Rovinieta Online | Asigurare RCA

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale



Ultimele Stiri « Pag. ant. 1 2 3 4 5 6 7 Pag. urm. »

Doisprezece soferi prinsi conducand cu viteza de peste 180 km/h

publicat 2017-03-27 10:45:02 (Bursa)
Doisprezece soferi prinsi conducand cu viteza de peste 180 km/h Politistii Brigazii Autostrazi si Misiuni Speciale au depistat, ieri, doisprezece soferi care conduceau cu viteze de peste 180 km/h pe autostrazile din tara noastra, potrivit unui comunicat de presa publicat pe site-ul Politiei Romane. Cei in cauza au fost sanctionati contraventional, iar ca masura complementara le-au fost retinute permisele de conducere pentru 90 de zile. "Recordul" zilei de ieri a fost stabilit de un barbat, de 43 de ani, din Cluj-Napoca, care a fost depistat de politisti... ...continuare.

ALARMA de RAZBOI! Rusia, gest SFIDATOR! Ce se intimpla ACUM la GRANIȚA!

publicat 2017-03-25 11:15:02 (Evenimentul-Zilei)
ALARMA de RAZBOI! Rusia, gest SFIDATOR! Ce se intimpla ACUM la GRANIȚA! Daca stirile in privinta mutarilor militare pe care SUA si Rusia le fac in zona Europei de Est si Sud-Est nu dau fiori scepticilor, ultimul anunt aduce o limpezire a planurilor pe care fortele lumii le fac in zona tarii noastre. ...continuare.

Țiriac se revolta dupa revenirea Mariei Șarapova in circuit!

publicat 2017-03-18 11:45:03 (Gazeta-Sporturilor)
Țiriac se revolta dupa revenirea Mariei Șarapova in circuit! Revenirea Mariei Șarapova tine capul de afis în stirile despre tenis din presa mondiala. Rusoaica a primit un wild-card si pentru turneul de la Madrid, detinut de Ion Țiriac.  Omul de afaceri român a recunoscut ca el s-a opus participarii acesteia la acest turneu, însa decizia finala nu îi apartine lui, ci organizatorului. ... ...continuare.

Presedintele "Ordinului Jurnalistilor" de la Vatican: " Incepand de astazi, am terminat cu jurnalistii''

publicat 2017-03-17 11:00:03 (Evenimentul-Zilei)
Presedintele "Ordinului Jurnalistilor" de la Vatican: " Incepand de astazi, am terminat cu jurnalistii'' Cardinalul Pietro Paolin, secretar de Stat al Vaticanului, a sfintit joi noul sediu al Ordinului Jurnalistilor, punandu-l sub ocrotirea Fecioarei Maria. Apoi s-a adresat Consiliului National al Ordinului scotand in relief ''riscul instrumentalizarii stirilor de catre un sistem de putere perfid'', fara a socoti riscul la care se pot expune cu ''senzationalismul si rapiditatea stirilor cu orice pret (care deseori merg pana la defaimare) si adesea declasifica eronat stirile bune de cele false''. ...continuare.

Gheorghe Turda, despre Ileana Ciuculete: A fost o femeie extraordinara, o foarte buna colega

publicat 2017-03-14 22:45:02 (Antena3)
Gheorghe Turda, despre Ileana Ciuculete: A fost o femeie extraordinara, o foarte buna colega Cântaretul de muzica populara Gheorghe Turda si-a amintit-o pe artista Ileana Ciuculete, care a murit marti, la vârsta de 59 de ani, ca fiind o colega foarte buna care ajuta întotdeauna tinerii... ...continuare.

Peste 40.000 de locuitori din trei orase si doua comune, fara apa potabila din cauza unor lucrari

publicat 2017-03-14 13:30:07 (Romania-TV)
Peste 40.000 de locuitori din trei orase si doua comune, fara apa potabila din cauza unor lucrari Peste 40.000 de locuitori din trei orase si doua comune din judetul Alba raman, marti, fara apa potabila din cauza unor lucrari de relocare a unei conducte aflata pe traseul autostrazii Sebes-Turda. ...continuare.

Fenomenul stirilor false, armele epocii post-adevar. Ion M. Ionita: "Stirile false si manipularea in masa vor fi extrem de greu de controlat"

publicat 2017-03-12 12:15:01 (Adevarul)
Fenomenul stirilor false, armele epocii post-adevar. Ion M. Ionita: Stirile false si manipularea in masa vor fi extrem de greu de controlat Din epoca breaking news, deschisa acum aproape doua decenii, spatiul mediatic a intrat in era fake news. Stirile false au ajuns o constanta, mai ales in spatiul virtual. Realitatile alternative, conspiratiile, atacurile si alarmele nefondate, toate au fost ridicate la rang de mare adevar. Acestea sunt reperele unei lumi dominate de emotie, in care ratiunea a amortit. Goya ramane mereu autentic, iar monstrii se plimba liber prin megabiti. ...continuare.

Lavinia Petrea, intre Stirile Pro TV si meseria de mama: "Sotul meu isi doreste 3 copii, dar mai vedem!"

publicat 2017-03-12 11:15:06 (ProTV)
Lavinia Petrea, intre Stirile Pro TV si meseria de mama: Sotul meu isi doreste 3 copii, dar mai vedem! Cum a inceput primavara, cum a revenit pe ecran. Lavinia Petrea, de la Stirile ProTV, a devenit mamica pentru a doua oara. Si s-a transformat intr-un fel de... atlet. ...continuare.

Povesti de viata impresionante! Au invins cancerul si au devenit mame cand nici mai sperau! Se intampla in Romania! Citeste-le povestile, e impresionant!a

publicat 2017-03-11 08:45:03 (Click)
Povesti de viata impresionante! Au invins cancerul si au devenit mame cand nici mai sperau! Se intampla in Romania! Citeste-le povestile, e impresionant!a Se spune ca minunile se petrec chiar langa noi si ca trebuie doar sa fim atenti pentru a le vedea si intelege. Stirile Kanal D va prezinta astazi doua povesti tulburatoare, doua cazuri ale unor femei care au fost diagnosticate cu diferite forme de cancer. ...continuare.

Aplicatia care detecteaza stirile false

publicat 2017-03-07 09:00:03 (Dilema-Veche)
O echipa de IT-isti si jurnalisti clujeni dezvolta, din 2015 încoace, o platforma online care analizeaza nivelul de încredere si credibilitate al unei stiri. ...continuare.

« Pag. anterioara 1 2 3 4 5 6 7 Pag. urmatoare »