Bacalaureat 2014 | Rezultate Bacalaureat

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale


Utilaje de ridicat

Apartamente in Floresti

Schele metalice


Ultimele Stiri « Pag. ant. 1 2 3 4 5 ... 102 103 Pag. urm. »

INS: Rata somajului a scazut in iunie cu 0,2 puncte procentuale, la 7,1%

publicat 2014-07-31 12:15:29 (Realitatea-TV)
INS: Rata somajului a scazut in iunie cu 0,2 puncte procentuale, la 7,1% Rata somajului in forma ajustata sezonier a fost estimata la 7,1% in iunie 2014, in scadere cu 0,2 puncte procentuale fata de luna anterioara si cu 0,3 puncte procentuale fata de nivelul inregistrat in iunie 2013, potrivit datelor publicate joi de Institutul National de Statistica /INS/, informeaza AGERPRES. Numarul somerilor (in varsta de 15-74 ani), estimat pentru luna iunie 2014 este de 700.000 persoane, in scadere atat fata de luna precedenta (718.000 persoane), cat si fata de aceeasi... ...continuare.

Samsung Galaxy Alpha ar putea fi anuntat saptamana viitoare (Telefoane mobile)

publicat 2014-07-31 12:15:24 (Go4IT)
Samsung Galaxy Alpha ar putea fi anuntat saptamana viitoare (Telefoane mobile) Cele mai noi informatii despre Samsung Galaxy Alpha anticipeaza anuntul iminent al telefonului. Exista acum o data neoficiala la care se presupune ca Samsung va dezvalui noul "iPhone 6 killer", stabilita pentru 4 august, in contradictie cu data de 13 august, sugerata anterior.Motivul din spatele acestei date pare sa fie dezvaluirea lui Galaxy Note 4, asteptata in luna septembrie. Pentru a nu pierde atentia presei si a fanilor, zvonurile spun ca Samsung a decis sa anunte Galaxy Alpha cu o luna... ...continuare.

Romania va primi 4 milioane euro pentru sprijinirea angajatilor disponibilizati de la Mechel Campia Turzii

publicat 2014-07-31 08:00:23 (Puterea)
Romania va primi 4 milioane euro pentru sprijinirea angajatilor disponibilizati de la Mechel Campia Turzii Europarlamentarul PSD Victor Negrescu a declarat ca, Parlamentul European (PE) va vota, in luna septembrie, un proiect prin care Romania va primi 4 milioane de euro pentru sprijinirea angajatilor care au fost disponibilizati de la Mechel Campia Turzii.Victor Negrescu a precizat, in cadrul unei conferinte de presa, ca sprijinul financiar in valoare de 4 milioane de euro pe care ar urma sa il primeasca Romania a fost discutat in Comisia de buget a PE. Europarlamentarul a mai spus ca va intocmi... ...continuare.

Veste MINUNATA in familia lui Ionut Dolanescu! Va avea inca un baietel si va primi cetatenie americana!

publicat 2014-07-31 07:45:02 (CanCan)
Veste MINUNATA in familia lui Ionut Dolanescu! Va avea inca un baietel si va primi cetatenie americana! Ionut Dolanescu vrea ca al treilea fiu al sau sa aiba cetatenie americana, asa ca sotia sa, Doinita, va naste pe taram american. Nasterea va avea loc in luna septembrie, iar asta l-a bucurat la maxim pe fiul cel mai are lui Ion Dolanescu. ...continuare.

IONUT DOLANESCU, TATIC pentru A TREIA OARA in SEPTEMBRIE! ARTISTUL a DEZVALUIT SEXUL VIITORULUI BEBELUS!

publicat 2014-07-31 07:30:17 (Libertatea)
IONUT DOLANESCU, TATIC pentru A TREIA OARA in SEPTEMBRIE! ARTISTUL a DEZVALUIT SEXUL VIITORULUI BEBELUS! Cantaretul de muzica populara si sotia sa, Doinita, se pregatesc sa devina din nou parinti. Ei vor avea cel de-al treilea copil. Ionut Dolanescu, alaturi de sotia sa, Doinita Bucurie mare in familia cantaretului de muzica populara Ionut Dolanescu. Artistul va deveni tatic pentru a treia oara in luna septembrie. Sotia sa, Doinita, este insarcinata cu un baietel. Fiul celebrei cantarete Maria Ciobanu a vorbit, pentru www.ziarulring.ro, despre viitorul bebelus. "M-am bucurat cand am primit... ...continuare.

Expozitia "Comorile Romaniei”, care trebuia vernisata la Beijing, a fost amanata

publicat 2014-07-31 07:30:07 (Cronica-Romana)
Expozitia Comorile Romaniei”, care trebuia vernisata la Beijing, a fost amanata Expozitia "Comorile Romaniei”, care urma sa fie vernisata la Beijing in septembrie si trebuia sa contina piese de patrimoniu de la 24 de muzee din Bucuresti si din tara, a fost amanata pentru anul viitor, au declarat pentru Mediafax surse din Ministerul Culturii (MC). In luna ianuarie, Ministerul Culturii solicita, printr-un proiect de hotarare, suma [...] ...continuare.

Tarife de roaming: cat te costa comunicarea in afara Romaniei?

publicat 2014-07-31 00:15:24 (Ziarul-Financiar)
Tarife de roaming: cat te costa comunicarea in afara Romaniei? Vezi galeria foto Citeste si: RCS&RDS aduce clarificari legate de acordul cu Vodafone: datele in roaming - gratuite pana in septembrie, in limita a 100 MB pe luna Acordul de roaming national RCS&RDS - Vodafone: cine ii lamureste pe clienti pentru ce servicii platesc? Vodafone taie preturile pentru serviciile in roaming in iulie si august Pretul netului in roaming in UE scade la 0,2 euro/MB ZF Corporate: statistici business hi-tech Tarifele de roaming sunt in continua scadere, insa acest lucru... ...continuare.

Extern - Republica Moldova, invitata pentru prima data la summit-ul NATO

publicat 2014-07-31 00:00:30 (Curierul-National)
Republica Moldova va fi invitata pentru prima data la summitul NATO din septembrie, a declarat ministrul moldovean de Externe, Natalia Gherman, in cadrul unui interviu, preluat de Mediafax."Ne apropiem de summit-ul NATO, care va avea loc la inceputul lunii septembrie&q ...continuare.

Economie - Sindicalistii din Administratie vor picheta Guvernul, in septembrie

publicat 2014-07-31 00:00:29 (Curierul-National)
Reprezentantii Federatiei Nationale a Sindicatelor din Administratie (FNSA) anunta ca 3.000 de sindicalisti din administratia publica locala vor picheta, in 10 septembrie, sediul Guvernului, fiind nemultumiti de salariile mici si urmand sa faca pregatiri pentru o e ...continuare.

MACRO NEWSLETTER 31 Iulie 2014

publicat 2014-07-31 00:00:05 (Bursa)
MACRO NEWSLETTER 31 Iulie 2014 Preturile locuintelor in primele 20 de zone metropolitane din SUA si-au temperat peste asteptari cresterea anuala in luna mai 2014, pana la 9,3%, de la 10,8% in luna precedenta, pe fondul unei noi cresteri lunare de 1,1%. Fata de maximul din iulie 2006, preturile locuintelor din primele 20 de zone metropolitane din SUA au fost cu 17,4% mai scazute in luna mai 2014. Cea mai mare crestere anuala, de 16,9%, s-a inregistrat in Las Vegas, urmata de o crestere cu 15,4% in San Francisco, iar cel mai... ...continuare.

« Pag. anterioara 1 2 3 4 5 ... 102 103 Pag. urmatoare »

Revista presei, stiri - revista presei - anunturi gratuite - stiri - carti - bancuri - poze
Revista Presei - video - Ziare online - Primarii din Romania - Director Web - Muzica online - Software & Web development Romania
Informatii utile - Gazduire siteuri - Agentie de turism - Haios - Online Games - Plafar 24 - SexShop - Cadouri - Matrimoniale
Jocuri 3D | Jocuri 3D Arcade | Jocuri 3D Impuscaturi | Jocuri 3D Curse | Jocuri 3D Sport | Jocuri 3D Aventura | Jocuri 3D Puzzle
Turism in Romania | Hoteluri | Pensiuni | Restaurante | Sajtószemle - magyar újságok

tulcea inalta curte de casatie schema de minimis radio doina levintza parintele iustin parvu a murit placi video film particula lui dumnezeu goalkeeperul video ras romanii din italia slaven filmu inecat ghita ciobanul imagini cu avionul prabusit fetita bugetat moldoveni discutii dragos autoliv sibiu cluj bodog programul prima casa teleorman neamt alin miros urat molid vaslui cadou elcen miri ansta calarasi preparate nebuni boli sufi curse de masini iasi kadhafi aurescu minea maramures haruki murakami corup