Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale


Director WEB


Ultimele Stiri « Pag. ant. 1 2 3 4 5 ... 118 119 Pag. urm. »

Sambata, 5 septembrie, de la 20.00, la Antena 1 debuteaza cel de-al cincilea sezon al emisiunii "Mireasa pentru fiul meu"

publicat 2015-09-02 11:15:02 (Antena-1)
Sambata, 5 septembrie, de la 20.00, la Antena 1 debuteaza cel de-al cincilea sezon al emisiunii Mireasa pentru fiul meu Sambata, 5 septembrie, debuteaza in direct, la Antena 1, de la ora 20.00, al cincilea sezon al emisiunii "Mireasa pentru fiul meu". ...continuare.

Antena 3 a fost cel mai vizionat post de stiri din Romania in luna august

publicat 2015-09-02 10:15:02 (Antena3)
Antena 3 a fost cel mai vizionat post de stiri din Romania si in luna august. Postul nostru s-a impus atat in prime-time, precum si pe intreaga zi. In medie, peste 2 milioane si jumatate de romani s-au uitat ... ...continuare.

Fresh Refresh. Vacanta tarzie

publicat 2015-09-02 10:00:18 (Realitatea-TV)
Fresh Refresh. Vacanta tarzie Ati ratat zilele de vara pentru concediu si sunteti deprimati? Medicii va transmit ca septembrie, octombrie sau oricare alta luna pot fi la fel de frumoase si utile unui repaos! Vorbiti cu seful dumneavoastra si stabiti un concediu chiar si toamna! S-ar putea sa aveti parte de zile calduroase, dar nu dogoritoare. ...continuare.

Ultima strigare pentru dividende. Cinci companii listate la bursa impart in toamna 35 de milioane de lei cu actionarii

publicat 2015-09-02 08:45:41 (Ziarul-Financiar)
Ultima strigare pentru dividende. Cinci companii listate la bursa impart in toamna 35 de milioane de lei cu actionarii Lunile septembrie si octombrie ofera ultima sansa investitorilor de a beneficia de di­vi­dende de aproape 35 milioane de lei din partea ultimelor cinci companii de pe bursa care mai tin registrele de actionari deschise in astep­tarea listei finale de destinatari pentru distributiile din profit. Data cum-dividend, adica ultima zi in care in­ves­titorii care cumpara actiunile au dreptul de a primi dividende, a fost stabilita in septem­brie de patru companii: Antibiotice Iasi (ATB) si... ...continuare.

Ponta: Am avut incasari mai mari cu TVA de 9%. Economia romaneasca raspunde la o reducere controlata a taxelor si la o activitate eficienta a ANAF-ului

publicat 2015-09-02 08:00:04 (Evenimentul-Zilei)
Ponta: Am avut incasari mai mari cu TVA de 9%. Economia romaneasca raspunde la o reducere controlata a taxelor si la o activitate eficienta a ANAF-ului Premierul Victor Ponta a sustinut marti o declaratie de presa la Palatul Victoria. Prim-ministrul a anuntat ca sunt incasari mai mari in luna august fata de aceeasi luna a anului trecut in conditiile in au fost adoptate patru masuri de scadere a taxelor. ...continuare.

METEO 2 SEPTEMBRIE! Cum va fi vremea in Capitala si in alte zone din tara!

publicat 2015-09-02 08:00:01 (CanCan)
METEO 2 SEPTEMBRIE! Cum va fi vremea in Capitala si in alte zone din tara! Vremea va fi în continuare cãlduroasã, canicularã dupã-amiaza în cea mai mare parte a tãrii, iar în zonele de câmpie si de podis, indicele temperaturã-umezealã (ITU) va atinge si depãsi pragul critic de 80 de unitãti. ...continuare.

Horoscopul 2 septembrie: Surprize pentru multe zodii

publicat 2015-09-02 07:45:21 (Romania-TV)
Horoscopul 2 septembrie: Surprize pentru multe zodii Zi de 2 septembrie agitata la locul de munca pentru toti nativii. Si pe plan amoros se prevad mari schimbari, datorita unor alegeri limita ale unora dintre nativi. ...continuare.

Gersim, cel mai mare distribuitor de mobile, l-a recrutat pe fostul sef al Acer Romania, Bogdan Iftemie

publicat 2015-09-02 00:15:33 (Ziarul-Financiar)
Gersim, cel mai mare distribuitor de mobile, l-a recrutat pe fostul sef al Acer Romania, Bogdan Iftemie Iftemie, care in ultimul an s-a concentrat pe propriul business de consultanta si coaching, a preluat la 1 septembrie functia de director de vanzari intr-un business de 200 de milioane de euro, de cinci ori mai mare decat cel inregistrat de Acer in cel mai bun an al sau pe plan local.Bogdan Iftemie, unul dintre cei mai cunoscuti manageri de pe piata locala de IT, care a fost timp de noua ani, pana in august 2014, directorul de vanzari al producatorului taiwanez de PC-uri Acer in Romania, a... ...continuare.

Cea mai slaba luna august din ultimii patru ani. Bursa de la Bucuresti a pierdut 11 mld. lei in macelul din august

publicat 2015-09-02 00:15:33 (Ziarul-Financiar)
Cea mai slaba luna august din ultimii patru ani. Bursa de la Bucuresti a pierdut 11 mld. lei in macelul din august Capitalizarea companiilor listate la bursa din Bucuresti a scazut cu 11,7 mld. lei (2,6 mld. euro) in august, din cauza panicii care a pus stapanire pe investitori. Indicele BET, al celor mai lichide zece companii listate la bursa din Bucu­resti, a inchis luna august cu o pierdere de 7,96%, aceasta fiind cea mai slaba luna august pentru investitorii in actiuni din anul 2011. Actiunile Petrom au pierdut 12% din valoare, avand cea mai slaba performanta din indicele BET, in timp ce titlurile... ...continuare.

« Pag. anterioara 1 2 3 4 5 ... 118 119 Pag. urmatoare »