Afaceri online | Rovinieta Online | Asigurare RCA

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale


Utilaje de ridicat

Apartamente in Floresti

Schele metalice


Ultimele Stiri « Pag. ant. 1 2 3 4 5 ... 21 22 Pag. urm. »

Tunel de legatura intre minele Iosif si Terezia de la Salina Turda | FOTO

publicat 2014-09-19 19:00:26 (Libertatea)
Tunel de legatura intre minele Iosif si Terezia de la Salina Turda | FOTO Muncitorii turdeni au strapuns vineri la amiaza peretele care delimiteaza mina Terezia, la capatul unui tunel de cateva zeci de metri, de mina Iosif, cunoscuta ca si mina ecourilor. Publicitate Salina Turda a fost modernizata de cativa ani, in minele Terezia, Rudolf si Ghizela, iar acum administratorii incearca sa introduca in circuitul turistic si mina Iosif, accesibila pana in prezent doar la suprafata, printr-un balcon. Primarul Tudor Stefanie ne-a declarat ca se doreste modernizarea minei... ...continuare.

Campania Stirile ProTV "Salveaza Romania Frumoasa", premiata pentru promovarea valorilor romanesti in lume

publicat 2014-09-19 10:00:41 (ProTV)
Campania Stirile ProTV "Salveaza Romania Frumoasa", premiata pentru promovarea valorilor romanesti in lume Hanul Gabroveni este noul centru cultural al Bucurestiului. Cladirea renovata cu 5 milioane de euro a fost inaugurata cu mare fast, dupa mai bine de doi ani de la inceperea lucrarilor. ...continuare.

ACUZE. Adrian Matei ii face praf pe Florin Raducioiu si Viorel Moldovan

publicat 2014-09-17 20:00:29 (Puterea)
ACUZE. Adrian Matei ii face praf pe Florin Raducioiu si Viorel Moldovan Fostul fundas Adrian Matei, trecut in cariera sa pe la Rapid, Steaua si Dinamo, actualmente antrenor in liga a treia la Ariesul Turda, cu care este lider in seria a cincea, lanseaza un atac fara precedent la adresa lui Viorel Moldovan si a lui Florin Raducioiu, selectionerul de la nationala de tineret si cea Under-17. Matei este de parere ca ambii fosti mari internationali au fosti pusi in functii pe pile, fara a avea mare experienta in domeniu. Ce e drept, ambele reprezentative s-au facut de... ...continuare.

Piratii ROMANIEI. Cum atacau BARCILE care transportau sare, aur si argint pe raurile Transilvaniei

publicat 2014-09-17 00:30:06 (Evenimentul-Zilei)
Piratii ROMANIEI. Cum atacau BARCILE care transportau sare, aur si argint pe raurile Transilvaniei "Navele ce coborau pe Somes erau niste plute de o constructie speciala, numite "kurb", care erau facute din busteni de brad taiati din padurile Ciceului (fapt atestat din 1243). Plutele somesene "aveau o lungime de 61 coti si o latime de 8-10 coti, fiind mult mai mari decat cele de Turda", adica cele de pe Mures"... ...continuare.

Autocar in flacari in judetul Cluj! Pasagerii au fost evacuati de sofer

publicat 2014-09-15 19:45:21 (Libertatea)
Autocar in flacari in judetul Cluj! Pasagerii au fost evacuati de sofer Un autocar a luat foc, luni, in localitatea Martinesti din judetul Cluj. In urma incidentului nu au fost inregistrate victime, pasagerii fiind evacuati de sofer. Publicitate Potrivit primelor informatii, in autocar se aflau 10 persoane. Autocarul venea de la Turda inspre Cluj-Napoca. Șoferul a simtit miros de fum, a oprit si le-a spus pasagerilor sa coboare. Martorii spun ca pana au coborat oamenii, autocarul a inceput sa arda, informeaza citynews.ro. Inspectoratul pentru Situatii de Urgenta... ...continuare.

Cat a cheltuit CNANDR pe santierele de autostrazi in primele opt luni ale anului

publicat 2014-09-13 18:15:37 (Ziarul-Financiar)
Cat a cheltuit CNANDR pe santierele de autostrazi in primele opt luni ale anului Citeste si: Situatia santierelor de autostrazi din Romania la jumatatea lunii august 200 km de autostrazi de 1 miliard de euro, gata pana in 2016. Industria se resimte dupa ce investitiile de stat au scazut cu o treime anul acesta Cum a cheltuit Compania de Drumuri si Autostrazi 280 mil. euro pentru sosele terminate in urma cu 3 ani Cea mai mare suma de bani cheltuita de CNADNR in primele opt luni ale anului pentru autostrazi a fost alocata pe loturile 3 si 4 ale autostrazii Sebes-Turda,... ...continuare.

Experiment Stirile ProTv. Riscurile la care se expun soferii dupa 10 minute cu geamul deschis in centrul Capitalei

publicat 2014-09-10 12:16:04 (ProTV)
Experiment Stirile ProTv. Riscurile la care se expun soferii dupa 10 minute cu geamul deschis in centrul Capitalei Soferii care circula in orasele aglomerate sunt de 15 ori mai expusi la poluare, atunci cand conduc la orele de varf. Asta arata un studiu efectuat in Marea Britanie. ...continuare.

Ce reprezinta si cum se calculeaza PIB-ul?

publicat 2014-09-06 11:15:03 (Antena3)
Ce reprezinta si cum se calculeaza PIB-ul? Cam odata la trei luni, Institutul National de Statistica (INS) publica date despre cresterea economiei romanesti.Stirile rezultate din comunicatele INS ne spun ca "Economia Romaniei a crescut cu ... la suta" in trimestr... ...continuare.

Mari probleme si pentru Adrian Mititelu! Patronul Universitatii Craiova a fost chemat la DIICOT!

publicat 2014-09-03 22:45:10 (Gazeta-Sporturilor)
Mari probleme si pentru Adrian Mititelu! Patronul Universitatii Craiova a fost chemat la DIICOT! Adrian Mititelu si alti doi administratori ai firmelor sale au fost chemati la interogatorii, inainte ca patronul Universitatii Craiova sa fie trimis in judecata.  Stirile ProTV anunta ca Fanel Trandafir si Iancu Craciunoiu au fost adusi azi in fata procurorilor DIICOT, fiind pusi sub acuzare pentru asociere in vederea savirsirii de infractiuni, constituirea unui grup infractional organizat, evaziune fiscala si spalare de bani. ... ...continuare.

Gheorghe Turda s-a indragostit de mancarea din spital

publicat 2014-09-03 00:01:02 (Libertatea)
Gheorghe Turda s-a indragostit de mancarea din spital Cantaretul de muzica populara Gheorghe Turda (66 de ani) a suferit, in urma cu o saptamana, un atac cerebral si se afla internat la Spitalul Floreasca. Gheorghe Turda s-a obisnuit atat de mult cu viata din spital, incat se declara incantat de mancarea de la cantina, in ciuda faptului ca este cam nesarata. Gheorghe Turda a suferit un atac cerebral saptamana trecuta Lucia Lazar (foto), logodnica artistului, nu s-a dezlipit de cantaret nici o clipa in tot acest timp. Ea a stat in rezerva lui... ...continuare.

« Pag. anterioara 1 2 3 4 5 ... 21 22 Pag. urmatoare »

Revista presei, stiri - revista presei - Revista Presei - anunturi gratuite - stiri - carti - bancuri - poze
Firme si afaceri - video - Ziare online - Primarii din Romania - Muzica online - Software & Web development Romania
Informatii utile - Gazduire siteuri - Agentie de turism - Haios - Online Games - Plafar 24 - SexShop - Cadouri - Matrimoniale
Jocuri 3D | Jocuri 3D Arcade | Jocuri 3D Impuscaturi | Jocuri 3D Curse | Jocuri 3D Sport | Jocuri 3D Aventura | Jocuri 3D Puzzle
Turism in Romania | Hoteluri | Pensiuni | Restaurante | TV Online Romania | Filmulete amuzante | Director Web | Sajtószemle - magyar újságok

iulius mall ninsori kadhafi alcatel ciclu economic anime covasna faze copil electrocutat visine gorj nepoluant facias hunedoara iar brasov vrancea lansare de carte gossip ilfov sange infectat baile tusnad ocolul cresterea impozitelor caras severin hoti de buzunare finutu furt de curent electric spectacolul kosoni copos tintin vulpoi piata comertului electronic berca vrajitorie calarasi solution nunta cu peripeti satu mare datornici restaurare ashton kutcher bihor furdui iancu scoala romaneasca trafic de arme constanta bac 2014 tichete rabla autocar