Rovinieta Online | Asigurare RCA

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale



Ultimele Stiri « Pag. ant. 1 2 3 4 5 ... 32 33 Pag. urm. »

Fondatorul Wikipedia va lansa un nou serviciu online pentru a combate stirile false

publicat 2017-04-25 13:15:07 (ProTV)
Fondatorul Wikipedia va lansa un nou serviciu online pentru a combate stirile false Jimmy Wales, fondatorul Wikipedia, va lansa un nou serviciu online cu finantare participativa, Wikitribune, care va promova fact-checkingul (verificarea faptelor) cu scopul de a lupta impotriva stirilor false, informeaza Independent.co.uk. ...continuare.

Infiintarea comisiei de ancheta privind alegerile din 2009 a primit raport favorabil

publicat 2017-04-25 13:15:04 (Evenimentul-Zilei)
Infiintarea comisiei de ancheta privind alegerile din 2009 a primit raport favorabil Majoritatea PSD-ALDE-UDMR din comisiile juridice reunite din Parlament a votat, astazi, infiintarea comisiei de ancheta parlamentara care vizeaza alegerile prezidentiale din 2009. Desi ieri, Parchetul General a anuntat ca a deschis o ancheta proprie, iar un articol din Regulamentul Camerei Deputatilor prevede ca o ancheta judiciara blocheaza o ancheta parlamentara. ...continuare.

Comisiile juridice din Parlament, aviz favorabil infiintarii comisiei de ancheta privind alegerile din 2009

publicat 2017-04-25 12:45:10 (Romania-TV)
Comisiile juridice din Parlament, aviz favorabil infiintarii comisiei de ancheta privind alegerile din 2009 Comisiile juridice ale Parlamentului au dat marti un raport de adoptare hotararii prin care se infiinteaza comisia de ancheta cu privire la alegerile prezidentiale din 2009. ...continuare.

Ancheta parlamentara pentru alegerile din 2009 merge mai departe

publicat 2017-04-25 12:45:03 (Antena3)
Ancheta parlamentara pentru alegerile din 2009 merge mai departe Parlamentarii nu renunta la ancheta privind alegerile prezidentiale din 2009. Presedintele Comisiei juridice din Camera Deputatilor, Eugen Nicolicea, a anuntat, marti, ca parlamentarii vor continua demersurile,... ...continuare.

Europarlamentarul ALDE Norica Nicolai: "Inca din 2009 erau indicii ca rezultatul alegerilor ar fi fost deturnat"

publicat 2017-04-25 12:00:05 (ProTV)
Europarlamentarul ALDE Norica Nicolai: Inca din 2009 erau indicii ca rezultatul alegerilor ar fi fost deturnat Deschiderea unui dosar penal privind alegerile prezidentiale din 2009 era justificata inca de atunci, a declarat la RFI europarlamentarul ALDE Norica Nicolai. ...continuare.

Augustin Lazar nu conteaza audierea Laurei Codruta Kovesi

publicat 2017-04-25 10:30:06 (Evenimentul-Zilei)
Augustin Lazar nu conteaza audierea Laurei Codruta Kovesi Procurorul general, Augustin Lazar, nu face declaratii despre dosarul in care vor fi audiati cei care s-au aflat in casa lui Gabriel opera, in noaptea alegerilor din 2009. Parchetul instantei supreme a deschis dosar penal privind alegerile prezidentiale din 2009 si face cercetari pentru abuz in serviciu si falsificarea documentelor si evidentelor electorale, ancheta fiind inceputa dupa informatiile facute publice de Dan Andronic. ...continuare.

Șeful de campanie al lui Geoana rupe tacerea: Cum au fost fraudate alegerile prezidentiale din 2009

publicat 2017-04-25 08:45:03 (Click)
Șeful de campanie al lui Geoana rupe tacerea: Cum au fost fraudate alegerile prezidentiale din 2009 Consultantul politic Cozmin Gusa a vorbit in emisiunea "Jocuri de Putere" despre cum au fost fraudate alegerile prezidentiale din 2009, in care au luptat Mircea Geoana si Traian Basescu, care a si castigat batalia electorala de atunci. Citeste mai departe... ...continuare.

OFICIAL! Dezvaluirile lui Dan Andronic despre alegerile din 2009 AU PRODUS SEISMUL IN JUSTITIE: dosar penal la Parchetul General. Ultimele detalii despre ASPECTELE CERCETATE DE PROCURORI

publicat 2017-04-25 08:30:06 (Evenimentul-Zilei)
OFICIAL! Dezvaluirile lui Dan Andronic despre alegerile din 2009 AU PRODUS SEISMUL IN JUSTITIE: dosar penal la Parchetul General. Ultimele detalii despre ASPECTELE CERCETATE DE PROCURORI Parchetul General anunta ca se fac cercetari pentru abuz in serviciu si falsificare a documentelor si evidentelor electorale, ca urmare a dezvaluirilor lui Dan Andronic privind alegerile prezidentiale din 2009. ...continuare.

Dan Vasile Mihale: ,,Priveste inapoi cu manie'' la alegerile din 2009 (Cine este tinta?)

publicat 2017-04-25 08:00:06 (Realitatea-TV)
Dan Vasile Mihale: ,,Priveste inapoi cu manie'' la alegerile din 2009 (Cine este tinta?) "Mi-ati hranit ura timp de 30 de ani. Ati intretinut-o facand din ea instrumentul greoi si demodat de azi. Singura speranta e ca acest sentiment ma va sustine, ca voi continua sa-l pastrez", spune dramaturgul John Osborne ...continuare.

Ponta a descris relatia cu un fost sef al SRI, dar si marea informatie pe care i-a ascuns-o Oprea in 2009

publicat 2017-04-25 07:45:03 (Evenimentul-Zilei)
Ponta a descris relatia cu un fost sef al SRI, dar si marea informatie pe care i-a ascuns-o Oprea in 2009 Victor Ponta a marturisit, in cadrul unei emisiuni de la B1 TV, ca a participat la celebrele partide de tenis cu sefii SRI despre care a vorbit jurnalistul Dan Andronic in serialul Noi Suntem Statul din Evenimentul Zilei. ...continuare.

« Pag. anterioara 1 2 3 4 5 ... 32 33 Pag. urmatoare »