimoniale
Jocuri 3D | Jocuri 3D Arcade | Jocuri 3D Impuscaturi | Jocuri 3D Curse | Jocuri 3D Sport | Jocuri 3D Aventura | Jocuri 3D Puzzle
Turism in Romania | Hoteluri | Pensiuni | Restaurante

costin gheorghe ovidiu ioanitoaia neamt students lala band betivi scaderea ianis zicu sfarsitul lumi vasile blaga aurel moldove frankie proba c form calculator pensiunea dabuleni radiocomunicatii enrique baloane diavolul robu compa hajduk cnadr povestiri e multe comi zion stihl roviniete tornado clint eastwood militari romani noul cod silvic programe tv hillary clinton insula adrian blaga sif3 capra globe arcelor mittal spitalul de urgenta salariu mediu valcea balul bobocilo suplimente graffiti codul lui da vinci