Rovinieta Online | Asigurare RCA

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale



Ultimele Stiri « Pag. ant. 1 2 3 4 5 8 9 Pag. urm. »

Viceprimar: Una dintre cauzele incendiului din Bamboo ar putea fi artificiile din sampaniile scumpe

publicat 2017-01-21 14:15:01 (Antena3)
Viceprimar: Una dintre cauzele incendiului din Bamboo ar putea fi artificiile din sampaniile scumpe Viceprimarul Sectorului 2, Dan Cristian Popescu, a declarat pentru Stirile ProTV ca una dintre posibilele cauze ale producerii incendiului din clubul Bamboo ar putea fi artificiile care se serveau odata cu bauturile din... ...continuare.

Go4News 16-20 ianuarie: Toaleta de 10.000 $, pixul pentru agitati, cladirea "Transformer", pistolul "smartphone" si televizorul transparent (Curiozitati)

publicat 2017-01-21 12:15:12 (Go4IT)
Go4News 16-20 ianuarie: Toaleta de 10.000 $, pixul pentru agitati, cladirea Transformer, pistolul smartphone si televizorul transparent (Curiozitati) In cazul in care nu ati urmarit stirile in ultima saptamana, va prezentam cele mai interesante si importante subiecte din domeniul tehnologic din ultimele zile, in format video.Iata titlurile acestei saptamani:Toaleta high-tech care costa 10.000 de dolariPixul ideal pentru oamenii agitatiCladirea "Transformer" care isi schimba singura fatadaPistolul "smartphone" este acum disponibilAcest televizor este transparent ...continuare.

Inregistrari VIDEO cu incendiul de la clubul Bamboo. Imagini surprinse de un utilizator Stirile ProTV

publicat 2017-01-21 07:30:18 (ProTV)
Inregistrari VIDEO cu incendiul de la clubul Bamboo. Imagini surprinse de un utilizator Stirile ProTV Un utilizator al www.StirileProTV.ro a transmis pe numarul de WhatsApp 0744.878.878imagini filmate din timpul incendiului de la clubul Bamboo din Bucuresti, in noaptea de vineri spre sambata dimineata. ...continuare.

BBC a inceput vanatoarea de stiri false difuzate de retelele de socializare

publicat 2017-01-16 11:45:13 (Realitatea-TV)
BBC a inceput vanatoarea de stiri false difuzate de retelele de socializare O echipa permanenta a BBC va fi urmari indeaproape stirile false care sunt impartasite pe retelele de socializare, relateaza The Guardian. Membrii echipei vor verifica si demasca povestile special concepute pentru a induce in eroare si care "se vand" sub masca stirilor reale. ...continuare.

Razboi contra stirilor false!

publicat 2017-01-16 00:00:02 (Bursa)
Razboi contra stirilor false! Stirile false reprezinta o mare problema pentru oamenii care isi iau informatiile exclusiv de pe internet. Perioada romantica a internetului s-a incheiat, copilaria facebook-ului este pe sfarsite. Lumea in general si lumea presei in special a inteles in ceasul al doisprezecelea cum sta treaba cu informarea directa din surse mai putin autorizate, cu stirile create special ca sa produca trafic si like-uri, care nu se impiedica de amanunte precum realitatea sau adevarul. Pagubele produse de... ...continuare.

VIDEO primit pe WhatsApp de Stirile Pro TV: "Uite asa se fac kilometrii de deszapezire". De ce merge cu rotile in gol?

publicat 2017-01-13 16:45:17 (ProTV)
VIDEO primit pe WhatsApp de Stirile Pro TV: Uite asa se fac kilometrii de deszapezire. De ce merge cu rotile in gol? Un utilizator www.stirileprotv.ro ne-a trimis prin intermediul numarului de WhatsApp 0744.878.878 o inregistrare video de cateva zeci de secunde cu un utilaj ale carui roti se invart in continuu, desi autovehiculul nu se misca din loc. ...continuare.

Catalin Tolontan, o noua dezvaluire revoltatoare despre sistemul medical din Romania

publicat 2017-01-11 18:00:02 (Antena3)
Catalin Tolontan, o noua dezvaluire revoltatoare despre sistemul medical din Romania Pe 21 septembrie 2016, Simona Rau, asistenta medicala plecata de 15 ani în Marea Britanie, vede la stirile Antenei 1 un reportaj de la renovarea sectiei ATI a Spitalului de Arsi. 4,98 milioane de lei a... ...continuare.

Cum au ajuns elvetienii sa sufere din cauza ca au prea putina zapada

publicat 2017-01-10 22:30:13 (Realitatea-TV)
Cum au ajuns elvetienii sa sufere din cauza ca au prea putina zapada In timp ce romanii urmaresc cu sufletul la gura stirile despre prognoza meteo, care aduc vesti despre coduri care mai de care mai "aspre", elvetienii au ajuns sa sufere din pricina faptului ca in tara lor ninge tot mai putin. ...continuare.

Tehnologia care va face aproape imposibila detectarea stirilor false

publicat 2017-01-09 18:00:09 (Realitatea-TV)
Tehnologia care va face aproape imposibila detectarea stirilor false Papa Francisc l-a sprijinit pe Donald Trump, Hillary Clinton a fost membra a unei retele de pedofili, iar un agent FBI care ancheta cazul email-urilor fostei candidate democrate la presedintia SUA a fost gasit mort in apartamentul sau. Acestea sunt doar cateva dintre stirile false care au facut cariera in timpul campaniei electorale din Statele Unite si care au fost share-uite de milioane de oameni pe retelele sociale, potrivit seeker.com. ...continuare.

« Pag. anterioara 1 2 3 4 5 8 9 Pag. urmatoare »