Rovinieta Online | Asigurare RCA, cel mai bun pret pe loc!

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale


Utilaje de ridicat

Aparate de sudura

Schele metalice


Ultimele Stiri « Pag. ant. 1 2 3 4 5 ... 122 123 Pag. urm. »

160 de la nasterea lui! Geniul unui elev mediocru: Anghel Saligny

publicat 2014-04-19 10:45:03 (Antena-1)
160 de la nasterea lui! Geniul unui elev mediocru: Anghel Saligny Desi astazi este considerat cel mai important constructor al Romaniei, lucrurile nu au fost dintotdeauna asa! La scoala a avut note foarte mici si chiulea frecvent, insa ulterior evolutia sa intelectuala a fost una remarcabila Saligny s-a nascut la 19 aprilie 1854, Serbanesti, judetul Galati, fiu al unui pedagog francez din Alsacia, stabilit in Romania. A fost crescut si educat in Focsani, in mahalaua "Sapunaru", iar la scoala nu era nici pe departe un elev meritos. Viitorul inginer... ...continuare.

O sa-ti creasca tensiunea de nervi! Cat de INDECENT se pozeaza o ELEVA IN BANCA DE LA SCOALA!

publicat 2014-04-18 17:30:02 (Antena-1)
O sa-ti creasca tensiunea de nervi! Cat de INDECENT se pozeaza o ELEVA IN BANCA DE LA SCOALA! Unii dintre tinerii din ziua de astazi au o preocupare mult mai mare pentru pozele obscene decat pentru cursurile de la scoala Un exemplu mai clar decat acesta nu credem ca exista. In timpul unei ore, o eleva isi ridica bluza si lasa sa i se vada perechea de bikini rosii, in vreme ce alte colege scriu de zori... ...continuare.

Politist condamnat pentru furt, promovat de la un post comunal la o politie oraseneasca

publicat 2014-04-17 23:00:11 (Antena3)
Politist condamnat pentru furt, promovat de la un post comunal la o politie oraseneasca Un agent de la un post comunal de politie din Vaslui, condamnat pentru furt calificat la patru luni de inchisoare cu suspendare, a fost promovat la o politie oraseneasca, dupa ce s-a impacat cu administratorul... ...continuare.

Smiley, concert la un meci de baschet. A imbracat un tricou cu numele lui Virgil Stanescu

publicat 2014-04-17 22:46:19 (Libertatea)
Smiley, concert la un meci de baschet. A imbracat un tricou cu numele lui Virgil Stanescu Desfasurata dupa 8 ani, din nou la Cluj Napoca, sarbatoarea baschetului masculin romanesc, All Star Game 2014, s-a bucurat de prezenta celor mai buni baschetbalisti din campionat, printre care si Virgil Stanescu, jucator cu un palmares impresionant si fost capitan al nationalei. La 37 de ani, Virgil a incheiat actualul sezon ca jucator-presedintele la Steaua CSM EximBank, dar si din postura de vicepresedinte al Federatiei Romane de Baschet. "Sunt fericit ca am luat parte la cel mai frumos... ...continuare.

Fabrica Bosch de la Cluj va fi pusa in functiune incepand din 9 mai

publicat 2014-04-17 20:45:03 (Bursa)
Fabrica Bosch de la Cluj va fi inaugurata in data de 9 mai, noul punct de lucru al companiei germane primind distinctia 'Automotive Electronics Speed Award' pentru construirea in timp record a fabricii din Romania, potrivit unui comunicat de presa al Grupului, transmis,astazi, redactiei. ...continuare.

Fabrica Bosch de la Cluj va incepe activitatea din 9 mai

publicat 2014-04-17 19:30:21 (Puterea)
Fabrica Bosch de la Cluj va incepe activitatea din 9 mai Fabrica Bosch de la Cluj va fi inaugurata pe 9 mai, noul punct de lucru al companiei germane primind recent distinctia "Automotive Electronics Speed Award", pentru construirea in timp-record a fabricii, se arata intr-un comunicat al Grupului, citat de Agerpres.Inaugurarea unitatii de productie din Romania va coincide cu marcarea Zilei Europei. Bosch a investit la Cluj, in prima faza, 77 milioane de euro in noul centru de cercetare si productie care ocupa o suprafata totala de circa 38.000 mp.... ...continuare.

Jocurile video nu afecteaza performanta scolara

publicat 2014-04-17 18:15:28 (Realitatea-TV)
Jocurile video nu afecteaza performanta scolara Desi a existat dintotdeauna un mit, cum ca timpul petrecut in fata unor jocuri video este dezastruos pentru notele de la scoala. Se pare ca pasiunea pentru gaming nu este chiar asa nociva. De cand eram foarte mici, in momentul in care ne jucam excesiv, jocuri video sau orice altceva, ai nostri parinti isi manifestau intr-un mod verbal foarte agresiv dezacordul pentru aceasta ,,pierdere de timp". Mai mult decat atat, automat erau convinsi ca performanta noastra la scoala va scadea brusc. In... ...continuare.

Primaria Iasi investeste 5 mil. euro in reabilitarea scolilor

publicat 2014-04-17 16:45:35 (Ziarul-Financiar)
Primaria Iasi investeste 5 mil. euro in reabilitarea scolilor Primaria Iasi va demara in acest an un program de investitii de aproximativ 23 mil. lei (peste 5 mil. euro) ce vizeaza renovarea, modernizarea si reabilitarea a sase unitati de invatamant preuniversitar din oras. Scolile care urmeaza sa fie renovate cu finantare din fonduri europene sunt colegiul tehnic ''Dimitrie Leonida", liceul teoretic de informatica ''Grigore Moisil", colegiul ''Costache Negruzzi", colegiul tehnic ''Gheorghe Asachi", scoala ''Ion Simionescu" si scoala ''Mihail... ...continuare.

Primaria Iasi investeste 5 mil. euro in reabilitarea scolilor

publicat 2014-04-17 16:30:33 (Ziarul-Financiar)
Primaria Iasi investeste 5 mil. euro in reabilitarea scolilor Primaria Iasi va demara in acest an un program de investitii de aproximativ 23 mil. lei (peste 5 mil. euro) ce vizeaza renovarea, modernizarea si reabilitarea a sase unitati de invatamant preuniversitar din oras. Scolile care urmeaza sa fie renovate cu finantare din fonduri europene sunt colegiul tehnic ''Dimitrie Leonida", liceul teoretic de informatica ''Grigore Moisil", colegiul ''Costache Negruzzi", colegiul tehnic ''Gheorghe Asachi", scoala ''Ion Simionescu" si scoala ''Mihail... ...continuare.

Fabrica Bosch de la Cluj va fi pusa in functiune incepand din 9 mai

publicat 2014-04-17 13:15:26 (Romania-TV)
Fabrica Bosch de la Cluj va fi pusa in functiune incepand din 9 mai Fabrica Bosch de la Cluj va fi inaugurata in data de 9 mai, noul punct de lucru al companiei germane primind distinctia "Automotive Electronics Speed Award" pentru construirea in timp record a fabricii din Romania, potrivit unui comunicat de presa al Grupului, transmis, joi, AGERPRES. ...continuare.

« Pag. anterioara 1 2 3 4 5 ... 122 123 Pag. urmatoare »

Revista presei, stiri - revista presei - anunturi gratuite - stiri - carti - bancuri - poze
Revista Presei - video - Ziare online - Primarii din Romania - Director Web - Muzica online - software development
Informatii utile - Gazduire siteuri - Agentie de turism - Haios - Online Games - Plafar 24 - SexShop - Cadouri - Matrimoniale
Jocuri 3D | Jocuri 3D Arcade | Jocuri 3D Impuscaturi | Jocuri 3D Curse | Jocuri 3D Sport | Jocuri 3D Aventura | Jocuri 3D Puzzle
Turism in Romania | Hoteluri | Pensiuni | Restaurante

antifrauda neamt desene puiu mironescu dragost col uterin aktor perchezitii sansa bihor accident rutier angajeaza horeca economist bogdan gaurean romanii au talent gorj bacalaureat teleorman direct brasov ziarul adevarul zita sif3 florin salam tastatura horoscop tupeul finale festivalul berii becali dolj sipos comitete ioan buda hercule athenee palace hilton tricolorul feng shui izvoarele nevada mireasa pentru fiul meu sector 2 libere copil open ziare bacau cantareata corina parc auto