Rovinieta Online | Asigurare RCA

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale



Ultimele Stiri « Pag. ant. 1 2 3 4 5 ... 26 27 Pag. urm. »

Pentagonul anunta uciderea unui lider important Al Qaida

publicat 2017-03-26 09:15:06 (Realitatea-TV)
Pentagonul anunta uciderea unui lider important Al Qaida Pentagonul a precizat sambata ca o lovitura a SUA in Afganistan l-a ucis in urma cu sase zile pe un militant al gruparii Al Qaida care era responsabil pentru moartea a doi membri ai serviciilor americane si acuzat pentru implicare in atacul asupra unui autobuz ce transporta echipa de cricket a statului Sri Lanka, in 2009, transmite Reuters. ...continuare.

Lider terorist al Al-Qaida, ucis in loviturile americane din Afganistan

publicat 2017-03-26 08:30:09 (Romania-TV)
Lider terorist al Al-Qaida, ucis in loviturile americane din Afganistan Pentagonul a precizat sambata ca o lovitura a SUA in Afganistan l-a ucis in urma cu sase zile pe un militant al gruparii Al Qaida care era responsabil pentru moartea a doi membri ai serviciilor americane si acuzat pentru implicare in atacul asupra unui autobuz ce transporta echipa de cricket a statului Sri Lanka, in 2009, transmite Reuters. ...continuare.

Israelul nu a luat 'nicio masura' din decembrie pentru a limita colonizarea

publicat 2017-03-26 00:15:02 (Bursa)
Israelul nu a luat 'nicio masura' din decembrie pentru a limita colonizarea Israelul nu a luat nicio masura pentru a se conforma rezolutiei ONU adoptate la sfarsitul lunii decembrie condamnand coloniile si denuntata de administratia Trump, a declarat vineri emisarul ONU pentru Orientul Mijlociu, Nikolai Mladenov, informeaza AFP. In timp ce rezolutia cerea Israelului sa se abtina de la orice activitate legata de colonii, "nicio masura in acest sens nu a fost luata" in ultimele trei luni, a indicat Mladenov, in primul sau raport in Consiliul de Securitate dupa... ...continuare.

ALARMA de RAZBOI! Rusia, gest SFIDATOR! Ce se intimpla ACUM la GRANIȚA!

publicat 2017-03-25 11:15:02 (Evenimentul-Zilei)
ALARMA de RAZBOI! Rusia, gest SFIDATOR! Ce se intimpla ACUM la GRANIȚA! Daca stirile in privinta mutarilor militare pe care SUA si Rusia le fac in zona Europei de Est si Sud-Est nu dau fiori scepticilor, ultimul anunt aduce o limpezire a planurilor pe care fortele lumii le fac in zona tarii noastre. ...continuare.

MAI: Manifestatii ale politistilor pentru majorarea salariilor. Trafic restrictionat in centrul Capitalei

publicat 2017-03-25 10:00:05 (Romania-TV)
MAI: Manifestatii ale politistilor pentru majorarea salariilor. Trafic restrictionat in centrul Capitalei Politistii vor protesta, sambata, la sediul Ministerului Afacerilor Interne, cerand majorarea salariilor, eliminarea diferentelor mari de salarizare dintre agenti si ofiteri, plata sporurilor la nivelul salariului minim brut de 1.450 de lei, si nu la cel din 2009, precum si modificarea unor prevederi privind programul de lucru si repausul saptamanal. ...continuare.

Autoritatile britanice ii cauta in continuate pe complicii autorului atacului din Londra. Noile metode folosite de ISIS

publicat 2017-03-25 08:45:24 (ProTV)
Autoritatile britanice ii cauta in continuate pe complicii autorului atacului din Londra. Noile metode folosite de ISIS Atacatorul de la Westminster - Khalid Masoud. de 52 de ani - a petrecut, in total, aproximativ 2 ani. in Arabia Saudita, unde a predat engleza intre 2005 si 2009. Anchetatorii incearca acum sa afle daca a mai avut complici. ...continuare.

Restrictii de trafic in zona centrala a Capitalei! Politistii ies in strada pentru salarii mai mari!

publicat 2017-03-25 08:45:01 (Antena-1)
Restrictii de trafic in zona centrala a Capitalei!  Politistii ies in strada pentru salarii mai mari! Politistii vor protesta, sambata, la sediul Ministerului Afacerilor Interne, cerand majorarea salariilor, eliminarea diferentelor mari de salarizare dintre agenti si ofiteri, plata sporurilor la nivelul salariului minim brut de 1.450 de lei, si nu la cel din 2009, precum si modificarea unor prevederi privind programul de lucru si repausul saptamanal. ...continuare.

Șeful ANCOM a demisionat

publicat 2017-03-24 12:00:02 (Antena3)
Șeful ANCOM a demisionat Catalin Marinescu a demisionat de la conducerea Autoritatii Nationale pentru Administrare si Reglementare în Comunicatii (ANCOM), scrie profit.ro. El a preluat aceasta functie în 2009,... ...continuare.

Curtea de Conturi a gasit la "Obregia" aceleasi lucrari platite cu 5 milioane de lei unei firme si cu 2 milioane altei firme!

publicat 2017-03-23 07:00:02 (Catalin-Tolontan)
Se repeta schema lui Florin Secureanu: un alt spital al Primariei deruleaza pe fuga, fara licitatie, achizitii imense in luna decembrie. In 8 zile, din 15 in 23 decembrie 2014, spitalul condus de Monica Boer incheie contractul de reparatii, se fac [...] ...continuare.

Ce a patit un avocat din Rusia cu o zi inainte de marturia intr-un mega proces de CORUPTIE

publicat 2017-03-22 16:45:06 (Realitatea-TV)
Ce a patit un avocat din Rusia cu o zi inainte de marturia intr-un mega proces de CORUPTIE Nikolai Gorohov, avocatul familiei lui Serghei Magnitski, un simbol al luptei anticoruptie in Rusia (mort in 2009), a cazut de la etajul 4 si a fost internat de urgenta, scrie France 24. ...continuare.

« Pag. anterioara 1 2 3 4 5 ... 26 27 Pag. urmatoare »