Rovinieta Online | Asigurare RCA

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale



Ultimele Stiri « Pag. ant. 1 2 3 4 5 Pag. urm. »

Nici ultrasii nu-l mai cred pe Florin Talpan! Sondajul care ii da de gol pe fanii Stelei

publicat 2016-07-30 09:15:06 (Gazeta-Sporturilor)
Nici ultrasii nu-l mai cred pe Florin Talpan! Sondajul care ii da de gol pe fanii Stelei Florin Talpan a emis ieri un comunicat prin care le cere agentiilor de presa sa nu mai foloseasca numele de Steaua pentru echipa lui Gigi Becali.  Chiar si asa, pe pagina de Facebook a celor de la MApN a fost folosit acest apelativ, tot ieri, cu putin timp înainte ca acest comunicat sa fie trimis.  Pe site-ul fcsteaua. ... ...continuare.

Vesti din America, locul prafuit si uitat de lume, unde nu se mai intimpla aproape nimic

publicat 2016-07-29 00:15:02 (Bursa)
Acesta este farmecul lumii in care, nimicul, prostia si moneda calpa au fost globalizate, odata cu furtul, jaful si minciuna, o lume care se misca dupa cum bate vintul si, mai ales, dupa cum rasar in prime-time stirile despre violenta dezlantuita in cele mai banale locuri ale cotidianului. ...continuare.

Corespondenta din Belgia » Hagi, spatii largi in ziarele din Gent: "Fotbalul e viata mea!"

publicat 2016-07-28 12:15:14 (Gazeta-Sporturilor)
Corespondenta din Belgia » Hagi, spatii largi in ziarele din Gent: Fotbalul e viata mea! Viitorul joaca diseara primul meci din istorie în cupele europene, cu Gent (21:30, netelevizat), iar Gica Hagi a primit spatii largi în presa belgiana. De exemplu, în principalul ziar din oras, Die Gentenaar, stirile despre meci se întind pe doua pagini, incluzând un material pe larg despre Gica Hagi. ... ...continuare.

Atentie la orezul de plastic! Cum il deosebesti de cel natural

publicat 2016-07-27 12:00:09 (Realitatea-TV)
Atentie la orezul de plastic! Cum il deosebesti de cel natural Recent, lumea a fost deranjata de stirile socante despre ouale false produse in China. Din pacate, acest lucru este urmat de un alt fapt deranjant. Presa din intreaga lume raspandeste vestea despre orezul chinezesc din plastic. Prin urmare, este recomandat sa cititi cu atentie etichetele de pe produsele pe care le cumparati, pentru a evita acest lucru. ...continuare.

Ministerul Finantelor a imprumutat, ieri, 75 de milioane de lei de la banci

publicat 2016-07-27 00:15:02 (Bursa)
Ministerul Finantelor Publice (MFP) a atras, ieri, 75 de milioane de lei de la banci, suplimentar la licitatia de luni, cand a imprumutat 500 de milioane de lei, printr-o emisiune de obligatiuni cu maturitate reziduala de 43 de luni, la un randament mediu de 2% pe an. ...continuare.

Atentie la orezul de plastic! Iata cum il deosebesti de cel natural

publicat 2016-07-26 16:45:19 (Romania-TV)
Atentie la orezul de plastic! Iata cum il deosebesti de cel natural Recent, lumea a fost deranjata de stirile socante despre ouale false produse in China. Din pacate, acest lucru este urmat de un alt fapt deranjant. Presa din intreaga lume raspandeste vestea despre orezul chinezesc din plastic. Prin urmare, este recomandat sa cititi cu atentie etichetele de pe produsele pe care le cumparati, pentru a evita acest lucru ...continuare.

Drama batranei de 87 de ani din Iasi, data afara din casa chiar de copiii ei. "Toti isi bat joc de mine zic ca ii fac de ras"

publicat 2016-07-25 18:15:10 (ProTV)
Drama batranei de 87 de ani din Iasi, data afara din casa chiar de copiii ei. Toti isi bat joc de mine zic ca ii fac de ras Calvarul batranei de 87 de ani din Iasi, prezentat vineri la Stirile Pro TV, ar putea sa se incheie. Femeia, mama a sase copii, nu are niciun adapost si de cativa ani doarme pe un scaun la usa unuia dintre fiii sai. ...continuare.

O cunoscuta prezentatoare TV a murit cu o zi inainte sa implineasca 25 de ani

publicat 2016-07-25 10:30:14 (Romania-TV)
O cunoscuta prezentatoare TV a murit cu o zi inainte sa implineasca 25 de ani Taylor Terrell prezenta stirile amiezii la postul 41NBC News. ...continuare.

Grafica Stirile ProTV: care este semnificatia steagurilor arborate de salvamari

publicat 2016-07-20 15:45:14 (ProTV)
ProTV Constanta va prezinta intr-un filmulet care este semnificatia steagurilor arborate de salvamari. ...continuare.

Institutul de Statistica scoate la lumina saracia romanilor: s-au intors la televizoare alb-negru

publicat 2016-07-19 10:30:17 (Realitatea-TV)
Institutul de Statistica scoate la lumina saracia romanilor: s-au intors la televizoare alb-negru Mai ales la tara, tot mai multe televizoare color sunt inlocuite de stramoasele lor alb-negru din precambrianul tehnologiei TV. 26 de romani, dintr-o mie, vad stirile la acestea! Numarul masinilor de spalat non-automate folosite in gospodariile romanilor este si el in crestere, iar frigiderele raman un deziderat de neatins pentru aproape jumatate dintre romani. ...continuare.

« Pag. anterioara 1 2 3 4 5 Pag. urmatoare »