Rovinieta Online | Asigurare RCA

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale



Ultimele Stiri « Pag. ant. 1 2 3 4 5 ... 76 77 Pag. urm. »

Zi de doliu la Timisoara. Coroane si slujbe in memoria celor care au murit la Revolutia din 1989

publicat 2017-12-17 13:00:11 (Romania-TV)
Zi de doliu la Timisoara. Coroane si slujbe in memoria celor care au murit la Revolutia din 1989 In urma cu 28 de ani, pe 17 decembrie, se trageau in Timisoara primele gloante. Primii oameni erau secerati de plumb. Tineri, copii, muncitori, glontul nu a iertat nimic atunci. Pe 17 decembrie este zi de doliu la Timisoara. ...continuare.

Revolutia din decembrie '89, comemorata la Timisoara

publicat 2017-12-17 09:00:10 (ProTV)
Au fost clipe emotionante, sâmbata seara, si la Timisoara unde au fost comemorati 28 de ani de la Revolutia din decembrie din '89. ...continuare.

Eroii Revolutiei de la Timisoara, comemorati de suporterii unei echipe de fotbal

publicat 2017-12-16 20:00:06 (ProTV)
Suporterii echipei de fotbal ASU Poli Timisoara au participat, sâmbata seara, la un mars dedicat celor care si-au pierdut viata, la Timisoara, în timpul evenimentelor din Decembrie 1989. ...continuare.

Timisoara, program special la 28 de ani de la Revolutia din Decembrie 1989: marsuri, parastase, slujbe de pomenire

publicat 2017-12-16 19:30:07 (Libertatea)
Timisoara isi plange mortii in aceste zile, cand marcheaza 28 de ani de la Revolutia anticomunista din Decembrie 1989. Ca in fiecare an, asociatiile de revolutionari au pus la cale un program special, impreuna cu Primaria Timisoara. Sunt depuneri de coroane, procesiuni cu torte, dezbateri, pelerinaje, un mars al eroilor, precum si concerte rock in […] Post-ul Timisoara, program special la 28 de ani de la Revolutia din Decembrie 1989: marsuri, parastase, slujbe de pomenire apare prima... ...continuare.

Campioana Romaniei la rugby, Timisoara Saracens, invinsa de RC Batumi, in Continental Shield

publicat 2017-12-16 16:45:13 (Libertatea)
Campioana Romaniei la rugby, Timisoara Saracens, a fost invinsa sambata, de georgienii de la RC Batumi, in deplasare, cu scorul de 17-20 (7-10), in ultima etapa din faza grupelor in Continental Shield, cea de-a treia competitie valorica europeana intercluburi, banatenii obtinand insa punctul bonus defensiv. ”Sarazinii” din Banat au inceput bine partida, deschizand scorul printr-un […] Post-ul Campioana Romaniei la rugby, Timisoara Saracens, invinsa de RC Batumi, in... ...continuare.

Sedinta festiva a Consiliului Local Timisoara, pentru comemorarea eroilor din Decembrie 1989. S-a cerut rezolvarea Dosarului Revolutiei

publicat 2017-12-16 15:30:09 (Romania-TV)
Sedinta festiva a Consiliului Local Timisoara, pentru comemorarea eroilor din Decembrie 1989. S-a cerut rezolvarea Dosarului Revolutiei La Primaria Timisoara a avut loc, sambata, o sedinta festiva a Consiliului Local, pentru comemorarea eroilor din Decembrie 1989, la care au fost invitate sa participe si asociatiile de revolutionari, acestia cerand rezolvarea Dosarului Revolutiei. ...continuare.

Divizia A1 la volei feminin, etapa a 15-a. Dinamo, esec cu CSM Bucuresti. Agroland Timisoara a invins Știinta Bacau

publicat 2017-12-16 14:15:06 (Libertatea)
Divizia A1 la volei feminin, etapa a 15-a. Runda a fost programata de Federatia Romana de Volei pentru data de 16 decembrie 2017. Vineri, 15 decembrie 2017 Universitatea NTT Data Cluj – CSU Medicina CSȘ Tirgu Mures 3:0 (25:15, 25:16, 25:21) UVT Agroland Timisoara – Știinta Bacau 3:0 (25:18, 25:20, 25:19) Sambata, 16 decembrie 2017 […] Post-ul Divizia A1 la volei feminin, etapa a 15-a. Dinamo, esec cu CSM Bucuresti. Agroland Timisoara a invins Știinta Bacau apare prima... ...continuare.

Programul manifestarilor dedicate Revolutiei Romane de la Timisoara

publicat 2017-12-16 11:15:02 (Bursa)
Primaria municipiului Timisoara si asociatiile de revolutionari din oras au pregatit un program special dedicat marcarii a 28 de ani de la Revolutia Romana, printre manifestari numarandu-se depuneri de coroane, slujbe religioase, dar si aprinderi de candele pe treptele Catedralei Mitropolitane. ...continuare.

STIRILE MEDIAFAX

publicat 2017-12-15 19:30:06 (Mediafax)
Agentia de presa MEDIAFAX va prezinta cele mai importante stiri. ...continuare.

ACS Poli Timisoara, salvata de la faliment de o casa de pariuri

publicat 2017-12-15 17:45:06 (Libertatea)
ACS Poli Timisoara, salvata de la faliment de o casa de pariuri. Fotbalul romanesc devine un adevarat pardis al agentiilor de pariuri sportive. Gruparea de pe Bega a anuntat, vineri, numele noului partener, care spera sa rezolve problemele financiare ale echipei. "Casa de pariuri sportive "Winner" este noul partener al clubului nostru! "Am ales aceasta echipa deoarece este […] Post-ul ACS Poli Timisoara, salvata de la faliment de o casa de pariuri apare prima data in Libertatea.ro. ...continuare.

« Pag. anterioara 1 2 3 4 5 ... 76 77 Pag. urmatoare »