Rovinieta Online | Asigurare RCA

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale



Ultimele Stiri « Pag. ant. 1 2 3 4 5 ... 36 37 Pag. urm. »

Accident de munca: S-a prabusit in gol de pe schela

publicat 2016-05-29 22:30:02 (Antena3)
Accident de munca: S-a prabusit in gol de pe schela Momente de panica in Timisoara. Un muncitor a cazut in gol de pe o schela, in timp ce lucra la reabilitarea blocurilor. ...continuare.

Ciololata cu argint si carnati condimentati cu ghimbir, "inventiile" studentilor din Timisoara, la un concurs de gatit

publicat 2016-05-28 09:45:12 (ProTV)
Ciololata cu argint si carnati condimentati cu ghimbir, inventiile studentilor din Timisoara, la un concurs de gatit Ciocolata presarata cu argint sau carnatii cu ghimbir, in loc de boia iute sau piper - sunt doar cateva dintre provocarile lansate de cativa studenti inovativi din Timisoara. ...continuare.

Candidati Primaria Timisoara la alegeri locale 2016

publicat 2016-05-26 21:45:15 (Realitatea-TV)
Candidati Primaria Timisoara la alegeri locale 2016 Iata intreaga lista de candidati Primaria Timisoara la alegeri locale 2016. ...continuare.

Fabrica Fornetti din Timisoara trimite peste granita jumatate din productia de 130 de milioane de lei

publicat 2016-05-26 13:30:15 (Ziarul-Financiar)
Fabrica Fornetti din Timisoara trimite peste granita jumatate din productia de 130 de milioane de lei Fornetti Romania, companie care detine cel mai ex­tins lant de patiserii de pe plan local, a vandut anul tre­cut la export produse de patiserie in valoare de 63 mil. lei (circa 14 mil. euro), adica 47% din bu­sinessul companiei anul trecut, conform datelor fur­nizate de companie. Ex­por­turile au crescut cu 30% anul trecut comparativ cu 2014. Astfel, fabrica din Timisoara devine un hub im­por­tant de export pentru Fornetti, in conditiile in care la fi­nalul anului trecut compania a... ...continuare.

ACS Poli Timisoara retrogradeaza din Liga 1 dupa o infrangerea grea la Voluntari

publicat 2016-05-25 20:00:15 (OnlineSport)
Cu o etapa inaintea finalului de sezon in Liga 1 cunoastem si a doua echipa retrogradata in Liga 2. Dupa Petrolul Ploiesti a doua formatie care paraseste primul esalon este ACS Poli Timisoara. ...continuare.

CFR aloca peste 28 de milioane lei pentru lucrari de reparatii in Bucuresti, Timisoara si Constanta

publicat 2016-05-25 17:45:02 (Bursa)
Compania Nationala de Cai Ferate CFR SA aloca 28,2 milioane lei de la bugetul statului pentru continuarea programului de intretinere si reparatii curente la infrastructura feroviara pe mai multe intervale de statii de pe raza regionalelor Bucuresti, Timisoara si Constanta, potrivit unui comunicat al companiei remis redactiei. ...continuare.

Continental investeste 12 mil. euro in extinderea fabricii de componente din Timisoara

publicat 2016-05-25 11:00:16 (Ziarul-Financiar)
Continental investeste 12 mil. euro in extinderea fabricii de componente din Timisoara Fabrica de componente electronice Continental din Timisoara investeste 12 milioane de euro in extinderea spatiului de lucru. Fabrica isi mareste suprafata cu peste 7000 m2.Lucrarile vor fi gata pana la finalul acestui an. Startul constructiei a fost dat astazi in cadrul unei ceremonii interne, unde directorul fabricii, Franciscoxavier Pujol, a explicat motivele pentru care aceasta extensie este necesara: "Obiectivul nostru este ca pana la finalul acestui an sa incheiem lucrarile de... ...continuare.

ASU Politehnica Timisoara a promovat in Liga 2

publicat 2016-05-24 21:15:35 (OnlineSport)
Echipa ASU Politehnica Timisoara, formatia suporterilor de pe Bega, a promovat marti seara matematic in al doilea esalon. ...continuare.

« Pag. anterioara 1 2 3 4 5 ... 36 37 Pag. urmatoare »