Rovinieta Online | Asigurare RCA

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale



Ultimele Stiri « Pag. ant. 1 2 3 4 5 ... 90 91 Pag. urm. »

MACRO NEWSLETTER6 Decembrie 2016

publicat 2016-12-06 00:00:02 (Bursa)
MACRO NEWSLETTER6 Decembrie 2016 Preturile de consum din Belgia si-au mentinut cresterea anuala la 1,8% in noiembrie 2016, pe fondul unei cresteri lunare de 0,1%, dupa o crestere de 0,3% in luna anterioara. Preturile alimentelor si-au accelerat cresterea anuala pana la 1,7%, de la 1,2% in luna precedenta, in conditiile unei stagnari lunare, iar preturile utilitatilor si-au accelerat cresterea anuala pana la 1,4%, de la 0,8% in luna anterioara, pe fondul unei cresteri lunare de 0,3%. (sursa: Statistics Belgium) Pretul mediu... ...continuare.

Iarna si-a intrat in drepturi. Vezi prognoza meteo pentru urmatoarele zile

publicat 2016-12-05 20:00:02 (Antena3)
Iarna si-a intrat in drepturi. Vezi prognoza meteo pentru urmatoarele zile Vremea se mentine rece. Prognoza meteo pentru marti - 6 decembrie Vremea se mentine rece, in special dimineata si noaptea, cand vor fi innorari temporare. Pe timpul zilei, cerul va fi... ...continuare.

PROGNOZA METEO pentru URMATOARELE ZILE. Vremea se va mentine rece pentru aceasta data

publicat 2016-12-05 16:15:16 (Romania-TV)
PROGNOZA METEO pentru URMATOARELE ZILE. Vremea se va mentine rece pentru aceasta data PROGNOZA METEO. Meteorologii anunta ca vremea se va mentine rece pentru aceasta data. Trecator va ninge slab, pe arii restranse in Moldova, Carpatii Orientali si cei Meridionali, iar cu totul izolat in Delta Dunarii si in dealurile sudice. ...continuare.

A omorat o tanara, insa ce scria in telefonul sau a socat chiar si politistii!

publicat 2016-12-05 15:15:05 (Click)
A omorat o tanara, insa ce scria in telefonul sau a socat chiar si politistii! Un multi-milionar din Marea Britanie s-a transformat in criminalul unei tinere in varsta de 25 de ani. Crima a avut loc in luna ianuarie.Georgina Symonds era o prostituata si avea o relatie extraconjugala cu Peter Morgan, de 54 de ani.Acesta ii dadea intre 7.000 si 10.000 de euro pe luna si nu ar fi vrut niciodata sa se afle despre relatia lor.Insa, la un moment dat ceva nu a mai mers intre ei, iar barbatul a devenit foarte gelos. ... ...continuare.

FOTO Sala de sport din Franta, redenumita dupa numele unui fost mare sportiv roman

publicat 2016-12-05 15:00:06 (Gazeta-Sporturilor)
FOTO Sala de sport din Franta, redenumita dupa numele unui fost mare sportiv roman Sala de sport din Buchelay, un oras din apropiere de Paris, a fost redenumita dupa regretatul sportiv Gabriel Obreja, fost campion mondial la kaiac-canoe. Gabriel Obreja a decedat în luna mai a acestui an, la vârsta de 48 de ani. Fostul sportiv a fost bolnav de cancer. Decizia consiliul municipal de a redenumi sala de sport inaugurata în 2015 a fost luata în luna septembrie, iar ceremonia avut loc ieri. ... ...continuare.

Preturile productiei industriale au crescut cu 0,8%, comparativ cu luna precedenta

publicat 2016-12-05 12:00:01 (Bursa)
Preturile productiei industriale au crescut cu 0,8%, comparativ cu luna precedenta Preturile productiei industriale pe total piata interna si externa au crescut cu 0,8% in octombrie comparativ cu luna precedenta, dar au scazut cu 0,5% fata de aceeasi luna din anul trecut, potrivit unui comunicat de presa al Institutului National de Statistica (INS) trimis redactiei. Pe piata interna, preturile au crescut cu 0,9%, in luna octombrie comparativ cu luna precedenta, iar pe piata externa cu 0,7%. Fata de luna octombrie a anului trecut, acestea au scazut pe piata interna cu 0,8%,... ...continuare.

Innoptarile turistilor in structurile de primire turistica au crescut cu 4,7%

publicat 2016-12-05 09:45:02 (Bursa)
Innoptarile turistilor in structurile de primire turistica au crescut cu 4,7% Innoptarile inregistrate in structurile de primire turistica in luna octombrie anul curent au insumat 1946,0 mii, in crestere cu 4,7% fata de cele din luna octombrie 2015, potrivit unui comunicat al Institutului National de Statistica (INS), trimis redactiei. Din numarul total de innoptari, innoptarile turistilor romani in structurile de primire turistica cu functiuni de cazare au reprezentat in luna octombrie 2016 77,6%, in timp ce innoptarile turistilor straini au reprezentat 22,4%. In ceea... ...continuare.

Cum s-a imbracat Andra la un concert in aer liber! Era foarte frig, dansatoarele aveau geci, dar artista...

publicat 2016-12-04 15:15:03 (Click)
Cum s-a imbracat Andra la un concert in aer liber! Era foarte frig, dansatoarele aveau geci, dar artista... Pentru artisti, luna decembrie este una plina de evenimente. Insa, majoritatea se desfasoara in aer liber, iar vremea nu este deloc una pe placul cantaretilor, vocea lor fiind de multe ori afectata de frig. ...continuare.

Angajari pe salarii de pana la 3.000 lei pe luna. Iata posturile

publicat 2016-12-04 13:45:08 (Romania-TV)
Angajari pe salarii de pana la 3.000 lei pe luna. Iata posturile Iata oferta de munca disponibila in aceasta perioada in Romania, platita cu salarii care ajung la 3.000 lei pe luna. Iata profilurile profesionale si de personalitate cautate de angajatori. ...continuare.

« Pag. anterioara 1 2 3 4 5 ... 90 91 Pag. urmatoare »