Rovinieta Online | Asigurare RCA

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale



Ultimele Stiri « Pag. ant. 1 2 3 4 5 ... 81 82 Pag. urm. »

Transporturi - Wizz Air vrea sa-si mareasca echipele din Bucuresti si din Cluj

publicat 2016-02-12 00:00:07 (Curierul-National)
Transporturi - Wizz Air vrea sa-si mareasca echipele din Bucuresti si din Cluj Operatorul aerian low-cost Wizz Air anunta noi sesiuni de recrutari pentru bazele din Bucuresti si Cluj, ca parte a planu­lui de dezvoltare anuntat pentru anul 2016. Candidatii care doresc sa se alature echipei de insotitori de zbor de la baza din Bucuresti ...continuare.

Cursa de cosmar pentru un taximetrist clujean. Ce s-a intamplat dupa ce a ajuns la Politie

publicat 2016-02-11 20:15:02 (Antena3)
Cursa de cosmar pentru un taximetrist clujean. Ce s-a intamplat dupa ce a ajuns la Politie Trei tineri, dintre care doi minori, au fost retinuti pentru 24 de ore, dupa ce ar fi talharit un taximetrist in Cluj-Napoca. Incidentul s-a produs in dimineata zilei de marti, 9 februarie, dupa ce un... ...continuare.

CLUJ. Sentinta in premiera privind TVA-ul imobiliar

publicat 2016-02-11 19:45:20 (Puterea)
Recent, Curtea de Apel Cluj a anulat decizia de impunere privind plata de TVA de catre o persoana fizica, chiar daca aceasta construise si vanduse un numar mare de locuinte, peste 270, in perioada 2007-2011. Subiectul a fost intens dezbatut de-a lungul vremii, facand si obiectul unei hotarari a Curtii de Justitie a Uniunii Europene (CJUE), tocmai ca urmare a intrebarilor preliminare trimise de Curtea de Apel Cluj, informeaza portalul specializat CLUJUST.ro. ...continuare.

Țiriac dracuie si dezvaluie ultimul dialog cu Halep » Nu i-a ascultat sfatul: "Fato, pune-te la punct cu problema asta!"

publicat 2016-02-11 19:15:10 (Gazeta-Sporturilor)
Țiriac dracuie si dezvaluie ultimul dialog cu Halep » Nu i-a ascultat sfatul: Fato, pune-te la punct cu problema asta! Ion Țiriac s-a aratat surprins de decizia si prestatia Simonei Halep în meciul cu Cehia (2-3) si a dezvaluit ca a sfatuit-o sa-si rezolve problemele medicale mai întîi.  "Performanta de la Cluj este mult mai buna decît ma asteptam eu. Hai, ma fratilor, dati-o dracului! Cum sa cîstigi dupa 4 zile de antrenament?! Mie îmi trebuiau 35 de ore doar pentru o lovitura. Se duce la Cluj cu 4 zile de antrenament. ... ...continuare.

Țiriac devaluie ultimul dialog cu Halep » I-a incalcat sfatul: "Fato, pune-te la punct cu problema asta!"

publicat 2016-02-11 19:00:38 (Gazeta-Sporturilor)
Țiriac devaluie ultimul dialog cu Halep » I-a incalcat sfatul: Fato, pune-te la punct cu problema asta! Ion Țiriac s-a aratat surprins de decizia si prestatia Simonei Halep în meciul cu Cehia (2-3) si a dezvaluit un dialog savuros pe care l-a avut cu sportiva.  "Performanta de la Cluj este mult mai buna decît ma asteptam eu. Hai, ma fratilor, dati-o dracului! Cum sa cîstigi dupa 4 zile de antrenament?! Mie îmi trebuiau 35 de ore doar pentru o lovitura. Se duce la Cluj cu 4 zile de antrenament. ... ...continuare.

Tineri din Cluj au inventat o constructie care ar rezista la cele mai puternice CUTREMURE

publicat 2016-02-11 17:15:27 (Romania-TV)
Tineri din Cluj au inventat o constructie care ar rezista la cele mai puternice CUTREMURE Macheta unei cladiri de 28 de etaje a fost supusa unor cutremure simulate, a caror acceleratie a fost de opt ori mai mare decat cel din Vrancea, in 1977. Exercitiul vine in sprijinul unei echipe de 13 studenti de la Universitatea Tehnica din Cluj-Napoca pentru participarea, in 5-8 aprilie, la o competitie internationala in Statele Unite. Construrea machetei este rodul a nu mai putin de sase luni de munca. In ultimii doi ani, echipa clujeana a adus premiul acasa si intentioneaza sa obtina... ...continuare.

Roberto Fonseca in premiera la Cluj

publicat 2016-02-11 17:00:17 (ProTV)
Roberto Fonseca in premiera la Cluj Inepuizabilul pianist de jazz Roberto Fonseca va sustine, in 23 aprilie, primul sau concert in Cluj-Napoca. ...continuare.

BANC! Maica stareta de la o scoala catolica lesina instantaneu cand afla ce meserie vrea sa aiba o eleva de-a ei!

publicat 2016-02-11 16:00:01 (Antena-1)
BANC! Maica stareta de la o scoala catolica lesina instantaneu cand afla ce meserie vrea sa aiba o eleva de-a ei! Echipa www.a1.ro vrea sa va inveseleasca ziua asa ca a venit cu o cluma buna despre... maicute! Și nu numai! Va dorim o zi frumoasa si plina de zambete! ...continuare.

Veste buna pentru iubitorii de tenis. Romania-Germania se joaca la Cluj

publicat 2016-02-11 13:15:13 (Realitatea-TV)
Veste buna pentru iubitorii de tenis. Romania-Germania se joaca la Cluj Romania a avut noroc la tragerea la sorti pentru play-off-ul Fed Cup, sortii stabilind ca partida decisiva, cu Germania, se va disputa in Romania. Meciul se va disputa tot la Cluj. De aceasta data, pe zgura. ...continuare.

Wizz Air angajeaza insotitori de zbor in Bucuresti si Cluj-Napoca

publicat 2016-02-11 13:00:04 (Gandul)
Wizz Air angajeaza insotitori de zbor in Bucuresti si Cluj-Napoca Wizz Air va organiza recrutari pentru bazele din Bucuresti si Cluj-Napoca, ca parte a planului de dezvoltare anuntat pentru acest an, a anuntat, joi, compania aeriana low-cost. ...continuare.

« Pag. anterioara 1 2 3 4 5 ... 81 82 Pag. urmatoare »