Rovinieta Online | Asigurare RCA

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale



Ultimele Stiri « Pag. ant. 1 2 3 4 5 ... 27 28 Pag. urm. »

Firmele din Romania folosesc o noua aplicatie Web pentru a-si creste afacerile

publicat Acum 3 minute (e-Firme.ro)
e-Firme.ro O noua solutie este pe cale sa revolutioneze modul inca care se promoveaza afacerile. Vizibilitatea firmelor inscrise creste, vanzarile sporesc, afacerile se dezvolta - simplu si automat. Inscrieti-va acum gratuit si profitati de puterea Internetului pentru a va creste afacerile! (P) ...continuare.

Extern - Bataie la un miting electoral al lui Marine Le Pen intre separatistii corsicani si bodyguarzii partidului extremist

publicat 2017-04-27 03:15:03 (Curierul-National)
O bataie a izbucnit sambata la un miting electoral al lui Marine Le Pen care urma sa aiba loc intr-o sala din localitatea corsicana Ajaccio, anunta ziarul Liberation. Bataia s-a dat intre un grup de separatisti, care au cerut independenta Corsicii de Franta, si bodyguarzii part ...continuare.

Conferinta "Cum pot antreprenorii romani sa iasa cu businessul peste granita". "Daca vrei sa cresti, trebuie sa iesi pe alte piete, sa decizi daca ramai in lac sau te duci in mare."

publicat 2017-04-27 00:15:13 (Ziarul-Financiar)
Conferinta Cum pot antreprenorii romani sa iasa cu businessul peste granita. Daca vrei sa cresti, trebuie sa iesi pe alte piete, sa decizi daca ramai in lac sau te duci in mare. Citeste si: "Companiile romanesti trebuie sa creasca intai local, apoi vine punctul in care decid: raman in lac sau ma duc in mare. S-ar putea ca la un moment dat pestii din lac sa nu ajunga pentru toti" Iesirea pe pietele externe depinde de curaj, de sustinerea unui finantator, de cunoasterea corecta a pietei si de networking, sunt de parere participantii la conferinta "Cum pot antreprenorii romani sa iasa cu businessul peste granita", organizata de Ziarul Financiar si Intesa Sanpaolo Bank.... ...continuare.

"Companiile romanesti trebuie sa creasca intai local, apoi vine punctul in care decid: raman in lac sau ma duc in mare. S-ar putea ca la un moment dat pestii din lac sa nu ajunga pentru toti"

publicat 2017-04-27 00:15:13 (Ziarul-Financiar)
Companiile romanesti trebuie sa creasca intai local, apoi vine punctul in care decid: raman in lac sau ma duc in mare. S-ar putea ca la un moment dat pestii din lac sa nu ajunga pentru toti Vezi galeria foto Citeste si: Feliciu Paraschiv, unul dintre cei mai puternici antreprenori din comertul alimentar, cu 10 magazine in Vrancea: "Anul trecut am deschis trei magazine si ne-am majorat businessul cu peste 10%" Ce sfaturi are omul de afaceri Ioan Tecar din Dej pentru noua generatie de antreprenori: "Nu renuntati niciodata la ceea ce va doriti Marius Bucur, Brise Group: Nu cred ca romanilor le lipseste ADN pentru a iesi la export, ci modul de a face acest lucru Producatorul... ...continuare.

Cotidianul & Fundatia Alexandrion, despre presa si performanta in sport si business

publicat 2017-04-26 20:15:02 (Cotidianul)
Ziarul Cotidianul si Fundatia Alexandrion continua seria evenimentelor în tara, o serie de dialoguri care aduc fata în fata performeri locali, judeteni, nationali si internationali din domenii diferite. ...continuare.

Marius Bucur, Brise Group: Nu cred ca romanilor le lipseste ADN pentru a iesi la export, ci modul de a face acest lucru

publicat 2017-04-26 11:00:15 (Ziarul-Financiar)
Marius Bucur, Brise Group: Nu cred ca romanilor le lipseste ADN pentru a iesi la export, ci modul de a face acest lucru Producatorilor romani nu le lipseste ADN pentru a iesi la export, ci modul de a face acest lucru. Ei trebuie sa se dezvolte mai intai local pentru a avea resurse, a spus Marius Bucur,actionar Brise Group, in cadrul evenimentului "Cum pot antreprenorii romani sa iasa cu business-ul peste granita", organizat de Ziarul Financiar si Intesa Sanpaolo Bank."Nu cred ca ne lipseste ADN ci modul de a iesi afara. Cand am cumparat prima companie de afara, in Italia, aveam nevoie de finantare si m-am dus... ...continuare.

Germanii de la Infineon Technologies si-au dublat ratele de crestere a afacerilor si profitului de pe plan local in 2016

publicat 2017-04-26 00:15:15 (Ziarul-Financiar)
Germanii de la Infineon Technologies si-au dublat ratele de crestere a afacerilor si profitului de pe plan local in 2016 Compania germana Infineon Techno­logies, specializata in productia de semi­con­ductori, a inregistrat anul trecut pe plan local afaceri de 114,9 milioane lei (25,6 mi­­lioane euro), cu 12,3% mai mari decat in 2015, dublandu-si astfel rata de crestere anuala, conform rezultatelor financiare declarate la Ministerul de Finante. In 2015, cifra de afaceri neta a Infineon Technologies Romania s-a majorat cu 6%, la 102,3 milioane de lei.Centrul de cercetare si dezvoltare Infineon Romania... ...continuare.

Vestea pe care o asteptam cu totii. Cum va fi vremea in urmatoarele zile

publicat 2017-04-25 20:00:02 (Antena3)
Vestea pe care o asteptam cu totii. Cum va fi vremea in urmatoarele zile Miercuri 0/26 Va continua sa se încalzeasca usor. Cerul va fi variabil, iar vântul va sufla slab si moderat, cu intensificari la munte, local si temporar si în restul zonelor. În... ...continuare.

Sclipeste pe primele pagini ale revistelor, insa realitatea te ingrozeste. Kim Kardashian, ipostaze rusinoase pe plaja!

publicat 2017-04-25 17:15:02 (Antena-1)
In reviste - papusa, in realitate - matusa. Kim Kardashian, aparitie socanta pe plajele din Mexic, dupa ce a declarat sus si tare ca a slabit. ...continuare.

S-a inchis televiziunea Wyl TV, controlata de fostul deputat William Branza

publicat 2017-04-25 16:00:03 (Antena3)
S-a inchis televiziunea Wyl TV, controlata de fostul deputat William Branza Postul local Wyl TV din Ploiesti s-a închis. Societatea Perfect Clever Solution SRL, care detine postul de televiziune Wyl TV, dar si postul de radio regional Wyl FM, a solicitat Consiliului National al... ...continuare.

Tomáš Sedlacek, economistul sef de la Czech Commercial Bank si unul dintre cei mai influenti 100 de ganditori globali, vine la conferinta Coface & ZF "Risc De Tara"

publicat 2017-04-25 13:30:10 (Ziarul-Financiar)
Tomáš Sedlacek, economistul sef de la Czech Commercial Bank si unul dintre cei mai influenti 100 de ganditori globali, vine la conferinta Coface & ZF Risc De Tara Conferinta de Risc de Tara Coface, organizata in parteneriat cu Ziarul Financiar pe 24 Mai, la Hotel JW Marriott Bucuresti, va reuni peste 350 de reprezentanti de prim rang din mediul economic, mediul de afaceri intern si international, academicieni, jurnalisti, investitori romani si straini.In cadrul evenimentului vor fi dezbatute teme fierbinti ale momentului, precum viitorul economic al Uniunii Europene, Romania in contextul incertitudinilor internationale, tendintele economice la nivel... ...continuare.

« Pag. anterioara 1 2 3 4 5 ... 27 28 Pag. urmatoare »