Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale



Ultimele Stiri « Pag. ant. 1 2 3 4 5 ... 98 99 Pag. urm. »

Canonul cel Mare. Rugaciunea pe care trebuie sa o spui in fiecare seara in Postul Pastelui

publicat 2018-02-20 10:15:26 (Realitatea-TV)
Canonul cel Mare. Rugaciunea pe care trebuie sa o spui in fiecare seara in Postul Pastelui Canonul cel Mare. In prima saptamana din Postul Mare se savarseste, in cadrul Pavecernitei Mari, Canonul cel Mare al Sfantului Andrei Criteanul. Acesta este alcatuit din patru parti, si se citeste cate una de luni pana joi. Integral, Canonul cel Mare se va citi in miercurea din saptamana a cincea din Postul Mare. ...continuare.

Arabia Saudita va gazdui Saptamana Modei Arabe pentru prima data in istorie

publicat 2018-02-20 10:15:24 (Libertatea)
Arabia Saudita va gazdui Saptamana Modei Arabe pentru prima data in istorie Arabia Saudita va gazdui Saptamana Modei Arabe pentru prima data in istorie. Arabia Saudita va gazdui, in luna martie, primul sau eveniment "Saptamana Modei Arabe", dupa decenii de politici drastice asupra artelor si divertismentului. Printul Mohammed bin Salman, mostenitorul tronului saudit, incearca sa reformeze dependenta tarii de petrol, ceea ce inseamna ca vrea sa expandreze […] Post-ul Arabia Saudita va gazdui Saptamana Modei Arabe pentru prima data in istorie apare prima data in... ...continuare.

LIGA I. Echipa lui Gica Hagi, VICTORIE DRMATICA, in minutul 90+4. Ultimele 2 echipe CALIFICATE in play-off se decid etapa viitoare

publicat 2018-02-20 00:45:04 (Evenimentul-Zilei)
LIGA I. Echipa lui Gica Hagi, VICTORIE DRMATICA, in minutul 90+4. Ultimele 2 echipe CALIFICATE in play-off se decid etapa viitoare FC Viitorul a trecut la limita de FC Botosani (scor 2-1), intr-un meci disputat, luni, la Ovidiu, in etapa a 25-a a campionatului intern. ...continuare.

Horoscop Astrocafe.ro pentru saptamana 20-25 februarie 2018. Previziuni pentru toate zodiile

publicat 2018-02-20 00:00:26 (Romania-TV)
Horoscop Astrocafe.ro pentru saptamana 20-25 februarie 2018. Previziuni pentru toate zodiile Iata ce va rezerva astrele in saptamana 20-25 februarie 2018, potrivit AstroCafe.ro. ...continuare.

Canonul cel Mare. Cum si cand se citeste? De ce este bine sa-l citesti in Postul Mare

publicat 2018-02-20 00:00:26 (Romania-TV)
Canonul cel Mare. Cum si cand se citeste? De ce este bine sa-l citesti in Postul Mare In prima saptamana din Postul Mare se savarseste, in cadrul Pavecernitei Mari, Canonul cel Mare al Sfantului Andrei Criteanul. Acesta este alcatuit din patru parti, si se citeste cate una de luni pana joi. Integral, Canonul cel Mare se va citi in miercurea din saptamana a cincea din Postul Mare. ...continuare.

PROGNOZA METEO pentru URMATOARELE ZILE. Vremea se va mentine inchisa, temperaturi scazute. Nu scapam de ninsori

publicat 2018-02-19 18:45:31 (Romania-TV)
PROGNOZA METEO pentru URMATOARELE ZILE. Vremea se va mentine inchisa, temperaturi scazute. Nu scapam de ninsori PROGNOZA METEO. Meteorologii anunta ca vremea se va mentine in general inchisa, in special in jumatatea de sud a tarii. Weekendul viitor, vremea va intra intr-un proces de racire ce se va resimti mai ales spre sfarsitul intervalului. ...continuare.

Paul Stanescu: Am decis sa dam o OUG prin care UAT-urile sa poata plati salariile din excedentul bugetar

publicat 2018-02-19 17:00:30 (Romania-TV)
Paul Stanescu: Am decis sa dam o OUG prin care UAT-urile sa poata plati salariile din excedentul bugetar Guvernul va adopta cel tarziu saptamana viitoare o OUG prin care unitatile administrativ teritoriale (UAT) sa poata plati salariile, arieratele, sentintele si corectiile din excedentul bugetar, a anuntat luni vicepremierul Paul Stanescu. ...continuare.

Guvernul da Ordonanta pentru ca primariile sa poata plati salariile marite; Stanescu: Se vor plati din excedentul bugetar

publicat 2018-02-19 16:45:24 (Libertatea)
Guvernul da Ordonanta pentru ca primariile sa poata plati salariile marite; Stanescu: Se vor plati din excedentul bugetar Guvernul va adopta cel tarziu saptamana viitoare o Ordonanta de Urgenta prin care unitatile administrativ teritoriale (UAT, nr) sa poata plati salariile, arieratele, sentintele si corectiile, acest lucru urmand sa se realizeze din excedentul bugetar. Anuntul a fost facut, la Senat, de catre vicepremierul Paul Stanescu, ministru al Dezvoltarii Regionale.  „In discutiile cu doamna prim-ministru, […] Post-ul Guvernul da Ordonanta pentru ca primariile sa poata plati salariile marite;... ...continuare.

« Pag. anterioara 1 2 3 4 5 ... 98 99 Pag. urmatoare »

Rovinieta Online | Asigurare RCA