Rovinieta Online | Asigurare RCA

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale



Ultimele Stiri « Pag. ant. 1 2 3 4 5 ... 17 18 Pag. urm. »

Instanta suprema a respins cererea tortionarului Alexandru Visinescu de a-i fi anulata condamnarea la 20 de ani de inchisoare

publicat 2016-12-05 21:15:13 (ProTV)
Instanta suprema a respins cererea tortionarului Alexandru Visinescu de a-i fi anulata condamnarea la 20 de ani de inchisoare Instanta suprema a respins, luni, contestatia in anulare formulata de tortionarul Alexandru Visinescu, fostul comandant al Penitenciarului Ramnicu Sarat. ...continuare.

Tortionarul Visinescu este acuzat de moartea a zeci de oameni, iar acum a apelat la mila judecatorilor sa-l elibereze. Ce a decis instanta

publicat 2016-12-05 20:00:02 (Antena3)
Tortionarul Visinescu este acuzat de moartea a zeci de oameni, iar acum a apelat la mila judecatorilor sa-l elibereze. Ce a decis instanta Judecatorii de la Inalta Curte de Casatie si Justitie au respins luni, ca inadmisibila, o contestatie prin care fostul comandant al Penitenciarului Ramnicu Sarat Alexandru Visinescu solicita anularea... ...continuare.

Visinescu cere indurare! Tortionarul vrea sa scape de detentie

publicat 2016-12-05 15:15:11 (Realitatea-TV)
Visinescu cere indurare! Tortionarul vrea sa scape de detentie Condamnat la 20 de ani de inchisoare, tortionarul Alexandru Visinescu ii implora pe judecatori sa il elibereze. La cei 92 de ani, fostul comandant al penitenciarului de la Ramnicu Sarat sustine ca faptele care l-au trimis dupa gratii ar fi prescrise. ...continuare.

Scandal la finalul partidei FC Viitorul - CS Universitatea Craiova. Jucatorii au sarit la bataie

publicat 2016-12-04 09:15:07 (Puterea)
Scandal la finalul partidei FC Viitorul - CS Universitatea Craiova. Jucatorii au sarit la bataie O serie de incidente au avut loc sambata seara, la finalul partidei FC Viitorul - CS Universitatea Craiova, scor 2-0, din Liga I, in scandal fiind implicati fotbalistii si stafurile celor doua echipe. Jucatorii formatiei craiovene au sarit la bataie, in timp ce Rambe a vrut sa-l loveasca pe Gheorghe Hagi, potrivit Digisport si Dolcesport. De asemenea, portarul Rimniceanu a fost oprit de coechipieri pentru a nu lovi adversarii. In urma incidentului, arbitrul Radu Petrescu le-a acordat... ...continuare.

Opozitia a depus o motiune pentru destituirea presedintelui

publicat 2016-12-03 11:15:02 (Bursa)
Opozitia a depus o motiune pentru destituirea presedintelui Cele trei partide de opozitie din Coreea de Sud au inaintat astazi in Parlament o motiune pentru destituirea presedintelui Park Geun-hye, aflat in centrul unui scandal de coruptie, transmite Reuters, citat de Agerpres. Park Geun-hye ar putea deveni prima detinatoare a acestei functii care isi incheie prematur mandatul in urma unui scandal. Motiunea a fost semnata de 171 dintre cei 300 de membri ai Legislativului de la Seul. In textul documentului se arata ca presedintele Park a incalcat legea... ...continuare.

Opozitia a depus motiune pentru demiterea presedintelui sud-coreean Park Geun-hye

publicat 2016-12-03 10:45:09 (Romania-TV)
Opozitia a depus motiune pentru demiterea presedintelui sud-coreean Park Geun-hye Cele trei partide de opozitie din Coreea de Sud au inaintat sambata in Parlament o motiune pentru destituirea presedintelui Park Geun-hye, aflat in centrul unui scandal de coruptie, transmite Reuters. Park Geun-hye ar putea deveni prima detinatoare a acestei functii care isi incheie prematur mandatul in urma unui scandal. ...continuare.

SCANDAL URIAȘ in fotbalul MONDIAL. A iesit la iveala modalitatea prin care Cristiano Ronaldo, Jose Mourinho si alti mari oameni din fotbal fenteaza taxele. Superstarul lui Real incaseaza sume COLOSALE din publicitate

publicat 2016-12-03 00:15:06 (Evenimentul-Zilei)
SCANDAL URIAȘ in fotbalul MONDIAL. A iesit la iveala modalitatea prin care Cristiano Ronaldo, Jose Mourinho si alti mari oameni din fotbal fenteaza taxele. Superstarul lui Real incaseaza sume COLOSALE din publicitate Cristiano Ronaldo, Jose Mourinho, dar si alte personaje importante din fotbal sunt in centrul unui scandal urias, legat de fentarea taxelor si impozitelor. ...continuare.

Cutremur in zona seismica Vrancea. Seismul, cu magnitudinea de 3,8 grade

publicat 2016-11-30 17:15:08 (Puterea)
Cutremur in zona seismica Vrancea. Seismul, cu magnitudinea de 3,8 grade Institutul National pentru Fizica Pamantului (INFP) a anuntat ca un cutremur cu magnitudinea 3,8 grade pe scara Richter s-a produs miercuri, la ora 15.34, in zona seismica Vrancea. Potrivit INFP, seismul a avut loc in apropiere de granita cu judetul Buzau, orasele cele mai apropiate de epicentru fiind Targu Secuiesc, Focsani, Ramnicu Sarat si Marasesti. Un cutremur puternic, cu magnitudinea de 5,3 grade pe scara Richter, s-a produs in 24 septembrie, la ora 2.11, seismul fiind resimtit si in... ...continuare.

Scandal de amploare la Spitalul Judetean Suceava. Mascatii au intervenit de urgenta

publicat 2016-11-30 10:45:12 (Romania-TV)
Scandal de amploare la Spitalul Judetean Suceava. Mascatii au intervenit de urgenta Un scandal de amploare a avut loc intr-o localitate din Suceava. Mascatii au intervenit la Spitalul Judetean Suceava, unde au fost chemati sa desparta cinci indivizi care s-au luat la bataie pentru o fata. Dupa incidente, victimele au ramas sub paza. ...continuare.

« Pag. anterioara 1 2 3 4 5 ... 17 18 Pag. urmatoare »