Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale



Ultimele Stiri « Pag. ant. 1 2 3 4 5 ... 40 41 Pag. urm. »

Doua cunoscute, doua necunoscute » Steaua si Potaissa Turda sunt primele echipe calificate in semifinalele Ligii Nationale. Ultimele doua formatii se vor decide in jocul decisiv

publicat 2018-04-19 21:00:09 (Gazeta-Sporturilor)
Doua cunoscute, doua necunoscute » Steaua si Potaissa Turda sunt primele echipe calificate in semifinalele Ligii Nationale. Ultimele doua formatii se vor decide in jocul decisiv HC Dobrogea Sud Constanta si CSM Bucuresti au împins meciurile din sferturile de finala ale Ligii Nationale în decisiv dupa ce au câstigat joi seara. Pe Bega, CSM s-a impus dramatic 19-18, iar pe litoral, Constanta a trecut la pas de campionii de la Dinamo, 27-20, luându-si într-un fel revansa dupa succesul la scor al "câinilor" din primul meci, 36-27. ... ...continuare.

O casa expropriata, pentru care se asteapta Hotarare de Guvern ca sa fie demolata, blocheaza lucrarile la Autostrada Sebes-Turda

publicat 2018-04-19 20:45:19 (Mediafax)
O casa expropriata, pentru care se asteapta Hotarare de Guvern ca sa fie demolata, blocheaza lucrarile la Autostrada Sebes-Turda O casa expropriata, pentru care se asteapta o hotarare de guvern pentru a fi demolata, blocheaza continuarea lucrarilor pe lotul 1 al Autostrazii Sebes-Turda, la un pod, pe o suprafata de circa 100 de metri, aceasta aflandu-se pe traseul viitorului drum, transmite corespondentul MEDIAFAX. ...continuare.

STIRILE MEDIAFAX

publicat 2018-04-19 20:00:14 (Mediafax)
Agentia de presa MEDIAFAX va prezinta cele mai importante stiri. ...continuare.

Un sofer a lovit doua femei pe trecerea de pietoni. Reactia sa i-a revoltat la culme pe martori. A IEȘIT SCANDAL -VIDEO

publicat 2018-04-19 20:00:04 (Evenimentul-Zilei)
Un sofer a lovit doua femei pe trecerea de pietoni. Reactia sa i-a revoltat la culme pe martori. A IEȘIT SCANDAL -VIDEO Doua femei au fost accidentate pe o trecere de pietoni din Turda, de un sofer neatent care nu le-a acordat prioritate. ...continuare.

STIRILE MEDIAFAX

publicat 2018-04-19 17:30:12 (Mediafax)
Agentia de presa MEDIAFAX va prezinta cele mai importante stiri. ...continuare.

IONELA PRODAN, inmormantata la Cimitirul Bellu

publicat 2018-04-19 15:00:17 (Puterea)
IONELA PRODAN, inmormantata la Cimitirul Bellu Artisti, politicieni, oameni din sport, prieteni si admiratori au adus joi un ultim omagiu interpretei de muzica populara Ionela Prodan la Cimitirul Bellu din Capitala, unde a fost inmormantata pe Aleea Artistilor. Printre cei prezenti s-au aflat Gheorghe Turda, Elena Merisoreanu, Ecaterina Andronescu, Codrin Stefanescu, Ilie Nastase, Costin Marculescu, Gigi Becali, printesa Lia, antrenorul de fotbal Dan Alexa. Interpretul de muzica populara Gheorghe Turda a spus despre Ionela Prodan ca face... ...continuare.

Gheorghe Turda, marcat la inmormantarea Ionelei Prodan. “Am cantat ultimul cantec cu lacrimi in ochi”

publicat 2018-04-19 14:30:16 (Libertatea)
Gheorghe Turda, marcat la inmormantarea Ionelei Prodan. “Am cantat ultimul cantec cu lacrimi in ochi” Gheorghe Turda a cantat la inmormantarea Ionelei Prodan.. Artistul a avut lacrimi in ochi de durere. Interpreta de muzica populara Ionela Prodan a murit in data de 16 aprilie, la varsta de 70 de ani, in urma unei boli cumplite la pancreas. joi, 19 aprilie a avut loc inmormantarea Ionelei Prodan, la Cimitirul Bellu din […] Post-ul Gheorghe Turda, marcat la inmormantarea Ionelei Prodan. “Am cantat ultimul cantec cu lacrimi in ochi” apare prima data in Libertatea.ro. ...continuare.

Se stie prima SEMIFINALISTA din Liga Nationala la HANDBAL masculin

publicat 2018-04-19 14:15:18 (Puterea)
Se stie prima SEMIFINALISTA din Liga Nationala la HANDBAL masculin Potaissa Turda a acces in penultimul act al Ligii Nationale de handbal masculine dupa ce a invins in deplasare, la limita, pe Dunarea Calarasi, scor 26-25 (13-15), in primul tur din faza play-off. Turda castigase primul meci, pe teren propriu, cu 27-24, a castigat seria cu 2-0, play-off-ul avand loc dupa sistemul cel mai bun din trei meciuri. Potaissa va juca sambata meciul din prima mansa a semifinalelor Cupei Challenge, in deplasare cu islandezii de la IBV Vestmannaeyjar. Celelalte... ...continuare.

STIRILE MEDIAFAX

publicat 2018-04-19 13:45:13 (Mediafax)
Agentia de presa MEDIAFAX va prezinta cele mai importante stiri. ...continuare.

STIRILE MEDIAFAX

publicat 2018-04-19 10:00:09 (Mediafax)