Bacalaureat 2014 | Rezultate Bacalaureat

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale


Utilaje de ridicat

Apartamente in Floresti

Schele metalice


Ultimele Stiri « Pag. ant. 1 2 3 4 5 ... 36 37 Pag. urm. »

Semnificatii istorice pentru ziua de 24 iulie

publicat 2014-07-24 00:15:25 (Mediafax)
Semnificatii istorice pentru ziua de 24 iulie La data de 24 iulie 1783, s-a nascut, in Columbia, Simon Bolivar, general si om politic sud-american, unul dintre conducatorii miscarii de eliberare a popoarelor din America Latina (1810-1826) de sub dominatia spaniola (m. 17 decembrie 1830). ...continuare.

ZF: Ponta era in guvern in cel mai crunt an al regimului Basescu-PDL

publicat 2014-07-23 21:00:26 (Realitatea-TV)
ZF: Ponta era in guvern in cel mai crunt an al regimului Basescu-PDL Un ochi aruncat pe PowerPoint-ul sau indica, in concordanta cu realitatea, ca anul 2009 este cel mai nenorocit din totii cei sase ani care sunt analizati de actualul sef al executivului in sinteza celor doi ani de guvernare, scrie Iulian Anghel, in Ziarul Financiar. Unde era dl Ponta in 2009? 2009: contractie a PIB de 6,6% - o drama pentru Romania -, deficit bugetar urias de 9% din PIB, un risc urias de intrare in default, un minus de 500.000 de locuri de munca si bomboana de pe coliva - 20... ...continuare.

Crestere de 20% a cererii pe piata imobiliara in luna iulie

publicat 2014-07-23 13:15:26 (Income-Magazine)
Crestere de 20% a cererii pe piata imobiliara in luna iulie Scaderea preturilor imobiliare pâna la un nivel minim, stirile privind epuizarea fondurilor Prima Casa, dobânzile foarte mici oferite de banci si declaratiile guvernatorului BNR privind riscul unei noi bule imobiliare care poate duce la cresterea preturilor,  i-a facut pe români sa iasa la cumparaturi. ...continuare.

Michael Schumacher va arata ca un cyborg!

publicat 2014-07-23 12:30:31 (Libertatea)
Michael Schumacher va arata ca un cyborg! Michael Schumacher (45 de ani) se recupereaza dupa accidentul suferit in decembrie pe o partie de schi. Fostul mare campion din Formula 1 face progrese la clinica din Lausanne, el comunica cu sotia si copii cu ajutorul genelor. ...continuare.

"Salveaza Romania frumoasa!", cea mai recenta campanie Știrile PRO TV. Andreea Esca: "Imi place Romania pentru ca este locul unde am trait o viata foarte frumoasa"

publicat 2014-07-23 11:45:08 (Evenimentul-Zilei)
Salveaza Romania frumoasa!, cea mai recenta campanie Știrile PRO TV. Andreea Esca: Imi place Romania pentru ca este locul unde am trait o viata foarte frumoasa Un zambet de copil, un rasarit sau un apus de soare pe malul marii, o drumetie in Bucegi, toate aceste peisaje mirifice ale Romaniei pot face parte dintr-un film de promovare a tarii noastre, realizat in echipa cu Stirile ProTV! ...continuare.

Izaura Anghel face o noua dezvaluire, care l-ar putea infunda pe presedinte. Exista o inregistrare care arata ca Traian a primit BANI in vila de protocol de la Neptun

publicat 2014-07-23 05:56:43 (Antena3)
Izaura Anghel face o noua dezvaluire, care l-ar putea infunda pe presedinte. Exista o inregistrare care arata ca Traian a primit BANI in vila de protocol de la Neptun Fiica lui Bercea Mondial spune ca fratele sau are o inregistrare cu Mircea Basescu in care acesta recunoaste ca i-a dat bani lui Traian Basescu. Inregistrarea de care vorbeste Izaura Anghel ar fi fost... ...continuare.

Datoria Chinei a ajuns la 251% din PIB

publicat 2014-07-23 00:00:05 (Bursa)
Datoria totala a Chinei, a doua mare economie din lume, a ajuns la 251% din PIB la finele lunii iunie 2014, de la 147% din PIB in decembrie 2008, potrivit unei estimari a bancii 'Standard Chartered'. ...continuare.

Ponta: Guvernul a recuperat foarte putin din locurile de munca pierdute in perioada 2009-2012

publicat 2014-07-22 20:00:28 (Mediafax)
Ponta: Guvernul a recuperat foarte putin din locurile de munca pierdute in perioada 2009-2012 Guvernul a recuperat foarte putin din cele 530.000 de locuri de munca pierdute in perioada 2009 - aprilie 2012, respectiv doar 140.000 de locuri de munca, a declarat premierul Victor Ponta. ...continuare.

Victor Ponta: Guvernul a recuperat foarte putin din locurile de munca pierdute in perioada 2009-2012

publicat 2014-07-22 20:00:04 (Antena3)
Victor Ponta: Guvernul a recuperat foarte putin din locurile de munca pierdute in perioada 2009-2012 Guvernul a recuperat foarte putin din cele 530.000 de locuri de munca pierdute in perioada 2009 - aprilie 2012, respectiv doar 140.000 de locuri de munca, a declarat premierul Victor Ponta, conform... ...continuare.

Basescu, acuzat ca a luat bani in vila de la Neptun

publicat 2014-07-22 15:15:02 (Antena3)
Basescu, acuzat ca a luat bani in vila de la Neptun Fiica lui Bercea Mondial spune ca fratele sau are o inregistrare cu Mircea Basescu in care acesta recunoaste ca i-ar fi dat bani lui Traian Basescu.  Banii ar fi ajuns la presedinte chiar in vila de... ...continuare.

« Pag. anterioara 1 2 3 4 5 ... 36 37 Pag. urmatoare »

Revista presei, stiri - revista presei - anunturi gratuite - stiri - carti - bancuri - poze
Revista Presei - video - Ziare online - Primarii din Romania - Director Web - Muzica online - Software & Web development Romania
Informatii utile - Gazduire siteuri - Agentie de turism - Haios - Online Games - Plafar 24 - SexShop - Cadouri - Matrimoniale
Jocuri 3D | Jocuri 3D Arcade | Jocuri 3D Impuscaturi | Jocuri 3D Curse | Jocuri 3D Sport | Jocuri 3D Aventura | Jocuri 3D Puzzle
Turism in Romania | Hoteluri | Pensiuni | Restaurante | Sajtószemle - magyar újságok

macara albalact brancovenesti giurgiu wowbiz mures teleorman fortus constanta podgorii alto pensionarea sani mari bacau camila kcna symm etnobotanicele mexic doctorat frauda electorala interbelic picioarele goale prescolari deichmann ansa calarasi algerian braila a murit strivit sub tractor sirieni primera division gand suceava syda ce oltenia dobanzi bancare salaj galati dambovita iasi accident rutier scandalul brasov grev a murit inecat covasna israel edi stancu neamt