Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale


Director WEB


Ultimele Stiri « Pag. ant. 1 2 3 4 5 ... 97 98 Pag. urm. »

Noul iPhone, 6s, va fi lansat in septembrie

publicat 2015-07-08 00:00:26 (Libertatea)
Tot mai multe voci din zona marilor giganti IT sustin ca peste doar doua luni va fi lansat in SUA... ...continuare.

Rata de absorbtie a fondurilor europene a crescut cu 0,4% in iunie fata de luna precedenta

publicat 2015-07-07 23:30:02 (Antena3)
Rata de absorbtie a fondurilor structurale si de coeziune a crescut cu 0,4% in iunie fata de luna mai, de la 54,42% la 54,82%, Romania reusind astfel sa atraga luna trecuta doar 76 milioane de euro, potrivit... ...continuare.

Rata de absorbtie a fondurilor europene a crescut cu 0,4% in iunie fata de luna precedenta

publicat 2015-07-07 23:15:19 (Mediafax)
Rata de absorbtie a fondurilor europene a crescut cu 0,4% in iunie fata de luna precedenta Rata de absorbtie a fondurilor structurale si de coeziune a crescut cu 0,4% in iunie fata de luna mai, de la 54,42% la 54,82%, Romania reusind astfel sa atraga luna trecuta doar 76 milioane de euro, potrivit datelor postate pe site-ul Ministerului Fondurilor Europene. ...continuare.

Cat cheltuie romanii pe benzina, in fiecare luna. Tinerii sunt in top

publicat 2015-07-07 19:45:12 (Romania-TV)
Cat cheltuie romanii pe benzina, in fiecare luna. Tinerii sunt in top Tinerii sunt cei mai mari consumatori de benzina din Romania. O statistica arata ca acestia scot din buzunare, in medie, pana la 170 de lei pe luna. ...continuare.

PROGNOZA METEO. Vreme CANICULARA in majoritatea zonelor, dar si PLOI TORENTIALE si GRINDINA

publicat 2015-07-07 17:30:22 (Romania-TV)
PROGNOZA METEO. Vreme CANICULARA in majoritatea zonelor, dar si PLOI TORENTIALE si GRINDINA Vremea va fi calduroasa, caniculara miercuri in majoritatea zonelor, iar indicele temperatura-umezeala (ITU) va depasi pragul critic de 80 de unitati. Noaptea sunt posibile averse, descarcari electrice si vijelii, in special in vestul si nord-vestul tarii. Joi vremea se va mai raci in nordul, nord-estul si centrul tarii, precum si in zonele montane si submontane, iar de vineri si in sud si sud-est. ...continuare.

Elon Musk doneaza 10 milioane de dolari pentru proiecte care controleaza inteligenta artificiala

publicat 2015-07-07 16:45:22 (Mediafax)
Elon Musk doneaza 10 milioane de dolari pentru proiecte care controleaza inteligenta artificiala Fondatorul Tesla, Elon Musk, a anuntat finantarea a 37 de proiecte de cercetare, incepand cu luna septembrie a acestui an, pentru a se asigura ca sistemele robotice din viitor nu vor prelua umanitatea. ...continuare.

Miercuri, VREMEA ramane caniculara. Maxime de pana la 37 de grade si disconfort termic accentuat

publicat 2015-07-07 16:00:02 (Antena3)
Miercuri, vremea va fi calduroasa, caniculara dupa-amiaza in majoritatea zonelor, iar indicele temperatura-umezeala va depasi pragul critic de 80 de unitati. Temperaturile maxime vor fi de la 30-31 de grade... ...continuare.

Traditii si superstitii in luna iulie. Ziua in care femeie isi bat barbatul ca sa le mearga bine

publicat 2015-07-07 13:45:10 (Realitatea-TV)
Traditii si superstitii in luna iulie. Ziua in care femeie isi bat barbatul ca sa le mearga bine Luna iulie este cunoscuta popular si sub numele de "Cuptor", "Luna fierbintelilor" sau "Luna coacerilor" deoarece este considerata cea mai calduroasa din an. ...continuare.

Isarescu: Cand se va publica inflatia vom vedea o scadere a preturilor de 2% intr-o luna

publicat 2015-07-07 12:45:12 (Mediafax)
Isarescu: Cand se va publica inflatia vom vedea o scadere a preturilor de 2% intr-o luna Publicarea datelor asupra inflatiei pentru luna iunie va arata o scadere a preturilor de 2% de la o luna la alta, iar indicele anual al inflatiei va deveni probabil negativ, de la 1,2% in mai, a declarat marti, guvernatorul Bancii Nationale a Romaniei, Mugur Isarescu. ...continuare.

Castigul salarial mediu A SCAZUT in luna mai. Unde au fost raportate cele mai semnificative scaderi

publicat 2015-07-07 12:00:01 (Antena3)
Castigul salarial mediu a fost in luna mai de 1.806 lei net, in scadere cu 51 lei (2,7%) fata de luna precedenta, cand au fost acordate primele de Paste, potrivit datelor anuntate marti de Institutul... ...continuare.

« Pag. anterioara 1 2 3 4 5 ... 97 98 Pag. urmatoare »