Rovinieta Online | Asigurare RCA

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale



Ultimele Stiri « Pag. ant. 1 2 3 4 5 6 7 Pag. urm. »

Firmele din Romania folosesc o noua aplicatie Web pentru a-si creste afacerile

publicat Acum 3 minute (e-Firme.ro)
e-Firme.ro O noua solutie este pe cale sa revolutioneze modul inca care se promoveaza afacerile. Vizibilitatea firmelor inscrise creste, vanzarile sporesc, afacerile se dezvolta - simplu si automat. Inscrieti-va acum gratuit si profitati de puterea Internetului pentru a va creste afacerile! (P) ...continuare.

ALARMA de RAZBOI! Rusia, gest SFIDATOR! Ce se intimpla ACUM la GRANIȚA!

publicat 2017-03-25 11:15:02 (Evenimentul-Zilei)
ALARMA de RAZBOI! Rusia, gest SFIDATOR! Ce se intimpla ACUM la GRANIȚA! Daca stirile in privinta mutarilor militare pe care SUA si Rusia le fac in zona Europei de Est si Sud-Est nu dau fiori scepticilor, ultimul anunt aduce o limpezire a planurilor pe care fortele lumii le fac in zona tarii noastre. ...continuare.

Țiriac se revolta dupa revenirea Mariei Șarapova in circuit!

publicat 2017-03-18 11:45:03 (Gazeta-Sporturilor)
Țiriac se revolta dupa revenirea Mariei Șarapova in circuit! Revenirea Mariei Șarapova tine capul de afis în stirile despre tenis din presa mondiala. Rusoaica a primit un wild-card si pentru turneul de la Madrid, detinut de Ion Țiriac.  Omul de afaceri român a recunoscut ca el s-a opus participarii acesteia la acest turneu, însa decizia finala nu îi apartine lui, ci organizatorului. ... ...continuare.

Presedintele "Ordinului Jurnalistilor" de la Vatican: " Incepand de astazi, am terminat cu jurnalistii''

publicat 2017-03-17 11:00:03 (Evenimentul-Zilei)
Presedintele "Ordinului Jurnalistilor" de la Vatican: " Incepand de astazi, am terminat cu jurnalistii'' Cardinalul Pietro Paolin, secretar de Stat al Vaticanului, a sfintit joi noul sediu al Ordinului Jurnalistilor, punandu-l sub ocrotirea Fecioarei Maria. Apoi s-a adresat Consiliului National al Ordinului scotand in relief ''riscul instrumentalizarii stirilor de catre un sistem de putere perfid'', fara a socoti riscul la care se pot expune cu ''senzationalismul si rapiditatea stirilor cu orice pret (care deseori merg pana la defaimare) si adesea declasifica eronat stirile bune de cele false''. ...continuare.

Tokes Laszlo face ACUZAȚII GRAVE la adresa UDMR

publicat 2017-03-13 16:45:12 (Evenimentul-Zilei)
Tokes Laszlo face ACUZAȚII GRAVE la adresa UDMR Tokes Laszlo, Presedintele Consiliului National Maghiar din Transilvania (CNMT), a facut acuzatii grave la adresa UDMR. Europarlamentarul sustine ca UDMR a sabotat autonomia in ultimii 27 de ani, sustinand ca UDMR a semnat la Neptun, in anii '90, un pact secret, scrie Mediafax. ...continuare.

Fenomenul stirilor false, armele epocii post-adevar. Ion M. Ionita: "Stirile false si manipularea in masa vor fi extrem de greu de controlat"

publicat 2017-03-12 12:15:01 (Adevarul)
Fenomenul stirilor false, armele epocii post-adevar. Ion M. Ionita: Stirile false si manipularea in masa vor fi extrem de greu de controlat Din epoca breaking news, deschisa acum aproape doua decenii, spatiul mediatic a intrat in era fake news. Stirile false au ajuns o constanta, mai ales in spatiul virtual. Realitatile alternative, conspiratiile, atacurile si alarmele nefondate, toate au fost ridicate la rang de mare adevar. Acestea sunt reperele unei lumi dominate de emotie, in care ratiunea a amortit. Goya ramane mereu autentic, iar monstrii se plimba liber prin megabiti. ...continuare.

Lavinia Petrea, intre Stirile Pro TV si meseria de mama: "Sotul meu isi doreste 3 copii, dar mai vedem!"

publicat 2017-03-12 11:15:06 (ProTV)
Lavinia Petrea, intre Stirile Pro TV si meseria de mama: Sotul meu isi doreste 3 copii, dar mai vedem! Cum a inceput primavara, cum a revenit pe ecran. Lavinia Petrea, de la Stirile ProTV, a devenit mamica pentru a doua oara. Si s-a transformat intr-un fel de... atlet. ...continuare.

Povesti de viata impresionante! Au invins cancerul si au devenit mame cand nici mai sperau! Se intampla in Romania! Citeste-le povestile, e impresionant!a

publicat 2017-03-11 08:45:03 (Click)
Povesti de viata impresionante! Au invins cancerul si au devenit mame cand nici mai sperau! Se intampla in Romania! Citeste-le povestile, e impresionant!a Se spune ca minunile se petrec chiar langa noi si ca trebuie doar sa fim atenti pentru a le vedea si intelege. Stirile Kanal D va prezinta astazi doua povesti tulburatoare, doua cazuri ale unor femei care au fost diagnosticate cu diferite forme de cancer. ...continuare.

Aplicatia care detecteaza stirile false

publicat 2017-03-07 09:00:03 (Dilema-Veche)
O echipa de IT-isti si jurnalisti clujeni dezvolta, din 2015 încoace, o platforma online care analizeaza nivelul de încredere si credibilitate al unei stiri. ...continuare.

Copiii nascuti chiar in timpul devastatorului cutremur din 1977 si alte relatari incredibile de la seismul de 7,2 grade. Ce a scria atunci o importanta agentie de presa

publicat 2017-03-06 06:45:02 (Evenimentul-Zilei)
Copiii nascuti chiar in timpul devastatorului cutremur din 1977 si alte relatari incredibile de la seismul de 7,2 grade. Ce a scria atunci o importanta agentie de presa Agerpres publica pe pagina sa stirile pe care le-a difuzat la scurt timp dupa producerea seismului catastrofic din 1977, dar si pe cele din perioada imediat urmatoare. Intr-un limbaj specific acelor vremuri, agentia relata despre miracole, vieti salvate si despre eforturile salvatorilor de a scoate supravietuitorii de sub mormanele de moloz. ...continuare.

Singura aplicatie din lume care poate depista stirile false. A fost dezvoltata si lansata de romani

publicat 2017-03-04 09:45:01 (Antena-1)
Singura aplicatie din lume care poate depista stirile false. A fost dezvoltata si lansata de romani Aplicatia TrustServista, dezvoltata de Zetta Cloud, este singura din Romania care poate stabili nivelul de incredere al stirilor online, precum si originea acestora. ...continuare.

« Pag. anterioara 1 2 3 4 5 6 7 Pag. urmatoare »