Rovinieta Online | Asigurare RCA

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale



Ultimele Stiri « Pag. ant. 1 2 3 4 5 ... 47 48 Pag. urm. »

Mircea Badea: La 8 ani de la "sufrageria lui Opera", Codruta a finalizat dosarul cu privire la finantarile ilegale din campania din 2009

publicat 2017-05-25 00:45:01 (Antena3)
Mircea Badea: La 8 ani de la sufrageria lui Opera, Codruta a finalizat dosarul cu privire la finantarile ilegale din campania din 2009 Mircea Badea a vorbit in cadrul emisiunii "In gura presei", despre dosarul campaniei din 2009, care a fost finalizat. Elena Udrea, Ioana Basescu si Dan Andronic au fost trimisi in... ...continuare.

Dosarul privind finantarea campaniei din 2009, disjuns pentru Francesco Giovanni, dar si pentru o alta persoana nenominalizata

publicat 2017-05-24 19:45:08 (Romania-TV)
Dosarul privind finantarea campaniei din 2009, disjuns pentru Francesco Giovanni, dar si pentru o alta persoana nenominalizata Procurorii DNA au dispus disjungerea dosarului privind finantarea campaniei electorale a lui Traian Basescu pentru prezidentialele din 2009, in care au fost trimisi in judecata Elena Udrea, Gheorghe Nastasia, Dan Andonic, atat in cazul omului de afaceri Francesco Giovanni, cercetat pentru evaziune fiscala si spalare de bani, cat si in cazul unei alte persoane, care insa nu este nominalizata, potrivit rechizitoriului. ...continuare.

Tot ce trebuie sa stim despre nou sef AEP, Daniel Barbu. Ce spunea despre bolnavii de SIDA

publicat 2017-05-24 16:45:11 (Realitatea-TV)
Tot ce trebuie sa stim despre nou sef AEP, Daniel Barbu. Ce spunea despre bolnavii de SIDA Daniel Barbu este noul presedinte AEP. Acesta a demisionat in decembrie 2013 din functia de ministru al Culturii, dupa ...continuare.

George Maior vine pe 12 iunie la comisia de ancheta privind prezidentialele din 2009

publicat 2017-05-24 14:30:11 (Romania-TV)
George Maior vine pe 12 iunie la comisia de ancheta privind prezidentialele din 2009 George Maior, fostul director al SRI, a anuntat comisia de ancheta privind alegerile prezidentiale din 2009 ca poate veni la audieri in data de 12 iunie, au declarat surse din cadrul comisiei pentru News.ro. Initial, membri comisiei de ancheta au decis ca Maior sa fie invitat pe data de 6 iunie. ...continuare.

De ce amana fostul sef SRI audierea privind alegerile prezidentiale din 2009?

publicat 2017-05-24 14:30:01 (Antena3)
De ce amana fostul sef SRI audierea privind alegerile prezidentiale din 2009? Fostul director al SRI, George Maior, a anuntat comisia de ancheta privind alegerile prezidentiale din 2009 ca poate veni la audieri in data de 12 iunie, au declarat, pentru News.ro, surse din cadrul comisiei.... ...continuare.

Comisia a DECIS! Cand va fi audiat George Maior in dosarul fraudarii alegerilor din 2009?

publicat 2017-05-24 13:30:03 (Evenimentul-Zilei)
Comisia a DECIS! Cand va fi audiat George Maior in dosarul fraudarii alegerilor din 2009? Comisia de ancheta privind alegerile din 2009 ii ocoleste, in primele saptamani de audieri, chiar pe protagonistii episodului despre care a vorbit Dan Andronic, respectiv cina de la Gabriel Oprea din seara prezidentialelor. ...continuare.

Traian Basescu, despre adevaratul motiv pentru care Mircea Geoana a pierdut alegerile prezidentiale din 2009

publicat 2017-05-24 13:15:01 (Antena3)
Traian Basescu, despre adevaratul motiv pentru care Mircea Geoana a pierdut alegerile prezidentiale din 2009 Fostul presedinte Traian Basescu a declarat, miercuri, ca Mircea Geoana a pierdut alegerile prezidentiale din 2009 "nu doar de prost", ci si pentru ca a avut un staff "indoielnic",... ...continuare.

BREAKING NEWS: ELENA UDREA, IOANA BASESCU si DAN ANDRONIC, trimisi in judecata sub control judiciar in dosarul "alegeri 2009"

publicat 2017-05-24 12:45:09 (Romania-TV)
BREAKING NEWS: ELENA UDREA, IOANA BASESCU si DAN ANDRONIC, trimisi in judecata sub control judiciar in dosarul "alegeri 2009" Dan Andronic, Ioana Basescu si Elena Udrea sunt trimisi in judecata de DNA. Este vorba despre dosarul in care mai multe persoane, printre care Ioana Basescu si Elena Udrea, sunt cercetate pentru fapte de coruptie in legatura cu plata unor servicii prestate in campania electorala din anul 2009 din bani despre care exista suspiciunea ca au provenit din savarsirea unor infractiuni. Jurnalistul Dan Andronic este trimis in judecata pentru marturie mincinoasa si favorizarea faptuitorului. ...continuare.

« Pag. anterioara 1 2 3 4 5 ... 47 48 Pag. urmatoare »