Rovinieta Online | Asigurare RCA

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale



Ultimele Stiri « Pag. ant. 1 2 3 4 5 ... 15 16 Pag. urm. »

Firmele din Romania folosesc o noua aplicatie Web pentru a-si creste afacerile

publicat Acum 3 minute (e-Firme.ro)
e-Firme.ro O noua solutie este pe cale sa revolutioneze modul inca care se promoveaza afacerile. Vizibilitatea firmelor inscrise creste, vanzarile sporesc, afacerile se dezvolta - simplu si automat. Inscrieti-va acum gratuit si profitati de puterea Internetului pentru a va creste afacerile! (P) ...continuare.

Amnistia si gratierea. MAMALIGA IOHANNIS I-a EXPLODAT IN FAȚA UCENICULUI GRINDEANU. Cum a intimidat presedintele Romaniei o gasca de PSD-isti cu acordul lui Liviu Dragnea. Țara de dincolo de Facebook de Dan Andronic.

publicat 2017-01-19 08:45:03 (Evenimentul-Zilei)
Amnistia si gratierea. MAMALIGA IOHANNIS I-a EXPLODAT IN FAȚA UCENICULUI GRINDEANU. Cum a intimidat presedintele Romaniei o gasca de PSD-isti cu acordul lui Liviu Dragnea. Țara de dincolo de Facebook de Dan Andronic. Amnistia si gratierea au fost ieri pe ordinea de zi a guvernului? Greu de spus, pentru ca suntem in situatia in care toata lumea minte. Sau ascunde adevarul ca sa fiu mai elegant. De-aia este necesara o trecere in revista a evenimentelor de ieri, pentru ca mii de oameni au iesit in strada exprimandu-si protestul. ...continuare.

Indicii si lichiditatea, in crestere fata de ultima sedinta

publicat 2017-01-18 00:00:02 (Bursa)
Indicii si lichiditatea, in crestere fata de ultima sedinta Sapte dintre indicii Bursei de Valori Bucuresti (BVB) au incheiat sedinta de tranzactionare de ieri in urcare, in contextul in care a fost inregistrat un volum de tranzactionare de 22,11 milioane de lei (4,9 milioane euro), mai mare decat luni (4,17 milioane de euro). Raportul zilnic publicat de compania de brokeraj "Prime Transaction" arata: "Bursa s-a apreciat usor azi (n.r. - ieri, in jurul orei 18:30), indicii inregistrand cresteri de pana la 0,23% in cazul BET Plus. Lichiditatea a ramas... ...continuare.

Alerta in Resita. O adolescenta de 18 ani a disparut de ieri de acasa. Apelul facut de tatal elevei de liceu

publicat 2017-01-17 22:15:02 (Antena3)
Alerta in Resita. O adolescenta de 18 ani a disparut de ieri de acasa. Apelul facut de tatal elevei de liceu Este alerta la Resita, unde o adolescenta de 18 ani a disparut ieri (n.r. luni - 16 ianuarie 2016) dupa-amiaza. Anuntul a fost facut chiar de matusa tinerei, care a ajuns acasa si a vazut ca... ...continuare.

Presedintele Klaus Iohannis sustine o declaratie de presa la Palatul Cotroceni. LIVE, ora 18, pe ProTV News

publicat 2017-01-17 17:30:09 (ProTV)
Presedintele Klaus Iohannis sustine o declaratie de presa la Palatul Cotroceni. LIVE, ora 18, pe ProTV News Presedintele Klaus Iohannis sustine astazi de la ora 18.00 o declaratie de presa la Palatul Cotroceni - a anuntat Administratia Prezidentiala. ...continuare.

Lira sterlina, sub 1,20 dolari pentru prima oara in ultimele trei luni

publicat 2017-01-17 00:00:03 (Bursa)
Lira sterlina, sub 1,20 dolari pentru prima oara in ultimele trei luni Lira sterlina s-a depreciat ieri, fata de dolar, din cauza temerilor ca premierul britanic Theresa May va alege sa scoata Marea Britanie de pe piata unica europeana, in schimbul controlului asupra imigratiei si al dreptului de a incheia acorduri comerciale cu alte tari. Lira a coborat, ieri, sub 1,20 de dolari pentru prima oara din octombrie pana in prezent, dupa ce publicatia Sunday Times a relatat ca May este pregatita sa retraga Marea Britanie de pe piata unica. Monada britanica avea un... ...continuare.

BBC a inceput vanatoarea de stiri false difuzate de retelele de socializare

publicat 2017-01-16 11:45:13 (Realitatea-TV)
BBC a inceput vanatoarea de stiri false difuzate de retelele de socializare O echipa permanenta a BBC va fi urmari indeaproape stirile false care sunt impartasite pe retelele de socializare, relateaza The Guardian. Membrii echipei vor verifica si demasca povestile special concepute pentru a induce in eroare si care "se vand" sub masca stirilor reale. ...continuare.

Razboi contra stirilor false!

publicat 2017-01-16 00:00:02 (Bursa)
Razboi contra stirilor false! Stirile false reprezinta o mare problema pentru oamenii care isi iau informatiile exclusiv de pe internet. Perioada romantica a internetului s-a incheiat, copilaria facebook-ului este pe sfarsite. Lumea in general si lumea presei in special a inteles in ceasul al doisprezecelea cum sta treaba cu informarea directa din surse mai putin autorizate, cu stirile create special ca sa produca trafic si like-uri, care nu se impiedica de amanunte precum realitatea sau adevarul. Pagubele produse de... ...continuare.

Go4News 9-13 ianuarie: Castile de 200.000 de dolari, carnetelul etern, Mercedes-Benz reinventeaza stergatorul de parbriz si dulapul care curata si calca haine (Curiozitati)

publicat 2017-01-14 11:45:06 (Go4IT)
Go4News 9-13 ianuarie: Castile de 200.000 de dolari, carnetelul etern, Mercedes-Benz reinventeaza stergatorul de parbriz si dulapul care curata si calca haine (Curiozitati) In cazul in care nu ati urmarit stirile in ultima saptamana, va prezentam cele mai interesante si importante subiecte din domeniul tehnologic din ultimele zile, in format video.Iata titlurile acestei saptamani:Cele mai scumpe casti din lume costa 200.000 de dolariRocketbook este carnetelul pe care nu trebuie sa il schimbi niciodataMercedes-Benz reinventeaza stergatorul de parbrizAcest dulap poate curata si calca hainele pe care le pui in el ...continuare.

VIDEO primit pe WhatsApp de Stirile Pro TV: "Uite asa se fac kilometrii de deszapezire". De ce merge cu rotile in gol?

publicat 2017-01-13 16:45:17 (ProTV)
VIDEO primit pe WhatsApp de Stirile Pro TV: Uite asa se fac kilometrii de deszapezire. De ce merge cu rotile in gol? Un utilizator www.stirileprotv.ro ne-a trimis prin intermediul numarului de WhatsApp 0744.878.878 o inregistrare video de cateva zeci de secunde cu un utilaj ale carui roti se invart in continuu, desi autovehiculul nu se misca din loc. ...continuare.

« Pag. anterioara 1 2 3 4 5 ... 15 16 Pag. urmatoare »