Rovinieta Online | Asigurare RCA

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale



Ultimele Stiri « Pag. ant. 1 2 3 4 5 ... 11 12 Pag. urm. »

Firmele din Romania folosesc o noua aplicatie Web pentru a-si creste afacerile

publicat Acum 3 minute (e-Firme.ro)
e-Firme.ro O noua solutie este pe cale sa revolutioneze modul inca care se promoveaza afacerile. Vizibilitatea firmelor inscrise creste, vanzarile sporesc, afacerile se dezvolta - simplu si automat. Inscrieti-va acum gratuit si profitati de puterea Internetului pentru a va creste afacerile! (P) ...continuare.

Corespondenta George Buhnici de la Londra. Ce se intampla cu romanii raniti in atentatul de la Parlament

publicat 2017-03-23 19:30:06 (ProTV)
Corespondenta George Buhnici de la Londra. Ce se intampla cu romanii raniti in atentatul de la Parlament Corespondentul ProTV George Buhnici a vorbit cu Andrei, unul dintre cei doi romani raniti in atacul din zona Westminster. ...continuare.

Ministerul Finantelor a plasat, ieri, obligatiuni de 327 milioane de lei, la dobanzi de peste 4% pe an

publicat 2017-03-21 00:15:03 (Bursa)
Ministerul Finantelor a plasat, ieri, obligatiuni de 327 milioane de lei, la dobanzi de peste 4% pe an Ministerul Finantelor Publice (MFP) a vandut, ieri, obligatiuni pe zece ani, in valoare de 327 de milioane de lei, la dobanda medie de 4,03% pe an, conform datelor publicate de Banca Nationala a Romaniei (BNR). In cadrul licitatiei anterioare din aceeasi emisiune de obligatiuni, care s-a derulat in perioada 23-24 februarie, statul a imprumutat 345 de milioane de lei, la un randament mediu de 4,07% pe an, cu circa 30% mai mare decat cel obtinut in urma cu sase luni. Licitatia de ieri vine dupa... ...continuare.

UITE CINE DANSEAZA! 2017: Ocolul Pamantului in 10 dansuri si inca o eliminare LIVE VIDEO PROTV

publicat 2017-03-20 15:00:08 (Romania-TV)
UITE CINE DANSEAZA! 2017: Ocolul Pamantului in 10 dansuri si inca o eliminare LIVE VIDEO PROTV UITE CINE DANSEAZA! 2017: A treia editie "Uite cine danseaza!" aduce cele 10 perechi de dansatori in fata unei noi eliminari, dar si in fata unui ocol in jurul lumii prin dansuri traditionale. ...continuare.

SE POATE! Ieri am dat al 12-lea BILET CASTIGATOR din martie. A 13-a varianta "verde" poate fi aceasta!

publicat 2017-03-19 12:15:06 (Romania-TV)
SE POATE! Ieri am dat al 12-lea BILET CASTIGATOR din martie. A 13-a varianta "verde" poate fi aceasta! Biletul zilei propus ieri de www.pariuri1x2.ro de ieri a "solicitat" cel putin 2 goluri marcate in meciurile Bilbao - Real Madrid si Bordeaux - Montpellier. Madrielnii s-au impus cu 2-1, in timp ce Bordeaux si-a adjudecat lejer cele 3 puncte, dupa un succes cu 5-1. Am mizat si peste 2 goluri cu handicap asiatic la meciul dintre NY City si Montreal Impact. Confruntarea s-a incheiat nedecis, scor 1-1, dar pariul nu a fost pierdut, miza fiindu-ne returnata, datorita includerii pe bilet a... ...continuare.

Țiriac se revolta dupa revenirea Mariei Șarapova in circuit!

publicat 2017-03-18 11:45:03 (Gazeta-Sporturilor)
Țiriac se revolta dupa revenirea Mariei Șarapova in circuit! Revenirea Mariei Șarapova tine capul de afis în stirile despre tenis din presa mondiala. Rusoaica a primit un wild-card si pentru turneul de la Madrid, detinut de Ion Țiriac.  Omul de afaceri român a recunoscut ca el s-a opus participarii acesteia la acest turneu, însa decizia finala nu îi apartine lui, ci organizatorului. ... ...continuare.

EXCLUSIV Becali, inca un asalt pe piata transferurilor! Oferta de ultima ora pentru un alt jucator al unei rivale din play-off. L-ar putea lua gratis!

publicat 2017-03-17 13:15:04 (Gazeta-Sporturilor)
EXCLUSIV Becali, inca un asalt pe piata transferurilor! Oferta de ultima ora pentru un alt jucator al unei rivale din play-off. L-ar putea lua gratis! Stephane Acka si-a reziliat ieri contractul cu CS U Craiova dupa 3 ani în care a activat în tricoul oltenilor. Stoperul ivorian de 26 de ani nu duce lipsa de oferte. Sursele GSP.RO sustin ca prima propunere pe care a primit-o a fost chiar din partea Stelei. Ieri, oficialii vicecampioanei s-au interesat de serviciile acestuia si chiar i-au facut o oferta concreta. ... ...continuare.

EXCLUSIV Steaua muta serios pe piata transferurilor! A pus ochii pe un jucator important de la o rivala din play-off

publicat 2017-03-17 13:00:04 (Gazeta-Sporturilor)
EXCLUSIV Steaua muta serios pe piata transferurilor! A pus ochii pe un jucator important de la o rivala din play-off Stephane Acka si-a reziliat ieri contractul cu CS U Craiova dupa 3 ani în care a activat în tricoul oltenilor. Stoperul ivorian de 26 de ani nu duce lipsa de oferte. Sursele GSP.RO sustin ca prima propunere pe care a primit-o a fost chiar din partea Stelei. Ieri, oficialii vicecampioanei s-au interesat de serviciile acestuia si chiar i-au facut o oferta concreta. Jucatorul a ezitat sa ofere un raspuns clar, mai având câteva propuneri interesante. ... ...continuare.

Presedintele "Ordinului Jurnalistilor" de la Vatican: " Incepand de astazi, am terminat cu jurnalistii''

publicat 2017-03-17 11:00:03 (Evenimentul-Zilei)
Presedintele "Ordinului Jurnalistilor" de la Vatican: " Incepand de astazi, am terminat cu jurnalistii'' Cardinalul Pietro Paolin, secretar de Stat al Vaticanului, a sfintit joi noul sediu al Ordinului Jurnalistilor, punandu-l sub ocrotirea Fecioarei Maria. Apoi s-a adresat Consiliului National al Ordinului scotand in relief ''riscul instrumentalizarii stirilor de catre un sistem de putere perfid'', fara a socoti riscul la care se pot expune cu ''senzationalismul si rapiditatea stirilor cu orice pret (care deseori merg pana la defaimare) si adesea declasifica eronat stirile bune de cele false''. ...continuare.

« Pag. anterioara 1 2 3 4 5 ... 11 12 Pag. urmatoare »