Rovinieta Online | Asigurare RCA

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale



Ultimele Stiri « Pag. ant. 1 2 3 4 5 ... 33 34 Pag. urm. »

SEMNAL DE ALARMA! Taxa de timbru si costul expertizelor ingradesc accesul cetateanului la Justitie

publicat 2017-06-25 15:00:07 (Evenimentul-Zilei)
SEMNAL DE ALARMA! Taxa de timbru si  costul expertizelor ingradesc  accesul cetateanului la Justitie Avocatii atraga tentia asupra unui aspect deosebit.Taxa de timbru si costul expertizelor ingradesc accesul cetatenaului la Justitie. Prezenta lucrare constituie o sinteza a problematicii abordate la Congresului Avocatilor 2017,desfasurat sub tematica "Accesul la justitie in Romania din perspectiva profesiei de avocat". ...continuare.

ProMotor: Te-ai saturat de trei pedale? Top cele mai accesibile masini SH cu cutie automata

publicat 2017-06-25 14:45:14 (Ziarul-Financiar)
ProMotor: Te-ai saturat de trei pedale? Top cele mai accesibile masini SH cu cutie automata Citeste si: ProMotor: Ai grija ce postezi pe Facebook! De azi inainte te va costa ProMotor: Ai sau nu ai voie sa depasesti data urmatoarei inspectii periodice? Iei sau nu iei ITP-ul fara trusa medicala si extinctor? ProMotor: Am dat 20 de milioane de euro pe 70 de km. Din februarie 2017 ni se simplifica viata. A venit momentul sa mai facem un top al celor mai accesibile masini SH disponibile pe site-urile de comert auto din Romania. Chiar daca nu sunt foarte populare la noi in tara, vom alege... ...continuare.

Arad: 10 muncitori raniti, masini rasturnate si copaci cazuti pe carosabil, dupa o vijelie

publicat 2017-06-23 22:45:19 (Ziarul-Financiar)
Arad: 10 muncitori raniti, masini rasturnate si copaci cazuti pe carosabil, dupa o vijelie Zece muncitori au fost raniti de o usa rupta de vant, mai multe masini au fost avariate, iar circulatia s-a desfasurat cu dificultate, dupa ce mai multi copaci au cazut pe carosabil, din cauza unei vijelii care a avut loc vineri seara la Arad, transmite corespondentul MEDIAFAX. ...continuare.

Furtuna a facut ravagii in Arad. 10 muncitori raniti, masini rasturnate si copaci cazuti pe carosabil - VIDEO

publicat 2017-06-23 22:15:02 (Antena3)
Furtuna a facut ravagii in Arad. 10 muncitori raniti, masini rasturnate si copaci cazuti pe carosabil - VIDEO Zece muncitori au fost raniti, mai multe masini au fost avariate, iar circulatia s-a desfasurat cu dificultate, dupa ce mai multi copaci au cazut pe carosabil, din cauza unei vijelii care a avut loc vineri... ...continuare.

Se rejudeca dosarul in care Tariceanu a fost inselat de un samsar de masini

publicat 2017-06-23 18:15:13 (Realitatea-TV)
Se rejudeca dosarul in care Tariceanu a fost inselat de un samsar de masini Curtea de Apel Bucuresti a decis, vineri, rejudecarea dosarului in care un samsar de masini a fost condamnat in prima instanta la sase luni inchisoare, sub acuzatia ca l-a inselat pe presedintele Senatului, Calin Popescu-Tariceanu. ...continuare.

ATENȚIE! 5 capcane care se ascund sub capota unei masini SH

publicat 2017-06-23 11:30:02 (Antena-1)
Ți-ai stabilit un buget si esti gata sa investesti intr-o masina la mana a doua? Iata 5 aspecte pe care trebuie sa le ai in vedere pentru a nu fi pacalit de samsarii de masini rulate: ...continuare.

Un ROMAN din Cluj si-a comandat un bolid de 3 milioane de euro. Mai are in GARAJ masini de 1.5 milioane de euro

publicat 2017-06-22 15:30:07 (Evenimentul-Zilei)
Un ROMAN din Cluj si-a comandat un bolid de 3 milioane de euro. Mai are in GARAJ masini de 1.5 milioane de euro Un roman din Cluj si-a cumparat unul dintre cele 150 de automobile Aston Martin Valkyrie, create de constructorul de masini in serie limitata. Este vorba de Bogdan Capusan, poreclit printul imobiliarelor din Cluj. ...continuare.

Monarhiile petroliere din Golf se pregatesc sa introduca TVA

publicat 2017-06-22 00:15:02 (Bursa)
Dupa ce timp de mai multe decenii au atras milioane de muncitori straini gratie absentei impozitelor pe venit, monarhiile petroliere din Golful Persic se pregatesc ca in 2018 sa introduca o Taxa pe Valoarea Adaugata (TVA) pentru a acoperi deficitele bugetare, informeaza AFP, potrivit Agerpres. ...continuare.

« Pag. anterioara 1 2 3 4 5 ... 33 34 Pag. urmatoare »