Rovinieta Online | Asigurare RCA

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale



Ultimele Stiri « Pag. ant. 1 2 3 4 5 ... 83 84 Pag. urm. »

FC Brasov va intra probabil in faliment, dar doua formatii se lupta pentru a duce mai departe traditia "galben-negrilor"

publicat 2017-07-25 20:00:07 (Gazeta-Sporturilor)
FC Brasov va intra probabil in faliment, dar doua formatii se lupta pentru a duce mai departe traditia galben-negrilor FC Brasov nu s-a mai înscris în Liga a 2-a si mai mult ca sigur va intra în faliment în luna septembrie. Chiar daca orasul nu mai are echipa la nivelul primelor trei esaloane, va avea parte de o lupta interesanta în campionatul judetean, unde doua grupari vor sa duca mai departe traditia "galben-negrilor". ... ...continuare.

Masa monetara a crescut, in iunie, cu 9%

publicat 2017-07-25 18:15:01 (Bursa)
Masa monetara a crescut, in iunie, cu 9% Masa monetara in sens larg (M3) a inregistrat la sfarsitul lunii iunie 2017 un sold de 321,759 miliarde de lei , aceasta crescand cu 0,1% (0,1% in termeni reali) in luna mai, iar in raport cu aceeasi luna a anului trecut masa monetara majorandu-se cu 9% la suta (8,1% in termeni reali), potrivit unui comunicat de presa al Bancii Nationale Romanesti (BNR). ...continuare.

Anunt de ultima ora de la METEO: Cum va fi vremea in urmatoarele trei zile

publicat 2017-07-25 15:45:09 (Realitatea-TV)
Anunt de ultima ora de la METEO: Cum va fi vremea in urmatoarele trei zile Miercuri, temperatura aerului va marca o scadere usoara fata de marti si in regiunile estice si sud-estice, iar vremea va deveni normala din punct de vedere termic in majoritatea regiunilor, exceptand sud-estul tarii, unde inca va fi deosebit de calda. Temperaturile maxime se vor incadra intre 24 de grade in depresiuni si 33 de grade in estul Munteniei si vestul Dobrogei. In nordul si estul tarii, precum si in zonele de deal si de munte vor fi averse torentiale, descarcari electrice si... ...continuare.

Efectul Brexit: Deutsche Bank se pregateste sa transfere 300 de miliarde de euro din Londra in Frankfurt

publicat 2017-07-25 15:15:11 (Ziarul-Financiar)
Efectul Brexit: Deutsche Bank se pregateste sa transfere 300 de miliarde de euro din Londra in Frankfurt Gigantul din domeniu bancar, Deutsche Bank, va muta 300 de miliarde de euro din Marea Britanie in sediul central din Frankfurt. Mutarea vine ca urmare a deciziei Marii Britanii de a parasi Uniunea Europeana, potrivit Bloomberg.Suma de 300 de miliarde de euro reprezinta aproape 20% din bilantul Deutsche Bank, care s-a listat cu bunuri in valoare de 1.59 triliarde de euro la sfarsitul anului trecut.Mutarea va incepe in septembrie 2018 si se asteapta a fi finalizata pana in luna martie a anului... ...continuare.

One Piece Unlimited World Red - Deluxe Edition va fi lansat pe Nintendo Switch pe 29 septembrie

publicat 2017-07-25 12:45:02 (AgoraNews)
One Piece Unlimited World Red - Deluxe Edition va fi lansat pe Nintendo Switch pe 29 septembrie BANDAI NAMCO Entertainment Europe, unul dintre liderii industriei de jocuri video, a anuntat ca jocul One Piece Unlimited World Red - Deluxe Edition va fi lansat in premiera si pe Nintendo Switch pe 29 septembrie 2017. Jocul va include noi caracteristici atat din punct de vedere tehnic, cat si al continutului. ...continuare.

Sub suprafata arida si neprimitoare, Luna ascunde rezerve surprinzator de mari de apa. Descoperirea cercetatorilor americani

publicat 2017-07-25 08:15:09 (ProTV)
Sub suprafata arida si neprimitoare, Luna ascunde rezerve surprinzator de mari de apa. Descoperirea cercetatorilor americani Cercetatorii cred ca Luna s-a format din resturi rezultate dupa ce un obiect de marimea lui Marte a lovit Pamantul, la inceputul istoriei sistemului nostru solar. ...continuare.

Prognoza: "Sunt sanse sa ajungem pe primul loc in UE la productia de porumb"

publicat 2017-07-25 00:15:10 (Ziarul-Financiar)
Prognoza: Sunt sanse sa ajungem pe primul loc in UE la productia de porumb Citeste si: Romania, pe locul 1 in UE la productia de porumb si floarea-soarelui. Si la ce ne foloseste? Romania a exportat in luna septembrie cu 7,7% mai putin porumb fata de aceeasi perioada a anului precedent, din cauza scaderii productiilor Romania ar putea obtine anul acesta titlul de cel mai mare producator de porumb din UE, potrivit estimarilor Asociatiei Producatorilor de Porumb din Romania (APPR), care prevede cresteri ale productiilor de porumb cu procente intre 10% si 40%. "La... ...continuare.

MACRO NEWSLETTER 25 Iulie 2017

publicat 2017-07-25 00:15:01 (Bursa)
MACRO NEWSLETTER 25 Iulie 2017 Preturile producatorilor industriali din Germania si-au temperat cresterea anuala in iunie 2017, pana la 2,4%, de la 2,8% in luna precedenta, pe fondul unei stagnari lunare, dupa o scadere de 0,2% in luna anterioara. ...continuare.

Fortele Armate Revolutionare din Columbia isi vor lansa partidul pe 1 septembrie

publicat 2017-07-24 21:15:01 (Bursa)
Fortele Armate Revolutionare din Columbia isi vor lansa partidul pe 1 septembrie Fortele Armate Revolutionare din Columbia (Farc), cea mai mai importanta miscare de gherila din tara care a semnat un acord de pace cu Guvernul in noiembrie 2016, au anuntat luni ca isi vor lansa partidul politic pe 1 septembrie. ...continuare.

Prognoza meteo august - octombrie. Cum va fi vremea la inceput de toamna

publicat 2017-07-24 17:15:02 (Antena3)
Prognoza meteo august - octombrie. Cum va fi vremea la inceput de toamna Lunile august, septembrie si octombrie vor fi caracterizate de un regim termic situat peste normele climatologice ale perioadei, în special în sudul, sud-estul si vestul tarii, în timp ce, din... ...continuare.

« Pag. anterioara 1 2 3 4 5 ... 83 84 Pag. urmatoare »