Afaceri online | Rovinieta Online | Asigurare RCA

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale


Utilaje de ridicat

Apartamente in Floresti

Schele metalice


Ultimele Stiri « Pag. ant. 1 2 3 4 5 ... 10 11 Pag. urm. »

Firmele din Romania folosesc o noua aplicatie Web pentru a-si creste afacerile

publicat Acum 3 minute (e-Firme.ro)
e-Firme.ro O noua solutie este pe cale sa revolutioneze modul inca care se promoveaza afacerile. Vizibilitatea firmelor inscrise creste, vanzarile sporesc, afacerile se dezvolta - simplu si automat. Inscrieti-va acum gratuit si profitati de puterea Internetului pentru a va creste afacerile! (P) ...continuare.

Totul despre automatizare/ de Ziarul de duminica

publicat 2014-12-19 00:01:09 (Ziarul-Financiar)
Totul despre automatizare/ de Ziarul de duminica Nicholas CarrCusca de sticlaAutomatizarea si noiEditura PublicaTraducere din engleza de Vasile Decu. Nicholas Carr trece dincolo de stirile despre roboti industriali, masini care se conduc singure, computere vestimentare ori medicina digitalizata pentru a explora costurile ascunse ale tendintei noastre de a permite software-ului sa ne domine munca, dar si timpul liber. Bazandu-se pe studii de psihologie si neurostiinte care arata cat de dependente sunt fericirea si satisfactia oamenilor de... ...continuare.

Cat va mai crede Spania in promisiunile guvernului sau?

publicat 2014-12-18 00:00:09 (Bursa)
Cat va mai crede Spania in promisiunile guvernului sau? Situatia din Rusia si haosul de pe pietele financiare internationale, care s-au instalat confortabil pe prima pagina a presei, au mutat in plan secund toate stirile privind dinamica economica si datoriile statelor din zona euro. Acesta este contextul in care premierul spaniol, Mariano Rajoy, a venit cu declaratii optimiste, menite sa pregateasca starea de spirit a electoratului inainte de alegerile de anul viitor. "Previziunile guvernamentale arata ca vom avea o crestere economica de cel... ...continuare.

Procurorii fac stirile la Agentia Mediafax

publicat 2014-12-11 23:45:31 (Libertatea)
Procurorii fac stirile la Agentia Mediafax Cinci persoane din cadrul agentiei de presa Mediafax au fost audiate, ieri, mai bine de 12 ore, la Parchetul General. Publicitate Pana la ora inchiderii editiei, una dintre ele, avocatul Dragos Chis, fusese retinuta. Roxana Grigoruta, presedintele Consiliului de Administratie al firmei, actionar majoritar al Agentiei Mediafax, si Dana Cozac, sef al Departamentului Financiar, erau inca audiate aseara. Directorul demisionar al Mediafax, Orlando Nicoara, a fost pus sub acuzare, pentru evaziune... ...continuare.

Blaga: Nu cred ca mai exista decat cu numele PMP, cei care erau in poza la Neptun au plecat

publicat 2014-12-11 20:00:45 (Realitatea-TV)
Blaga: Nu cred ca mai exista decat cu numele PMP, cei care erau in poza la Neptun au plecat Co-presedintele PNL Vasile Blaga a declarat, joi, ca PMP este un partid care nu mai exista "decat cu numele" dupa ce o serie de parlamentari au parasit formatiunea, in pofida faptului ca s-au aflat in fotografiile de la Neptun impreuna cu Traian Basescu. ...continuare.

Sarbatorile vin si pentru familia Craciun. Oamenii impresionati de povestea vazuta la ProTV le-au intins o mana de ajutor

publicat 2014-12-11 20:00:43 (ProTV)
Sarbatorile vin si pentru familia Craciun. Oamenii impresionati de povestea vazuta la ProTV le-au intins o mana de ajutor Iubirea dintre semeni sta la baza unui miracol, iar acest miracol s-a petrecut in cazul familiei Craciun. Zeci de oameni care le-au aflat suferinta de la Stirile Pro TV au facut tot ce le-a stat in putinta ca sa aduca lumina si in aceasta casa. ...continuare.

Blaga: Nu cred ca mai exista decat cu numele PMP, cei care erau in poza la Neptun au plecat

publicat 2014-12-11 18:31:12 (Mediafax)
Blaga: Nu cred ca mai exista decat cu numele PMP, cei care erau in poza la Neptun au plecat Co-presedintele PNL, Vasile Blaga, a declarat joi ca PMP este un partid care nu mai exista "decat cu numele" dupa ce o serie de parlamentari au parasit formatiunea, in pofida faptului ca s-au aflat in fotografiile de la Neptun impreuna cu Traian Basescu. ...continuare.

ANI a sesizat DNA pentru primarul Constantei

publicat 2014-12-09 00:00:04 (Bursa)
ANI a sesizat DNA pentru primarul Constantei Agentia Nationala de Integritate (ANI) a sesizat Directia Nationala Anticoruptie (DNA) cu privire la posibila savarsire de catre Radu Mazare, primarul Constantei, a infractiunii de conflict de interese. Agentia precizeaza, intr-un comunicat, ca Mazare a semnat cinci contracte si un acord-cadru (cu cinci contracte subsecvente), incheiate intre Primaria Constanta si doua societati comerciale (Conpress Holding SRL si SC Soti Cable Neptun SRL), care il au ca asociat pe Strutinsky Sorin Gabriel,... ...continuare.

Un politist, la spital dupa ce a cazut pe scarile sediului Politiei Capitalei

publicat 2014-12-08 21:45:30 (Romania-TV)
Un politist, la spital dupa ce a cazut pe scarile sediului Politiei Capitalei Un politist a ajuns la spital dupa ce a cazut pe scarile sediului Politiei Capitalei din str. Eforie, informeaza un comunicat al Directiei Generale de Politie a Municipiului Bucuresti, care infirma stirile potrivit carora agentul de politie s-ar fi sinucis. ...continuare.

ANI sesizeaza DNA. Mazare risca 5 ani de inchisoare pentru conflict de interese

publicat 2014-12-08 20:15:28 (Puterea)
ANI sesizeaza DNA. Mazare risca 5 ani de inchisoare pentru conflict de interese ANI cere DNA sa il cerceteze pe Radu Mazare pentru conflict de interese, dupa ce Primaria Constanta a acordat contracte in valoare de aproape 4,6 milioane de euro firmelor Conpress Holding si Soti Cable Neptun, al caror asociat este in relatii comerciale cu primarul in alte opt societati."In calitate de reprezentant al Municipiului Constanta, (n.n. - Radu Mazare) a semnat cinci contracte si un acord-cadru (cu cinci contracte subsecvente), incheiate intre Primaria Constanta si doua societati... ...continuare.

ANI cere DNA sa il cerceteze pe Radu Mazare pentru conflict de interese. SCHEMA atribuirii contractelor

publicat 2014-12-08 16:30:37 (Mediafax)
ANI cere DNA sa il cerceteze pe Radu Mazare pentru conflict de interese. SCHEMA atribuirii contractelor ANI cere DNA sa il cerceteze pe Radu Mazare pentru conflict de interese, dupa ce Primaria Constanta a acordat contracte in valoare de aproape 4,6 milioane de euro firmelor Conpress Holding si Soti Cable Neptun, al caror asociat este in relatii comerciale cu Mazare in alte opt societati. ...continuare.

« Pag. anterioara 1 2 3 4 5 ... 10 11 Pag. urmatoare »

Revista presei, stiri - revista presei - Revista Presei - anunturi gratuite - stiri - carti - bancuri - poze
Firme si afaceri - video - Ziare online - Primarii din Romania - Muzica online - Software & Web development Romania
Informatii utile - Gazduire siteuri - Agentie de turism - Haios - Online Games - Plafar 24 - SexShop - Cadouri - Matrimoniale
Jocuri 3D | Jocuri 3D Arcade | Jocuri 3D Impuscaturi | Jocuri 3D Curse | Jocuri 3D Sport | Jocuri 3D Aventura | Jocuri 3D Puzzle
Turism in Romania | Hoteluri | Pensiuni | Restaurante | TV Online Romania | Filmulete amuzante | Director Web | Sajtószemle - magyar újságok

neamt hotarire buzau burse studentesti repetitia fashion loviti de tren program bcr zoltan nagy andra si maruta busteni monitor andrei ionescu soba primar adriana trandafir spir stephanie rolling chan partidul democrat croaziera costa concordia lunar nicolae tanasescu carmen plesea colin next romanita decided mistret tion bagdasar tari participante lili prahova sectii de votare recuperari ministerul justitiei studiu de piata ultimu amansio paraschiv incendiu stil romanesc uefa celentano hotarari sexuale alba iulia baras astrologul