Rovinieta Online | Asigurare RCA

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale



Ultimele Stiri « Pag. ant. 1 2 3 4 ... 5 9 10 Pag. urm. »

In ziua protestelor, telespectatorii au ales Romania TV. Peste 5,2 milioane de persoane au urmarit transmisiile postului

publicat 2017-01-23 14:45:13 (Romania-TV)
In ziua protestelor, telespectatorii au ales Romania TV. Peste 5,2 milioane de persoane au urmarit transmisiile postului Romanii au ales ieri . Transmisiunile, stirile si dezbaterile de la postul nostru de televiziune au fost urmarite de peste cinci milioane de telespectatori. ...continuare.

Viceprimar: Una dintre cauzele incendiului din Bamboo ar putea fi artificiile din sampaniile scumpe

publicat 2017-01-21 14:15:01 (Antena3)
Viceprimar: Una dintre cauzele incendiului din Bamboo ar putea fi artificiile din sampaniile scumpe Viceprimarul Sectorului 2, Dan Cristian Popescu, a declarat pentru Stirile ProTV ca una dintre posibilele cauze ale producerii incendiului din clubul Bamboo ar putea fi artificiile care se serveau odata cu bauturile din... ...continuare.

Go4News 16-20 ianuarie: Toaleta de 10.000 $, pixul pentru agitati, cladirea "Transformer", pistolul "smartphone" si televizorul transparent (Curiozitati)

publicat 2017-01-21 12:15:12 (Go4IT)
Go4News 16-20 ianuarie: Toaleta de 10.000 $, pixul pentru agitati, cladirea Transformer, pistolul smartphone si televizorul transparent (Curiozitati) In cazul in care nu ati urmarit stirile in ultima saptamana, va prezentam cele mai interesante si importante subiecte din domeniul tehnologic din ultimele zile, in format video.Iata titlurile acestei saptamani:Toaleta high-tech care costa 10.000 de dolariPixul ideal pentru oamenii agitatiCladirea "Transformer" care isi schimba singura fatadaPistolul "smartphone" este acum disponibilAcest televizor este transparent ...continuare.

Inregistrari VIDEO cu incendiul de la clubul Bamboo. Imagini surprinse de un utilizator Stirile ProTV

publicat 2017-01-21 07:30:18 (ProTV)
Inregistrari VIDEO cu incendiul de la clubul Bamboo. Imagini surprinse de un utilizator Stirile ProTV Un utilizator al www.StirileProTV.ro a transmis pe numarul de WhatsApp 0744.878.878imagini filmate din timpul incendiului de la clubul Bamboo din Bucuresti, in noaptea de vineri spre sambata dimineata. ...continuare.

Lucrarile la autostrada Sebes-Turda, prelungite cu aproape doi ani, mai mult decat tot termenul initial

publicat 2017-01-18 17:30:09 (Romania-TV)
Lucrarile la autostrada Sebes-Turda, prelungite cu aproape doi ani, mai mult decat tot termenul initial Desi trebuia definitivata in martie 2016 si cu toate ca termenul initial de construire a autostrazii a fost de 18 luni, constructorul lotului 4 din autostrada Sebes-Turda, firma austriaca PORR, a obtinut de la adjudecatorul contractului o prelungire a acestuia cu nu mai putin de 600 de zile, adica cu 20 de luni (aproape doin ani). Decizia este considerata discutabila si subiectiva si trage un semnal de alarma asupra modului in care in contractele FIDIC se respecta interesele statului si... ...continuare.

Piesa "Gaitele" revine dupa mai mult de un an la Teatrul Odeon

publicat 2017-01-17 13:45:15 (Puterea)
Piesa Gaitele revine dupa mai mult de un an la Teatrul Odeon Cel mai longeviv spectacol din repertoriu, "Gaitele", de Alexandru Kiritescu, in regia Alexandru Dabija, revine, dupa o pauza de mai mult de un an, la Teatrul Odeon. Cea de-a 222-a reprezentatie va avea loc miercuri, de la ora 19.00. Unul dintre cele mai indragite si mai bine vandute spectacole are si o distributie de yile mari, premiata la festivalurile de teatru din tara. aici Ii regasim aici pe Constantin Cojocaru, Dorina Lazar sau Carmen Tanase. La 15 ani de la premiera, "Gaitele" a fost... ...continuare.

BBC a inceput vanatoarea de stiri false difuzate de retelele de socializare

publicat 2017-01-16 11:45:13 (Realitatea-TV)
BBC a inceput vanatoarea de stiri false difuzate de retelele de socializare O echipa permanenta a BBC va fi urmari indeaproape stirile false care sunt impartasite pe retelele de socializare, relateaza The Guardian. Membrii echipei vor verifica si demasca povestile special concepute pentru a induce in eroare si care "se vand" sub masca stirilor reale. ...continuare.

Razboi contra stirilor false!

publicat 2017-01-16 00:00:02 (Bursa)
Razboi contra stirilor false! Stirile false reprezinta o mare problema pentru oamenii care isi iau informatiile exclusiv de pe internet. Perioada romantica a internetului s-a incheiat, copilaria facebook-ului este pe sfarsite. Lumea in general si lumea presei in special a inteles in ceasul al doisprezecelea cum sta treaba cu informarea directa din surse mai putin autorizate, cu stirile create special ca sa produca trafic si like-uri, care nu se impiedica de amanunte precum realitatea sau adevarul. Pagubele produse de... ...continuare.

VIDEO primit pe WhatsApp de Stirile Pro TV: "Uite asa se fac kilometrii de deszapezire". De ce merge cu rotile in gol?

publicat 2017-01-13 16:45:17 (ProTV)
VIDEO primit pe WhatsApp de Stirile Pro TV: Uite asa se fac kilometrii de deszapezire. De ce merge cu rotile in gol? Un utilizator www.stirileprotv.ro ne-a trimis prin intermediul numarului de WhatsApp 0744.878.878 o inregistrare video de cateva zeci de secunde cu un utilaj ale carui roti se invart in continuu, desi autovehiculul nu se misca din loc. ...continuare.

« Pag. anterioara 1 2 3 4 ... 5 9 10 Pag. urmatoare »