Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Klaus Iohannis si comandantul suprem al fortelor aliate in Europa au discutat cum sa descurajeze si sa apere Flancul Estic al NATO Klaus Iohannis si comandantul suprem al fortelor aliate in Europa au discutat cum sa descurajeze si sa apere Flancul Estic al NATO BREAKING NEWS: Coliziune violenta intre doua autobuze la Satu Mare. S-a activat planul rosu de interventie BREAKING NEWS: Coliziune violenta intre doua autobuze la Satu Mare. S-a activat planul rosu de interventie A fost DAT AFARA din Politie: Klaus Iohannis a semnat ELIMINAREA fostului sef al DIPI, implicat in dosarul lui Gabriel Oprea A fost DAT AFARA din Politie: Klaus Iohannis a semnat ELIMINAREA fostului sef al DIPI, implicat in dosarul lui Gabriel Oprea Cel mai eficient si simplu remediu impotriva insomniei. Tu stiai asta? Cel mai eficient si simplu remediu impotriva insomniei. Tu stiai asta? ADIO, denunturi: Daca nu paraste in cel mult 6 luni, denuntatorul nu scapa de puscarie! Cine spune PENAL risca inchisoare, iar neglijenta in serviciu se abroga ADIO, denunturi: Daca nu paraste in cel mult 6 luni, denuntatorul nu scapa de puscarie! Cine spune PENAL risca inchisoare, iar neglijenta in serviciu se abroga Cutremur in fotbal, dupa victoria controversata a lui Burleanu. Gigi Becali anunta ca se retrage: Nu vreau sa fiu condus de Burleanu. Omul care va prelua conducerea FCSB Cutremur in fotbal, dupa victoria controversata a lui Burleanu. Gigi Becali anunta ca se retrage: "Nu vreau sa fiu condus de Burleanu". Omul care va prelua conducerea FCSB Dezvaluire EXPLOZIVA despre Dedeman! Cine a IMPIEDICAT gigantul sa faca mii de angajari Dezvaluire EXPLOZIVA despre Dedeman! Cine a IMPIEDICAT gigantul sa faca mii de angajari Donald Trump sustine ca va parasi discutiile cu Kim Jong-un daca acestea nu vor fi productive Donald Trump sustine ca va parasi discutiile cu Kim Jong-un daca acestea nu vor fi productive Ministrul Muncii, Lia Olguta Vasilescu: Regulamentul de sporuri in sanatate trebuie revizuit. Legea salarizarii nu se modifica Ministrul Muncii, Lia Olguta Vasilescu: Regulamentul de sporuri in sanatate trebuie revizuit. Legea salarizarii nu se modifica Nu mai avem primavara! Meteorologii anunta fenomene meteo periculoase in mai multe zone din tara Nu mai avem primavara! Meteorologii anunta fenomene meteo periculoase in mai multe zone din tara Gica Hagi se revolta! Declaratii dure facute: Suntem niste gaze! Oamenii de sus impart Romania cum vor Gica Hagi se revolta! Declaratii dure facute: "Suntem niste gaze! Oamenii de sus impart Romania cum vor" O tara din Europa a schimbat, peste noapte, sensurile de circulatie. Rezultatul este spectaculos O tara din Europa a schimbat, peste noapte, sensurile de circulatie. Rezultatul este spectaculos Venezuela anunta ca va relua relatiile diplomatice cu Spania Venezuela anunta ca va relua relatiile diplomatice cu Spania Oficial rus: Raspunsul Moscovei la sanctiunile impuse impotriva Rusiei va fi punctual si dureros Oficial rus: Raspunsul Moscovei la sanctiunile impuse impotriva Rusiei va fi punctual si dureros Oase umane, probabil ale unui copil, descoperite sub cada, intr-o garsoniera din Gorj. Politia a deschis ancheta Oase umane, probabil ale unui copil, descoperite sub cada, intr-o garsoniera din Gorj. Politia a deschis ancheta

Stiri locale



Ultimele Stiri « Pag. ant. 1 2 3 4 5 ... 38 39 Pag. urm. »

De ce este legislatia romaneasca atat de "ieftina" la concedierea angajatilor? Urmariti ZF LIVE vineri 20 aprilie 2018 ora 12.30 cu FLORENTINA MUNTEANU de la Reff & Asociatii

publicat 2018-04-19 22:00:32 (Ziarul-Financiar)
De ce este legislatia romaneasca atat de ieftina la concedierea angajatilor? Urmariti ZF LIVE vineri 20 aprilie 2018 ora 12.30 cu FLORENTINA MUNTEANU de la Reff & Asociatii De ce este legislatia romaneasca atat de "ieftina" la concedierea angajatilor? Urmariti ZF LIVE vineri 20 aprilie 2018 ora 12.30 cu FLORENTINA MUNTEANU de la Reff & Asociatii. Urmariti emisiunea ZF Live aici de la ora 12.30 ...continuare.

Ce este nou in legislatia preturilor de transfer? Cat transfera in afara multinationalele? Urmariti ZF Live vineri 20 aprilie 2018 ora 12.00 cu ALIN IRIMIA, tax partner la BDO Tax

publicat 2018-04-19 22:00:32 (Ziarul-Financiar)
Ce este nou in legislatia preturilor de transfer? Cat transfera in afara multinationalele? Urmariti ZF Live vineri 20 aprilie 2018 ora 12.00 cu ALIN IRIMIA, tax partner la BDO Tax Ce este nou in legislatia preturilor de transfer? Cat transfera in afara multinationalele? Urmariti ZF Live vineri 20 aprilie 2018 ora 12.00 cu ALIN IRIMIA, tax partner la BDO Tax. Urmariti emisiunea ZF Live aici de la ora 12.00 ...continuare.

Primaria Capitalei se pregateste de canicula: 50 de cismele pentru racoarea bucurestenilor

publicat 2018-04-19 18:30:05 (Evenimentul-Zilei)
Primaria Capitalei se pregateste de canicula: 50 de cismele pentru racoarea bucurestenilor Consilierii generali ai Capitalei au aprobat joi, in unanimitate, proiectul tehnic aferent obiectivului de investitii "Reteaua metropolitana cu cismele publice", finantarea urmand sa fie asigurata din alocatii de la bugetul local al Municipiului Bucuresti. ...continuare.

Cum vrea RADET-ul sa reduca pierderile. 31 de km de conducte "gaurite" vor fi inlocuite

publicat 2018-04-19 17:30:11 (Libertatea)
Cum vrea RADET-ul sa reduca pierderile. 31 de km de conducte gaurite vor fi inlocuite Consilierii generali au aprobat in sedinta de astazi, 19 aprilie, studiul de fezabilitate si indicatorii tehnico- economici aferenti pentru obiectivul de investitii "Reabilitarea sistemului de termoficare al Municipiului Bucuresti ( sapte obiective insumand o lungime de traseu de 31, 621 km). Potrivit acestui document 31 de km de conducte "gaurite" vor fi inlocuite. Este vorba […] Post-ul Cum vrea RADET-ul sa reduca pierderile. 31 de km de conducte "gaurite" vor fi inlocuite apare prima... ...continuare.

Vom avea 50 de cismele publice in Bucuresti. Unde vor fi amplasate acestea

publicat 2018-04-19 17:15:12 (Libertatea)
Vom avea 50 de cismele publice in Bucuresti. Unde vor fi amplasate acestea Consilierii generali au aprobat un proiect prin care S.C. Apa Nova Bucuresti S.A. va construi 50 de cismele publice de apa potabila. Proiectul prevede construirea cismelelor publice de apa potabila in spatii intens circulate pietonal, in statii RATB, spitale si biserici. Durata de executie este de 7 zile pentru o cismea, potrivit proiectului, iar suma […] Post-ul Vom avea 50 de cismele publice in Bucuresti. Unde vor fi amplasate acestea apare prima data in Libertatea.ro. ...continuare.

Unanimitate la CGMB: Bucurestiul va avea 50 de cismele in valoare de 1 milion de lei

publicat 2018-04-19 17:00:04 (Capital)
Unanimitate la CGMB: Bucurestiul va avea 50 de cismele in valoare de 1 milion de lei Consilierii generali ai Capitalei au aprobat joi, in unanimitate, proiectul tehnic aferent obiectivului de investitii "Reteaua metropolitana cu cismele publice", finantarea urmand sa fie asigurata din alocatii de la bugetul local al Municipiului Bucuresti. ...continuare.

'Busoi blocheaza proiectele benefice bucurestenilor'

publicat 2018-04-19 16:45:02 (Bursa)
'Busoi blocheaza proiectele benefice bucurestenilor' Primarul Capitalei Gabriela Firea i-a avertizat pe consilierii generali PNL, la inceputul sedintei de Consiliu General, ca il va da in judecata pe liderul PNL Bucuresti, Cristian Busoi, 'cel care blocheaza proiectele benefice bucurestenilor', daca nu voteaza proiectele de hotarare referitoare la delegarea serviciilor publice catre companiile municipale, cateva dintre ele fiind pe ordinea de zi a sedintei ce a avut loc astazi, informeaza News.ro. ...continuare.

Generali si-a vandut subsidiara belgiana pentru 540 milioane de euro

publicat 2018-04-19 10:00:03 (Bursa)
Generali si-a vandut subsidiara belgiana pentru 540 milioane de euro Generali SpA, a treia companie de asigurari din Europa, a obtinut 540 de milioane de euro (668,50 de milioane de dolari) din vanzarea subsidiarei din Belgia catre Athora Holding, in cadrul programului de reducere a operatiunilor globale si de majorare a capitalului, transmite Reuters. ...continuare.

Ședinta Consiliului General al Capitalei: taxe locale majorate din 2019, tarife noi pentru parcari si reabilitare drumuri

publicat 2018-04-19 09:15:19 (Puterea)
Ședinta Consiliului General al Capitalei: taxe locale majorate din 2019, tarife noi pentru parcari si reabilitare drumuri onsilierii generali ai Capitalei se reunesc in sedinta joi, de la ora 15,00, pe ordinea de zi figurand proiecte care vizeaza cresterea impozitelor si taxelor locale incepand cu anul 2019, majorarea cu 50% a alocatiilor de hrana pentru pacientii din spitalele aflate in subordinea PMB sau edificarea unui complex sportiv multifunctional si reabilitarea liceului in satul Snagov Astfel, potrivit unuia dintre proiecte, mai multe taxe si impozite locale in municipiul Bucuresti ar urma sa creasca... ...continuare.

A vazut o hala parasita. SOC! Erau masini de milioane. Cum arata bolizii pe care s-a pus praful

publicat 2018-04-18 23:15:15 (Realitatea-TV)
A vazut o hala parasita. SOC! Erau masini de milioane. Cum arata bolizii pe care s-a pus praful Aceste poze aparute pe net sunt cel mai probabil din Marea Britanie. Un pasionat a pus poze cu o sala de sport in care zac peste 100 de vehicule clasice si exotice. In hala aceasta care candva a fost sala de sport se ascund bijuterii precum Porsche 356, Dodge Challenger, Lotus Elan, Pontiac Firebird, Ford Mustang, Ford Shelby, Ford GT, Ferrari 360, Mercedes-Benz McLaren SLR, Jaguar diverse modele de MG si Mercedes vechi, MINI, Beetle, plus cateva automobile cu adevarat vechi de pe la... ...continuare.

« Pag. anterioara 1 2 3 4 5 ... 38 39 Pag. urmatoare »

Cumparaturi online - Emag.ro