Rovinieta Online | Asigurare RCA

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale



Ultimele Stiri « Pag. ant. 1 2 3 4 5 ... 21 22 Pag. urm. »

Sute de turisti au fost evacuati in urma eruptiei unui vulcan, in Indonezia

publicat 2016-09-28 11:15:11 (Romania-TV)
Sute de turisti au fost evacuati in urma eruptiei unui vulcan, in Indonezia Autoritatile indoneziene au trimis mai multe echipaje de salvare pentru a evacua turistii din regiunea masivului Barujari de pe insula Lombok, dupa ce un vulcan din zona a erupt marti dupa-amiaza, informeaza agentia de stiri The Associated Press. ...continuare.

Germania: Zeci de elevi atacati cu o substanta iritanta, in scoala

publicat 2016-09-27 21:30:20 (Romania-TV)
Germania: Zeci de elevi atacati cu o substanta iritanta, in scoala Cel putin 66 de elevi au suferit rani usoare dupa ce doi colegi au folosit marti sprayuri cu gaz iritant intr-o scoala din nordul Germaniei, informeaza site-ul de stiri NDR.de. ...continuare.

PERICOL pentru aceasta MARE PUTERE europeana! Nici nu stie ce o asteapta..

publicat 2016-09-27 15:30:05 (Evenimentul-Zilei)
Italienii se confrunta cu unul dintre cele mai importante voturi din istoria Italiei, dar un nou raport al HSBC arata ca majoritatea cetatenilor nu au nici cea mai mica idee despre ceea ce voteaza, scrie portalul de stiri Business Insider. ...continuare.

Monica Niculescu pierde finala de la Seul

publicat 2016-09-25 12:45:08 (OnlineSport)
Monica Niculescu pierde finala de la Seul Monica Niculescu a fost invinsa duminica dimineata in finala turneului WTA de la Seul, anunta agentia de stiri Agerpres. ...continuare.

Mircea Badea, despre cum s-a vazut protestul in cazul Oprea pe siteurile de stiri

publicat 2016-09-23 00:45:01 (Antena3)
Mircea Badea, despre cum s-a vazut protestul in cazul Oprea pe siteurile de stiri Mircea Badea a relatat in emisiunea sa, In Gura presei, cum a vazut el protestul pe siteurile de stiri. "Pentru mine a fost inceputul campaniei electorale in Romania. Sunt fan... ...continuare.

Plantatie uriasa de canabis in Caras-Severin. Cum isi mascau suspectii plantele

publicat 2016-09-22 08:00:06 (ProTV)
Plantatie uriasa de canabis in Caras-Severin. Cum isi mascau suspectii plantele O adevarata plantatie de canabis - asta au descoperit politistii in urma unor perchezitii in judetul Caras-Severin. ...continuare.

O sa invatam cum sa salvam vieti de la stirile tv. "Minutul de sanatate" merge la promulgare

publicat 2016-09-21 20:30:05 (Evenimentul-Zilei)
O sa invatam cum sa salvam vieti de la stirile tv. Minutul de sanatate merge la promulgare Senatul a adoptat miercuri un proiectul de lege care prevede obligativitatea ca toate posturile tv sa difuzeze, la principalele jurnale de stiri, un minut de ducatie pentru sanatate. "Minutul de sanatate" va contine informatii medicale corecte si notiuni de prim ajutor. ...continuare.

Incendiu puternic la un camin studentesc din Iasi

publicat 2016-09-21 15:15:02 (Antena3)
Incendiu puternic la un camin studentesc din Iasi Mai multe persoane sunt evacuate sau ies singure, miercuri, dintr-un camin studentesc din Iasi, dupa ce acoperisul cladirii a luat foc si arde la ora transmiterii acestei stiri, transmite... ...continuare.

Ciudanovita, locul din Romania unde radiatiile de uraniu depasesc de 100 de ori limita de alerta. Statul ascunde catastrofa

publicat 2016-09-21 08:30:02 (Adevarul)
Ciudanovita, locul din Romania unde radiatiile de uraniu depasesc de 100 de ori limita de alerta. Statul ascunde catastrofa Comuna Ciudanovita se afla in judetul Caras-Severin, la aproximativ 20 de kilometri de Oravita. In vremea regimului comunist, in aceasta zona au functionat doua mine de uraniu: Ciudanovita si Lisava. ...continuare.

Accident grav in Caras Severin. Autoritatile au activat CODUL ROSU de interventie

publicat 2016-09-19 14:15:20 (Romania-TV)
Accident grav in Caras Severin. Autoritatile au activat CODUL ROSU de interventie Un accident grav a avut loc luni, intr-o localitate din Caras-Severin. Sase oameni au fost raniti dupa ce doua masini s-au ciocnit. Totul a fost din cauza unui sofer care nu adaptat viteza la conditiile de drum. ...continuare.

« Pag. anterioara 1 2 3 4 5 ... 21 22 Pag. urmatoare »