Afaceri online | Rovinieta Online | Asigurare RCA

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale


Utilaje de ridicat

Apartamente in Floresti

Schele metalice


Ultimele Stiri « Pag. ant. 1 2 3 4 5 ... 11 12 Pag. urm. »

Firmele din Romania folosesc o noua aplicatie Web pentru a-si creste afacerile

publicat Acum 3 minute (e-Firme.ro)
e-Firme.ro O noua solutie este pe cale sa revolutioneze modul inca care se promoveaza afacerile. Vizibilitatea firmelor inscrise creste, vanzarile sporesc, afacerile se dezvolta - simplu si automat. Inscrieti-va acum gratuit si profitati de puterea Internetului pentru a va creste afacerile! (P) ...continuare.

Miracol inainte de Craciun! Cititorii CANCAN au ajutat cu haine si electrocasnice familia care nu avea nici macar paine la masa

publicat 2014-12-20 00:45:02 (CanCan)
Miracol inainte de Craciun! Cititorii CANCAN au ajutat cu haine si electrocasnice familia care nu avea nici macar paine la masa Dupa ce CANCAN.ro si Stirile PRO TV au prezentat cazul familiei Craciun, o multime de oameni s-au sensibilizat si au decis sa se alature campaniei. Astfel, familia nevoiasa va avea sarbatori mai fericite si un Craciun imbelsugat. ...continuare.

Totul despre automatizare/ de Ziarul de duminica

publicat 2014-12-19 00:01:09 (Ziarul-Financiar)
Totul despre automatizare/ de Ziarul de duminica Nicholas CarrCusca de sticlaAutomatizarea si noiEditura PublicaTraducere din engleza de Vasile Decu. Nicholas Carr trece dincolo de stirile despre roboti industriali, masini care se conduc singure, computere vestimentare ori medicina digitalizata pentru a explora costurile ascunse ale tendintei noastre de a permite software-ului sa ne domine munca, dar si timpul liber. Bazandu-se pe studii de psihologie si neurostiinte care arata cat de dependente sunt fericirea si satisfactia oamenilor de... ...continuare.

Cat va mai crede Spania in promisiunile guvernului sau?

publicat 2014-12-18 00:00:09 (Bursa)
Cat va mai crede Spania in promisiunile guvernului sau? Situatia din Rusia si haosul de pe pietele financiare internationale, care s-au instalat confortabil pe prima pagina a presei, au mutat in plan secund toate stirile privind dinamica economica si datoriile statelor din zona euro. Acesta este contextul in care premierul spaniol, Mariano Rajoy, a venit cu declaratii optimiste, menite sa pregateasca starea de spirit a electoratului inainte de alegerile de anul viitor. "Previziunile guvernamentale arata ca vom avea o crestere economica de cel... ...continuare.

Cursul leu-euro de astazi i-a surprins pe toti analistii! Este fara precedent

publicat 2014-12-17 14:00:02 (CanCan)
Cursul leu-euro de astazi i-a surprins pe toti analistii! Este fara precedent Surpirza majora! Cursul leu-euro de miercuri 17 decembrie nu a inregistrat nicio fluctuatie fata de cel de ieri, 16 decembrie. BNR a afisat un curs de 4,4738 lei/euro, absolut identic cu cel anuntat ieri: 4,4738 lei/euro. ...continuare.

Majoritatea oamenilor de afaceri au absentat de la dezbaterea bugetului

publicat 2014-12-12 00:00:04 (Bursa)
Majoritatea oamenilor de afaceri au absentat de la dezbaterea bugetului Ministerul Finantelor Publice a finalizat proiectul de buget pe anul viitor, postand, ieri dimineata, pe site-ul sau, cateva sute de pagini de cifre si indicatori. Documentul urmeaza sa mearga astazi in Guvern spre aprobare, pentru ca pana pe 21 decembrie sa treaca si prin comisiile de specialitate din Parlament. Se pare ca, in acceptiunea autoritatilor, a fost suficienta ziua de ieri pentru ca mediul de afaceri sa se exprime asupra modului in care au fost alocati banii de la buget pentru... ...continuare.

Procurorii fac stirile la Agentia Mediafax

publicat 2014-12-11 23:45:31 (Libertatea)
Procurorii fac stirile la Agentia Mediafax Cinci persoane din cadrul agentiei de presa Mediafax au fost audiate, ieri, mai bine de 12 ore, la Parchetul General. Publicitate Pana la ora inchiderii editiei, una dintre ele, avocatul Dragos Chis, fusese retinuta. Roxana Grigoruta, presedintele Consiliului de Administratie al firmei, actionar majoritar al Agentiei Mediafax, si Dana Cozac, sef al Departamentului Financiar, erau inca audiate aseara. Directorul demisionar al Mediafax, Orlando Nicoara, a fost pus sub acuzare, pentru evaziune... ...continuare.

Sarbatorile vin si pentru familia Craciun. Oamenii impresionati de povestea vazuta la ProTV le-au intins o mana de ajutor

publicat 2014-12-11 20:00:43 (ProTV)
Sarbatorile vin si pentru familia Craciun. Oamenii impresionati de povestea vazuta la ProTV le-au intins o mana de ajutor Iubirea dintre semeni sta la baza unui miracol, iar acest miracol s-a petrecut in cazul familiei Craciun. Zeci de oameni care le-au aflat suferinta de la Stirile Pro TV au facut tot ce le-a stat in putinta ca sa aduca lumina si in aceasta casa. ...continuare.

Regim simplificat pentru microintreprinderi : IATA ce a aprobat IERI Guvernul

publicat 2014-12-11 08:15:06 (Evenimentul-Zilei)
Regim simplificat pentru microintreprinderi : IATA ce a aprobat IERI Guvernul Firmele care se vor incadra in categoria microintreprinderilor, potrivit normelor europene, vor beneficia de sistemul european de raportare financiara simplificat specific microintreprinderilor, potrivit unei ordonante de urgenta aprobate ieri de Guvern. ...continuare.

ANRE a micsorat profitabilitatea distribuitorilor de energie

publicat 2014-12-11 00:00:06 (Bursa)
Reglementatorul pietei de energie (ANRE) a aprobat, ieri, diminuarea de la 8,5% la 7,7% a ratei reglementate a rentabilitatii (RRR) pentru distribuitorii de energie electrica din tara noastra, dupa cum ne-a declarat, ieri, in exclusivitate, conducerea institutiei. ...continuare.

Nicolescu: 'Am avut probleme cu importurile de gaze din Rusia, dar furnizarile au crescut ieri'

publicat 2014-12-11 00:00:04 (Bursa)
Nicolescu: 'Am avut probleme cu importurile de gaze din Rusia, dar furnizarile au crescut ieri' Romania a inregistrat, in ultima perioada, ca si alte state, probleme cu reducerea livrarii de gaze din Rusia, dar volumul furnizat a crescut, ieri, a declarat ministrul delegat pentru Energie, Razvan Nicolescu, precizand ca a discutat, marti, pe aceasta tema, cu oficiali ai Comisiei Europene. Domnia sa a continuat, potrivit Mediafax: "Au crescut furnizarile pentru astazi. Intelegem ca sunt mai multe tari care s-au confruntat cu reduceri de furnizare din Federatia Rusa, stie si Comisia... ...continuare.

« Pag. anterioara 1 2 3 4 5 ... 11 12 Pag. urmatoare »

Revista presei, stiri - revista presei - Revista Presei - anunturi gratuite - stiri - carti - bancuri - poze
Firme si afaceri - video - Ziare online - Primarii din Romania - Muzica online - Software & Web development Romania
Informatii utile - Gazduire siteuri - Agentie de turism - Haios - Online Games - Plafar 24 - SexShop - Cadouri - Matrimoniale
Jocuri 3D | Jocuri 3D Arcade | Jocuri 3D Impuscaturi | Jocuri 3D Curse | Jocuri 3D Sport | Jocuri 3D Aventura | Jocuri 3D Puzzle
Turism in Romania | Hoteluri | Pensiuni | Restaurante | TV Online Romania | Filmulete amuzante | Director Web | Sajtószemle - magyar újságok

program meciuri radauti prut serialele a postat pe facebook market chei tichilesti marinela avadani captur ziare locale cine pierde autonomia covei functionari poll archos rainbow loom domeniilor banesti canal fata violata prevederi conducator auto pestera deshumarea covasna natura mihai stefan marii giurgiu reducerea protectia harta lumii mouse consumatori corup dambovita anita gorbicz feme tion forestier impotenta tratarea visa waiver ringier cererea comunicat de presa judecat stiri irak iphone 4s