Rovinieta Online | Asigurare RCA

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale



Ultimele Stiri « Pag. ant. 1 2 3 4 5 ... 26 27 Pag. urm. »

Prapad in Caras Severin. 1.000 de oameni, izolati dupa ce s-a rupt un dig. Masina cu paine, blocata

publicat 2016-06-29 20:30:16 (Realitatea-TV)
O mie de oameni din satul Sosdea, din Caras-Severin, sunt izolati dupa ce drumul judetean care ii leaga de restul lumii a fost acoperit de apele revarsate ale raului Barzava. Din sat se iese doar cu barca. ...continuare.

In ce judete casele ar putea fi inghitite de ape

publicat 2016-06-29 18:15:02 (CanCan)
In ce judete casele ar putea fi inghitite de ape Un cod rosu de inundatii a fost emis de catre hidrologi, care au anuntat ca incepand din aceasta miercuri, la orele amiezii exista posibilitatea unor viituri puternice in mai multe judete ale tarii. Hidrologii informeaza ca locuitorii judetelor Caras-Severin si Timis se confrunta cu posibilitatea ca locuintele sa le fie inghitite de ape, dupa ce a fost emis un cod rosu de inundatii.Institutul National de Hidrologie si Gospodarire a Apelor a emis un cod rosu de inundatii "pe raul Barzava pe... ...continuare.

CARAS-SEVERIN - REZULTATE EVALUARE NATIONALA 2016 EDU.RO. Vezi aici rezultatele finale

publicat 2016-06-29 11:00:15 (ProTV)
CARAS-SEVERIN - REZULTATE EVALUARE NATIONALA 2016 EDU.RO. Vezi aici rezultatele finale EDU.RO - REZULTATE EVALUARE NATIONALA 2016 JUDETUL CARAS-SEVERIN: Elevii din Caras-Severin au sustinut pe 27 si 29 iunie examenele la romana si matematica. ...continuare.

PNL sau Politica de la o postare la alta | ROMANIA LUI CRISTOIU

publicat 2016-06-28 20:30:07 (Evenimentul-Zilei)
PNL sau Politica de la o postare la alta | ROMANIA LUI CRISTOIU O data trecut Breaking news-ul Brexit, de loc multumitor pentru presa noastra, deoarece din ciorba insulara au lipsit tocmai politicienii romani, cei care dau gust oricarei ciorbe mediatice, site-urile gen copy paste si televiziunile de stiri, gen Cine tremura? s-au trezit intr-un gol de munitie hranitoare de ratinguri. ...continuare.

Cod rosu de inundatii in judetul Caras-Severin

publicat 2016-06-28 15:30:02 (Bursa)
Institutul National de Hidrologie si Gospodarire a Apelor a emis astazi o atentionare de fenomene periculoase imediate Cod rosu pentru raul Poganis si afluenti ai Barzavei, pe raza judetului Caras-Severin, valabila pana la ora 20:00. ...continuare.

Furtuna puternica in Mehedinti. Acoperisurile unor blocuri au fost smulse

publicat 2016-06-28 00:00:02 (Antena3)
Furtuna puternica in Mehedinti. Acoperisurile unor blocuri au fost smulse Trei acoperisuri ale unor blocuri din Drobeta Turnu Severin au fost distruse de o furtuna puternica in noaptea de luni spre marti, a declarat purtatorul de cuvant al Inspectoratului pentru Situatii de Urgenta (ISU) Mehedinti, Raluca Tirca. ...continuare.

BREXIT: Pretul aurului A EXPLODAT!

publicat 2016-06-27 11:45:06 (Evenimentul-Zilei)
BREXIT: Pretul aurului A EXPLODAT! Pietele financiare s-au deschis luni, dar haosul provocat de Brexit continua. Ca un activ de refugiu sigur, aurul explodeaza inca o data, scrie portalul de stiri Business Insider. ...continuare.

Daca as fi fost englez, as fi votat la Referendum pentru Brexit

publicat 2016-06-26 10:30:06 (Evenimentul-Zilei)
Daca as fi fost englez, as fi votat la Referendum pentru Brexit Asa cum am mai scris, ascult RRA (cind nu lucrez), in continuu, chiar si cind difuzeaza si altceva decit stiri. Cu vremea am ajuns sa-i invat pe de rost pe cei care trimit mesaje sau e-mail-uri postului, pentru a-si expune parerea fata de evenimentele mici si mari ale unei zile. ...continuare.

Vijeliile fac prapad in Romania. "In Bacau e ca la Mamaia, a venit marea la noi"

publicat 2016-06-25 20:15:01 (Antena3)
Vijeliile fac prapad in Romania. In Bacau e ca la Mamaia, a venit marea la noi Mult asteptata racoare a venit, vineri seara, sunt forma unor vijelii violente in unele zone ale tarii. In Caras Severin, rafalele puternice de vant au smuls acoperisurile blocurilor si au doborat copaci. Iar in... ...continuare.

« Pag. anterioara 1 2 3 4 5 ... 26 27 Pag. urmatoare »