Afaceri online | Rovinieta Online | Asigurare RCA

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale


Utilaje de ridicat

Apartamente in Floresti

Schele metalice


Ultimele Stiri « Pag. ant. 1 2 3 4 5 ... 61 62 Pag. urm. »

Portul Constanta, cel mai mare terminal de cereal din Europa

publicat 2014-10-20 01:15:36 (Puterea)
Portul Constanta, cel mai mare terminal de cereal din Europa Portul Constanta, cu o istorie care dateaza din secolul VI inaintea erei noastre, devine cel mai mare centru nodal pentru transporturile de cereale din Europa, intr-o piata mondiala a graului de 4,2 miliarde de dolari, relateaza Bloomberg.n primele opt luni ale acestui an, prin Portul Constanta au trecut 9,5 milioane de tone de cereale, cu 30% mai mult fata de intervalul similar din anul trecut, iar volumul din acest an va depasi recordul de 15,3 milioane de tone consemnat in 2013.... ...continuare.

RECORD de turisti in Portul Constanta! Americanii SUNT FRUNTEA

publicat 2014-10-19 18:45:27 (Libertatea)
Peste 65.000 de turisti au ajuns in acest an in Portul Constanta prin intermediul unor... ...continuare.

Preot lovit de o masina langa biserica. Soferita consumase alcool inainte de-a urca la volan. Detalii, Stirile ProTv, ora 19

publicat 2014-10-19 17:15:34 (ProTV)
Preot lovit de o masina langa biserica. Soferita consumase alcool inainte de-a urca la volan. Detalii, Stirile ProTv, ora 19 Un preot de 30 de ani din Ilfov i-a pierdut viata intr-un accident rutier. Barbatul plecase pe jos catre biserica, insa nu a mai ajuns la destinatie. ...continuare.

Navele de croaziera au adus anul acesta 65.000 de turisti in Portul Constanta

publicat 2014-10-19 16:45:21 (Gandul)
Navele de croaziera au adus anul acesta 65.000 de turisti in Portul Constanta Peste 65.000 de turisti straini au ajuns, anul acesta, pana in prezent, cu nave de croaziera in Portul Constanta, iar pana la incheierea sezonului, in 15 noiembrie, numarul acestora ar putea creste la 70.000, potrivit directorului Administratiei Porturilor Maritime Constanta, George Visan. ...continuare.

Bloomberg: Portul Constanta devine cel mai mare terminal de cereale din Europa

publicat 2014-10-18 17:15:30 (ProTV)
Bloomberg: Portul Constanta devine cel mai mare terminal de cereale din Europa Portul Constanta, cu o istorie care dateaza din secolul VI inaintea erei noastre, devine cel mai mare centru nodal pentru transporturile de cereale din Europa, intr-o piata mondiala a graului de 4,2 miliarde de dolari, relateaza Bloomberg. ...continuare.

iLikeIT. O noua retea sociala sparta, Windows-ul testat de un milion de oameni si batalia intre Google si Apple

publicat 2014-10-18 12:45:34 (ProTV)
iLikeIT. O noua retea sociala sparta, Windows-ul testat de un milion de oameni si batalia intre Google si Apple George Buhnici aduce toate stirile saptamanii din domeniul IT ...continuare.

Romania a ajuns piesa de baza a pietei globale a cerealelor

publicat 2014-10-18 12:30:47 (Money.ro)
Romania a ajuns piesa de baza a pietei globale a cerealelor Portul Constanta devine cel mai mare centru nodal pentru transporturile de cereale din Europa, intr-o piata mondiala a graului de 4,2 miliarde de dolari, relateaza Bloomberg. Cantitatea de cereale care a trecut prin Portul Constanta pana la sfarsitul lunii august a fost cu 30% mai mare fata de aceeasi perioada a anului trecut si, pana la sfarsitul acestui an, va depasi nivelul anului trecut, a declarat purtatorul de cuvant al portului, Monica Velicu.   Cargill, cea mai mare companie privata... ...continuare.

Lovitura dura pentru Antena 1. O bomba-sexy da cartile pe fata

publicat 2014-10-18 11:30:39 (Realitatea-TV)
Lovitura dura pentru Antena 1. O bomba-sexy da cartile pe fata Roxana Vancea a povestit de ce s-a despartit de Antena 1, desi era foarte bine vazuta, iar aparitiile sale sexy incantau multe priviri pe micul ecran. Roxana a descris etapele prin care a trecut, pana sa i se propuna rolul de "Burlacita". "Dupa doi ani si jumatate la >, am zis sa incerc noul nivel, care erau stirile. Mi s-a propus sa prezint stirile de la GSPTV. Am trecut prin mai multe casting-uri, m-am pregatit intens. In acel moment, mi-au propus rolul de coprezentatoare la show-ul... ...continuare.

Dacia amfibie, o realitate creata de studentii din Constanta. Galerie FOTO

publicat 2014-10-18 10:00:38 (Ziarul-Financiar)
Dacia amfibie, o realitate creata de studentii din Constanta. Galerie FOTO Vezi galeria foto Citeste si: Politia Romana isi reinnoieste flota cu SUV-uri Dacia Duster Maure, Dacia: Avem nevoie de autostrada pentru a castiga lupta cu Tanger Dacia prezinta la Paris modelul Lodgy Stepway si noua generatie Dokker Stepway Cativa studenti de la Universitatea Maritima Constanta (UMC) au creat o Dacia amfibie. Si da, stiu ca suna ca si cum as vorbi despre o emisiune de televiziune, dar realitatea e ca baietii astia au cheltuit bani din buzunarul propriu pentru a duce la bun... ...continuare.

Bloomberg: Portul Constanta devine cel mai mare terminal de cereale din Europa

publicat 2014-10-18 00:00:05 (Bursa)
Bloomberg: Portul Constanta devine cel mai mare terminal de cereale din Europa Portul Constanta, cu o istorie care dateaza din secolul VI inaintea erei noastre, devine cel mai mare centru nodal pentru transporturile de cereale din Europa, intr-o piata mondiala a graului de 4,2 miliarde de dolari, relateaza Bloomberg. Cantitatea de cereale care a trecut prin Portul Constanta pana la sfarsitul lunii august a fost cu 30% mai mare fata de aceeasi perioada a anului trecut si, pana la sfarsitul acestui an, va depasi nivelul anului trecut, a declarat purtatorul de cuvant al... ...continuare.

« Pag. anterioara 1 2 3 4 5 ... 61 62 Pag. urmatoare »

Revista presei, stiri - revista presei - Revista Presei - anunturi gratuite - stiri - carti - bancuri - poze
Firme si afaceri - video - Ziare online - Primarii din Romania - Muzica online - Software & Web development Romania
Informatii utile - Gazduire siteuri - Agentie de turism - Haios - Online Games - Plafar 24 - SexShop - Cadouri - Matrimoniale
Jocuri 3D | Jocuri 3D Arcade | Jocuri 3D Impuscaturi | Jocuri 3D Curse | Jocuri 3D Sport | Jocuri 3D Aventura | Jocuri 3D Puzzle
Turism in Romania | Hoteluri | Pensiuni | Restaurante | TV Online Romania | Filmulete amuzante | Director Web | Sajtószemle - magyar újságok

brandurilor humorului slanic server vienna insurance group babiuc participant timbru swift gaje controverse imunitatea barcanesti miter transelectrica pilulele primaria constanta stoenesti dose oroscopu remar orarul stanescu bogdan stelea fetesti leordeni primarul radu mazare insarcinata cezara darie nicolae popescu luci marko bela husi electronice clipuri imotrust vocea oficial opreste apa babadag neti sandu valcele gaspar sado filme erotic arad mirabela dauer poftiti salut contactless