Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale


Director WEB


Ultimele Stiri « Pag. ant. 1 2 3 4 5 ... 39 40 Pag. urm. »

Firmele din Romania folosesc o noua aplicatie Web pentru a-si creste afacerile

publicat Acum 3 minute (e-Firme.ro)
e-Firme.ro O noua solutie este pe cale sa revolutioneze modul inca care se promoveaza afacerile. Vizibilitatea firmelor inscrise creste, vanzarile sporesc, afacerile se dezvolta - simplu si automat. Inscrieti-va acum gratuit si profitati de puterea Internetului pentru a va creste afacerile! (P) ...continuare.

Un cantaret din Romania isi anunta divortul prin intermediul CANCAN.RO: "Va prezint actele!"

publicat 2015-09-03 22:00:02 (CanCan)
Un cantaret din Romania isi anunta divortul prin intermediul CANCAN.RO: Va prezint actele! Fostul concurent de la "Vocea Romaniei", Andrei Chermeleu, vorbeste in exclusivitate pentru CANCAN.ro despre povestea de dragoste dintre el si Stella Anita. Interpretul marturiseste ca atunci cand a divortat de sotia lui in 2009 nu a fost din cauza roscat ...continuare.

Alexandra Stan, din nou fata in fata cu Marcel Prodan, la tribunal | VIDEO

publicat 2015-09-03 13:15:28 (Libertatea)
Alexandra Stan, din nou fata in fata cu Marcel Prodan, la tribunal | VIDEO Cantareata Alexandra Stan si fostul ei manager, Marcel Prodan, pe care il acuza ca a batut-o, s-au intalnit din nou, joi, la Judecatoria Constanta. Publicitate Aceasta a doua infatisare in procesul in care Prodan este invinuit pentru loviri si alte violente. In fata jurnalistilor, Alexandra Stan a declarat ca isi doreste un proces corect, in timp ce Marcel Prodan a acuzat-o pe cantareata ca a mintit in fata instantei, la prima infatisare din iunie, cand a declarat ca nu au avut o relatie... ...continuare.

Barbat acuzat de violarea unei minore, prins dupa sase ani

publicat 2015-09-03 10:15:01 (Antena3)
Un barbat din Pitesti, suspectat ca in anul 2009 a violat o fata de 12 ani, dupa care a fugit in Spania, a fost prins de politisti. Acesta a fost prezentat instantei cu propunere de arestare preventiva, dar... ...continuare.

Saptamina prostiilor care ne inchid mintile: fiscalizarea albeste tot

publicat 2015-09-03 00:15:04 (Evenimentul-Zilei)
Saptamina prostiilor care ne inchid mintile: fiscalizarea albeste tot Cit am fost in vacanta, m-am tinut departe de stirile politice. Totusi, stridenta cu care Ponta stie sa-si insoteasca iresponsabilitatea guvernamentala razbeste prin orice distanta ai incerca sa pui intre tine si el. ...continuare.

Violatorul unei fete din Pitesti a fost prins dupa 6 ani

publicat 2015-09-02 22:45:37 (Romania-TV)
Violatorul unei fete din Pitesti a fost prins dupa 6 ani In anul 2009 barbatul ar fi violat o fata in varsta de 12 ani, care ii era vecina. Familia fetei a reclamat inca de atunci violul, iar politistii si procurorii au deschis un dosar penal, insa suspectul a fugit din tara. ...continuare.

Marius Nica,ministrul delegat pentru fonduri europene: Estimam ca Romania va avea un grad de absorbtie a fondurilor europene de 70% in acest an

publicat 2015-09-02 21:15:26 (Ziarul-Financiar)
Marius Nica,ministrul delegat pentru fonduri europene: Estimam ca Romania va avea un grad de absorbtie a fondurilor europene de 70% in acest an Romania va ajunge la un grad de absorbtie de aproximativ 70 la suta la sfarsitul anului, a anuntat, miercuri, ministrul delegat pentru fonduri europene, Marius Nica, adaugand ca nu exclude posibilitatea ca acest procent sa ajunga la 75-78 la suta, daca se iau in calcul estimarile beneficiarilor. "Pana in decembrie, Romania are toate sansele sa aiba un procent de absorbtie de 70 la suta, depindem foarte mult de facturile care vor veni. Dupa cum se stie, beneficiarii au obligatia de a plati in... ...continuare.

A comis un viol cu ani in urma, apoi a fugit in Spania. Cand s-a intors in Romania, politistii il asteptau

publicat 2015-09-02 16:45:10 (Gandul)
A comis un viol cu ani in urma, apoi a fugit in Spania. Cand s-a intors in Romania, politistii il asteptau Un barbat de 65 de ani din Pitesti, suspectat ca in anul 2009 a violat o fata de 12 ani, dupa care a fugit in Spania, a fost prins de politistii argeseni si prezentat instantei cu propunere de arestare preventiva, dar Judecatoria Pitesti a decis ca acesta sa fie cercetat sub control judiciar. ...continuare.

Ryanair lanseaza zboruri din Bucuresti catre Milano de la 9,99 euro

publicat 2015-09-02 15:30:24 (Ziarul-Financiar)
Ryanair lanseaza zboruri din Bucuresti catre Milano de la 9,99 euro Ryanair, cea mai mare companie aeriana low-cost din Europa, lanseaza incepand cu 2 decembrie o noua ruta din Bucuresti catre Milano Malpensa, cu o frecventa de patru zboruri saptamanale.Cu aceasta ocazie, pentru calatoriile din perioada decembrie 2015-ianuarie 2016, Ryanair a anuntat ca pretul unui bilet pe ruta Bucuresti-Milan va incepe de la 9,99 euro."Romania este piata cu o crestere semnificativa pentru Ryanair, iar noi vom continua sa conectam Bucurestiul cu orasele importante din... ...continuare.

Stirile Romania TV au inregistrat pe parcursul lunii august cea mai mare audienta din istorie

publicat 2015-09-02 15:15:28 (Romania-TV)
Stirile Romania TV au inregistrat pe parcursul lunii august cea mai mare audienta din istorie este singura televiziune de stiri care creste in topul preferintelor telespectatorilor datorita celor mai bune informatii si imagini. ...continuare.

Romania va putea gazdui din toamna 1.800 de refugiati. Suma primita de la Uniunea Europeana pentru fiecare imigrant

publicat 2015-09-01 19:30:28 (ProTV)
Romania va putea gazdui din toamna 1.800 de refugiati. Suma primita de la Uniunea Europeana pentru fiecare imigrant Romania va putea gazdui din noiembrie aproape 1.800 de refugiati. Consilierul prezidential Leonard Orban a declarat pentru Stirile ProTV ca Executivul de la Bucuresti si-a anuntat partenerii europeni, inca din luna iulie, ca are la dispozitie 6 centre. ...continuare.

« Pag. anterioara 1 2 3 4 5 ... 39 40 Pag. urmatoare »