Rovinieta Online | Asigurare RCA

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale



Ultimele Stiri « Pag. ant. 1 2 3 4 5 ... 31 32 Pag. urm. »

Proteste impotriva Legii gratierii, in mai multe orase din tara si joi. Cei mai multi oameni au iesit in strada la Timisoara

publicat 2017-01-19 21:45:12 (Romania-TV)
Proteste impotriva Legii gratierii, in mai multe orase din tara si joi. Cei mai multi oameni au iesit in strada la Timisoara Joi este a doua zi de proteste fata de ordonanta de urgenta privind gratierea unor pedepse. In mai multe orase din tara, oamenii au iesit in strada pentru a protesta, cei mai multi manifestanti fiind la Timisoara: peste o mie de oameni. ...continuare.

A doua seara de PROTESTE in mai multe orase

publicat 2017-01-19 20:45:14 (Puterea)
A doua seara de PROTESTE in mai multe orase Romanii au iesit din nou in strada, joi seara, pentru a proteste impotriva legilor amnistiei si gratierii. La Bucuresti, Iasi, Timisoara, Brasov si Ploiesti oamenii s-au strans scandand slogane anti-psd. La Bucuresti, in Piata Universitatii au ajuns circa 100 de oameni. Mobilizare este si la Iasi, potrivit imaginilor transmite de utilizatorii Facebook. Mai multi protestatari sunt la Timisoara, unde circa 1.000 de oameni (estimari ale unor participanti) au iesit in strada. La Ploiesti au iesit... ...continuare.

Emotionant! Fanii echipei Harlequins strang bani pentru a ajuta Timisoara Saracens sa achite amenda

publicat 2017-01-19 19:30:12 (Realitatea-TV)
Emotionant! Fanii echipei Harlequins strang bani pentru a ajuta Timisoara Saracens sa achite amenda Un fan al echipei engleze de rugby Harlequins a demarat o strangere de fonduri pe un forum al suporterilor gruparii pentru a o ajuta pe campioana Romaniei, Timisoara Saracens, sa stranga macar o parte din suma de 30.000 euro cu care a fost amendata de EPCR pentru nedisputarea partidei contra celor de la Stade Francais, din Challenge Cup, anunta Agepres. ...continuare.

O eleva din Timisoara, admisa la cinci universitati din Marea Britanie

publicat 2017-01-19 12:45:24 (Romania-TV)
O eleva din Timisoara, admisa la cinci universitati din Marea Britanie O eleva in clasa a XII-a la un liceu de top din Timisoara a fost admisa ca studenta la toate cele cinci universitati din Marea Britanie pentru care a aplicat, printre ele, si Oxford. ...continuare.

Tentativa de asasinat la Timisoara. Gloantele i-au ciuruit masina nepotului lui Zaher Iskandarani

publicat 2017-01-19 08:45:02 (Antena3)
Tentativa de asasinat la Timisoara. Gloantele i-au ciuruit masina nepotului lui Zaher Iskandarani Nepotul lui Zaher Iskandarani a fost impuscat in Timisoara. Glontul l-a ranit la o mana si a fost dus la Spitalul Municipal din oras. Nu se stie deocamdata identitatea atacatorului. Se pare ca... ...continuare.

Focuri de arma la Timisoara: un barbat de 40 de ani a fost impuscat in masina sa

publicat 2017-01-19 08:30:11 (Realitatea-TV)
Focuri de arma la Timisoara: un barbat de 40 de ani a fost impuscat in masina sa Un barbat in varsta de 40 de ani a fost ranit si transportat la spital, miercuri seara, dupa ce a fost impuscat in fata unei sali de sport aflata pe Calea Torontalului din Timisoara. ...continuare.

Sirian impuscat in masina sa, intr-o parcare din Timisoara. Ce au descoperit apoi politistii despre el

publicat 2017-01-19 07:45:07 (ProTV)
Sirian impuscat in masina sa, intr-o parcare din Timisoara. Ce au descoperit apoi politistii despre el Scene sangeroase au avut loc miercuri seara intr-o parcare din Timisoara. Un barbat in varsta de 40 de ani, de origine siriana, a fost impuscat si ranit la un brat. ...continuare.

Nepotul unui celebru om de afaceri a fost IMPUȘCAT in plina strada

publicat 2017-01-19 00:30:09 (Puterea)
Nepotul unui celebru om de afaceri a fost IMPUȘCAT in plina strada Un nepot al omului de afaceri sirian Zaher Iskandarani, condamnat in 2014 la inchisoare si dat in urmarire internationala, a fost impuscat in brat, miercuri seara, pe o strada din Timisoara, fiind transportat la spital. Politistii fac cercetari pentru identificarea agresorilor. Potrivit politistilor, agresiunea a avut loc pe Calea Torotanlului din municipiul Timisoara, dupa ce nepotul lui Iskandarani, in varsta de aproximativ 40 de ani, Fatid Jamil, a iesit de la o sala de sport. Persoane... ...continuare.

17 politisti de frontiera sunt audiati de DNA Timisoara pentru luare de mita

publicat 2017-01-18 22:15:10 (Realitatea-TV)
17 politisti de frontiera sunt audiati de DNA Timisoara pentru luare de mita Un numar de 17 politisti de frontiera din judetul Arad au ajuns, miercuri seara, in arestul Politiei Timis, conform unor surse judiciare, dupa ce au fost audiati mai multe ore de procurorii DNA Timisoara pentru presupuse fapte de coruptie. ...continuare.

« Pag. anterioara 1 2 3 4 5 ... 31 32 Pag. urmatoare »