Rovinieta Online | Asigurare RCA

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale



Ultimele Stiri « Pag. ant. 1 2 3 4 5 ... 73 74 Pag. urm. »

Firmele din Romania folosesc o noua aplicatie Web pentru a-si creste afacerile

publicat Acum 3 minute (e-Firme.ro)
e-Firme.ro O noua solutie este pe cale sa revolutioneze modul inca care se promoveaza afacerile. Vizibilitatea firmelor inscrise creste, vanzarile sporesc, afacerile se dezvolta - simplu si automat. Inscrieti-va acum gratuit si profitati de puterea Internetului pentru a va creste afacerile! (P) ...continuare.

Un autobuz a lovit sediul unei sectii de politie din Tel Aviv. Autoritatile cred ca e accident

publicat 2017-07-25 21:15:09 (Ziarul-Financiar)
Un autobuz a lovit sediul unei sectii de politie din Tel Aviv. Autoritatile cred ca e accident Un autobuz a intrat, marti dupa-amiaza, intr-un imobil din orasul israelian Tel Aviv in care isi desfasoara activitatile o firma si o sectie de politie, autoritatile stabilind ca a fost vorba de un accident, relateaza site-ul Ynetnews.com.Incidentul a avut loc in zona HaMasger din Tel Aviv. Un autobuz de transport in comun a intrat intr-un imobil, spargand vitrina unei firme de vanzari auto situata la parter. Deasupra firmei se afla o sectie de politie.Soferul autobuzului a fost ranit in urma... ...continuare.

Rasu'- plansu' cu un patron din Cluj care a inventat un BLESTEM ca sa nu mai fie jefuit

publicat 2017-07-25 18:15:09 (Realitatea-TV)
Rasu'- plansu' cu un patron din Cluj care a inventat un BLESTEM ca sa nu mai fie jefuit Din cauza furturilor repetate, un patron de magazin din Cluj Napoca a recurs la "frica de Dumnezeu". Barbatul a postat la intrare in butic un blestem prin care sa tina hotii departe. ...continuare.

SCANDAL la Politie! Doua fete BETE s-au PIPAIT in semn de protest, ca au fost retinute - VIDEO

publicat 2017-07-25 17:45:06 (Evenimentul-Zilei)
SCANDAL la Politie! Doua fete BETE s-au PIPAIT in semn de protest, ca au fost retinute - VIDEO Scandal la o sectie de politie din Republica Moldova, unde doua tinere, in stare de ebrietate au aratat gesturi obscene politistilor. ...continuare.

Studentii UBB Cluj si-au facut societate antreprenoriala pentru dezvoltarea ideilor de afaceri

publicat 2017-07-25 16:30:12 (Ziarul-Financiar)
Studentii UBB Cluj si-au facut societate antreprenoriala pentru dezvoltarea ideilor de afaceri Studentii Universitatii Babes-Bolyai (UBB) din Cluj-Napoca au infiintat Societatea Antreprenoriala Studenteasca (SAS), sub egida UBB, pentru sprijinirea, dezvoltare si incurajarea spiritului antreprenorial in randul studentilor si absolventilor, in primii trei ani de la finalizarea studiilor.Echipa de implementare este formata din studenti ai Universitatii Babes-Bolyai, cu pregatire academica in diferite domenii, dar si cu experienta in reprezentarea studenteasca si in organizarea proiectelor... ...continuare.

Masina autonoma de politie care dispune de propria drona (Auto)

publicat 2017-07-25 13:15:08 (Go4IT)
Masina autonoma de politie care dispune de propria drona (Auto) OTSAW Electronics a creat un automobil electric autonom care va patrula pe strazi in serviciul politiei din Dubai. Vehiculul dispune de propria drona pe care o poate lansa pentru a supraveghea video o anumita zona. Numit O-R3, vehiculul navigheaza cu ajutorul unor senzori, scannere, camere si radare. Mai mult, foloseste inteligenta artificiala pentru a invata sa se descurce mai bine in viitor. Tot ceea ce "vede" masina apare pe monitoarele supravegheate de un operator om. Autoritatile din... ...continuare.

Scene ireale in satul unde au fost filmate secvente din "Borat". Ce fac localnicii in timp ce 7 belgieni renoveaza scoala

publicat 2017-07-25 12:00:07 (Evenimentul-Zilei)
Scene ireale in satul unde au fost filmate secvente din "Borat". Ce fac localnicii in timp ce 7 belgieni renoveaza scoala Scene ireale in satul unde au fost filmate secvente din "Borat". Ce fac localnicii in timp ce 7 belgieni renoveaza scoala ...continuare.

CUM va rezolva Tudose problema LIPSEI de personal din cadrul POLIȚIEI

publicat 2017-07-24 15:15:06 (Evenimentul-Zilei)
CUM va rezolva Tudose problema LIPSEI de personal din cadrul POLIȚIEI Premierul Mihai Tudose, a anuntat, dupa ce s-a intalnit luni la Palatul Victoria cu o delegatie a Sindicatului National al Agentilor de Politie din Romania (SNAP), ca va rezolva problema angajarilor din cadrul politiei. Șeful Guvernului nu a exclus posibilitatea ca promotia 2018 din scolile de politie sa poata fi incadrata de acum, in contextul in care deficitul de personal depaseste 200.000 de agenti. ...continuare.

Noul statut al politistului roman. Decizia luata astazi de premierul Mihai Tudose impreuna cu sindicalistii din Politie

publicat 2017-07-24 14:00:23 (ProTV)
Noul statut al politistului roman. Decizia luata astazi de premierul Mihai Tudose impreuna cu sindicalistii din Politie Sindicalistii din Politie s-au intalnit cu ministrul Carmen Dan, dar si cu premierul Mihai Tudose pentru a discuta despre suplimentarea numarului de agenti operativi in strada. ...continuare.

Premierul Tudose: Deficitul in Politie este mai mare de 20.000. Carmen Dan se intalneste cu Olguta Vasilescu

publicat 2017-07-24 13:45:10 (Ziarul-Financiar)
Premierul Tudose: Deficitul in Politie este mai mare de 20.000. Carmen Dan se intalneste cu Olguta Vasilescu Mihai Tudose, premierul Romaniei, a declarat, luni, dupa intalnirea cu Sindicatul Agentilor de Politie, ca se cauta o solutie pentru rezolvarea problemei resursei umane in structurile de politie, Carmen Dan urmand sa aiba o discutie cu ministrul Muncii referitoare la angajari. ...continuare.

« Pag. anterioara 1 2 3 4 5 ... 73 74 Pag. urmatoare »