Bacalaureat 2014 | Rezultate Bacalaureat

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale


Utilaje de ridicat

Apartamente in Floresti

Schele metalice


Ultimele Stiri « Pag. ant. 1 2 3 4 5 ... 14 15 Pag. urm. »

"Salveaza Romania frumoasa!", cea mai recenta campanie Știrile PRO TV. Andreea Esca: "Imi place Romania pentru ca este locul unde am trait o viata foarte frumoasa"

publicat 2014-07-23 11:45:08 (Evenimentul-Zilei)
Salveaza Romania frumoasa!, cea mai recenta campanie Știrile PRO TV. Andreea Esca: Imi place Romania pentru ca este locul unde am trait o viata foarte frumoasa Un zambet de copil, un rasarit sau un apus de soare pe malul marii, o drumetie in Bucegi, toate aceste peisaje mirifice ale Romaniei pot face parte dintr-un film de promovare a tarii noastre, realizat in echipa cu Stirile ProTV! ...continuare.

Bursele europene fluctueaza

publicat 2014-07-22 00:00:11 (Bursa)
Bursele europene fluctueaza Actiunile de pe pietele europene au fluctuat ieri, investitorii asteptand discursul presedintelui Federal Reserve (Fed) din SUA, Janet Yellen. Titlurile "Banco Espirito Santo" SA, a doua banca majora din Portugalia, au scazut cu 3,8%, la 42,8 eurocenti. "Rioforte Investments" SA, companie care are o detinere la "Espirito Santo Financial" SA, grupul ce controleaza 20% din "Banco Espirito Santo", trebuia sa achite, ieri, 847 de milioane de euro - datorii pe termen scurt - catre "Portugal... ...continuare.

Bucuresteni imobilizati in scaune cu rotile au manifestat impotriva primariei: «Ne-am saturat sa fim ignorati!»

publicat 2014-07-19 23:45:13 (Libertatea)
Bucuresteni imobilizati in scaune cu rotile au manifestat impotriva primariei: «Ne-am saturat sa fim ignorati!» Cel putin o suta de bucuresteni, imobilizati in carucioare, au infruntat ieri picaturile reci de ploaie si au marsaluit prin Capitala, cerand ca autoritatile sa le creeze conditiile necesare deplasarii in siguranta cu fotoliul rulant. Jurnalista Dana Anton a pregatit pancarte pentru a-si arata supararea Bucurestenii imobilizati in scaune cu rotile si-au strigat, ieri, nemultumirile Doi tineri parinti au participat si ei la mars alaturi de baietelul lor imobilizat intr-un fotoliu rulant... ...continuare.

ANIMATIE GRAFICA 3D. Sistemul sol-aer tip BUK poate dobori un avion si la 20.000 de metri altitudine, in doar 5 minute

publicat 2014-07-18 19:45:23 (ProTV)
ANIMATIE GRAFICA 3D. Sistemul sol-aer tip BUK poate dobori un avion si la 20.000 de metri altitudine, in doar 5 minute Generalul in rezerva Decebal Ilina a analizat pentru Stirile ProTV conditiile in care sistemul tip BUK ar fi putut lovi aeronava Malaysia Airlines. ...continuare.

Piata bursiera - Bursa din Rusia, lovita de sanctiunile internationale

publicat 2014-07-18 00:00:14 (Curierul-National)
Indicele Micex de la Moscova a suferit un declin de 2,31%Anuntarea unui nou val al sanctiunilor americane si europene impotriva Federatiei Ruse a afectat ieri Bursa din aceasta tara. Indicele principal Micex a suferit ieri un declin de 2,31%, potrivit ...continuare.

Au strans suruburile! Reprezentantii CFR au remediat problema de la calea ferata, dupa articolul din ziarul Libertatea

publicat 2014-07-16 23:45:22 (Libertatea)
Au strans suruburile! Reprezentantii CFR au remediat problema de la calea ferata, dupa articolul din ziarul Libertatea Dupa ce ieri ziarul Libertatea a publicat un articol despre pericolele de pe calea ferata din zona Garii Chitila, reprezentantii CFR au remediat problema. Ieri, suruburile de la calea ferata fusesera puse la loc, iar sistemele de fixare - reparate Ieri, suruburile de la calea ferata fusesera puse la loc, iar sistemele de fixare - reparate Cativa angajati ai CFR au mers ieri in zona Garii Chitila, acolo unde mai multe suruburi si piulite erau desprinse de pe sine, reprezentand un pericol... ...continuare.

Bursele europene fluctueaza

publicat 2014-07-16 00:00:07 (Bursa)
Bursele europene fluctueaza Actiunile de pe pietele europene au fluctuat ieri, investitorii asteptand discursul presedintelui Federal Reserve (Fed) din SUA, Janet Yellen. Titlurile "Banco Espirito Santo" SA, a doua banca majora din Portugalia, au scazut cu 3,8%, la 42,8 eurocenti. "Rioforte Investments" SA, companie care are o detinere la "Espirito Santo Financial" SA, grupul ce controleaza 20% din "Banco Espirito Santo", trebuia sa achite, ieri, 847 de milioane de euro - datorii pe termen scurt - catre "Portugal... ...continuare.

84 de refugiati din Gaza au ajuns ieri la familiile din Romania: «Au murit 20 de oameni langa mine»

publicat 2014-07-14 23:45:22 (Libertatea)
84 de refugiati din Gaza au ajuns ieri la familiile din Romania: «Au murit 20 de oameni langa mine» Israelul a lansat ieri dimineata noi raiduri aeriene si tiruri de artilerie asupra Fasiei Gaza, in a saptea zi a ofensivei care vizeaza neutralizarea Hamas. Pentru aproximativ 84 de romani - copii, femei si barbati - iadul a luat sfarsit. Ai nostri au ajuns ieri la pranz in tara, cu doua aeronave militare, dupa ce au cerut ajutorul autoritatilor pentru a fi repatriati. Daniela Gahraghi, o romanca din Satu Mare, casatorita cu un palestinian, s-a intors in tara, ieri, din cosmarul trait in... ...continuare.

Stirile despre inundatii si ipotezele de izbucnire de hepatita A a creat probleme de imagine litoralului bulgaresc

publicat 2014-07-11 17:00:03 (Bursa)
Amplificarea exagerata a stirilor care s-au referit la inundatiile din regiunea Varna si mai ales la ipoteza infectarii cu virusul hepatitei A in zona Plajei Ofiterilor din Varna a creat probleme de imagine rivierei din Bulgaria precum si agentiilor de turism din Romania, transmite agentia de turism Travel Planner printr-un comunicat remis redactiei. ...continuare.

CAMPIONATUL MONDIAL DE FOTBAL 2014, stirile zilei. Cel mai bun jucator de la CM 2014 a semnat cu Real Madrid

publicat 2014-07-11 16:30:33 (Romania-TV)
CAMPIONATUL MONDIAL DE FOTBAL 2014, stirile zilei. Cel mai bun jucator de la CM 2014 a semnat cu Real Madrid CAMPIONATUL MONDIAL DE FOTBAL 2014. Portarul costarican Keylor Navas are in prorpia tara un stadion care-i poarta numele, iar omul semfinalei Germania - Brazilia, Toni Kroos, va parasi pe Bayern Munchen pentru Real Madrid. ...continuare.

« Pag. anterioara 1 2 3 4 5 ... 14 15 Pag. urmatoare »

Revista presei, stiri - revista presei - anunturi gratuite - stiri - carti - bancuri - poze
Revista Presei - video - Ziare online - Primarii din Romania - Director Web - Muzica online - Software & Web development Romania
Informatii utile - Gazduire siteuri - Agentie de turism - Haios - Online Games - Plafar 24 - SexShop - Cadouri - Matrimoniale
Jocuri 3D | Jocuri 3D Arcade | Jocuri 3D Impuscaturi | Jocuri 3D Curse | Jocuri 3D Sport | Jocuri 3D Aventura | Jocuri 3D Puzzle
Turism in Romania | Hoteluri | Pensiuni | Restaurante | Sajtószemle - magyar újságok

sif transilvania realitatea romaneasca motiunea de cenzura japon pescari hartie podari la cluj disparuta uaic walt disney laza roman ucis parlamentul defrisarea padurilor baietii restant abril inspector cristian boureanu botosani miercurea ciuc spitalul cfr infrastructura sindromul olivia te cunosc de undeva persoana vrajeala campionul ninsoare locomotive nemes suleyman magnificul gubernat masoni comelf monica iacob ridzi colectionar hidroelectrica bodyguardul popica christmas arestarea hidroele mitica dragomir accident grav raspuns droga legala