Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale


Director WEB


Ultimele Stiri « Pag. ant. 1 2 3 4 5 ... 30 31 Pag. urm. »

iLikeIT. Stirile saptamanii din tehnologie. Smartphoneuri de top, ceasul inteligent din bambus si o noua functie in Facebook

publicat 2015-05-02 10:45:18 (ProTV)
iLikeIT. Stirile saptamanii din tehnologie. Smartphoneuri de top, ceasul inteligent din bambus si o noua functie in Facebook Niciun mic dejun fara smartphone. Saptamana aceasta s-a lansat LG G4, super-smartphone-ul care intra pe piata cu spatele... imbracat in piele naturala si cusuta. ...continuare.

INVENTIE ROMANEASCA, PREMIATA la Salonul de inventii de la Geneva VIDEO

publicat 2015-05-01 17:30:24 (Romania-TV)
INVENTIE ROMANEASCA, PREMIATA la Salonul de inventii de la Geneva VIDEO Un barbat din Timisoara a fost premiat dupa ce a inventat un aparat care opreste automat gazele in cazul unui cutremur. Inventatorul a primit o medalie de aur si alte doua premii speciale pentru inventia sa. ...continuare.

Si-a luat cu el o masa, doua scaune si s-a asezat in mijlocul unei intersectii aglomerate. Protest inedit la Timisoara

publicat 2015-05-01 15:00:26 (ProTV)
Si-a luat cu el o masa, doua scaune si s-a asezat in mijlocul unei intersectii aglomerate. Protest inedit la Timisoara Picnic inedit vineri dimineata, la Timisoara, unde un barbat si fetita lui de patru ani s-au instalat confortabil chiar intr-o intersectie din centrul orasului. ...continuare.

FRF cauta antrenori pentru Centrele de Excelenta din Targu Mures si Timisoara

publicat 2015-04-30 18:45:21 (Mediafax)
FRF cauta antrenori pentru Centrele de Excelenta din Targu Mures si Timisoara Federatia Romana de Fotbal cauta antrenori pentru Centrele de Regionale de Excelenta din Targu Mures si Timisoara, dedicate pregatirii copiilor si juniorilor, care vor fi inaugurate in acest an, a anuntat, joi, site-ul oficial al FRF. ...continuare.

Bogatiile ascunse in Marea Neagra, duminica, la "Romania, te iubesc!"

publicat 2015-04-30 16:00:28 (ProTV)
Duminica, de la ora 18:00, la Romania, te iubesc!, Cosmin Savu, corespondent special Stirile PRO TV, le arata telespectatorilor ce bogatii se ascund in Marea Neagra. ...continuare.

Fred Cook, CEO Golin: "In viitor, oamenii isi vor lua stirile doar online". SHARE-ul va fi mai important decat credibilitatea

publicat 2015-04-30 15:45:24 (ProTV)
Fred Cook, CEO Golin: "In viitor, oamenii isi vor lua stirile doar online". SHARE-ul va fi mai important decat credibilitatea Directorul retelei internationale de relatii publice Golin a vorbit pentru StirileProTV despre modul in care s-a schimbat si va continua sa se schimbe lumea comunicarii - si despre cum profita companiile si agentiile ...continuare.

Parcul Justitiei din Timisoara va fi modernizat cu fonduri nerambursabile prin Regio-POR

publicat 2015-04-29 22:00:02 (Bursa)
Parcul Justitiei din Timisoara va fi modernizat cu fonduri de 2,09 milioane lei (aproximativ 474.320,24 euro), din care finantarea nerambursabila este de 2,04 milioane lei (aproximativ 462.095,11 euro). ...continuare.

Proiect european de 2 mil. lei pentru modernizarea parcului Justitiei din Timisoara

publicat 2015-04-29 17:15:29 (Ziarul-Financiar)
Proiect european de 2 mil. lei pentru modernizarea parcului Justitiei din Timisoara Primaria Timisoara a castigat un proiect european de peste 2 mil. lei (470.000 de euro) pentru reabilitarea spatiilor verzi si a infrastructurii tehnico-edilitare a parcului Justitiei. Prin implementarea acestui proiect se va obtine o suprafata gazonata de aproximativ 16.700 mp, vor fi modernizati 1.577 mp de alei si vor fi plantati 53 de arbori. De asemenea, va fi realizat un sistem de irigare pentru spatiile verzi si se vor achizitiona si monta banci, cosuri de gunoi si stalpi de iluminat... ...continuare.

Mii de documente, ridicate de procurori de la Primaria Timisoara. Perchezitiile au durat 16 ore

publicat 2015-04-29 09:00:18 (Puterea)
Mii de documente, ridicate de procurori de la Primaria Timisoara. Perchezitiile au durat 16 ore Procurorii DNA au ridicat mii de documente de la Primaria Timisoara, pe care le-au strans in 40 de saci care au fost trimisi ulterior cu un microbuz la Bucuresti. Perchezitie anchetatorilor a durat mai bine de 16 ore. ...continuare.

PERCHEZIȚII MARATON la Primaria Timisoara in ancheta penala a DNA in care s-au ridicat mii de dosare referitoare la imobile vandute pe Legea 112 I GALERIE FOTO- VIDEO

publicat 2015-04-29 08:00:05 (Evenimentul-Zilei)
PERCHEZIȚII MARATON la Primaria Timisoara in ancheta penala a DNA in care s-au ridicat mii de dosare referitoare la imobile vandute pe Legea 112 I GALERIE FOTO- VIDEO Abia cu cateva minute inainte de miezul noptii, marti, au plecat politistii si procurorii de la Primaria Timisoara. Perchezitiile incepute in dimineata zilei au durat 15 ore. Au fost ridicate toate dosarele apartamentelor si caselor vandute in baza Legii 112 / 1995, incepand cu anul 1996 pana in prezent. ...continuare.

« Pag. anterioara 1 2 3 4 5 ... 30 31 Pag. urmatoare »