Rovinieta Online | Asigurare RCA

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale



Ultimele Stiri « Pag. ant. 1 2 3 4 5 ... 27 28 Pag. urm. »

Viceprimar: Una dintre cauzele incendiului din Bamboo ar putea fi artificiile din sampaniile scumpe

publicat 2017-01-21 14:15:01 (Antena3)
Viceprimar: Una dintre cauzele incendiului din Bamboo ar putea fi artificiile din sampaniile scumpe Viceprimarul Sectorului 2, Dan Cristian Popescu, a declarat pentru Stirile ProTV ca una dintre posibilele cauze ale producerii incendiului din clubul Bamboo ar putea fi artificiile care se serveau odata cu bauturile din... ...continuare.

Go4News 16-20 ianuarie: Toaleta de 10.000 $, pixul pentru agitati, cladirea "Transformer", pistolul "smartphone" si televizorul transparent (Curiozitati)

publicat 2017-01-21 12:15:12 (Go4IT)
Go4News 16-20 ianuarie: Toaleta de 10.000 $, pixul pentru agitati, cladirea Transformer, pistolul smartphone si televizorul transparent (Curiozitati) In cazul in care nu ati urmarit stirile in ultima saptamana, va prezentam cele mai interesante si importante subiecte din domeniul tehnologic din ultimele zile, in format video.Iata titlurile acestei saptamani:Toaleta high-tech care costa 10.000 de dolariPixul ideal pentru oamenii agitatiCladirea "Transformer" care isi schimba singura fatadaPistolul "smartphone" este acum disponibilAcest televizor este transparent ...continuare.

Inregistrari VIDEO cu incendiul de la clubul Bamboo. Imagini surprinse de un utilizator Stirile ProTV

publicat 2017-01-21 07:30:18 (ProTV)
Inregistrari VIDEO cu incendiul de la clubul Bamboo. Imagini surprinse de un utilizator Stirile ProTV Un utilizator al www.StirileProTV.ro a transmis pe numarul de WhatsApp 0744.878.878imagini filmate din timpul incendiului de la clubul Bamboo din Bucuresti, in noaptea de vineri spre sambata dimineata. ...continuare.

Caz de gripa aviara la Galati

publicat 2017-01-20 23:15:11 (Puterea)
Caz de gripa aviara la Galati Prefectul judetului Galati, Gabriel Panaitescu, a ordonat vineri seara convocarea Comitetului Judetean pentru Situatii de Urgenta, care a dispus masuri preventive aplicabile in 12 localitati galatene, dupa ce analiza probelor prelevate de la o lebada neagra, gasita moarta pe un fond de vanatoare din Hanu Conachi, in comuna Ivesti, au confirmat prezenta gripei aviare de tipul H5N8, informeaza Agerpres. Potrivit unui comunicat transmis de purtatorul de cuvant al prefecturii, Petrica Patilea, pe... ...continuare.

Alerta la Galati! Caz de gripa aviara constatat in Ivesti la o lebada neagra

publicat 2017-01-20 23:00:25 (Realitatea-TV)
Alerta la Galati! Caz de gripa aviara constatat in Ivesti la o lebada neagra Prefectul judetului Galati, Gabriel Panaitescu, a ordonat vineri seara convocarea Comitetului Judetean pentru Situatii de Urgenta, care a dispus masuri preventive aplicabile in 12 localitati galatene, dupa ce analiza probelor prelevate de la o lebada neagra, gasita moarta pe un fond de vanatoare din Hanu Conachi, in comuna Ivesti, au confirmat prezenta gripei aviare de tipul H5N8. ...continuare.

Acest adolescent de 16 ani din Galati a descoperit o noua stea! Parintii i-au amenajat un mic observator astronomic, iar apoi...

publicat 2017-01-19 11:00:03 (CanCan)
Acest adolescent de 16 ani din Galati a descoperit o noua stea! Parintii i-au amenajat un mic observator astronomic, iar apoi... Un adolescent de 16 ani din comuna galateana Schela, care urmeaza cursurile Seminarului Teologic, a facut recent o descoperire inedita. Baiatul nume Andrei Stoian, pasionat de cand era mic de astronomie, a descoperit o noua stea. Mai mult, datorita pasiunii sale, parintii i-au amenajat acestuia un observator astronomic de mici dimensiuni, acasa.Pentru a se perfectiona, baiatul a petrecut numeroase ore la Observatorul Astronomic din Galati, care detine una dintre cele mai performante aparaturi... ...continuare.

Un pensionar de 75 de ani din Galati a realizat un bust al lui Eminescu si Cumintenia Pamantului din zapada inghetata

publicat 2017-01-18 17:30:09 (Romania-TV)
Un pensionar de 75 de ani din Galati a realizat un bust al lui Eminescu si Cumintenia Pamantului din zapada inghetata Un pensionar de 75 ani din Galati, tehnician la o fabrica de mobila si pasionat de sculptura, a realizat, in fata blocului in care locuieste, un bust al lui Eminescu si o copie dupa Cumintenia Pamantului, din zapada inghetata. ...continuare.

Un elev galatean de 16 ani a descoperit o stea la un observator astronomic comunal!

publicat 2017-01-18 12:30:13 (Puterea)
Un elev galatean de 16 ani a descoperit o stea la un observator astronomic comunal! Andrei Marin Stoian, in varsta de 16 ani, elev la Seminarul de Teologie din Galati si pasionat de astronomie, a descoperit o stea variabila, pe data de 3 ianuarie 2017, informeaza News.ro, citand un comunicat al Complexului Muzeal de Stiintele Naturii Galati. Andrei a denumit steaua "Schela V1", dupa numele localitatii sale natale (Schela). Performanta a fost realizata la Observatorul Astronomic din comuna Schela, pe care l-a amenajat cu ajutorul parintilor si al Primariei din localitate,... ...continuare.

Presedintele Klaus Iohannis sustine o declaratie de presa la Palatul Cotroceni. LIVE, ora 18, pe ProTV News

publicat 2017-01-17 17:30:09 (ProTV)
Presedintele Klaus Iohannis sustine o declaratie de presa la Palatul Cotroceni. LIVE, ora 18, pe ProTV News Presedintele Klaus Iohannis sustine astazi de la ora 18.00 o declaratie de presa la Palatul Cotroceni - a anuntat Administratia Prezidentiala. ...continuare.

« Pag. anterioara 1 2 3 4 5 ... 27 28 Pag. urmatoare »