Afaceri online | Rovinieta Online | Asigurare RCA

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale


Utilaje de ridicat

Apartamente in Floresti

Schele metalice


Ultimele Stiri « Pag. ant. 1 2 3 4 5 ... 132 133 Pag. urm. »

Firmele din Romania folosesc o noua aplicatie Web pentru a-si creste afacerile

publicat Acum 3 minute (e-Firme.ro)
e-Firme.ro O noua solutie este pe cale sa revolutioneze modul inca care se promoveaza afacerile. Vizibilitatea firmelor inscrise creste, vanzarile sporesc, afacerile se dezvolta - simplu si automat. Inscrieti-va acum gratuit si profitati de puterea Internetului pentru a va creste afacerile! (P) ...continuare.

INS: Rata somajului a scazut usor la 6,9%, in septembrie

publicat 2014-10-31 12:45:02 (Bursa)
Rata somajului in forma ajustata sezonier a fost estimata la 6,9% in luna septembrie, in scadere fata de luna anterioara cu 0,2 puncte procentuale, numarul somerilor ajungand astfel la 637 mii persoane, arata datele Institutului National de Statistica (INS). ...continuare.

Increderea in economia Romaniei a crescut in luna octombrie

publicat 2014-10-31 12:15:45 (Romania-TV)
Increderea in economia Romaniei a crescut in luna octombrie Increderea mediului de afaceri si a populatiei in economia Romaniei a crescut in octombrie, recuperand declinul din septembrie, in timp ce sentimentul economic la nivelul Uniunii Europene s-a imbunatatit luna trecuta pentru prima data in ultimele patru luni, potrivit datelor Comisiei Europene, informeaza Ziarul Financiar. ...continuare.

VESTE BUNA PENTRU ROMANI! Rata somajului a scazut

publicat 2014-10-31 12:00:42 (Libertatea)
VESTE BUNA PENTRU ROMANI! Rata somajului a scazut Romanii au un motiv de bucurie. Potrivit INS, rata somajului a scazut la noi in tara. Publicitate Rata somajului BIM a scazut cu 0,2 puncte procentuale in septembrie fata de luna anterioara de la 7,1 la 6,9%, iar numarul de someri a scazut de la 654.000 in august 2014 la 637.000 in septembrie 2014 deci cu 17.000 persoane, se arata intr-un comunicat INS. De altfel, Romania a crescut in mai multe locuri in topurile "doing business", intrand in top 50 la nivel mondial (anii trecuti, Romania era... ...continuare.

Tranzactiile imobiliare din tara au fost cu 16.430 mai multe decat in aceeasi perioada din 2013

publicat 2014-10-31 12:00:03 (Bursa)
Tranzactiile imobiliare din tara au fost cu 16.430 mai multe decat in aceeasi perioada din 2013 In primele noua luni ale acestui an au fost inregistrate, la nivel national, peste 600.000 de tranzactii imobiliare, cu 16.430 mai mult fata de aceeasi perioada a anului trecut, se arata intr-un comunicat al Agentiei Nationale de Cadastru si Publicitate Imobiliara remis redactiei. In septembrie 2014 au fost tranzactionate 67.123 de imobile in toata tara, cu 432 mai mult fata de luna precedenta. Comparativ cu luna septembrie 2013, numarul tranzactiilor a scazut cu aproape 1.300. Cele mai multe... ...continuare.

Numarul tranzactiilor imobiliare, in crestere

publicat 2014-10-31 11:30:33 (Money.ro)
Numarul tranzactiilor imobiliare, in crestere Numarul tranzactiilor imobiliare a crescut cu circa 3% in primele noua luni, comparativ cu acelasi interval din 2013, la 600.000 de operatiuni, potrivit datelor Agentiei Nationale de Cadastru si Publicitate Imobilira (ANCPI). In primele noua luni ale acestui an au fost inregistrate, la nivel national, peste 600.000 de tranzactii imobiliare, cu 16.430 mai mult fata de aceeasi perioada a anului trecut (-2,8%).   In septembrie 2014 au fost tranzactionate 67.123 de imobile in toata tara, cu 432... ...continuare.

VESTE BUNA: SOMAJUL A SCAZUT sub 7%

publicat 2014-10-31 11:00:46 (Romania-TV)
VESTE BUNA: SOMAJUL A SCAZUT sub 7% Rata somajului in forma ajustata sezonier a fost estimata, in septembrie 2014, la 6,9%, in scadere fata de luna anterioara cu 0,2 puncte procentuale, arata datele provizorii, publicate, vineri, de Institutul National de Statistica. ...continuare.

SOMAJUL SCADE SUB 7% - veste buna, dupa cele deja venite zilele trecute

publicat 2014-10-31 09:30:03 (CanCan)
SOMAJUL SCADE SUB 7% - veste buna, dupa cele deja venite zilele trecute Rata somajului BIM a scazut cu 0,2 puncte procentuale in septembrie fata de luna anterioara de la 7,1 la 6,9% .Numarul de someri a scazut de la 654.000 in august 2014 la 637.000 in septembrie 2014 deci cu 17.000 persoane ...continuare.

ULTIMA ORA! Ce se va intampla astazi cu vremea!

publicat 2014-10-31 08:30:03 (CanCan)
ULTIMA ORA! Ce se va intampla astazi cu vremea! In ultima zi a lunii octombrie vremea se prezinta in general frumoasa, in timp ce temperaturile diurne in majoritatea regiunilor din tara se vor situa in apropierea mediilor climatologice specifice pentru aceasta perioada. ...continuare.

Economia Romaniei isi revine. Datele furnizate de CE arata ca tara noastra este pe drumul cel bun

publicat 2014-10-31 06:45:32 (Antena3)
Economia Romaniei isi revine. Datele furnizate de CE arata ca tara noastra este pe drumul cel bun Increderea populatiei si a mediului de afaceri in economia Romaniei a crescut in luna octombrie, potrivit datelor Comisiei Europene. Indicele increderii a urcat de la 99,8 puncte in septembrie la 101,3 puncte... ...continuare.

PROGNOZA METEO. Vremea va fi in general frumoasa, cu ceata dimineata si noaptea

publicat 2014-10-31 00:15:22 (Evenimentul-Zilei)
PROGNOZA METEO. Vremea va fi in general frumoasa, cu ceata dimineata si noaptea Vremea va fi in general frumoasa, iar valorile termice se vor situa, in cea mai mare parte a tarii, in jurul celor specifice perioadei. ...continuare.

« Pag. anterioara 1 2 3 4 5 ... 132 133 Pag. urmatoare »

Revista presei, stiri - revista presei - Revista Presei - anunturi gratuite - stiri - carti - bancuri - poze
Firme si afaceri - video - Ziare online - Primarii din Romania - Muzica online - Software & Web development Romania
Informatii utile - Gazduire siteuri - Agentie de turism - Haios - Online Games - Plafar 24 - SexShop - Cadouri - Matrimoniale
Jocuri 3D | Jocuri 3D Arcade | Jocuri 3D Impuscaturi | Jocuri 3D Curse | Jocuri 3D Sport | Jocuri 3D Aventura | Jocuri 3D Puzzle
Turism in Romania | Hoteluri | Pensiuni | Restaurante | TV Online Romania | Filmulete amuzante | Director Web | Sajtószemle - magyar újságok

alegeri prezidentiale michel tunsori jean de la craiova munteni dorin floruta taza catalin radu tanase valcea florin sala simpson napoca helmut kohl remus truica gazon urechi sfintire torrent coloana sonora candidati vrancea cartea de munca amou rebu cheloo mascati judetul botosani codul rutier zarand autocontrol loredana groza accident grav decesul decedat bistrita nasaud inflatie goala campulung muscel ziarul adevarul ovidiu herea bombe belga peli nicolae guta directia stirea zilei more handicap loredana porumbe calarasi