Rovinieta Online | Asigurare RCA

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale



Ultimele Stiri « Pag. ant. 1 2 3 4 5 ... 84 85 Pag. urm. »

Doi elevi romani au obtinut punctaj maxim la bacalaureatul american/ Cei doi s-au pregatit doar o saptamana pentru fiecare disciplina

publicat 2017-11-24 08:15:06 (Mediafax)
Doi elevi romani au obtinut punctaj maxim la bacalaureatul american/ Cei doi s-au pregatit doar o saptamana pentru fiecare disciplina Doi elevi ai Liceului Teoretic International de Informatica din Constanta, Sorina Andrei si Radu Zevri, au obtinut punctaj maxim la bacalaureatul american, atat la matematica, car si la fizica. Cei doi s-au pregatit doar o saptamana pentru fiecare disciplina. ...continuare.

PROGNOZA METEO 24 NOIEMBRIE: Vremea se mentine calda in anumite regiuni ale tarii

publicat 2017-11-24 07:45:02 (CanCan)
PROGNOZA METEO 24 NOIEMBRIE: Vremea se mentine calda in anumite regiuni ale tarii Vremea se va mentine calda in sudul si sud-estul tarii, vineri, dar in restul teritoriului se va raci usor fata de ziua precedenta, informeaza ANM. In zonele de deal si de munte cerul va fi variabil. In restul teritoriului, dar mai ales in regiunile extracarpatice, va fi nebulozitate joasa, cu precadere dimineata si noaptea.Valorile termice vor fi mai ridicate decat in mod normal la aceasta data in vest, nord-vest si partial in centru si in jurul acestora in restul teritoriului. Temperaturile... ...continuare.

Pretul petrolului: Situatia va 'exploda' saptamana viitoare

publicat 2017-11-24 01:00:01 (Capital)
Pretul petrolului: Situatia va 'exploda' saptamana viitoare In vreme ce intalnirea OPEC de peste o saptamana ramane principalul eveniment al pietei dar si o sursa de volatilitate, atentia ni se indreapta azi spre raportul sectorului energetic american emis de Energy Information Administration, la 15:30 GMT, afirma reprezentantii Saxo Bank. ...continuare.

PNL cere retragerea lui Iulian Iancu de la presedintia Comisiei de ancheta a ANRE

publicat 2017-11-24 00:15:02 (Bursa)
PNL cere retragerea lui Iulian Iancu de la presedintia Comisiei de ancheta a ANRE *In aceasta saptamana, conducerea OMV Petrom a transmis catre Iulian Iancu o adresa prin care sustine ca sfera solicitarilor parlamentarilor excede scopului si obiectivelor pentru care s-a constituit Comisia *Presedintele BNS, Dumitru Costin, acuza ca 'OMV Petrom' a prejudiciat statul roman cu 7 miliarde de lei, compania respinge acuzatiile Biroul executiv al PNL a decis, in aceasta saptamana, sa ceara celor doua Camere ale Parlamentului retragerea lui Iulian Iancu de la presedintia... ...continuare.

HOROSCOP Vineri 24 noiembrie. Ce au pregatit astrele pentru ultima zi de lucru din saptamana

publicat 2017-11-23 20:30:09 (Romania-TV)
HOROSCOP Vineri 24 noiembrie. Ce au pregatit astrele pentru ultima zi de lucru din saptamana Scorpionii nu se scalda in bani, insa sunt fericiti. Gemenii au o zi creativa, iar racii se impun cu usurinta. Vezi ce le rezerva astrele tuturor zodiilor pentru ultima zi de lucru din saptamana. ...continuare.

Prognoza meteo: Vremea se raceste din weekend. Revin ploile si ninsorile

publicat 2017-11-23 18:00:10 (Romania-TV)
Prognoza meteo: Vremea se raceste din weekend. Revin ploile si ninsorile PROGNOZA METEO. Meteorologii anunta pentru vineri temperaturi mai ridicate decat in mod normal la aceasta data, maxime fiind cuprinse intre 4 grade in Moldova si 14 grade in Banat. Dimineata si seara va fi ceata in multe zone ale tarii, iar pe arii restranse isi fac prezenta burnita sau ploaia slaba. De sambata, vremea se schimba. In sudul si in estul tarii, vremea va fi in general inchisa si local va fi ceata, asociata izolat cu burnita. In restul teritoriului cerul va fi temporar noros si... ...continuare.

Guvernul da Ordonanta pentru ca veniturile celor din IT sa nu scada

publicat 2017-11-23 16:15:07 (Libertatea)
Tudose anunta ca saptamana viitoare Guvernul da Ordonanta pentru ca veniturile celor din IT sa nu scada. Anuntul a fost facut joi, in plenul reunit al Parlamentului. Premierul Tudose a raspuns de la tribuna Parlamentului semnatarilor motiunii de cenzura, care au criticat Executivul pentyru masurile fiscale adoptate recent. „Singura problema care este reala, inca, in […] Post-ul Guvernul da Ordonanta pentru ca veniturile celor din IT sa nu scada apare prima data in Libertatea.ro. ...continuare.

VIDEO EXCLUSIV/ "Domnisoara, cum e vremea in tara?". Magda Palimariu are zile mohorate din cauza unor admiratori infocati

publicat 2017-11-23 15:15:06 (Libertatea)
Magda Palimariu are multi admiratori, iar cei mai multi dintre ei nu stiu ce sa faca pentru a ajunge cat mai usor si mai repede la inima ei. Atunci cand vad ca prezentatoarea rubricii Meteo nu le acorda atentie, multi dintre ei devin de-a dreptul insistenti si fac o obsesie pentru frumoasa vedeta. Sub pretexul […] Post-ul VIDEO EXCLUSIV/ "Domnisoara, cum e vremea in tara?". Magda Palimariu are zile mohorate din cauza unor admiratori infocati apare prima data in Libertatea.ro. ...continuare.

Atentie, soferi! Restrictii de trafic in Bucuresti pentru repetitiile generale si parada de Ziua Nationala. Zonele afectate si rutele alternative!

publicat 2017-11-23 13:45:01 (Antena-1)
Atentie, soferi! Restrictii de trafic in Bucuresti pentru repetitiile generale si parada de Ziua Nationala. Zonele afectate si rutele alternative! Traficul rutier va fi restrictionat sambata si duminica in zona Arcului de Triumf pentru antrenamentele generale de Ziua Nationala a Romaniei, precum si saptamana viitoare in ziua paradei militare de 1 Decembrie. ...continuare.

Premierul Mihai Tudose: Vom da o OUG astfel incat sa nu scada venitul niciunui salariat din...

publicat 2017-11-23 13:00:07 (Realitatea-TV)
Premierul Mihai Tudose: Vom da o OUG astfel incat sa nu scada venitul niciunui salariat din... Premierul Mihai Tudose a anuntat joi ca Executivul va adopta saptamana viitoare o Ordonanta de Urgenta astfel incat sa nu scada venitul niciunui salariat din domeniul IT. ...continuare.

« Pag. anterioara 1 2 3 4 5 ... 84 85 Pag. urmatoare »