Rovinieta Online | Asigurare RCA

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale



Ultimele Stiri « Pag. ant. 1 2 3 4 5 ... 35 36 Pag. urm. »

Deputatul Bogdan Hutuca, noul candidat la sefia PNL Constanta

publicat 2017-03-26 20:00:02 (Evenimentul-Zilei)
Deputatul Bogdan Hutuca, noul candidat la sefia PNL Constanta Parlamentarul liberal Bogdan Hutuca si-a lansat, astazi, candidatura pentru functia de presedinte al organizatiei judetene a PNL Constanta la alegerile din data de 27 aprilie. In urma cu doua saptamani, consilierul judetean Cristy Baisan, anunta si el ca tinteste sefia filialei judetene a PNL, acuzand actuala conducere ca vrea sa controleze, in continuare, partidul, prin apropiati. ...continuare.

Nava de croaziera, cu turisti americani, la Constanta

publicat 2017-03-25 13:15:03 (Evenimentul-Zilei)
Nava de croaziera, cu turisti americani, la Constanta River Adagio, o nava de pasageri, fluviala, cu 100 de turisti americani la bord a acostat pentru doua zile in portul Constanta. Turistii viziteaza orasul sau merg in excursii pe litoral si in Delta Dunarii. ...continuare.

Scandal pe tema alegerilor interne la PNL Constanta. BPN va discuta, luni, situatia!

publicat 2017-03-25 11:30:03 (Evenimentul-Zilei)
Scandal pe tema alegerilor interne la PNL Constanta. BPN va discuta, luni, situatia! Liberalii constanteni se afla in mijlocul unui scandal urias, marul discordiei fiind calendarul alegerilor interne. BPJ al PNL Constanta a stabilit alegerile la organizatia municipala pentru 31 martie, data contestata de presedintele filialei, senatorul Vergil Chitac, care in semn de protest a parasit sala impreuna cu mai multi membri ai echipei sale. ...continuare.

ALARMA de RAZBOI! Rusia, gest SFIDATOR! Ce se intimpla ACUM la GRANIȚA!

publicat 2017-03-25 11:15:02 (Evenimentul-Zilei)
ALARMA de RAZBOI! Rusia, gest SFIDATOR! Ce se intimpla ACUM la GRANIȚA! Daca stirile in privinta mutarilor militare pe care SUA si Rusia le fac in zona Europei de Est si Sud-Est nu dau fiori scepticilor, ultimul anunt aduce o limpezire a planurilor pe care fortele lumii le fac in zona tarii noastre. ...continuare.

O nava fluviala cu 146 de pasageri la bord a deschis sezonul de croaziere in Portul Constanta

publicat 2017-03-24 21:30:07 (Romania-TV)
O nava fluviala cu 146 de pasageri la bord a deschis sezonul de croaziere in Portul Constanta Sezonul de croaziere in Portul Constanta a fost deschis, vineri, dupa ce nava fluviala de pasageri "River Adagio", cu 146 de pasageri la bord, a sosit in terminalul de pasageri, aceasta urmand sa ramana aici pana duminica, atunci cand va pleca spre Bulgaria. ...continuare.

Un festival asemanator Untold va fi organizat in Constanta

publicat 2017-03-24 20:15:06 (Romania-TV)
Un festival asemanator Untold va fi organizat in Constanta Primarul municipiului Constanta, Decebal Fagadau, a anuntat, vineri, ca la malul marii ar putea fi organizat un festival asemanator Untold, iar prima editie ar putea sa aiba sa aiba loc in acest an. Evenimentul ar urma sa fie organizat de echipa care se ocupa de festivalul din Cluj-Napoca, reprezentantii acesteia dand asigurari ca artistii vor fi de talia celor care canta la Untold. ...continuare.

Profesori din Constanta, anchetati pentru luare de mita. Cat cereau de la studenti pentru o nota de trecere

publicat 2017-03-23 17:45:07 (ProTV)
Profesori din Constanta, anchetati pentru luare de mita. Cat cereau de la studenti pentru o nota de trecere Doi profesori de la Academia Navala Mircea cel Batran din Constanta au fost trimisi in judecata de procurori, pentru luare de mita. In acelasi dosar vor fi judecati si doi studenti, acuzati de dare de mita. ...continuare.

Povestea celor doi romani raniti in atentatele de la Londra: El este inginer, ea arhitecta

publicat 2017-03-23 11:45:08 (Romania-TV)
Povestea celor doi romani raniti in atentatele de la Londra: El este inginer, ea arhitecta Cei doi romani raniti in urma atentatului terorist de la Londra sunt din Constanta! Andrei Burnaz si Andreea Cristea au fost internati intr-un spital din capitala Angliei, insa, din nefericire, starea tinerei din Constanta este critica. ...continuare.

COD GALBEN de ceata in Constanta si Tulcea

publicat 2017-03-23 08:30:15 (Romania-TV)
COD GALBEN de ceata in Constanta si Tulcea ANM a emis un COD GALBEN de ceata pentru judetele Constanta si Tulcea. ...continuare.

Va fi Mircea Basescu liber? Tocmai s-a decis la Tribunalul Constanta - Update

publicat 2017-03-22 16:15:03 (Evenimentul-Zilei)
Va fi Mircea Basescu liber? Tocmai s-a decis la Tribunalul Constanta - Update Mircea Basescu a fost adus la Tribunalul Constanta, unde se judeca cererea de eliberare a fratelui fostului presedinte al Romaniei. Decizia va fi definitiva. ...continuare.

« Pag. anterioara 1 2 3 4 5 ... 35 36 Pag. urmatoare »