Rovinieta Online | Asigurare RCA

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale



Ultimele Stiri « Pag. ant. 1 2 3 4 5 ... 33 34 Pag. urm. »

70.000 de pasari au fost ucise in New York din cauza unui eveniment petrecut in 2009. Ce s-a intamplat atunci

publicat 2017-01-16 12:00:13 (ProTV)
70.000 de pasari au fost ucise in New York din cauza unui eveniment petrecut in 2009. Ce s-a intamplat atunci Aproape 70.000 de pasari, printre care pescarusi, grauri, gaste salbatice, au fost ucise in cadrul programelor de exterminare din proximitatea celor mai importante trei aeroporturi din New York, relateaza Associated Press, citat de Independent. ...continuare.

BBC a inceput vanatoarea de stiri false difuzate de retelele de socializare

publicat 2017-01-16 11:45:13 (Realitatea-TV)
BBC a inceput vanatoarea de stiri false difuzate de retelele de socializare O echipa permanenta a BBC va fi urmari indeaproape stirile false care sunt impartasite pe retelele de socializare, relateaza The Guardian. Membrii echipei vor verifica si demasca povestile special concepute pentru a induce in eroare si care "se vand" sub masca stirilor reale. ...continuare.

Razboi contra stirilor false!

publicat 2017-01-16 00:00:02 (Bursa)
Razboi contra stirilor false! Stirile false reprezinta o mare problema pentru oamenii care isi iau informatiile exclusiv de pe internet. Perioada romantica a internetului s-a incheiat, copilaria facebook-ului este pe sfarsite. Lumea in general si lumea presei in special a inteles in ceasul al doisprezecelea cum sta treaba cu informarea directa din surse mai putin autorizate, cu stirile create special ca sa produca trafic si like-uri, care nu se impiedica de amanunte precum realitatea sau adevarul. Pagubele produse de... ...continuare.

Go4News 9-13 ianuarie: Castile de 200.000 de dolari, carnetelul etern, Mercedes-Benz reinventeaza stergatorul de parbriz si dulapul care curata si calca haine (Curiozitati)

publicat 2017-01-14 11:45:06 (Go4IT)
Go4News 9-13 ianuarie: Castile de 200.000 de dolari, carnetelul etern, Mercedes-Benz reinventeaza stergatorul de parbriz si dulapul care curata si calca haine (Curiozitati) In cazul in care nu ati urmarit stirile in ultima saptamana, va prezentam cele mai interesante si importante subiecte din domeniul tehnologic din ultimele zile, in format video.Iata titlurile acestei saptamani:Cele mai scumpe casti din lume costa 200.000 de dolariRocketbook este carnetelul pe care nu trebuie sa il schimbi niciodataMercedes-Benz reinventeaza stergatorul de parbrizAcest dulap poate curata si calca hainele pe care le pui in el ...continuare.

Florin Andone, jucatorul lunii decembrie in prima liga din Spania

publicat 2017-01-13 19:45:12 (Romania-TV)
Florin Andone, jucatorul lunii decembrie in prima liga din Spania Florin Andone (Deportivo La Coruna) a fost desemnat cel mai bun fotbalist din campionatul Spaniei in luna decembrie, reusind sa-i devanseze pe Lionel Messi (FC Barcelona) si Vitolo Machin (Sevilla). ...continuare.

Florin Andone, jucatorul lunii decembrie in campionatul spaniol

publicat 2017-01-13 19:00:09 (OnlineSport)
Internationalul roman Florin Andone a fost desemnat cel mai bun jucator al lunii decembrie in prima liga spaniola. ...continuare.

VIDEO primit pe WhatsApp de Stirile Pro TV: "Uite asa se fac kilometrii de deszapezire". De ce merge cu rotile in gol?

publicat 2017-01-13 16:45:17 (ProTV)
VIDEO primit pe WhatsApp de Stirile Pro TV: Uite asa se fac kilometrii de deszapezire. De ce merge cu rotile in gol? Un utilizator www.stirileprotv.ro ne-a trimis prin intermediul numarului de WhatsApp 0744.878.878 o inregistrare video de cateva zeci de secunde cu un utilaj ale carui roti se invart in continuu, desi autovehiculul nu se misca din loc. ...continuare.

Catalin Tolontan, o noua dezvaluire revoltatoare despre sistemul medical din Romania

publicat 2017-01-11 18:00:02 (Antena3)
Catalin Tolontan, o noua dezvaluire revoltatoare despre sistemul medical din Romania Pe 21 septembrie 2016, Simona Rau, asistenta medicala plecata de 15 ani în Marea Britanie, vede la stirile Antenei 1 un reportaj de la renovarea sectiei ATI a Spitalului de Arsi. 4,98 milioane de lei a... ...continuare.

Tatal FNI, Nicolae Popa, MARTURII din inchisoare. Ce spune despre Basescu si Kovesi

publicat 2017-01-11 02:09:37 (Puterea)
Tatal FNI, Nicolae Popa, MARTURII din inchisoare. Ce spune despre Basescu si Kovesi Nicolae Popa, supranumit "tatal FNI", a vorbit, in exclusivitate pentru Antena 3, pentru prima data de cand a fost extradat din Indonezia. Popa spune ca Traian Basescu a contribuit la arestarea sa pentru a castiga in turul 2 al alegerilor din 2009. El mai dezvaluie ca Laura Codruta Kovesi a fost in Bali, pe cand era procuror general al Romaniei. "Am plecat pe 7 iunie 2000 din Romania. Imi luasem un bilet de concediu pentru Bali din decembrie 1999. In 2005 am devenit jucator profesionist de... ...continuare.

« Pag. anterioara 1 2 3 4 5 ... 33 34 Pag. urmatoare »