Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale


Director WEB


Ultimele Stiri « Pag. ant. 1 2 3 4 5 ... 40 41 Pag. urm. »

POVESTE URBANA: Casa Brück din Timisoara, veche de peste 100 de ani, renovata de un italian - FOTO

publicat 2015-09-05 09:15:11 (Mediafax)
POVESTE URBANA: Casa Brück din Timisoara, veche de peste 100 de ani, renovata de un italian - FOTO Una dintre cele mai frumoase cladiri din Timisoara este Casa Brück, construita in urma cu peste 100 de ani, in stilurile Art Nouveau si Secession. Imobilul din Piata Unirii si-a regasit gloria de odinioara gratie unui italian care si-a convins vecinii sa investeasca 300.000 de euro in renovari. ...continuare.

Pompieri din 12 judete participa la un concurs special, in Timisoara. Probele dure prin care trebuie sa treaca

publicat 2015-09-03 14:00:28 (ProTV)
Pompieri din 12 judete participa la un concurs special, in Timisoara. Probele dure prin care trebuie sa treaca Efort, exercitii fizice dificile si probe de indemanare, prin toate vor trece joi pompierii din 12 judete, care participa la Timisoara, la un concurs special ...continuare.

Alexandra Stan, din nou fata in fata cu Marcel Prodan, la tribunal | VIDEO

publicat 2015-09-03 13:15:28 (Libertatea)
Alexandra Stan, din nou fata in fata cu Marcel Prodan, la tribunal | VIDEO Cantareata Alexandra Stan si fostul ei manager, Marcel Prodan, pe care il acuza ca a batut-o, s-au intalnit din nou, joi, la Judecatoria Constanta. Publicitate Aceasta a doua infatisare in procesul in care Prodan este invinuit pentru loviri si alte violente. In fata jurnalistilor, Alexandra Stan a declarat ca isi doreste un proces corect, in timp ce Marcel Prodan a acuzat-o pe cantareata ca a mintit in fata instantei, la prima infatisare din iunie, cand a declarat ca nu au avut o relatie... ...continuare.

Saptamina prostiilor care ne inchid mintile: fiscalizarea albeste tot

publicat 2015-09-03 00:15:04 (Evenimentul-Zilei)
Saptamina prostiilor care ne inchid mintile: fiscalizarea albeste tot Cit am fost in vacanta, m-am tinut departe de stirile politice. Totusi, stridenta cu care Ponta stie sa-si insoteasca iresponsabilitatea guvernamentala razbeste prin orice distanta ai incerca sa pui intre tine si el. ...continuare.

Stirile Romania TV au inregistrat pe parcursul lunii august cea mai mare audienta din istorie

publicat 2015-09-02 15:15:28 (Romania-TV)
Stirile Romania TV au inregistrat pe parcursul lunii august cea mai mare audienta din istorie este singura televiziune de stiri care creste in topul preferintelor telespectatorilor datorita celor mai bune informatii si imagini. ...continuare.

Primul magazin Marmot din Romania va fi deschis in octombrie, de o companie din Timisoara

publicat 2015-09-02 14:30:44 (Mediafax)
Primul magazin Marmot din Romania va fi deschis in octombrie, de o companie din Timisoara Brandul american de echipament outdoor Marmot a intrat pe piata din Romania printr-un parteneriat oficial de reprezentare cu Mountain Gear Distribution, care va deschide si primul magazin Marmot Partner Store in luna octombrie, la Timisoara. ...continuare.

Doi tineri din Timisoara au ajuns la spital cu rani grave dupa ce au trecut pe rosu intr-o intersectie. Ce viteza aveau

publicat 2015-09-02 09:00:23 (ProTV)
Doi tineri din Timisoara au ajuns la spital cu rani grave dupa ce au trecut pe rosu intr-o intersectie. Ce viteza aveau Doi tineri din Timisoara au ajuns marti-noapte la spital dupa ce, spun martorii, masina in care se aflau a intrat pe culoarea rosie intr-o intersectie. Ei au fost izbiti in plin de un autoturism care circula regulamentar. ...continuare.

Capcana in care a cazut un barbat din Timisoara. Credea ca flirteaza pe internet cu o fata, insa...

publicat 2015-09-01 21:00:23 (Realitatea-TV)
Capcana in care a cazut un barbat din Timisoara. Credea ca flirteaza pe internet cu o fata, insa... O idila pe o retea de socializare a luat o intorsatura cu totul neasteptata pentru un barbat din Timisoara. Acesta s-a trezit santajat, pe bani grei, de "cea" pe care visa sa o cucereasca. Femeia visurilor sale s-a dovedit pana la urma a fi un... barbat care ii vana banii, cu ajutorul unui cont fals de Facebook. ...continuare.

Romania va putea gazdui din toamna 1.800 de refugiati. Suma primita de la Uniunea Europeana pentru fiecare imigrant

publicat 2015-09-01 19:30:28 (ProTV)
Romania va putea gazdui din toamna 1.800 de refugiati. Suma primita de la Uniunea Europeana pentru fiecare imigrant Romania va putea gazdui din noiembrie aproape 1.800 de refugiati. Consilierul prezidential Leonard Orban a declarat pentru Stirile ProTV ca Executivul de la Bucuresti si-a anuntat partenerii europeni, inca din luna iulie, ca are la dispozitie 6 centre. ...continuare.

« Pag. anterioara 1 2 3 4 5 ... 40 41 Pag. urmatoare »