Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale


Director WEB


Ultimele Stiri « Pag. ant. 1 2 3 4 5 ... 81 82 Pag. urm. »

PROGNOZA METEO. Afla cum va fi vremea in zilele urmatoare

publicat 2015-08-30 15:15:17 (Romania-TV)
PROGNOZA METEO. Afla cum va fi vremea in zilele urmatoare PROGNOZA METEO. Saptamana viitoare, vremea se mentine calduroasa in toata tara. Meteorologii au emis chiar COD PORTOCALIU de canicula in 10 judete din tara. Vantul va sufla usor, iar spre sfarsitul saptamanii, sunt asteptate ploi in zonele de munte. ...continuare.

Dupa ce a indatorat Grecia cu 86 de miliarde de euro si a demisionat la numai cateva zile dupa, Tsipras le cere grecilor inca o sansa

publicat 2015-08-30 15:00:28 (Ziarul-Financiar)
Dupa ce a indatorat Grecia cu 86 de miliarde de euro si a demisionat la numai cateva zile dupa, Tsipras le cere grecilor inca o sansa Fostul premier grec Alexis Tsipras le-a cerut sambata sustinatorilor sai sa ii acorde un nou mandat de sef al Guvernului, pentru a finaliza transformarea politica a tarii, in conditiile in care partidul sau Syriza pierde din avans in sondaje, inaintea alegerilor de luna viitoare, relateaza Reuters. Tsipras a demisionat brusc saptamana recuta, la cateva zile dupa ce a incheiat cu creditorii internationali un acord de asistenta financiara, in valoare de 86 de miliarde de euro. El a luat aceasta... ...continuare.

"Divanul" de la Dunare - o saptamana cu tragedii grecesti si meniuri cu influente balcanice - FOTO

publicat 2015-08-30 11:15:22 (Mediafax)
Divanul de la Dunare - o saptamana cu tragedii grecesti si meniuri cu influente balcanice - FOTO Cea de-a sasea editie a Divan Film Festival s-a incheiat sambata, la Portul Cultural Cetate, dupa o saptamana in care publicul a fost martorul unor tragedii, ilustrate in variante de scurtmetraj si lungmetraj de numerosi regizori greci, si a degustat din preparate culinare tipic balcanice. ...continuare.

EXCLUSIV Sinuciderile secret de stat pe vremea lui Ceausescu

publicat 2015-08-30 00:00:26 (Libertatea)
Conform statisticilor, in ultimii doi ani s-au inregistrat 7 sinucideri in fiecare zi, romanii... ...continuare.

Codul fiscal ar putea ajunge lunea viitoare la promulgare. PNL nu mai depune amendamente

publicat 2015-08-29 16:45:25 (Romania-TV)
Codul fiscal ar putea ajunge lunea viitoare la promulgare. PNL nu mai depune amendamente Vasile Blaga a declarat, sambata, ca PNL nu va mai mai depune alte amendamente la Codul fiscal, in afara celor asupra carora liderii partidelor politice s-au inteles in cadrul intalnirii de joi. Proiectul Codului Fiscal ar putea ajunge lunea viitoare la promulgare. ...continuare.

Blaga: PNL nu va mai depune amendamente, Codul fiscal ar putea ajunge lunea viitoare la promulgare

publicat 2015-08-29 16:15:17 (Mediafax)
Blaga: PNL nu va mai depune amendamente, Codul fiscal ar putea ajunge lunea viitoare la promulgare Copresedintele PNL Vasile Blaga a declarat, sambata, ca PNL nu va mai mai depune alte amendamente la Codul fiscal, in afara celor asupra carora liderii partidelor politice s-au inteles in cadrul intalnirii de joi, afirmand ca proiectul Codului Fiscal ar putea ajunge lunea viitoare la promulgare. ...continuare.

PROGNOZA METEO pentru saptamana viitoare. De cand se racoreste vremea

publicat 2015-08-29 14:15:35 (Libertatea)
Administratia Nationala de Meteorologie a emis prognoza pentru saptamana viitoare. Potrivit... ...continuare.

Aproape 750 de soferi au ramas fara permis intr-o saptamana pentru depasirea vitezei legale

publicat 2015-08-29 13:15:03 (Gandul)
Aproape 750 de soferi au ramas fara permis intr-o saptamana pentru depasirea vitezei legale Aproape 750 de soferi au ramas fara permisele de conducere intr-o saptamana, fiind sanctionati astfel pentru depasirea vitezei maxime legale admise cu mai mult de 50 de km/h, informeaza Politia Romana. ...continuare.

PROGNOZA METEO. Sfarsit de saptamana "fierbinte", cu temperaturi maxime care aring 36 de grade Celsius

publicat 2015-08-29 10:15:03 (Evenimentul-Zilei)
PROGNOZA METEO. Sfarsit de saptamana fierbinte, cu temperaturi maxime care aring 36 de grade Celsius Vremea va fi calduroasa, caniculara dupa-amiaza in Crisana, Banat, vestul si sud-vestul Olteniei, in centrul si sudul Moldovei, dar pe arii restranse si in restul teritoriului. ...continuare.

Horoscopul saptamanii viitoare. Vesti proaste pentru Berbeci

publicat 2015-08-29 00:30:02 (Antena3)
Pentru BERBECI weekendul incepe destul de calm, cu proiecte care evolueaza bine si activitate sociala bogata. Ar trebui sa profite de aceasta liniste pe care o aduce sfarsitul de saptamana, pentru ca de... ...continuare.

« Pag. anterioara 1 2 3 4 5 ... 81 82 Pag. urmatoare »